Investície do hviezdnych lúmenov (XLM)

Aj keď investujete na kryptotrhu, netrvá dlho a narazíte na Stellar Lumens. Táto jedinečná kryptomena sa vyznačuje logom odpaľovania raketových lodí a chytľavým názvom, vďaka ktorému si môžete predstaviť futuristické vesmírne cestovanie. Okrem dôvtipného marketingu Stellar prináša veľa aj do sektoru kryptomien.

Stellar je a distribuovaná platobná infraštruktúra ktorý obsahuje otvorený zdrojový kód. Platforma vstúpila na trh s cieľom uľahčiť efektívnejší prístup k medzinárodným prevodom peňazí, ako sú platby remitencií. Dnes je ekosystém Stellar známy svojimi dostupnými, rýchlymi a spoľahlivými schopnosťami prenosu. Platforma konkrétne uľahčuje cezhraničné transakcie bez trenia.

Čo sú Stellar Lumens?

Na rozdiel od svojho hlavného konkurenta na trhu, Vlnenie, Stellar sa zameriava na potreby jednotlivcov a nie veľkých finančných inštitúcií. Týmto spôsobom je platforma schopná bezproblémovo prepojiť jednotlivcov, inštitúcie a platobné systémy po celom svete. Platformu dnes tvorí medzinárodné konzorcium jednotlivcov a subjektov nachádzajúcich sa v každom regióne.

Hviezdna domovská stránka

Hviezdna domovská stránka

Ako funguje Stellar?

Stellar využíva decentralizáciu na zlepšenie súčasných používaných prenosových systémov. Platforma obsahuje distribuovanú účtovnú knihu na zlepšenie efektívnosti a transparentnosti pre používateľov. Táto účtovná kniha uchováva všetky údaje siete vrátane jej histórie transakcií s prenosovými systémami, ktoré sa používajú. Táto účtovná kniha uchováva neprerušený záznam o všetkých transakciách od prvého dňa.

Používanie platformy Stellar je jednoduché. Podobne ako v prípade populárnych platobných procesorov, ako je Paypal, proces začína, keď nahráte prostriedky do siete. V Stellarovom ekosystéme sa tieto fondy nahrávajú do Anchors. Kotva funguje ako médium medzi fiatom a distribuovanou knihou spoločnosti Stellar. Týmto spôsobom slúžia kotvy kritickému účelu v hviezdnom ekosystéme.

Keď budú vaše prostriedky k dispozícii v distribuovanej knihe spoločnosti Stellar, je ľahké ich poslať kamkoľvek na svete. Povedzme napríklad, že ste chceli poslať 1000 USD USD priateľovi v EÚ. Stačí nahrať svoj USD na hviezdnu kotvu a získať kredit USD v sieti.

Ďalej môžete svoj kredit previesť na svojho spoločníka v EÚ. V okamihu prevodu by Stellar automaticky konvertoval váš USD kredit na EUR. Dôležité je, že platforma automaticky vyhľadáva najnižší kurz. Po prevedení prostriedkov sa tieto prostriedky vložia na účet vášho priateľa. Tu môžu priamo stiahnuť financovanie.

Úžasné je, že celý tento proces prebieha v priebehu niekoľkých sekúnd a úplne v zákulisí. Týmto spôsobom je Stellar schopný splniť svoj cieľ zjednodušiť systémy prevodu peňazí pre priemerného človeka. Platforma poskytuje skutočne efektívny prístup k trhu.

Podpora viacerých mien Fiatu

Stellar je pôsobivo schopný splniť túto úlohu pomocou troch špecifických protokolov. V prvom scenári prevedie spoločnosť Stellar vaše prostriedky z knihy objednávok a jednoducho uľahčí jednoduchú výmenu. V ďalšom procese Stellar prevedie vaše prostriedky na XLM. Potom sú vaše prostriedky prevedené medzinárodne. Po príchode na miesto určenia sa XLM predá a miestna fiat mena. V tomto scenári sa XLM používa ako sprostredkovateľ.

