Investícia do výrobcu (MKR) – všetko, čo potrebujete vedieť

Maker (MKR) je hlavný nástroj a token riadenia pre platformu decentralizovaného poskytovania pôžičiek Maker. Maker je ethereum založená decentralizovaná autonómna organizácia (DAO), ktorá umožňuje komukoľvek požičiavať a požičiavať si kryptomeny bez kreditných kontrol. Sieť na splnenie tejto úlohy kombinuje pokročilé inteligentné zmluvy s jedinečne viazaným stablecoinom.

Čo je to Maker (MKR)?

MKR je decentralizovaný token ERC-20, ktorý predstavuje investíciu do projektu Maker. Sieť je už dlho priekopníkom na trhu. Napríklad platforma bola jedným z vôbec prvých obchodovateľných tokenov v sieti Ethereum. Maker je dnes jednou z najpopulárnejších dostupných platforiem založených na ETH. Je pozoruhodné, že v zmluvách spoločnosti Maker CDP je uzamknutých viac ako 2,1 milióna ETH.

Maker (MKR) - Twitter

Maker (MKR) – Twitter

Decentralizovaná autonómna organizácia

Výrobca bol tiež vôbec prvým DAO. DAO preberajú funkcionalitu korporácií a konvertujú všetky aspekty na inteligentné zmluvy. Tieto systémy umožňujú spoločenstvu riadiť organizáciu transparentným spôsobom. Na dnešnom trhu sú bežné, čiastočne kvôli úspechu spoločnosti Maker. 

Aké problémy rieši Maker (MKR)?

Tvorca sa snaží napraviť viaceré problémy, s ktorými sa stretol v tradičnom finančnom sektore. Platforma na splnenie tejto úlohy kombinuje jedinečný výber vlastných technológií. V súčasnosti Maker funguje ako kritická súčasť komunity DeFi. DeFi označuje neustále sa rozvíjajúci sektor decentralizovaných finančných inštitúcií. Cieľom spoločnosti DeFi je poskytovať realizovateľné riešenia súčasných centralizovaných finančných služieb dostupných pre verejnosť.

Problémy s transparentnosťou

Jedným z hlavných problémov, ktoré sa Maker pokúša napraviť, je transparentnosť. Sieť využíva inteligentné zmluvy na elimináciu potreby dôvery akejkoľvek strany. V súčasnosti veľké stabilné mince, ako napríklad Tether USD, vyžadujú, aby ste verili v rezervy siete. Vo väčšine prípadov sa môžete spoliehať na overenie podielov spoločnosti na audítoroch tretích strán. 

Spoločnosť Maker eliminuje túto potrebu dôveryhodnosti centralizovaných organizácií. Nemusíte čakať na externé audity alebo vyhlásenia spoločnosti. Celá sieť je sledovateľná prostredníctvom blockchainu. Výrobca ide o krok ďalej. Pracovníci spoločnosti napríklad zverejňujú záznamy z každého stretnutia na stránke spoločnosti SoundCloud, aby ich mohli skontrolovať všetci používatelia. 

Prchavosť

Hlavnou funkciou MKR je zabezpečiť, aby DAI zostal viazaný na dolár. Táto duálna kryptografická stratégia pomáha predchádzať volatilite a poskytuje používateľom väčšiu bezpečnosť z hľadiska odolnosti projektu.

Výhody výrobcu (MKR)

Spoločnosť Maker naďalej zaznamenáva rastúcu popularitu najmä preto, že na trh prináša množstvo výhod. Tento jedinečný token slúži v rámci ekosystému Tvorcu na rôzne účely. Tieto funkcie zvyšujú celkovú použiteľnosť tohto tokenu. Tu sú niektoré z hlavných výhod, ktoré získate, keď držíte MKR.

