Investovanie do spoločnosti Tezos (XTZ) – všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je Tezos (XTZ)?

Tezos (XTZ) je blockchainová sieť štvrtej generácie, ktorá obsahuje pokročilé protokoly umožňujúce množstvo funkcií. Primárne plošina podporuje vývoj decentralizovaných aplikácií (DApps) a kódovanie inteligentných zmlúv.

Tezos je open-source decentralizovaná sieť pre aktíva a aplikácie. Komunitu Tezos dnes tvoria výskumníci, vývojári, validátori a rôzne podporné skupiny. Všetky tieto strany zdieľajú spoločný cieľ rozšíriť ekosystém Tezos.

História spoločnosti Tezos (XTZ)

História spoločnosti Tezos začína v roku 2014, keď bola spoluzakladateľkou, Arthur Breitman a Kathleen Breitman začali vývoj na svojom blockchaine novej generácie. Breitman sa konkrétne snažil zjednodušiť vývoj Dapp a vytvoriť jedinečný decentralizovaný ekosystém, ktorý uspokojí potreby digitálnej ekonomiky.

Spoločnosť Tezos bola oficiálne spustená vo Švajčiarsku v septembri 2018. Rovnako ako mnoho iných projektov v tomto sektore, aj spoločnosť Tezos využila prístup založený na dvojitej spoločnosti. Zakladajúcou spoločnosťou spoločnosti Tezos je konkrétne Dynamic Ledger Solutions (DLS).

Arthur Breitman a Kathleen Breitman

Arthur Breitman a Kathleen Breitman

Skupina navyše využíva nadáciu na účely získavania finančných prostriedkov. Táto nezisková organizácia je známa ako Tezos Foundation. Čo je dôležité, Nadácia Tezos je spoločnosť, ktorá vlastní všetky prevádzkové fondy vrátane prostriedkov zhromaždených počas ICO.

Spoločnosť Tezos sa dostala na trh. Spoločnosť hostila rekordné neobmedzené ICO v roku 2018. Táto udalosť mala veľký úspech. Zabezpečilo to 232 miliónov dolárov v bitcoinoch a éteroch za necelé dva týždne. Úspech podujatia sa dostal na medzinárodné titulky. Pomohlo to tiež dostať Tezos ďalej do centra pozornosti.

Investori dostali XTZ za svoje bitcoiny a ethereum. XTZ, tiež nazývaný tez alebo tezzie, je token úžitku pre ekosystém Tezos. Používatelia môžu platiť za služby a realizovať inteligentné zmluvy pomocou XTZ. V súčasnosti je v obehu 741 546 948 XTZ.

Spoločnosť Tezos nikdy neoznámila celkové množstvo XTZ, ktoré plánuje platforma vydať. Vývojári to nechali otvorené s cieľom zabezpečiť, aby ich platforma nikdy nedosiahla svoje kapacity na trhu. Niektorí v priestore však tvrdia, že tento nedostatok nedostatok bolí celkovú hodnotu mince.

Problémy s riadením

Úspech spoločnosti Tezos v oblasti ICO trval len krátko. Do niekoľkých týždňov predseda nadácie Tezos Johann Gevers, a Breitmanovci sa dostali do verejného sporu ohľadom získaných prostriedkov. Konkrétne Gevers odmietol vyplatiť finančné prostriedky Breitmanom.

Problém bol obrovský debakel čo spôsobilo, že investori stratili vieru v projekt. To viedlo k tomu, že hodnota XTZ dočasne poklesla. Nakoniec Gevers vľavo a prostriedky sa dostali na miesto určenia. Gevers si však za svoje ťažkosti zaistil odstupné vo výške 400 000 dolárov.

Ako funguje Tezos (XTZ)

Tezos je na trhu jedinečný z rôznych dôvodov. Pre jedného využíva mechanizmus konsenzu Liquid proof-of-stake. Platforma taktiež predstavuje agonistický natívny middleware známy ako Network Shell. Táto stratégia umožňuje vývojárom využívať moduly pri konštrukcii aplikácií.

Viacjazyčný prístup

Tezos je dvojjazyčný, čo znamená, že používa imperatívny aj funkčný jazyk. Imperatívne jazyky, ako napríklad Solidity, sú ideálne pre inteligentné programovanie zmlúv z hľadiska flexibility. Zatiaľ čo funkčné jazyky sú znalejšie matematických úvah, čo ich robí bezpečnejšími..

