Investovanie do EOS – všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je to EOS?

EOS je blockchainový ekosystém novej generácie, ktorý naďalej získava veľké mediálne pokrytie pre svoje rekordné ICO a jedinečné vlastnosti. Dôležité je, že EOS.IO ekosystém vstúpil na trh s cieľom zjednodušiť programovanie a integráciu inteligentných zmlúv a vývoj decentralizovaných aplikácií (Dapps).

Jedným z najúžasnejších aspektov platformy EOS.IO je, že vďaka svojej jedinečnej štruktúre prakticky eliminuje transakčné poplatky. Platforma je navyše mimoriadne škálovateľná. Správy potvrdzujú, že EOS.IO môže prekonať hlavné kreditné karty ako Visa, čo sa týka transakcií za sekundu. Týmto spôsobom poskytuje EOS perfektný základ pre vývojárov Dapp.

Dapps sú protokoly určené na fungovanie v decentralizovaných sieťach, ako sú tor alebo blockchainy. Tieto aplikácie sa veľmi líšia od svojich centralizovaných predkov, pretože na svoju činnosť nevyžadujú žiadnu centralizovanú podporu. Dapps sa spolieha na súbor štandardov na zabezpečenie interoperability v tomto sektore. Týmto spôsobom poskytuje Dapps svetu inkluzívnejší prístup na trh.

Funkcie EOS prostredníctvom domovskej stránky

Funkcie EOS prostredníctvom domovskej stránky

Podobne ako Ethereum, aj EOS.IO funguje ako akýsi operačný systém pre tieto decentralizované aplikácie. Platforma obsahuje súbory najpopulárnejších služieb a funkcií, ktoré dnes vývojári Dapp požadujú. Táto stratégia značne zjednodušuje celý proces programovania Dapp.

EOS kombinuje mnoho z najobdivuhodnejších funkcií z najpopulárnejšieho blockchainu, aký existuje. Vývojári tvrdia, že protokol má bezpečnosť bitcoinu v kombinácii s ľahkosťou programovania, ktorá sa nachádza v ethereu. Okrem všetkých týchto pôsobivých tvrdení má platforma škálovateľnosť, ktorá prevyšuje možnosti spoločnosti Ripple.

Spoločne všetky tieto funkcie robia z EOS jednu z najlepších platforiem Dapp, ktoré sú dnes k dispozícii. Zástancovia tohto revolučného protokolu dokonca EOS nazvali „zabijakom éteru“. Zatiaľ čo EOS ponúka vylepšenia mnohých základných funkcií Ethereum, zostáva ešte dlhá cesta, kým bude EOS schopný presunúť Ethereum z miesta ako najlepšia platforma Dapp.

História spoločnosti EOS

História spoločnosti EOS sa začína v roku 2017 vydaním whitepaperu spoločnosti. V článku vývojári vysvetľujú svoj cieľ predstaviť vývojovú platformu Dapp schopnú bezpečne spracovať tisíce transakcií za sekundu. Čo je dôležité, spoločnosť EOS sa snaží stať sa špičkovým operačným systémom pre decentralizované aplikácie. EOS preto obsahuje niektoré cenné funkcie, ako napríklad integrované overovanie používateľov, cloudové úložisko a hostovanie serverov.

EOS je open-source softvér založený na blockchaine vydaný 1. júna 2018. Spoločnosť EOS sa počas svojej jedinečnej voľby rozhodla pre trhový prístup odlišný. rekordný ICO. ICO, ktorá trvala celý rok, sa začala oficiálne 26. júna 2017. Počas roka nasledujúceho po uvedení na trh spoločnosť Block.one distribuovala miliardu tokenov ako tokeny ERC-20..

V tejto dobe blockchain EOS.IO neexistoval, preto sa vývojári rozhodli vydať token na blockchaine Etherea s cieľom získať finančné prostriedky. Stratégia sa vyplatila hlavným spôsobom, keď spoločnosť EOS počas podujatia zabezpečila viac ako 4 miliardy dolárov. Je pozoruhodné, že tieto prostriedky išli priamo na dokončenie blockchainu a ekosystému EOS

Block.one

EOS.IO je predovšetkým dcérskou spoločnosťou súkromnej blockchainovej firmy Block.one. Firma je v súčasnosti registrovaná na Kajmanských ostrovoch. Je zaujímavé, že hlavný technologický riaditeľ spoločnosti Block.one nie je nikto iný ako kryptohviezda Daniel Larimer. Ak je Larimerovo meno známe, malo by to byť.

Je jedným z najvplyvnejších hráčov v kryptopriestore. Bol prvoradý pri spustení Bitshares aj platformy sociálnych médií založenej na blockchaine Steemit. Obe platformy sú dnes v priestore mimoriadne populárne. Larimer tiež pomohol vyvinúť delegovaný mechanizmus konsenzu proof-of-stake, ktorý neskôr prijal EOS.IO.

