Investície do IOTA – všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je IOTA (MIOTA)?

IOTA (MIOTA) je iný druh kryptomeny. Na rozdiel od konkurencie IOTA nevyužíva na splnenie svojich úloh technológiu blockchain. Namiesto toho sa platforma spolieha na rôzne aplikácie internetu vecí (IoT). Preto má táto platforma na trhu neprekonateľnú škálovateľnosť a nekonečné prípady použitia.

Spoluzakladatelia projektu Sergey Ivancheglo, Serguei Popov, David Sønstebø a Dominik Schiener pôvodne neplánovali hostiť kryptomenu alebo dokonca decentralizovanú sieť. Namiesto toho IOTA začínala ako výrobca hardvérových čipov IoT. Tieto systémy mohli zaznamenávať a uskutočňovať transakcie medzi strojmi a zariadeniami v rámci ekosystému internetu vecí (IoT).

Po uznaní potenciálu siete IoT sa firma zamerala na rozšírenie aspektov decentralizovanej siete tejto technológie. IOTA umožňuje vývojárom ďalej skúmať scenáre prípadov použitia a rôzne funkcionality IoT a ich rozhraní. V dôsledku toho, IOTA hrá rozhodujúcu úlohu pri ďalšom prijímaní tejto revolučnej technológie.

Internet vecí (IoT)

Internet vecí je termín používaný na popis miliárd inteligentných zariadení v dnešnom svete. Akékoľvek zariadenie môže byť „inteligentné“ vďaka pridaniu zabudovaných senzorov a schopnosti komunikovať s internetom. Je zaujímavé, že koncept IoT vznikol už v roku 1982. Toto je okamih, keď skupina dôvtipných vývojárov z Univerzita Carnegie Mellon sa rozhodol pridať senzory do automatu na kampus.

IOTA - Twitter

IOTA – Twitter

IoT, ako je známe dnes, odštartoval v roku 2008. To bola doba, kedy sa vysokorýchlostné pripojenie k internetu a „inteligentné“ zariadenia stali cenovo dostupnými, stabilnými a rýchlymi. Dnes senzory IoT umožňujú firmám ušetriť milióny na nákladoch na monitorovanie a prenos dát. Tieto siete sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým, pretože racionalizujú a automatizujú kritické podnikové systémy spôsobmi, ktoré si predtým neboli možné predstaviť.

IoT je tu na pobyt

Podľa posledných štatistík komunita IoT zahŕňa 20,4 miliárd zariadení na celom svete. Pôsobivé je, že trhové príjmy tohto odvetvia sú 212 miliárd dolárov, s predpokladaným výrazným rastom do budúcnosti. Ak chcete uviesť príklad úrovne predpovede, ktorú analytici predpovedajú, nemusíte hľadať ďalej, ako ďaleko tieto systémy dospeli. Napríklad len v prvom štvrťroku 2019 predal Amazon svojim klientom viac ako 100 miliónov zariadení s podporou technológie Alexa. Na trhu teraz existuje nekonečné množstvo inteligentných zariadení, ktoré môžu spotrebitelia využívať.

Aké problémy IOTA rieši?

IOTA (MIOTA) sa pokúša napraviť niektoré do očí bijúce problémy, ktorým čelia sektory IoT a blockchain. Za prvé poskytuje vývojárom alternatívu k blockchainovým sieťam na programovanie Dapps. Táto diverzifikácia umožňuje lepšiu distribúciu informácií.

V súčasnom stave sú údaje o IoT veľmi rozdelené. Spôsob zdieľania údajov je veľmi malý. IOTA však zavádza štandardy a poskytuje spoľahlivý a cenovo dostupný spôsob, ako všetky tieto zariadenia môžu efektívne využívať ďalšie senzory v sieti. Táto stratégia otvára dvere k niektorým celkom úžasným funkciám.


Napríklad si predstavte, či vaša inteligentná chladnička dokázala vycítiť, že vám dochádza mlieko. Chladnička by potom mohla poslať žiadosť o ďalší galón do vášho inteligentného automobilu alebo na objednávaciu platformu v obchode s potravinami. Odtiaľ by vaše inteligentné auto mohlo prejsť do obchodu a vyzdvihnúť vašu objednávku, alebo by obchod mohol poslať dron s vašou objednávkou priamo k vašim dverám. To všetko a ešte viac je možné vďaka pokroku v sieťach IoT. Najlepšie zo všetkého je, že ste mohli všetko sledovať priamo zo svojho smartphonu.

Škálovateľnosť

Škálovateľnosť je ďalším veľkým problémom, ktorý IOATA eliminuje. Unikátna štruktúra platformy znamená, že keď sa k sieti pripojí viac používateľov, platforma sa stáva rýchlejšou a stabilnejšou. Na porovnanie, dnešné blockchainy zažívajú pomalý čas transakcií a vyššie poplatky, kedykoľvek dôjde k veľkému prílivu používateľov. V roku 2017 bola sieť bitcoinov nútená prechádzať kvôli problémom s preťažením. Technológia IOTA tieto obavy eliminuje, pretože je schopná uspokojiť požiadavky globálnej ekonomiky.