Kriticky stojí globálne zasielanie kryptomien iba zlomok nákladov na tradičné systémy na prevod peňazí. Na súčasnej trhovej infraštruktúre by používateľ mohol počas prevodu stratiť viac ako 7% svojich finančných prostriedkov. Tieto stratené prostriedky sa používajú na krytie mnohých tretích strán zapojených do fiat transakcie.

Reťazové transakcie

Stellarova platforma funguje inteligentným spôsobom, ktorý umožňuje uskutočňovať zložité reťazové reakcie. Napríklad môžete zistiť, že pre váš požadovaný obchod neexistuje žiadny priamy menový pár. V tomto prípade je Stellar schopný dokončiť viacnásobnú obchodnú transakciu. Predstavte si, že váš USD najskôr prevedie na GBP, potom GBP na EUR.

Hviezdna burza

Ďalším jedinečným aspektom modelu Stellar je schopnosť zadávať objednávky na výmenu priamo v rámci platformy. Tieto objednávky idú okamžite do verejnej knihy. Tu si môžete vybrať z množstva ďalších mien. Dôležité je, že pomocou tohto systému môžete vymieňať svoje prostriedky tak pre Fiat, ako aj pre kryptomeny.

Čo je XLM?

Aj keď bol Stellar navrhnutý na prácu s digitálnymi reprezentáciami akejkoľvek meny, vývojári sa stále rozhodli vytvoriť svoje vlastné natívne kryptomeny s názvom XLM. V skutočnosti musia všetci používatelia Stellar vlastniť malý kúsok XLM, aby sa mohli zapojiť do siete. Táto požiadavka má zabrániť tomu, aby sa účtovná kniha zaplnila spamom alebo inými zbytočnosťami.

Rozhodnutie vytvoriť pre túto úlohu jedinečnú menu vyplýva z Stellarinej túžby zostať všeobecne bez akejkoľvek konkrétnej meny. Napríklad, ak Stellar vyžaduje, aby ste držali určitú čiastku USD, potom by platforma bola trochu viazaná na výkonnosť USD, alebo by bola prinajmenšom viazaná na americký trh. Tejto situácii sa vývojári chceli vyhnúť.

Na rozdiel od väčšiny kryptomien nevyžaduje Stellar Lumens uzly na ťažbu blokov transakcií. Účastníci siete tiež nedostávajú ocenenia za svoje úsilie o validáciu blockchainu. Tento prístup je v ostrom kontraste s kryptomenami, ako sú bitcoiny. Spoločnosť sa predovšetkým rozhodla, že počas uvedenia platformy na trh je lepšie vydať 100 miliárd XLM. Odtiaľ by ponuka Stellar zaznamenala nárast o 1% každý rok po dobu približne 6 rokov.

Vývojári kriticky zmenili tento prístup v októbri 2019. Vývojári sa rozhodli, že bude viac napomáhať ich cieľom znížiť ponuku XLM vpred. Znížili tak objem XLM na 50 miliárd. Teraz navyše neexistujú plány na vydanie ďalších XLM v budúcnosti.

Táto stratégia ponecháva na trhu v súčasnosti okolo 20 miliárd XLM, ďalších 30 miliárd si firma ponechala. Tieto zadržané prostriedky majú ísť na rozšírenie ekosystému XLM. Úlohy ako vývoj a marketing sú hlavným využitím finančných prostriedkov podľa Stellarovho plánu.

Krátky pohľad na možnosti Stellar a je ľahké rozpoznať, že táto platforma vyšla z mysle skúseného profesionála v oblasti blockchainu. Zakladateľom spoločnosti Stellar nie je nikto iný ako ťažká váha Crypto Jed McCaleb. McCaleb je známy predovšetkým vďaka založeniu dnes už neexistujúceho Výmena Mt. Gox.

V jednom okamihu Mt.Gox kontroloval 70% svetového objemu obchodovania s bitcoinmi. Hlavný hacker však videl, ako sa výmena rozpustila po strate bitcoinu vo výške 450 miliónov dolárov. Je pozoruhodné, že McCaleb už pred hacknutím opustil firmu a predal svoj podiel.

