Tokenizované zlato po spustení nájde podporu prostredníctvom SALT a NEXO

Tokenizované zlato alias Pax Gold

Uplynulý týždeň priniesol spustenie PAX zlato. Táto nová ponuka funguje ako stabilná minca krytá fyzickým zlatom. Produkt vytvoril a uviedol na trh spoločnosť PAXOS – populárny tvorca rôznych stablecoinov, ktorý si získal uznanie vo svete blockchainu.

Väčšina účastníkov odvetvia sa domnieva, že cenné aktíva trpiace nelikviditou sú dokonalými kandidátmi na tokenizáciu prostredníctvom blockchainu. Zlato sa do tejto kategorizácie hodí úplne – s PAX, ktorý chce zarobiť veľké písmená.

PAX Gold je token založený na ERC-20, pričom každý predstavuje jednu jemnú trójsku uncu zlata. Toto uviazanie na zlato umožňuje tokenom napodobňovať trhy so zlatom. Umožňuje tiež držiteľom investovať nepriamo do drahých kovov, aj keď efektívnejším spôsobom, pretože tokeny sú likvidnejšie a nevyžadujú si poplatky za skladovanie..

Úrokové účty a kolaterál

Po uvedení na trh došlo k okamžitému prijatiu produktu PAX Gold, pretože sa ozvalo viac spoločností, ktoré rôznymi prostriedkami naznačili svoju nadchádzajúcu podporu pre dané aktívum. Konkrétnejšie, dve pôžičkové platformy založené na blockchaine – NEXO a SOLI – vystúpil. Prvý z nich ponúkne úročené sporiace účty financované spoločnosťou PAX Gold, zatiaľ čo druhý uľahčí kryptoúvery, ktoré ako záruku využívajú zlato PAX..

Toto zahrnutie zlata PAX do viacerých platforiem, ako sú platformy ponúkané spoločnosťami SALT a NEXO, poukazuje na svetlú budúcnosť stablecoinov.

Či už sa jedná o kolaterál, alebo o prostriedok na rast finančných prostriedkov na úročenom účte, akceptácia stablecoinov v priemysle stále rastie. Účastníci v tomto odbore uznali svoju schopnosť fungovať ako rampy zapínania a vypínania do kryptomeny a teraz sa snažia túto.

Komentár

Za posledný týždeň si zástupcovia spoločností Paxos, SALT a NEXO našli čas a vyjadrili sa k použitiu produktu PAX Gold. Ďalej je potrebné povedať, čo každý z nich k tejto veci povedal.

Uviedol Charles Cascarilla, generálny riaditeľ spoločnosti Paxos,

„V digitálnom a globálnom finančnom systéme je vlastníctvo fyzického zlata ťažkopádnou, zastaranou investíciou; nie je ľahké obchodovať, rozdeliť, presunúť alebo využiť proti iným investíciám. Aj keď je ľahké obchodovať s derivátmi zlata – ETF, futures a neprideleným zlatom – jedná sa o syntetické vyjadrenia, nie o legálne vlastníctvo fyzického zlata, a majú obmedzenú dostupnosť. Zlato nakupované prostredníctvom neakreditovaných maloobchodných predajní je nielen drahé, ale aj riskantné, pretože kvalita a pôvod zlata nie sú overené … Spoločnosť PAX Gold rieši tieto zásadné výzvy. Je ľahké obchodovať ako ETF alebo bitcoiny, je mimoriadne mobilný a deliteľný a jeho držitelia tiež vlastnia zlato najvyššej kvality na svete. Nikdy nebolo jednoduchšie vlastniť alebo obchodovať so zlatom a sme nadšení, že inštitúciám aj jednotlivcom poskytneme prístup k zlatu rýchlejšie a lacnejšie. Umiestnením zlata na blockchain demokratizujeme prístup k zlatu. “

Jenny Shaver, COO spoločnosti SALT, uviedla,

„Drahé kovy sú ideálne na tokenizáciu. Napríklad zlato má zavedenú inštitucionálnu fyzickú úschovu a širokú základňu investorov oboznámených s triedou aktív … Zlato sa tradične drží ako zaistenie proti nepriamo korelovaným aktívam, ako sú akcie a fiat mena, takže poskytuje držiteľom digitálnych tokenov známe možnosti diverzifikácie aktív. Tým, že ponúkame PAX Gold ako náš najnovší typ kolaterálu, zvyšujeme hodnotu pre našich zákazníkov kombináciou výhod investovania zlata s ľahkým prístupom k finančným prostriedkom prostredníctvom požičiavania kryptomeny. “


 

Nexo

NEXO so sídlom v Londýne v Anglicku je blockchainová pôžičková spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2017. Je pozoruhodné, že poskytujú svojej klientele prístup k okamžitým pôžičkám / úverovým linkám krytým kryptoaktívami. Operácie sa rozšírili o úročené sporiace účty.

Soľ

Táto spoločnosť so sídlom v Denveri v štáte Colorado bola založená v roku 2016 a špecializuje sa na pôžičky kryté kryptomenou. Za dobu od svojho vzniku sa spoločnosti SALT podarilo rozšíriť služby do rôznych krajín, okrem iného aj do týchto krajín:

  • Spojene kralovstvo
  • Spojené štáty
  • Brazília
  • Švajčiarsko
  • Nový Zéland

V ďalších správach

NEXO nie je prvou spoločnosťou, ktorá ponúka úročené účty financované stabilnou mincou. Aj keď môžu byť prvými, ktorí používajú PAX Gold, iné, napríklad BlockFi, už podobné produkty ponúkajú. Nedávno sme sa krátko pozreli na niektoré z rôznych ponúk stablecoin na trhu a na to, ako hrajú úlohu na platforme BlockFi.

Stablecoiny – sú to trikové alebo trendy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map