Ako funguje IOTA (MIOTA)?

Teoreticky je IOTA veľmi zjednodušená. Platforma funguje ako most medzi zariadeniami internetu vecí. Konkrétne môže sieť spracovávať prenos údajov do az pripojených zariadení v ekosystéme IoT. Sieť je tiež schopná priamo vykonávať komplexné inteligentné zmluvy pre viac zariadení. Pri plnení tejto úlohy sa sieť spolieha na novú technológiu známu ako Tangle.

Spleť

Tangle je mechanizmus konsenzu pre IOTA. Tento protokol funguje ako usmernený acyklický graf (DAG), ktorý dodáva sieti neuveriteľnú odolnosť. V sieti Tangle sú baníci nahradení centrálnym koordinátorom. Tento koordinátor zhromažďuje údaje zo systému uzlov a využíva ich na potvrdenie platnosti transakcie. Tento kód robí z IOTA jeden z najrýchlejších a najrozsiahlejších blockchainov, aké boli kedy vyvinuté.

Zamotajte sa cez MAIZE

Zamotajte sa cez MAIZE

Dátový trh

Jadrom ekosystému IOTA je Data Marketplace. Toto je uzol, kde môžu vývojári senzorov IOTA bezpečne predávať a pristupovať k aktívnym dátovým tokom známym ako šifrované dáta MAM (Masked Authenticated Messaging). Cieľom trhu s decentralizovanými údajmi je sprístupniť údaje MAM akejkoľvek kompenzujúcej strane.

Najlepšie zo všetkého je, že tieto údaje sa zhromažďujú a obchoduje sa s nimi v reálnom čase. Programátori môžu pomocou týchto údajov vytvárať vysoko responzívne aplikácie. Táto stratégia je navyše oveľa efektívnejšia ako samostatné senzory pokúšajúce sa predávať údaje prostredníctvom svojich vlastných ponúk. Organizuje tento obrovský zmyslový systém spôsobom, ktorý prispieva k budúcej expanzii.

MAM (maskované autentizované správy)

MAM sú jadrom funkčnosti IOTA. Tieto súbory údajov umožňujú používateľom dôveryhodný systém zdieľať informácie a hodnotu spôsobom peer-to-peer. Najlepšie zo všetkého je, že sieť udržuje vysokú úroveň bezpečnosti a všetky MAM obchodujú prostredníctvom šifrovaných kanálov. Zdrojová identita MAM je navyše súkromná. Týmto spôsobom je sieť schopnejšia udržiavať integritu vo všetkých aspektoch.

Bosch XDK (vývojová súprava pre viac domén)

Open-source kód Bosch XDK je protokol, ktorý prepája MAM a Data Marketplace. Tento integrovaný systém poskytuje vývojárom možnosť konštruovať programovateľné snímače a komunikovať údaje v celej sieti. Týmto spôsobom IOTA plní svoj účel pôsobenia ako prototypová platforma pre internet vecí.

Vývojári IOTA majú neobmedzený prístup k pôsobivému balíku programovateľnosti senzorov platformy. V súčasnosti platforma podporuje programovanie technológie senzorov MEMS, WiFi, BLE, slot na SD kartu a softvérové ​​balíčky pripravené na použitie. Týmto spôsobom IOTA funguje ako riešenie so širokým spektrom uzlov snímača, ktoré má schopnosť zhromažďovať konkrétne údaje v reálnom čase. Tieto informácie možno potom predať prostredníctvom Data Marketplace.

MIOTA

MIOTA je hlavný obslužný token v sfére IOTA. Táto kryptomena sa používa na účtovanie transakcií, platenie poplatkov a uzatváranie inteligentných zmlúv. Počas trvania projektu bude vydaných celkovo 27 kvadriliónov IOTA. Štruktúra IOTA v podstate obmedzuje jej rozšíriteľnosť iba flexibilitou jej programovacích jazykov.

Výhody investovania do IOTA (MIOTA)

Existuje veľa výhod, ktoré používatelia dostanú, keď investujú do IOTA. Za prvé, návrh siete vylučuje všetky transakčné poplatky. Sieť je navyše veľmi rýchla. V kombinácii má IOTA takmer neobmedzenú škálovateľnosť. Je to tiež oveľa energeticky efektívnejšie ako kryptomeny založené na blockchaine.

História IOTA (MIOTA)

História projektu IOTA v skutočnosti začína projektom Jinn. Jinn vstúpila na trh ako vývojár IoT pre všeobecné použitie procesorov. V septembri 2014 usporiadala Jinn crowdsale akciu, ktorá zabezpečila projektu 250 000 USD pre budúci rozvoj. V tom čase však dochádzalo k malému dohľadu a nulovému regulačnému rámcu, ktorý bolo treba dodržiavať, pokiaľ ide o ICO spoločnosti. Táto situácia viedla k tomu, že spoločnosť Jinn získala určité regulačné potlačenie udalosti.