Spoločnosť Tezos využíva túto kombináciu na zabezpečenie robustnosti a bezpečnosti svojich inteligentných zmlúv. Je pozoruhodné, že ekosystém Tezos sa spolieha Ocaml pre programovanie blockchainu a Michelson na kódovanie inteligentných zmlúv. Táto stratégia tiež zvyšuje rýchlosť transakcií v sieti.

V súčasnosti je XTZ schopný okolo 1000 transakcií za sekundu (tps). Limit je založený na maximálnom povolenom množstve plynu na transakciu. Táto miera sa môže v budúcnosti tiež zvýšiť hlasovaním o zmenách protokolu, ako sú riešenia škálovania mimo reťazca.

Prečo je dôležitá spoločnosť Tezos (XTZ)

Tezos ponúka používateľom niektoré funkcie, ktoré predchádzajúce blockchainy nemali k dispozícii. Na splnenie tejto úlohy kombinuje Tezos svoje transakčné a konsenzuálne protokoly. Táto stratégia zefektívňuje jej procesy. Rozhodujúce je, že kombinácia pomáha pri komunikácii medzi sieťovým protokolom a blockchainovým protokolom.

Liquid Proof-of-Stake – Tezos (XTZ)

The Mechanizmus konsenzu likvidných PoS je upgrade na delegované systémy Proof-of-Stake nachádzajúce sa v blockchainoch tretej generácie ako EOS a NEO. V DPoS komunita hlasuje o tom, kto bude fungovať ako delegovaný uzol.

Dôležité je, že delegované uzly schvaľujú bloky a pridávajú transakcie do blockchainu. Okrem toho majú v sieti niekoľko ďalších práv a povinností. Rozhodujúce je, že počet povolených delegátov závisí od minimálnej požiadavky na veľkosť dlhopisu. V súčasnosti tento limit umožňuje až okolo 70 000 delegátov.

Mechanizmus LPoS je v súčasnosti exkluzívny pre spoločnosť Tezos. LPoS v Tezose sa ukázal ako veľmi úspešný. Sieť má v súčasnosti mieru podielu približne 80% rozloženú medzi 450 validátorov a 13 000 delegátov. Vďaka tomu je Tezos jedným z naj decentralizovanejších blockchainov v tomto sektore.

Viac kontroly

Liquid PoS ponúka používateľom väčšiu kontrolu v porovnaní so systémami DPoS. Za jedného dostane hlas každý používateľ. Táto stratégia pomáha zabezpečiť súdržnejšiu komunitu. Používatelia môžu skutočne hlasovať priamo alebo delegovať svoje volebné povinnosti na inú stranu.

Ďalej môžu títo delegáti delegovať svoje hlasy na iných delegátov prostredníctvom procesu známeho ako tranzitivita. Používatelia sa môžu predovšetkým kedykoľvek rozhodnúť znovu získať svoje hlasovacie práva. Môžu dokonca zmeniť hlasovanie svojho zástupcu, kedykoľvek sa vyskytne téma, v ktorej nesúhlasia s ich rozhodnutím.

Výhody Liquid PoS

Mechanizmus konsenzu Liquid PoS poskytuje vyvážený a inkluzívny prístup k decentralizovanej bezpečnosti siete. Každá osoba má hlas, ktorý sa počíta pri konečnom schválení zmien v sieti. Najlepšie na tom všetkom je, že delegátom sa môže stať zadarmo každý. Musíte si len získať rešpekt komunity.

Ak sa chce používateľ zapojiť do procesu, musí jednoducho vložiť svoj XTZ do sieťovej peňaženky. V ekosystéme Tezos sa tento proces nazýva „pečenie“. Čím viac XTZ koláčov, tým väčšie šance pridať ďalší blok.

Keď sa blok úspešne upečie, sieť bude mať 32 náhodných ďalších pekárov, ktorí proces zopakujú. Po dokončení tohto procesu dostane pekár odmenu. Najlepšie zo všetkého je, že pekár získa možnosť účtovať transakčné poplatky za všetky transakcie v rámci bloku.