Veľkú zásluhu mu pripisuje aj koncept decentralizovanej autonómnej spoločnosti. V tomto koncepte inteligentné zmluvy preberajú funkčnosť väčšiny podnikových aktivít. Niet pochýb o tom, že jeho sieť a skúsenosti pomohli katapultovať EOS do centra pozornosti ako jedna z popredných kryptomien na svete.

Ako funguje EOS?

Ekosystém EOS obsahuje plne funkčný autentifikačný systém. Vývojári môžu programovať používateľské účty a každému účtu dať vopred nastavenú úroveň povolení priamo z panela EOS. Toto je kritická súčasť väčšiny dnešných Dapps.

Platforma navyše umožňuje podnikom zdieľať prístup do databázy s kýmkoľvek v sieti. Spoločnosti môžu naopak vziať údaje zo siete EOS a rozhodnúť sa, že ich budú ukladať lokálne. V tejto stratégii zostávajú dáta mimo blockchainu, kým si to spoločnosť neželá.

Cloud-ové úložisko

Ďalším dôležitým nástrojom zahrnutým do vývojového balíka EOS je cloudové úložisko. EOS.IO poskytuje vývojárom spoločnosti Dapp hosting serverov aj cloudové úložisko ako súčasť svojho komplexného prístupu na trh. Tieto kritické komponenty ekosystému EOS.IO z neho robia jeden z najrýchlejšie rastúcich protokolov Dapp súčasnosti.

Toto rozloženie umožňuje vývojárom ľahko vytvárať a nasadzovať aplikácie. Vývojári získavajú prístup ku všetkému potrebnému priamo na dosah ruky. Vďaka funkciám, ako je hosťovanie, cloudové úložisko a šírka pásma na stiahnutie, je vývoj hračkou. Tento prístup zase umožňuje vývojárom sústrediť sa skôr na funkčnosť ich Dapps ako na hardvérové ​​problémy.

EOS navyše integruje pokročilú analýzu, ktorá pomáha vývojárom monitorovať ich výkonnosť Dapps. Dôkladná kontrola týchto údajov poskytuje vývojárom cenný prehľad o tom, ako vylepšiť svoje aplikácie. Dôležité je, že za všetky tieto funkcie sa platí jednoduchým vložením tokenov EOS do schválenej peňaženky.

Nový typ konsenzu

Vývojári platformy EOS sa rozhodli vyhnúť sa mechanizmom konsenzu hladného po moci, ktoré sú zavedené v bitcoinovom blockchaine. Tento protokol je známy ako mechanizmus konsenzu o dôkaze práce. Vyžaduje počítač, aby konkurovali proti sebe, aby dokončil zložité matematické rovnice.

Toto použitie výpočtového výkonu použitého pri riešení tejto rovnice sa rovná priamo väčšej spotrebe energie. V prípade bitcoinového blockchainu sieť spotrebuje viac elektriny ako Dánsko. Našťastie viac ako 80% ťažobnej energie bitcoinu pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Proof-of-Stake (PoS)

Uznávajúc obmedzenia systému PoW sa vývojári EOS rozhodli ísť s ďalšou možnosťou. Konsenzusový mechanizmus Proof-of-Stake spočíva v validácii stavu blockchainu iným spôsobom. V systéme PoS baníci vôbec nesúťažia.

Namiesto toho tí, ktorí sa chcú stať validátormi transakcií, získavajú tokeny EOS a „vkladajú“ ich do svojich peňaženiek. Vkladanie je akt držania vašej kryptomeny v peňaženke. Je pozoruhodné, že čím viac EOS zapojíte, tým väčšie sú vaše šance, že schválite ďalší blok transakcií a získate odmenu.

Proof-of-Stake via Ledger

Proof-of-Stake via Ledger

Týmto spôsobom je EOS schopný odradiť útočníkov. Každý, kto by chcel zaútočiť na sieť, by si najskôr musel kúpiť veľké množstvo EOS a vložiť mince. Nakoniec by svojim vlastným záujmom ublížili, iba ak dôjde k narušeniu siete.

Tradičné kryptomeny ako bitcoin závisia od svojich uzlov, aby overili stav blockchainu na základe konsenzu. Bitcoin túto úlohu plní tým, že využíva uzly, ktoré v intervaloch neustále potvrdzujú každú transakciu na blockchaine. Aj keď je táto stratégia mimoriadne bezpečná, prináša určité vážne obavy zo škálovateľnosti.

Nový prístup

Spoločnosť EOS sa týmto obavám vyhýba zaujímavým spôsobom. Platforma sa zameriava skôr na každú transakciu ako na celý stav blockchainu. Uzly EOS.IO overujú sériu udalostí, aby zabezpečili, že stav siete zostane čistý.

Pri reštarte uzlov úplne znovu potvrdia celý stav blockchainu. Táto stratégia trvá dlhšie, než sa potvrdí celkový stav blockchainu v porovnaní so systémom PoW. Pretože však väčšina uzlov jednoducho overuje sériu udalostí, je sieť schopná spracovať tisíce transakcií za sekundu. Na porovnanie, BTC dokáže spracovať iba 7 transakcií za sekundu.

