Investovanie do Monera (XMR) – všetko, čo potrebujete vedieť

Monero (XMR) bol jedným z prvých coinov na ochranu súkromia na svete. Táto jedinečná kryptomena bola priekopníkom viacerých technológií na splnenie tejto kritickej úlohy. Dnes je súkromie dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. V dôsledku toho je Monero tiež jednou z najpopulárnejších kryptomien na planéte.

Čo je to Monero?

Monero je odpoveďou kryptomarketu na nedostatok súkromia bitcoinu. Ľudia dlho verili, že bitcoinové transakcie sú anonymné. V súčasnosti väčšina ľudí chápe, že to tak nie je. V skutočnosti existuje množstvo nástrojov a služieb, ktoré by ste mohli použiť demaskovať osoba, ktorá stojí za konkrétnymi bitcoinovými transakciami.

Spoločnosť Monero má na trh odlišný prístup. Vďaka tejto minci je súkromie jej hlavnou súčasťou. Táto stratégia naďalej robí z Monera najlepšiu mincu pre každého, kto sa snaží zachovať svoje súkromie v tomto sektore. V skutočnosti sú anonymné protokoly nájdené v Monere také účinné, že ich ľudia často použijú na to, aby pomohli zahmlievať svoje vlastníctvo aj iných kryptomien..

Pokročilá kryptografia

Spoločnosť Monero využíva pokročilé kryptografické funkcie, aby zabezpečila, že vás nikto nebude môcť prepojiť s transakciou kryptomeny Monero. Je zaujímavé, že táto technológia umožňuje blockchainu Monero odosielať a prijímať transakcie spôsobom, ktorý neodhaľuje údaje priamo divákom. Pamätajte, že blockchain spoločnosti Monero tiež podlieha sledovaniu v reálnom čase podobne ako bitcoin prostredníctvom prieskumníkov blokov.

Okno obchodovania s Binance Monero

Binance Okno obchodovania Monero

Vývojárom spoločnosti Monero sa podarilo splniť túto monumentálnu úlohu integráciou pokročilých protokolov zastupiteľnosti. Fungovateľnosť je kritickou vlastnosťou väčšiny kryptomien. Fungovateľnosť je schopnosť zameniť tovar alebo majetok za iný jednotlivý tovar alebo majetok rovnakého druhu.

Napríklad väčšina komodít, ako je ropa, pšenica alebo zlato, je zameniteľná. Ak by ste vlastnili 1 000 galónov ropy, neznamená to, že potrebujete dostať presný galón, ktorý ste pôvodne mali. Musíte len prijať rovnaké množstvo oleja, pretože má úplne rovnakú hodnotu. Rozhodujúce je, že hotovosť je zameniteľná, a preto je tak ťažké vysledovať hotovostné transakcie v reálnom svete.

Skutočná funkčnosť

Monero berie zastupiteľnosť o krok ďalej. Meny spoločnosti Fiat, ako napríklad americký dolár, obsahujú určitú formu identifikačných značiek, ako sú sériové čísla. Tieto údaje umožňujú vládam a iným zainteresovaným stranám v zásade sledovať históriu konkrétneho zákona. Pokiaľ si organizácia pred transakciou urobí poznámky o sériovom čísle, môže neskôr potvrdiť, že poznámky sú presné..

V Monere ide zastupiteľnosť o krok ďalej. Neexistuje spôsob, ako určiť, čo bolo Monero v akej transakcii. Neexistujú žiadne sériové čísla a všetky transakcie prechádzajú intenzívnou anonymizáciou. Týmto spôsobom poskytuje Monero svetu novú úroveň súkromia, ktorá bola predtým nepredstaviteľná.

Dejiny Monera

História spoločnosti Monero sa začína v roku 2012. V tomto období ešte len začal na trh vstupovať koncept mincí na ochranu súkromia. Ľudia si začali uvedomovať, že „v digitálnej ekonomike sa súkromie rovná slobode“. Cesta Monera ako taká začína iným projektom známym ako Bytecoin.

Bytecoin

Bytecoin bol revolučný z viacerých dôvodov. Primárne to bola prvá digitálna mena napísaná pomocou technológie tzv CryptoNote. CryptoNote spojil niekoľko kľúčov do jednej transakcie, aby bolo zložitejšie určiť, kto čo kam poslal. Koncept zoskupovania verejných kľúčov bol v tom čase nevídaný. Technológia CryptoNote je dnes chrbticou väčšiny kryptomien založených na ochrane súkromia na trhu.