Samoobslužná kniha s riadením on-chain

Systém Tezos zmierňuje šancu na tvrdé vidlice prostredníctvom tohto decentralizovaného hlasovacieho mechanizmu. Vývojári venovali zvýšenú pozornosť tomu, aby zabezpečili, že sieť má možnosti pasívneho upgradovania decentralizovaným spôsobom prostredníctvom vlastných zmien a doplnení. Týmto spôsobom sa Tezos snaží udržať svoju komunitu zameranú na rovnaké ciele.

Proces hlasovania v spoločnosti Tezos (XTZ)

Proces hlasovania sa začína, keď vývojár predloží návrh na aktualizáciu. Návrh musí obsahovať technické aspekty modernizácie. Musí tiež obsahovať kompenzáciu požadovanú vývojárom za jeho úsilie.

Tezos - CoinMarketCap

Tezos – CoinMarketCap

Odtiaľto pôjde protokol pred komunitu. Komunita protokol otestuje a poskytne hodnotnú spätnú väzbu, pokiaľ ide o jeho zásluhy. Je pozoruhodné, že každý protokol prechádza viacerými testovacími obdobiami. Týmto spôsobom Tezos zaisťuje, že sa na blockchain dostane iba kódovanie najvyššej kvality.

Po ukončení testovacieho obdobia môžu držitelia tokenov Tezos priamo hlasovať o aktualizácii. Ak bude schválený, aktualizácia protokolu sa integruje do siete prostredníctvom protokolu nazývaného „hot swap“. Vývojár navyše dostane od Nadácie Tezos odplatu za vynaložené úsilie.

Typy účtov Tezos (XTZ)

Ekosystém Tezos vám poskytuje možnosť pracovať pod dvoma rôznymi typmi účtov. Tieto účty sú pomenované Implicitné účty a pôvodné účty. Kriticky tieto účty slúžia v rámci infraštruktúry spoločnosti Tezos na rôzne účely. Vo väčšine prípadov bude implicitný účet fungovať pre základné funkcie.

Implicitné účty

Implicitné účty sú typom účtu, ktorý vlastní väčšina používateľov. Tieto adresy fungujú podobne ako tradičné kryptoúčty. Každý implicitný účet obsahuje verejné aj súkromné ​​kľúče. Používatelia môžu skontrolovať svoj zostatok a prevádzať prostriedky na túto adresu a z tejto adresy.

Pôvodné účty

Originálne účty sú to, čo vývojári využívajú na inteligentné zmluvy. Líšia sa od implicitných účtov niekoľkými kľúčovými spôsobmi. Po prvé, tieto účty vždy začínajú KT1 verzus tz1. Všetky pôvodné účty zahŕňajú možnosti správcu, sumy, delegovateľnosti a delegovania poľa.

Kde kúpiť Tezos (XTZ)

Tezos je dnes k dispozícii na väčšine významných búrz. Binance, najväčšia svetová burza ponúka viac obchodných párov Tezos. Ak chcete začať, stačí si zaregistrovať účet. Po uplynutí obdobia na overenie účtu môžete svoj účet financovať pomocou fiat meny.

Keď má váš účet prostriedky, prevod týchto prostriedkov do bitcoinu alebo ethereum trvá iba sekundu. Od tejto chvíle budete chcieť vymeniť za XTZ. Celý proces je možné vykonať za menej ako desať minút po dokončení overenia účtu.

Investovanie do spoločnosti Tezos (XTZ) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do spoločnosti Tezos (XTZ) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do spoločnosti Tezos (XTZ) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako uchovávať Tezos (XTZ)

Skladovanie Tezosu je jednoduché. Ak ste v priestore nováčikom, spoľahlivú mobilnú peňaženku si stiahnete za pár sekúnd. Najlepšie mobilné peňaženky pre túto mincu sú Kukai Peňaženka Tezos a TezBox Peňaženka. Obidve sú zadarmo na stiahnutie a poskytujú vám ľahko ovládateľné rozhranie.

Ak hľadáte investíciu do XTZ alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obe Tezos (XTZ).

Tezos – Out of The Storm

Teraz, keď spoločnosť Tezos prekonala svoje problémy spojené s vnútropodnikovou činnosťou, je spoločnosť pripravená prevziať svoju platformu mainstream. Dnes má Tezos jednu z najväčších akcií na trhu. V dôsledku toho môžete očakávať, že sa Tezos v nadchádzajúcich rokoch bude nachádzať v prvej dvadsiatke kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map