Investovanie do aávy (AAVE) – všetko, čo potrebujete vedieť

Aave je decentralizovaný pôžičkový systém, ktorý pomohol posunúť záujmy v sektore DeFi na novú úroveň. Tento protokol novej generácie bol jedným z prvých, ktorý používateľom umožňoval požičiavať, požičiavať si a získavať úroky z kryptomien. Najlepšie zo všetkého je, že keď používate Aave, nie je potrebný žiadny sprostredkovateľ, pretože celý systém je prevádzkovaný autonómne prostredníctvom inteligentných kontraktov, ktoré žijú na blockchaine Ethereum.

Od svojho uvedenia vývojári spoločnosti Aave venovali veľkú pozornosť výrobe sieť prístupné pre všetkých. Vďaka otvorenému prístupu a ľahkému použitiu je táto platforma ideálna pre inštitucionálnych aj retailových investorov. V dôsledku toho sa Aave rozrástla a stala sa jednou z najpopulárnejších aplikácií DeFi na svete.

Aké problémy rieši?

Spoločnosť Aave sa pokúša vyriešiť niektoré z najnaliehavejších problémov, ktorým tradičné úverové služby čelia. Rovnako ako u všetkých DeFi, hlavným cieľom projektu je previesť centralizované finančné služby na ich decentralizované ekvivalenty. V prípade bežného úverového scenára by banky požičali vaše prostriedky a úročili ich. Aj keď požičiavajú vaše peniaze, nikdy nezískate prístup k týmto výnosným úrokovým výnosom.

Domovská stránka Aave

Domovská stránka Aave

V ekosystéme Aave sa všetko mení. Ktokoľvek môže požičať svoje kryptomeny dôveryhodným spôsobom a bez povolení iným používateľom. Úrok získaný z požičania vašich aktív sa vypláca priamo do vašej sieťovej peňaženky. Týmto spôsobom spoločnosť Aave pomohla spôsobiť revolúciu v oblasti poskytovania pôžičiek peer-to-peer a pomohla vytvoriť celý sektor DeFi s rovnakými cieľmi..

Výhody Aave

Pri použití tohto decentralizovaného finančného protokolu získate veľa výhod. Za prvé získate transparentnosť nad procesmi a činnosťami požičiavania celej siete. Tradičné pôžičkové služby fungujú za zatvorenými dverami, čo vás nechá v činnosti s vašimi finančnými prostriedkami. S Aave je všetko v blockchaine, aby to mohla vidieť celá komunita.

Open Source

V súlade s otvorenou povahou sektoru DeFi Aave sprístupnil svoje pôžičkové protokoly ako open source. Open source kódovanie je vo všeobecnosti bezpečnejšie, pretože prechádza intenzívnym vzájomným hodnotením zo strany komunity. Skúsení investori uprednostňujú projekty typu open-source pred súkromnými, pretože môžu zabezpečiť všetky činnosti a funkcie. Takto nevznikajú žiadne skryté riziká ani poplatky.

Neväzobný protokol

Aave je neväzobná platforma, čo znamená, že nikdy nedrží vašu kryptomenu priamo. Neväzobné platformy poskytujú väčší pokoj, pretože si ponechávate vlastníctvo svojich aktív. Majú tiež menšie riziko, že sa stanú terčom hackerov, pretože neexistujú žiadne peňaženky naplnené prostriedkami používateľov na hacknutie.

Kontrola bez vlastníctva

Jednou z najlepších funkcií spoločnosti Aave je, že protokol umožňuje dlžníkovi získať expozíciu voči rôznym kryptomenám bez toho, aby ich priamo vlastnil. Pomocou Aave môžete získavať odmeny bez toho, aby ste museli obchodovať so svojimi obľúbenými digitálnymi aktívami. Táto stratégia znižuje riziko straty.

Aave - Twitter

Aave – Twitter

Možnosti sadzby

Všetci používatelia si môžu vychutnať pekný výber možností úrokových sadzieb. Systém ponúka stabilné aj variabilné úrokové sadzby na splnenie vašich investičných cieľov. Najlepšie zo všetkého je, že medzi týmito štruktúrami poplatkov môžete prepínať, kedykoľvek chcete.

Súkromné

Mnoho používateľov s potešením zistí, že vďaka decentralizovanej povahe spoločnosti Aave je ideálna pre investorov zameraných na ochranu súkromia. Keď využijete tento protokol požičiavania novej generácie, nie je zapojený žiadny prostredník. Predovšetkým nebudete musieť strácať čas vypĺňaním zdĺhavej dokumentácie Know Your Customer (KYC) alebo Anti Laundering (AML)..

Výber

Používateľom služby Aave je k dispozícii vynikajúci výber pôžičiek. Sieť v súčasnosti podporuje 17 rôznych aktív. Konkrétne Dai stablecoin (DAI), USD coiny (USDC), True USD (TUSD), Tether (USDT), Synthetix USD (sUSD), Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), ETHlend (LEND), token základnej pozornosti (BAT), Kyber Network (KNC), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Maker (MKR), Augur (REP), Synthetix Network (SNX), zabalené bitcoiny (wBTC) a 0x (ZRX).

Ako funguje Aave?

Aave je systém poskytovania pôžičiek P2P na báze Ethereum, ktorý na trh uvádza niektoré nové funkcie. Na splnenie tejto úlohy predstavili vývojári spoločnosti Aave jedinečnú stratégiu, ktorá sa spolieha na zaistené pôžičky a skupiny pôžičiek, ktoré zabezpečia bezproblémový zážitok..

