Investovanie do Filecoinu (FIL) – všetko, čo potrebujete vedieť

Filecoin (FIL) je decentralizované ukladanie a zdieľanie súborov sieť ktorá využíva silu blockchainovej technológie a poskytuje používateľom nepreberné množstvo nových príležitostí na trhu. Decentralizované platformy na zdieľanie súborov sú teraz populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Filecoin kombinuje rôzne technológie a poskytuje svojim používateľom jedinečný zážitok, ktorý sa premieta do väčších šancí na získanie kryptomeny.

V najjednoduchšej podobe funguje Filecoin podobne ako iné platformy na zdieľanie súborov, ako napríklad Dropbox. Hlavný rozdiel je v tom, že namiesto centralizovaného orgánu, ktorý ukladá údaje, môžu používatelia, ktorí si želajú ukladať údaje, dražiť o dostupné úložisko ponúkané ťažiarmi, ktorí ponúkajú miesto na disku. Týmto spôsobom predstavuje Filecoin ďalší prípad použitia pre blockchainovú technológiu mimo finančných aplikácií.

Aké problémy rieši Filecoin (FIL)?

Spoločnosť Filecoin sa pokúša napraviť niektoré veľké obavy, ktorým čelia sektory zdieľania súborov a cloudového úložiska. V súčasnosti tieto odvetvia trpia centralizáciou. Veľké firmy ako Amazon Web Services majú obrovský trhový podiel. Ich umiestnenie im umožňuje diktovať skreslené podmienky a vyššie poplatky používateľom, ktorým chýbajú spoľahlivé alternatívy.

Filecoin (FIL) - Twitter

Filecoin (FIL) – Twitter

Nevyužité miesto na pevnom disku

Nikdy nie je dobré nechať svoje nepoužité veci vyhodiť. Toto vyhlásenie znie obzvlášť pravdivo, keď hovoríte o nevyužitom mieste na pevnom disku. Až donedávna si toto nevyužité úložisko nemalo žiadnu hodnotu. Dnes môžete zdieľaním nevyužitého miesta na pevnom disku získať značné zisky.

Cenzúra

Spolu s centralizáciou prichádza aj cenzúra. Vedúci predstavitelia odvetvia teraz hrajú úlohu vrátnych. Vyberajú si, aké informácie sú v poriadku pre šírenie medzi masy. Zdá sa, že tento trend dotieravých technologických firiem, bohužiaľ, v dohľadnej budúcnosti bude pokračovať.

Výhody Filecoinu (FIL)

Používatelia súborov Filecoin (FIL) využívajú rôzne výhody, vďaka ktorým je platforma vážnym uchádzačom na trhu. Protokol stimuluje globálnu sieť počítačových operátorov k poskytovaniu služieb zdieľania a ukladania súborov pre masy. Táto stratégia podporuje ďalšiu spoluprácu medzi používateľmi. Pôsobivo je komunita Filecoinov jednou z najrýchlejšie rastúcich na trhu.

Účinnosť

Decentralizovaný prístup spoločnosti Filecoin k ukladaniu dát kladie používateľov a poskytovateľov úložísk na prvé miesto. Platforma má rýchlosť načítania dát, ktorá predčí lídrov v odbore, ako je Amazon. Ako trh rastie, jeho infraštruktúra je navrhnutá tak, aby zlepšovala svoju odozvu. Týmto spôsobom má Filecoin potenciál stať sa najrýchlejším a najlacnejším spôsobom ukladania údajov na internete

Anticenzúra

Vďaka decentralizovanej peer-to-peer povahe Filecoinu je odolný voči cenzúre. Decentralizované siete nemajú jediný bod zlyhania. Navyše neexistujú žiadni strážcovia brány a všetky údaje v sieti Filecoin sú šifrované podľa najvyšších štandardov.

Ako funguje Filecoin (FIL)?

Filecoin bol postavený na vrchole iného protokolu peer-to-peer ukladania a načítania súborov s názvom Interplanetary File System (IPFS). Táto platforma je veľmi podobná Filecoinu, ale bez finančných výhod. Používatelia môžu bezplatne zdieľať údaje a úložný priestor pomocou siete IPFS. Týmto protokolom však nemôžete dosiahnuť zisk. Týmto spôsobom Filecoin zlepšuje použiteľnosť systému.

Domovská stránka Filecoin

Domovská stránka Filecoin

Používatelia filecoinu platia baníkom za ukladanie, vyhľadávanie a distribúciu údajov. Za svoje úsilie získavajú baníci odmeny v podobe žetónov FIL. Koľko platí používateľ za služby úložiska, určuje otvorený trh. Poplatky sa líšia najmä v závislosti od toho, či si používateľ zvolí rýchlosť nad redundanciou a naopak. Na cene sa podieľajú aj ďalšie faktory. Ceny skladovacích priestorov sú konkrétne ovplyvnené dostupnosťou a dopytom.