Správa Spoločenstva

Držitelia MKR sú schopní podieľať sa na správe ekosystému. Správa komunity poskytuje používateľom väčšiu kontrolu nad budúcnosťou siete. V ekosystéme Tvorca sa mechanizmus decentralizovaného riadenia opiera o inteligentné zmluvy aktívneho návrhu. Tieto zmluvy sú štruktúrované tak, aby poskytovali používateľom kontrolu nad systémom a zabezpečili vyššiu mieru transparentnosti v rámci celej platformy.

MKR - Domovská stránka

MKR – Domovská stránka

Deflačný

MKR používa deflačný protokol, ktorý pomáha udržiavať jeho hodnotu v priebehu času. V rámci tohto systému je potrebné zaplatiť malý úrokový poplatok v spoločnosti MKR vždy, keď dôjde k uzavretiu inteligentnej zmluvy CDP. Časť tohto poplatku sa spáli. Týmto spôsobom môže systém udržiavať zdravú rovnováhu medzi ponukou a dopytom po tomto digitálnom majetku.  

Deflačné protokoly sa stávajú štandardnou súčasťou sektoru DeFi, a to z dobrého dôvodu. Platformy Early DeFi sú citlivé na infláciu z dôvodu ich politiky vydávania tokenov odmeny. Vývojári spoločnosti Maker pochopili, že nemôžete vydávať tokeny bez akejkoľvek degradácie hodnoty. 

Ako funguje program Maker (MKR)?

MKR slúži v systéme Maker na veľa účelov. Môžete napríklad použiť MKR na globálne odoslanie hodnoty, napríklad bitcoinu. Týmto tokenom môžete tiež zaplatiť transakčné poplatky v systéme Tvorcu. Je pozoruhodné, že MKR je možné odosielať a prijímať z ľubovoľného účtu Etherea alebo z akejkoľvek inteligentnej zmluvy, ktorá je nastavená na použitie prenosovej funkcie MKR 

Žiadna ťažba

Na rozdiel od väčšiny kryptomien sa MKR vytvára alebo ničí iba ako reakcia na cenové výkyvy DAI. Systém využíva externé trhové mechanizmy a ekonomické stimuly, aby pomohol hodnote DAI zostať úzko naviazanou na 1 dolár. Je zaujímavé, že DAI zvyčajne nikdy nie je presne 1 dolár. Vo väčšine prípadov sa hodnota tokenu pohybuje od 0,98 do 1,02 USD. Je pozoruhodné, že keď sa dokončí vykonávanie inteligentnej zmluvy o výpožičke, token MKR sa zničí. 

Nová stratégia

Spoločnosť Maker predstavuje v rámci svojej priekopníckej stratégie dve jedinečné kryptomeny, DAI a MKR. Sieť tiež využíva tri primárne mechanizmy na stabilizáciu DAI, a to aj počas prudkého poklesu trhu. Prvý protokol používaný na stabilizáciu DAI sa nazýva cieľová cena. Tento systém počíta hodnotu tokenu ERC-20 v porovnaní s americkým dolárom.

Mechanizmus spätnej väzby cieľovej rýchlosti (TRFM)

Druhý protokol, TRFM, porušuje USD peg, aby tlmil volatilitu DAI počas nepriaznivých trhových podmienok. Konkrétne protokol funguje tak, že v priebehu času mení cieľovú cenu. K dispozícii je tiež systém parametrov citlivosti. Tento systém sleduje rýchlosť zmeny ceny DAI vo vzťahu k pohybu amerického dolára. Môže sa tiež použiť na odpojenie TRFM v prípade kolapsu trhu.

Zabezpečená pozícia dlhu (CDP)

Vďaka zmluvám CDP je Maker autonómny. Tieto pokročilé inteligentné zmluvy sú pre ekosystém Maker jedinečné. Zmluva CDP sa aktivuje vždy, keď odošlete tokeny ERC20 na platformu Maker výmenou za tokeny DAI. 