V októbri 2015 spoločnosť Jinn urobila chytrý krok k rebrandingu na IOTA. Platforma oficiálne vstúpil trh prostredníctvom predaja tokenov, ktorý pre sieť dosiahol 500 000 USD. Vývojári sa snažili podporiť aspekty projektu týkajúce sa úžitkových tokov, aby sa zabránilo budúcim problémom regulačných orgánov.

JINN Detaily projektu

JINN Detaily projektu

2017

O dva roky neskôr vznikla nadácia IOTA. Cieľom nadácie je ďalší prienik na trh IOTA vo všetkých odvetviach. Je pozoruhodné, že založenie nadácie bolo možné len preto, že investori tokenov IOTA darovali 5% z celkovej ponuky tokenov. Dnes hrá nadácia IOTA na trhu zásadnú úlohu.

Napríklad nadácia je členom správnej rady Medzinárodnej asociácie pre dôveryhodné blockchainové aplikácie (INATBA). Táto organizácia hrá zásadnú rolu pri vývoji blockchainovej legislatívy a ďalších zásadných vývojoch v celom sektore. Je len úctou a kvalitou, že IOTA je členom tejto exkluzívnej organizácie.

2018

V januári 2018 sa IOTA stala obeťou veľkého hackingu. Pri incidente boli odcudzené tokeny IOTA v hodnote 10 miliónov USD. Hackerom sa podarilo preniknúť do generátora semien, aby sa zbavili zle získaných ziskov. Na rozdiel od väčšiny krypto hackerov však úrady chytili tohto jedinca o rok neskôr. Z hackera sa stal 36-ročný muž žijúci v anglickom Oxforde.

Hacker spôsobil vývojárom vážny smútok, pretože investori predpokladali, že hacker bol výsledkom chybného programovania zo strany vývojárov IOTA. Dôležité je, že to tak nebolo. V tomto prípade nebola ohrozená ani samotná IOTA. Verejne orientované uzly v jeho sieti boli vystavené útoku hackerov typu Distributed Denial of Service (DDOS). Plán fungoval, pretože už prostredníctvom phishingu ukradli poverenia používateľov.

2019

O rok neskôr mieril na IOTA ďalší útočník. Hackeri tentoraz zneužili zraniteľnosť v mobilnej a desktopovej peňaženke spravovanej nadáciou IOTA známou ako Trinity. Hackerovi sa podarilo ukradnúť IOTA v hodnote takmer 2 milióny USD, predtým ako vývojári prelomili ich fungovanie. Hack bol taký závažný, že IOTA na opravu zraniteľnosti odstavila na takmer desať dní celú svoju sieť.

Ako nakupovať IOTA

IOTA je dnes k dispozícii na väčšine búrz. Tento populárny altcoin sa ukázal ako mimoriadne odolný z hľadiska obchodovateľnosti. IOTA sa z hľadiska trhovej kapitalizácie neustále radí medzi 50 najlepších kryptomien na svete. Preto nájdete IOTA na najpopulárnejších burzách na svete vrátane Binance.

IOTA - CoinMarketCap

IOTA – CoinMarketCap

Pre získanie IOTA sa musíte zaregistrovať pre Binance účet alebo a Bittrex účet. Po dokončení registrácie a overení účtu ste pripravení začať proces. Na svoj účet budete musieť nahrať buď fiat menu, BTC alebo ETH. Keď bude váš účet pripravený, môžete svoje bitcoiny prevádzať priamo na IOTA. Je to také jednoduché.

Ako uchovávať IOTA (MIOTA)

Investori IOTA majú pekný výber možností úložiska. Ak ste príležitostný obchodník, ktorý sa v tejto chvíli snaží iba obchodovať s IOTA, môžete zistiť, že najpohodlnejšou možnosťou je nechať svoju kryptomenu na svojej burze..

Lepšou alternatívou je zvážiť spoľahlivú mobilnú peňaženku. Mobilné peňaženky sú v súčasnosti najpopulárnejšou kryptografickou metódou ukladania dát. Väčšina z týchto platforiem navyše neúčtuje žiadne poplatky za stiahnutie. Niektoré z najlepších mobilných peňaženiek možnosti pre IOTA zahŕňajú GUI Light a Nostalgia Light Wallet.

Ak hľadáte investíciu do IOTA alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obe podporuju IOTA.

IOTA (MIOTA) – lepší blockchain

Unikátny prístup IOTA k decentralizovanému sektoru je osviežujúcim porušením noriem. Letmý pohľad na technické aspekty tejto platformy a je ľahké pochopiť, prečo decentralizované siete založené na IoT určite uvidia ďalšie prijímanie vpred. IOTA nateraz zostáva jedným z najlepších projektov na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map