Blokové časy

Všetko o protokole Eos maximalizuje výkon. Napríklad bloky transakcií sa vytvárajú každých 0,5 sekundy. V bitcoine trvá schválenie bloku 10 minút. Tento oneskorený čas bloku bol v sieti sporným bodom a v priebehu rokov viedol k rôznym tvrdým vidličkám.

EOS môže navyše tieto bloky rozdeliť do cyklov. Táto reštrukturalizácia vám umožňuje odosielať a odpovedať na transakcie uprostred transakcií. Spoločnosť EOS je v zásade schopná vyrovnať transakcie v čase potrebnom na odoslanie potvrdzovacej správy.

Správa Spoločenstva

Ďalším dôležitým aspektom spoločnosti EOS je jej model riadenia. V systéme EOS.IO majú producenti blokov veľkú kontrolu nad smerovaním siete. Títo producenti blokov hlasujú o relevantných otázkach. Medzi tieto problémy patrí napríklad to, ktoré transakcie sú potvrdené, alebo či aplikácia beží správne.

Hlasovacie práva sa vzťahujú aj na veľké problémy so sieťou, ako sú zmeny zdrojového kódu jednotlivých aplikácií. Týmto spôsobom blokujú producenti blokov, kedy majú upgradovať, downgrade a opraviť chyby v systéme. To všetko je riešené demokratickým spôsobom pomocou systému EOS.IO.

Dnes ekosystém EOS.IO obsahuje viac ako 100 Dapps. Najaktívnejšou v tejto chvíli je PRA CandyBox s niečo cez 6 000 aktívnymi používateľmi denne. Je pozoruhodné, že tento Dapp má 6X viac denných používateľov ako najlepší Dapp spoločnosti Ethereum – decentralizovaná burza IDEX.

Tokeny EOS

Dôležité je, že tokeny EOS sa od konkurencie líšia tým, že v skutočnosti nevykonávajú žiadnu funkciu. Namiesto toho ich vývojári vyvíjajúci aplikácie na platforme používajú na generovanie tokenov potrebných pre ich konkrétne aplikácie.

Vzhľadom na jeho multimiliardové ICO nie je žiadnym prekvapením dozvedieť sa, že väčšina hlavných búrz vymenovala tokeny EOS už na začiatku. V apríli 2018 platforma oficiálne spustila svoju hlavnú sieť. Uvedenie na trh prinieslo ceny EOS na nové historické maximum 21,46 USD.

Ako kúpiť EOS

Nákup fotoaparátu EOS je jednoduchý. Po zakúpení bitcoinu môžete prejsť na ktorúkoľvek z hlavných búrz, ktoré obchodujú s EOS, ako napr Binance, Kraken alebo Poloniex.

Tu stačí vyhľadať obchodný pár BTC / EOS. Potom môžete pre EOS vymeniť toľko BTC, koľko chcete. Dokončenie tohto obchodu trvá len pár sekúnd a svoj EOS môžete uložiť do rôznych peňaženiek.

Investovanie do EOS - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do EOS - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do EOS - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Kam uložiť fotoaparát EOS

Ak hľadáte investíciu do EOS alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, je najlepšou voľbou hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X oba podporujú EOS (EOS).

EOS obavy

Rovnako ako u všetkých veľkých projektov, aj v tomto prípade existujú určité obavy týkajúce sa ekosystému EOS. Komunita predovšetkým naďalej poukazuje na obrovské otázky centralizácia v rámci novoprijatého delegovaného systému Proof-of-Stake. Tento systém vytvára v sieti 20 validátorov hlavných blokov.

Na začiatku roka sa navyše EOS stretol s niektorými problémami so SEC. Materská spoločnosť Block.one spoločnosti získala statných 24 miliónov dolárov pokuta SEC pre uskutočnenie neregistrovaného predaja cenných papierov. Nie je prekvapením, že spoločnosť EOS zaplatila pokutu a pokračovala v práci ako obvykle.

EOS – Začiatok impéria

Kombinácia jedinečných charakteristík spoločnosti EOS a jej vysoko skúseného tímu vývojárov robí z tohto jedného z najuznávanejších projektov v kryptopriestore. Vývojári, ktorí stáli za týmto konceptom, mysleli na takmer všetko potrebné, aby programátorské skúsenosti s Dapp boli čo najjednoduchšie. Ako taký môžete očakávať, že sa ekosystém EOS v nasledujúcich rokoch rozšíri.

Budúcnosť spoločnosti EOS

Prekoná EOS niekedy Ethereum a stane sa poskytovateľom Dapp # 1 na trhu? Na to je ťažké odpovedať. Bez ohľadu na to si spoločnosť EOS naďalej získava podporu z celého odvetvia. Zdá sa, že sa spoločnosť EOS zatiaľ zameriava na svoj cieľ priblížiť Dapps masám bezpečným spôsobom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map