Aj keď bol koncept Bytecoinu veľkým úspechom, existovali aj ďalšie aspekty stratégie uvedenia mince na trh, ktoré nevyšli rovnako dobre. Konkrétne existovali nezhody medzi vývojármi, pokiaľ ide o počiatočné rozdelenie mince. Nakoniec Bytecoin vydal počas spustenia 80% svojich mincí. Toto rozhodnutie rozdelilo tábor Bytecoin a viedlo k vytvoreniu ďalšej mince na ochranu súkromia – Bitmonero.

Projekt Bitmonero celkovo zahŕňal sedem vývojárov blockchainu na vysokej úrovni. Z týchto siedmich sú verejnosti známe iba dve z ich identít. Hlavným vývojárom tohto projektu je Riccardo Spagni (FluffyPony). Vo vývojovom tíme bol aj dlhoročný nadšenec kryptomien David Latapie. Krátko po uvedení novej platformy sa vývojári rozhodli z názvu vypustiť slovo „Bit“ a ako názov projektu by sa malo uviesť jednoducho „Monero“. Monero znamená v esperande predovšetkým „minca“.

Ako funguje Monero

Monero je open-source blockchain bez oprávnení. Platforma je schopná zostať súkromná kvôli svojej schopnosti neustále aktualizovať svoju technológiu. Je zaujímavé, že softvér spoločnosti Monero sa aktualizuje každých šesť mesiacov. Týmto spôsobom môžu vývojári zaviesť kryptografické pokroky. Tu sú niektoré z technológií, vďaka ktorým je Monero také skvelé:

Zvonenie podpisov

Ring Signatures sú revolučným pokrokom v kryptografickej anonymite. Tento protokol kombinuje digitálny podpis odosielateľa s podpismi ostatných používateľov. Tento systém pridáva do každej skupiny transakcií 10 podpisov. Potom sa všetky podpisy zmiešajú pred ich oficiálnym vstupom do blockchainu.

Pozoruhodné je, že koncept Ring Signatures sa neustále vyvíja. V minulosti vývojári experimentovali so zmenou počtu podpisov zapojených do tohto procesu miešania. Dokonca existovalo krátke časové obdobie, keď používatelia mohli určiť, koľko podpisov sa má zmiešať na transakčnej báze.

Tajné adresy

Ďalšou kľúčovou technológiou, ktorá stojí za Monero, sú tajné adresy. Tento protokol zverejňuje jednu adresu, ktorá pre každú transakciu automaticky vytvára niekoľko jednorazových účtov. Potom peňaženka používateľa odkazuje na heslo známe ako View View, aby skenovala blockchain a identifikovala všetky transakcie súvisiace s jeho existenciou..

RingCT

V roku 2017 vývojový tím spoločnosti Monero predstavil ďalšiu technológiu meniacu hry s názvom RingCT (Ring Confidential Transactions). Toto kódovanie skrýva presné množstvo používateľov XMR vymenených v transakciách predtým, ako budú k dispozícii na kontrolu v blockchaine. Aby sa to dosiahlo, protokol zavádza do transakcie viac vstupov a výstupov. V kombinácii s tajnými adresami a podpismi zvonenia je vďaka týmto trom technológiám Monero takmer nemožné vystopovať.

Dynamická škálovateľnosť

Ďalšou obrovskou výhodou, ktorú Monero prináša na trh, je neobmedzená škálovateľnosť. Škálovateľnosť je schopnosť meny zvládnuť v budúcnosti viac používateľov. V minulosti sa pri bitcoine vyskytli problémy so škálovateľnosťou, ktoré spôsobili oneskorenie siete a mimoriadny nárast poplatkov. Bitcoin v tom čase nebol schopný splniť požiadavky na škálovateľnosť z mnohých dôvodov. Primárne dokáže spracovať iba bloky transakcií do 1 MB.

Naopak, Monero nemá vopred nastavenú veľkosť bloku. Ťažiari môžu určiť, aký veľký blok transakcií chcú schváliť. Avšak nedávno vývojári predstavili systém blokovania odmeny a pokuty. Pokuta zohľadňuje strednú veľkosť posledných 100 blokov. Ak je nasledujúci blok väčší ako tento súčet, pokuta zníži odmeny za ťažbu pre tento blok. Táto stratégia má odradiť uzly od vstupu spamu do blockchainu.

CryptoNight

CryptoNite predstavuje revolúciu v spôsobe účasti baníkov na trhu. Na rozdiel od bitcoinu sú ASIC (Application Specific Integrated Circuits) málo použiteľné. Je pozoruhodné, že Monero je možné ťažiť so ziskom pomocou CPU aj GPU. Mechanizmus konsenzu CryptoNight bráni centralizácii v ťažobnom sektore. Týmto spôsobom má Monero v budúcnosti potenciál byť decentralizovanejší ako bitcoin.