Sieť Filcoinu udržiavajú dva typy ťažiarov. Každý z týchto ťažiarov dostane zaplatené za sprístupnenie úložného priestoru alebo údajov používateľom. Je zaujímavé, že v ekosystéme Filecoin baníci navzájom konkurujú, aby ponúkli najnižšiu cenu za skladovanie. Najlepšie na tom všetkom je, že jediným kritériom na získanie statusu baníka je voľné miesto na pevnom disku a pripojenie na internet. Akonáhle ste však baník, budete hodnotený na základe vašej spoľahlivosti a cien úložného priestoru, ktoré ponúkate.

Skladovacie baníky

Hlavným typom baníkov nachádzajúcich sa v ekosystéme Filecoin sú Storage Miners. Jedná sa o jednotlivcov, ktorí pôsobia ako poskytovatelia úložiska. Týmito ťažiarmi môžu byť najmä jednotlivci alebo organizácie. Oba typy baníkov vykonávajú niekoľko výpočtovo náročných procesov nazývaných proofs. Tieto systémy pracujú na zabezpečení siete. Tieto systémy v zásade overujú, či baníci ukladajú údaje, ktoré ukladajú, a že tak robia spoľahlivo..

Ťažobné baníky a služby

Druhý typ ťažiarov nájdených v sieti Filecoin funguje ako predbežné načítanie údajov. Ich účelom je načítať najsťahovanejšie súbory a doručiť ich používateľom v tesnej blízkosti. Ak sa chcete kvalifikovať ako jeden z týchto baníkov, musíte mať silné pripojenie na internet.

FIL tokeny

Tokeny FIL fungujú ako natívny obslužný token pre sieť Filecoin. Používatelia uskutočňujú platby a dostávajú odmeny v súbore FIL. Tokeny FIL sú všestranné digitálne aktíva, s ktorými sa dá obchodovať na burzách globálne.

Konsenzus

Filecoin predstavuje dva nové dôkazy, ktoré spolupracujú na zabezpečení platnosti siete. Tieto systémy fungujú na pozadí ako základné protokoly systému Filecoin. Týmto spôsobom tieto protokoly fungujú ako samoliečebné prvky.

Dôkaz o replikácii

Mechanizmus korekcie replikácie overuje, či baník skutočne uchovával počet kópií údajov, ktoré údajne obsahuje.

Dôkaz časopriestoru

Mechanizmus Proof-of-Spacetime overuje, či baník ukladal údaje po dohodnutú dobu.

Tieto systémy umožňujú Filecoinu autonómne detekovať chybných ťažiarov. Protokol uchováva históriu každého baníka. Každý baník dostane známku za svoju spoľahlivosť, spoľahlivosť, ceny a dostupnosť. Múdri je, že baníci so špičkovou reputáciou získavajú viac úložných príležitostí. Následne získavajú viac odmien.

História filecoinu (FIL)

Príbeh Filecoinu začína protokolom Filecoin ICO v roku 2017. V tom čase sa platforma dostávala na medzinárodné titulky ako jedno z najväčších kôl financovania v priemysle. Konkrétne akcia zabezpečená 205,8 milióna dolárov a preukázal vysoký stupeň záujmu investorov okolo projektu. Je pozoruhodné, že túto udalosť podporili rizikoví kapitalisti Sequoia a Andreessen Horowitz.

Ako nakupovať Filecoin (FIL)

FIL je k dispozícii na väčšine renomovaných búrz. Najlepšia kryptoburza na svete, Binance ponúka prístup k FIL. Ak chcete získať tento jedinečný žetón do rúk, musíte sa zaregistrovať pre účet Binance. Po overení môžete okamžite začať obchodovať. Ak chcete získať FIL, musíte načítať fiat, BTC alebo ETH. Po načítaní účtu môžete nájsť obchodný pár BTC / FIL a okamžite začať obchodovať.

Investovanie do Filecoinu (FIL) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do Filecoinu (FIL) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do Filecoinu (FIL) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako ukladať filecoiny (FIL)

Ak hľadáte veľké investície do FILu alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X oba podporujú Filecoin (FIL).

Filecoin (FIL) – trh sa má rozširovať

Ak je Filecoin akýmkoľvek dôsledkom toho, čo má prísť v budúcnosti, môžete očakávať, že na trh vstúpi viac protokolov na zdieľanie súborov založených na blockchaine. Tieto systémy pomáhajú používateľom zabezpečiť pasívny príjem a pomáhajú znižovať uhlíkovú stopu a odpad produkovaný používateľmi, ktorí si už nemusia kupovať hardvér. Z týchto dôvodov bude Filecoin v nasledujúcich mesiacoch zaznamenávať masívny rast.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map