Investovanie do striebra – všetko, čo potrebujete vedieť

Prečo investovať do striebra?

Keďže globálna ekonomika je na nepredvídateľnom mieste, nie je prekvapením, že obchodovanie s drahými kovmi prudko vzrástlo. Zlato je na vrchole maxima všetkých čias, keď sa obchodníci hrnú do tradičnejších bezpečných prístavov, ako je to bežné v čase hospodárskej neistoty.

Nielen zlato však zaznamenáva prudký nárast dopytu. Obchodovanie so striebrom, ktoré sa často považuje za druhý najpopulárnejší drahý kov na obchodovanie, vyskočilo na svoje niekoľkoročné maximá. Obchodovanie za takmer 28 dolárov, striebro len v tomto roku postúpilo o takmer 30%. S ohľadom na to by vás mohlo zaujímať, ako sa zapojiť do akcie? Máme pre vás pripravené úplné informácie o tom, ako začať obchodovať so striebrom, spolu so všetkým, čo potrebujete vedieť o svetovo preslávenom drahom kove.

Čo ovplyvňuje ceny striebra?

Na rozdiel od zlata, ktoré obvykle nie je ovplyvnené obvyklým pohybom ponuky a dopytu, môžu ceny striebra kolísať na základe mnohých faktorov. V tomto zmysle hrá striebro niečo dvojakej úlohy. Áno, má podobné vlastnosti, pokiaľ ide o to, že sa na neho pozerá ako na uchovávateľa hodnoty a do istej miery ako bezpečná investícia, aj keď na jeho hodnotu môže mať výrazný vplyv aj dopyt v odvetviach, ktoré využívala..

Sila meny: Podobný vzťah, aký uvidíte medzi hlavnou menou (USD) a zlatom, aj striebro má inverzný vzťah k doláru. To znamená, že keď je dolár slabý, ceny striebra majú tendenciu byť vyššie. Opak je tiež pravdou, že v čase silného amerického dolára má cena striebra tendenciu klesať.

Fiškálna politika: Tu môžeme použiť fiškálnu politiku ako háčik nielen pre infláciu a úrokové sadzby, ale aj pre vládnu politiku nákupu strieborných prútov. Všetky tri veci môžu urobiť veľa pre posun ceny striebra. Je skvelým zaistením proti rastúcej inflácii, zatiaľ čo nižšie úrokové sadzby majú tendenciu nútiť ľudí investovať do striebra a ďalších komodít.

Praktický dopyt: Druhou stranou striebra je, že sa veľmi často používa v priemysle. To platí najmä pre elektrické spotrebiče, lekárske prístroje a obvody. Dopyt v týchto odvetviach je tiež kľúčovým činiteľom trhových cien drahých kovov.

Ako investovať do striebra

Teraz, keď viete, čo vedie trh, pozrime sa na niekoľko najjednoduchších spôsobov, ako sa môžete zapojiť a investovať do striebra. Po založení obchodného účtu brokera online by proces investovania mal byť skutočne ľahký.

Strieborný prút: Toto je určite najpriamejší spôsob, ako sa môžete zapojiť do trhu so striebrom. Nákup strieborných prútov alebo skutočných strieborných prútov a mincí je pomerne ľahký a existuje veľa dôveryhodných predajní, z ktorých môžete nakupovať. Mali by ste však pamätať na to, že toto je najlikvidnejší spôsob investovania do striebra a každý nákup fyzického striebra bude mať miernu prirážku a tiež náklady na skladovanie, ktoré vám môžu vzniknúť.

Odporúčame tieto dve spoločnosti:

  1. Zlatý maklér
  2. Bullion Vault

Zásoby striebra: Ďalším skvelým spôsobom, ako sa zapojiť do trhu, je investovanie do akcií súvisiacich so striebrom. To by mohlo znamenať investovanie do spoločností ťažiacich striebro alebo do kohokoľvek, kto sa podieľa na výrobnom procese. Cena týchto akcií v týchto spoločnostiach zvyčajne úzko súvisí s cenou striebra. Táto investícia by sa mohla rozšíriť až na spoločnosti vo vyššie spomenutých odvetviach, ktoré vo svojich výrobkoch používajú veľké množstvo striebra. Tieto spoločnosti budú tiež ovplyvnené cenami striebra. Investície na akciovom trhu majú samozrejme veľkú likviditu, ak chcete predávať alebo obchodovať.

ETF & Podielové fondy: Cena striebra sa môže pohybovať rovnako ako cena jednotlivých zásob. Na tento účel je diverzifikácia vždy dobrý nápad. ETF a podielové fondy môžu poskytnúť ideálnu alternatívu k investovaniu do striebra prostredníctvom mnohých rôznych akcií. Presne to robíte investovaním do ETF alebo do podielového fondu. Jedná sa v podstate o koše ponúkaných akcií, ktoré je možné vážiť v konkrétnom sektore. V takom prípade by ste investovali do fondu váženého v prospech striebra.


Aj keď existujú ďalšie spôsoby, ako začať investovať do striebra, sú to niektoré z najbežnejších a väčšinou prístupných metód prostredníctvom vášho sprostredkovateľa..

Výhody strieborných investícií

Investíciu do striebra možno odvodiť z niekoľkých výhod, najmä v pravý čas. Vzhľadom na to, že súčasná hospodárska situácia tlačí čoraz viac ľudí na striebro, zdá sa, že teraz by mohol byť čas urobiť tento krok.

Diverzifikácia vášho portfólia je vždy veľkým plusom. Presne to môže ponúknuť investícia do zlata, striebra alebo iných drahých kovov. Môžu tiež slúžiť ako veľké zabezpečenie proti zmenám podmienok v súčasnosti alebo v budúcnosti.

Ďalším pozitívnym bodom pre striebro je, že ak máte záujem o investíciu do drahých kovov, striebro ponúka jednu z cenovo najdostupnejších brán. Na súčasnom trhu s cenou pod 30 dolárov za uncu zostáva veľmi cenovo dostupný, aj keď máte o niečo menej kapitálu na investovanie.

So sliverom máte tiež vyššie uvedené dvojité použitie. Môže to byť uchovávateľ hodnoty aj priemyselný zdroj na požiadanie. To samo o sebe tiež zvyšuje príťažlivosť, ak uvažujete o ťahu po striebre.

Záverečné myšlienky

Celkovo je pravda, že striebro sa považuje za volatilnejší drahý kov, do ktorého sa dá investovať, ako do zlata, ale je to veľmi vyvážená voľba. Máte na svojej strane niekoľko výhod, najmä ak sa v súčasnosti rozhodnete investovať do striebra, a navyše máte komoditu, o ktorej viete, že si môže časom udržať hodnotu..

Ak k tomu prirátate skutočnosť, že investovať do striebra a iných komodít je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým, ste na dobrej ceste.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map