Viaceré klávesy

Spoločnosť Monero používa na zabezpečenie anonymného fungovania svojej siete kombináciu klávesov. Spoločnosť Monero konkrétne zavádza kľúč verejného pohľadu, kľúč súkromného pohľadu a kľúče verejných a súkromných výdavkov. Kľúče súkromných výdavkov sa používajú na vytvorenie odchádzajúcich transakcií. Zatiaľ čo kľúče súkromného zobrazenia umožňujú používateľom skontrolovať blockchain a overiť, či dostali svoje prostriedky. Budete tiež potrebovať verejný kľúč výdavkov, aby ste overili svoj podpis a tajný verejný kľúč.

Celková ponuka XMR

V súčasnosti je v obehu 17 669 037 XMR. Na rozdiel od väčšiny kryptomien neexistuje žiadna prednastavená celková ponuka Monera. Namiesto toho sa vývojári rozhodli v prvom roku zvýšiť celkové množstvo mincí o,87%. Každý nasledujúci rok sa toto percento znižuje. Pri súčasnom tempe bude trvať ďalších 115 rokov, kým Monero zdvojnásobí svoju súčasnú ponuku.

XMR cez CoinMarketCap

XMR cez CoinMarketCap

Ako nakupovať Monero (XMR)

Vďaka prominentnej úlohe spoločnosti XMR na kryptotrhu je ľahké niektoré získať. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zaregistrovať sa na renomovanej burze, ktorá obchoduje s XMR. Binance je najväčšia burza na svete a ponúkajú obchodné páry XMR v širokej škále. Ak chcete vstúpiť na burzu Binance, budete musieť overiť svoju totožnosť.

Po dokončení registrácie je ďalším krokom financovanie vášho účtu. Túto úlohu je ľahké splniť po prepojení bankovej alebo debetnej karty s platformou. Teraz môžete začať prevádzať svoju fiat menu na kryptomenu. Bitcoin je odporúčaná mena na obchodovanie, pretože pre každú kryptomenu vždy existujú obchodné páry BTC. Teraz, keď máte BTC, môžete zvoliť obchod za XMR a za pár sekúnd dostanete svoje XMR do svojej výmennej peňaženky.

Investovanie do Monera (XMR) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do Monera (XMR) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do Monera (XMR) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako uchovávať Monero (XMR)

Ak hľadáte veľké investície do XMR alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obe podporujú Monero (XMR).

Mince na ochranu osobných údajov

Monero ukázal svetu dôležitosť coinov na ochranu súkromia. V dôsledku toho to pomohlo vyvolať výbuch mince na ochranu súkromia. Je pozoruhodné, že ich je viac ako 63 rôzne coiny na ochranu súkromia, ktoré sú dnes k dispozícii na obchodovanie na trhu. Pôsobivé je, že tieto projekty majú hodnotu viac ako 2 miliardy dolárov.

Odpor mince na ochranu osobných údajov

Ako sa dalo čakať, nie každý je zapojený do koncepcie súkromných transakcií. Nedávno IRS nalial milióny na vývoj systémov pomôcť identifikovať týchto jednotlivcov. Nedávna vysielanie na oficiálnej internetovej stránke kontraktačnej zmluvy vlády ukazuje, že Divízia kriminálneho vyšetrovania (CID) IRS sa usiluje najať viacerých súkromných dodávateľov, aby získala väčšiu transparentnosť v transakciách týkajúcich sa ochrany osobných údajov.

Monero naberalo teplo aj v iných regiónoch sveta. Minulý týždeň ruské regulačné orgány oznámil úspešné spustenie prototypu systému sledovania blockchainu, ktorý dokáže odhaliť bezpečnostné protokoly Monero aj DASH. Regulačné orgány tvrdili, že softvér je nevyhnutný na boj proti obchodovaniu s drogami a iným nezákonným činnostiam.

Monero v budúcnosti

Napriek tomu, že vlády nie sú veľkými fanúšikmi anonymných transakcií, pre túto kryptomenu stále existuje obrovský žreb. Pred tromi týždňami v rozhovore s Peter McCormick, CEO Coinbase Brian Armstrong zverejnili, že americké regulačné orgány zabránili burze zaradiť do zoznamu XMR. Armstrong uviedol, že mince s úspechom ponúkajú aj iné burzy mimo USA, ako napríklad Binance.

V každom priemysle existuje platforma, ktorá berie potreby používateľov a kladie ich nad všetky ostatné záujmy. V krypto priemysle je touto mincou XMR. Monero naďalej poskytuje svetu bezpečný a anonymný spôsob ochrany súkromia, aj keď by ho svetové mocnosti mali inak. Týmto spôsobom nesie spoločnosť Monero skutočné riziká, aby poskytla svojim používateľom väčšiu slobodu, a za to im patrí poďakovanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map