Aave Tweety

Aave Tweety

Ak chcú veritelia používať program Aave, musia vložiť prostriedky do skupín likvidity siete. Dlžníci majú prístup k týmto finančným prostriedkom a môžu si požičiavať, ako sa im páči. Ak si chcú používatelia požičať prostriedky z likviditnej skupiny, musia zaistiť väčšie množstvo zábezpeky, ako je suma vybratá. Hodnota tohto kolaterálu je predovšetkým založená na USD.

Ak kolaterál klesne pod potrebnú hranicu kolateralizácie, systém ich automaticky umiestni na likvidáciu. Ostatní používatelia si potom môžu tieto prostriedky kúpiť za zľavnenú sadzbu. Táto stratégia zaisťuje, že skupiny likvidity zostanú vždy kladné.

Rezervy

Aave bol tiež jedným z prvých pôžičkových systémov P2P, ktoré zaviedli rezervné fondy likvidity. Tieto prostriedky sa používajú na pomoc združeniam v boji proti volatilite trhu. Rezervy navyše slúžia ako poistenie pre veriteľov, ktorých finančné prostriedky budú k dispozícii, keď ich chcú odstrániť z poolu likvidity.

Veštičky

Je zaujímavé, že Aave využíva silu ďalšej populárnej krypto platformy, Chainlink (LINK), na stanovenie hodnoty zabezpečených aktív v reálnom čase. Chainlink je decentralizovaná sieť Oracle. Veštičky sú mimoreťazcové senzory, ktoré dokážu komunikovať do a z blockchainu. Decentralizovaný prístup spoločnosti Chainlink k veštcom pomáha zabezpečiť, aby tieto senzory zostali presné.

Flash pôžičky

Aave zmenil hru, keď uviedol na trh flash pôžičky. Tieto protokoly otvoreného zdroja umožňujú používateľom brať si rýchle pôžičky bez akýchkoľvek záruk. Okamžité pôžičky musia byť navyše splatené do doby, keď sa vyťažil ďalší blok Etherea. Tieto protokoly rýchleho zapožičania osvetlenia umožňujú používateľom splniť veľa úloh za krátky čas.

Okamžité pôžičky sa primárne používajú na arbitrážne obchodné príležitosti. Môžete si vziať pôžičku na jeden token a obchodovať s ňou na inej platforme s majetkom uvedeným za vyššiu cenu. Okamžité pôžičky môžete využiť aj na refinancovanie pôžičiek v iných úverových protokoloch alebo na zámenu kolaterálu. Za túto službu sa platí 0,3%. Je pozoruhodné, že tento protokol sa stal jednou z hlavných zložiek väčšiny systémov hospodárenia, ktoré sa v súčasnosti používajú.

Zmena úrokovej sadzby

Používatelia tiež získavajú možnosť meniť štruktúru svojich úrokových sadzieb. Pomocou Aave si môžete kedykoľvek vybrať medzi stabilnými alebo variabilnými sadzbami. Variabilné sadzby sa neustále menia na základe dopytu v skupine likvidity. Na porovnanie, stabilné sadzby vychádzajú z priemeru úrokovej sadzby pre aktívum za posledných 30 dní.

Aave (AAVE)

AAVE je pôvodný obslužný token pre sieť. Tento token ERC-20 vstúpil na trh v novembri 2017 pod iným názvom. Je pozoruhodné, že tento token bol prenesený z doby, keď bol Aave ETHLand. Spoločnosť AAVE je deflačné aktívum, ktoré je dnes kótované na desiatkach búrz, Binance. Vývojári vyhlásili zámer urobiť z AAVE primárny token riadenia pre sieť čoskoro.

aTokens

Keď vložíte Aave, dostanete aTokeny. V porovnaní s vašim vkladom dostanete ekvivalentnú sumu Tokenov. Tieto tokeny sú pre sieť kritické, pretože vám umožňujú získať úroky z vašich úverových aktivít.

aTokens

aTokens

Dejiny Aave

Spoločnosť Aave vstúpila na trh v roku 2017. Platforma bola prvým protokolom požičiavania DeFi a dostala úplne iný názov, ETHlend. Zakladateľ firmy, Stani Kulechov, venoval veľkú pozornosť odstráneniu technických prekážok, aby mohol ktokoľvek využívať túto pokročilú sieť. Je pozoruhodné, že Aave počas svojho crowdsale zabezpečil viac ako 16 miliónov dolárov.

Ako nakupovať Aave (AAVE)

V dnešnej dobe je ľahké dostať do rúk AAVE. Tento token môžete kedykoľvek získať priamo zo siete. Mnoho renomovaných búrz podporuje tento token. Binance, najväčšia svetová burza kryptomien z hľadiska trhovej kapitalizácie, ponúka svojim používateľom AAVE.

Môžete si kúpiť AAVE na Binance alebo Kraken.

Investovanie do aávy (AAVE) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do aávy (AAVE) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do aávy (AAVE) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako uchovávať Aave

Uloženie AAVE je rovnako ľahké. Tento token môžete držať v ktorejkoľvek peňaženke kompatibilnej s ERC-20, ako napríklad MyEtherWallet (MEW) a MyCrypto. Vážnych investorov poteší informácia, že sú k dispozícii aj niektoré možnosti hardvérovej peňaženky. The Ledger Nano S alebo Ledger Nano X obaja podporujú tento token DeFi.

Aae – priekopnícka sila na trhu

Aave sa ukázal ako hybná sila inovácií v krypto sektore. Táto sieť bola ďaleko pred krivkou DeFi. Preto je teraz jedným z najväčších hráčov v tomto sektore. Používatelia si môžu pri používaní programu Aave vychutnať jednoduchý a bezpečný DeFi zážitok. Z týchto dôvodov môžete očakávať, že z tejto vynaliezavej siete budete v nasledujúcich týždňoch počuť ešte oveľa viac.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map