McCaleb predovšetkým založil hlavného konkurenta spoločnosti Stellar, spoločnosť Ripple. V roku 2013 však zo spoločnosti odišiel s odvolaním sa na neprekonateľné rozdiely v smerovaní spoločnosti. Nie je prekvapením, že obe kryptomeny zdieľajú mnoho aspektov, hlavne ich cieľ uľahčiť cezhraničné platby efektívnejším spôsobom.

Rada spoločnosti Stellar obsahuje niektoré z najväčších mien v odbore. Spoločnosti sa podarilo zabezpečiť generálneho riaditeľa spoločnosti Stripe, Patricka Collisona, zakladateľa WordPress, Matta Mullenwega a zakladateľa AngelList, Navala Ravikanta.

Ako nakupovať tokeny XLM

Investícia do hviezdnych lúmenov je jednoduchá, keď viete, kde hľadať. Najskôr je kľúčové, aby ste pochopili, že lúmeny obchodujú pod tickerom XLM aj STR v závislosti od platformy, na ktorej sa nachádzate. Firma sa rozhodla zmeniť svoj ticker z STR na XLM pred rokmi, ale niektoré burzy sa rozhodli ponechať pôvodný ticker bez ohľadu na výber.

Väčšina objemu obchodov XLM pochádza z troch hlavných búrz – Bittrex, Poloniex, a Binance. Rozhodujúce je, že všetky tieto platformy podporujú obchodné páry XLM až BTC. Ak chcete previesť USD na XLM, musíte si najskôr kúpiť BTC zo svojej obľúbenej burzy a potom ho previesť na XLM. Ak si chcete kúpiť XLM priamo za USD, budete musieť prejsť na burzu Kraken na uskutočnenie nákupu.

Investície do hviezdnych lúmenov (XLM) Investícia do hviezdnych lúmenov (XLM) Investícia do hviezdnych lúmenov (XLM)
★★★★★ ★★★★★ Binance Review

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Kriptomatu

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí používatelia

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Európskych obchodníkov

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

1,00 dolárov

Minimum účtu

35 €

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Kde uchovávať XLM

Pokiaľ ide o úložisko vášho XLM, musíte zvážiť niekoľko možností. Ak plánujete svoj Stellar neustále obchodovať, bude pohodlnejšie, ale menej bezpečné, aby ste svoj XLM udržali na svojej obľúbenej burze. Pokiaľ príliš neobchodujete, burzy ako Binance poskytujú vašim podielom slušnú úroveň zabezpečenia.

Keď ste pripravení zastaviť svoju dennú obchodnú stratégiu, môžete svoje XLM kedykoľvek poslať do mobilnej peňaženky, ako je Jaxx. Tieto platformy sa najľahšie ovládajú a používajú. Vo väčšine prípadov si môžete stiahnuť aplikáciu peňaženky a začať ju používať za menej ako desať minút. Najlepšie na tom všetkom je, že k svojmu XLM máte vždy prístup, ak ho potrebujete.

Ak chcete bezpečnejší prístup k úložisku XLM, mali by ste zvážiť využitie platformy Stronghold. Stronghold je distribuovaná burza pre sieť Stellar. K dispozícii je dokonca aj klient pre stolné počítače, ktorý podporí vaše úložné potreby.

Ak hľadáte veľké investície do XLM alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obe podporujú hviezdne lúmeny (XLM).

Zhrnutie

Vzhľadom na úplnú úroveň odborných znalostí, ktoré Stellar má, a ich jedinečný prístup na trh, nie je prekvapením, že XLM je dnes jednou z najpopulárnejších kryptomien na svete. Môžete očakávať, že táto popularita stúpne s tým, ako do blockchainového sektoru vstupuje viac ľudí. Zatiaľ môžete osvetliť svoju kryptografickú investičnú stratégiu na ktorejkoľvek z búrz uvedených v tejto príručke.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map