Tieto tokeny sú uzamknuté v inteligentnej zmluve o zabezpečení dlhu. Používateľom sa potom vydáva DAI v korelácii s ich vloženými čiastkami. Inteligentné zmluvy CDP automaticky uvoľnia zabezpečené aktíva po splatení úveru. Je pozoruhodné, že vždy, keď používateľ ukončí CDP, zničí množstvo DAI rovnajúce sa sume vygenerovanej pomocou neho.

Výrobca (MKR)

MKR funguje aj ako hlavný riadiaci token pre sieť. Používatelia získavajú slovo pri akciách riadenia rizík. Hlasy sa môžu týkať širokého spektra vývoja vrátane pridania nových typov CDP, úprav citlivosti, rizikových parametrov a toho, či aktivovať globálne vyrovnanie alebo nie..

DAI

DAI je stablecoin, na ktorý je MKR navrhnutá. MakerDAO vyrába DAI coiny pomocou inteligentných kontraktov CDP. Pôsobivo bolo DAI prvou decentralizovanou stabilnou mincou na blockchaine Ethereum. Výmeny medzi MKR, DAI a ETH prebiehajú predovšetkým pomocou systému Oasis Direct. Oasis Direct je decentralizovaná platforma na výmenu tokenov spoločnosti MakerDAO.

História výrobcu (MKR)

Program Maker (MKR) bol vyvinutý v roku 2015 s cieľom poskytnúť investorom a dlžníkom spôsob účasti v ekosystéme spoločnosti Maker. Platforma má ústredie v Dánsku a sieť založil programátor Rune Christensen. Dodnes funguje ako výkonný riaditeľ spoločnosti.

Skupiny pre správu MKR

Skupiny pre správu MKR

Od svojho uvedenia sa spoločnosti Maker podarilo zabezpečiť partnerstvá so spoločnosťami Digix, Request Network, CargoX, Swarm a OmiseGO. Posledné z týchto partnerstiev poskytlo OmiseGO DEX populárnu a spoľahlivú možnosť stablecoinu v podobe DAI. Od tej doby ďalšie výmeny priniesli podporu pre tento jedinečný projekt.  

Ako nakupovať Maker (MKR)

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zaregistrovať sa na nový účet na burze, ktorá ponúka MKR. Vo väčšine prípadov budete musieť svoj účet financovať fiat menou a tieto prostriedky obchodovať za BTC alebo ETH. Teraz vyberte obchodný pár BTC / MKR alebo ETH / MKR a zadajte čiastku, s ktorou chcete obchodovať.

Maker (MKR) je k dispozícii na Binance a Kraken.

Investícia do výrobcu (MKR) - všetko, čo potrebujete vedieť Investícia do výrobcu (MKR) - všetko, čo potrebujete vedieť Investícia do výrobcu (MKR) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

 

Ako ukladať Maker (MKR)

DAI a MKR je možné uložiť v akejkoľvek peňaženke, ktorá je kompatibilná s ERC-20. Jednou z najpopulárnejších možností, ktorá je dnes k dispozícii, je Metamask. Túto peňaženku je možné zadarmo stiahnuť v prehliadačoch Chrome a Brave a jej nastavenie trvá len 5 minút. 

Ak sa snažíte významne investovať do MRK alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obaja podporujú Maker (MKR).

Maker (MKR) – komplexný ekosystém DeFi, ktorý pokračuje v pretváraní trhu

Čím viac študujete MKR, tým viac chápete zásadnú úlohu, ktorú tento token na trhu zohráva a naďalej zohráva. Ako prvý obchodovateľný token Ethereum a DAO sa Maker ukázal byť v predstihu. Dnes je táto sieť populárnejšia ako kedykoľvek predtým. Cena MKR preto v poslednej dobe zaznamenáva nové maximá.

Môžete očakávať, že tento rast bude pokračovať, keď sa sektor DeFi rozšíri a viac investorov si bude vedomých výhod tohto tokenu. Je ľahké si predstaviť, že spoločnosť Maker (MKR) bude v budúcnosti čeliť ešte väčšiemu prieniku na trh. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map