Investovanie do spoločnosti Zcash (ZEC) – všetko, čo potrebujete vedieť

Zcash (ZEC) je populárna kryptomena a decentralizovaný blockchain. Sieť je známa zameraním na súkromie. Zcash bol prvou mincou, ktorá poskytla skutočnú anonymitu na verejnom blockchaine. Táto sieť typu peer-to-peer obsahuje kombináciu stratégií, ktoré majú zostať cennými, vrátane obmedzenej ponuky, možností ochrany osobných údajov a zastupiteľnosti..

Aké problémy rieši Zcash (ZEC)?

Hlavný problém Zcash pokusmi o nápravu na trhu je nedostatok súkromia. Na začiatku kryptotrhu ľudia nesprávne predpokladali, že ich transakcie sú súkromné. V skutočnosti to bolo naopak. Boli to však roky predtým, ako sa forenzné firmy z blockchainu stali populárnymi a objasnili túto situáciu. Zcash umožňuje používateľom možnosť uskutočňovať anonymné transakcie prostredníctvom jedinečných systémov siete.

Výhody Zcash (ZEC)

Spoločnosť Zcash predstavuje na trhu niekoľko cenných výhod. Používatelia môžu s istotou uskutočňovať nákupy, investície a dary, pretože sieť poskytuje používateľom transparentné a dôverné transakcie. Tu sú niektoré z najlepších výhod siete.

Ochrana osobných údajov

Zcash je predovšetkým o súkromí. Sieť predstavuje dôkazy nulových znalostí na šifrovanie všetkých informácií. Tento prístup je prvý na trhu a pomohol spoločnosti Zcash zostať špičkovou kryptomenou od jej vzniku.

Domovská stránka Zcash

Domovská stránka Zcash

Fungovateľné

Zcash je zameniteľný. Fungovateľnosť nastáva, keď máte menu, ktorú je možné zameniť za inú v rovnakej mene a ktorú nemožno navzájom dešifrovať. Mena Fiat je dobrým príkladom úplnej zastupiteľnosti. Každý dolár má rovnakú hodnotu. Mena Fiatu nedosahuje skutočnú zastupiteľnosť, pretože mena obsahuje jednotlivé sériové čísla, pomocou ktorých je možné tieto prostriedky sledovať. Zcash plní túto úlohu bez týchto sériových čísel. Pôsobivo funguje blockchain bez viazania mincí na históriu reťazca, čo zaisťuje zameniteľnosť kryptomeny a je takmer nemožné ju sledovať pomocou prieskumníkov blockchainu.

Nedostatok

Nedostatok je ďalším plusom pre investorov Zcash. Sieť zdieľa nedostatok bitcoinov, pokiaľ ide o celkovú emisiu mincí. Počas trvania projektu bude vydaných iba 21 miliónov mincí ZEC.

Škálovateľnosť


Zcash dokáže spracovať transakcie oveľa rýchlejšie ako bitcoin. Je to tiež škálovateľnejšie. Používatelia bitcoinov naďalej trápia obavy zo škálovateľnosti. Keď bude trh zaneprázdnený, poplatky a oneskorenia zrušia jeho vlastnosti podobné hotovosti. Zcash mení niektoré systémy, aby významným spôsobom zlepšil výkon bitcoinu.

Bezpečnosť

Zcash si získal reputáciu vďaka svojej oddanosti bezpečnosti. Tento projekt bol vyvinutý na základe vedecko-vedeckého prístupu. Táto stratégia urobila zo Zcash jednu z najbezpečnejších coinov na ochranu súkromia, aké kedy do tohto odvetvia vstúpili.

Ako funguje Zcash (ZEC)?

Zcash je jedinečný niekoľkými rôznymi spôsobmi. Po prvé, je to jedna z mála verejných účtovných kníh, ktorá poskytuje používateľom skutočnú anonymitu. Sieť umožňuje používateľom zvoliť si súkromné ​​transakcie, keď požadujú väčšiu ochranu. Pozoruhodné sú iba neviditeľné transakcie. Všetky verejné transakcie môže vidieť ktokoľvek, kto kontroluje sieť.

zk-SNARK

Jadrom Zcash je protokol zk-SNARK. Pozoruhodne, zk-SNARK skratka pre „Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge. Toto je technológia, ktorá je základom možnosti ochrany osobných údajov spoločnosti Zcash. Jeho dizajn uľahčuje uzlom rýchle overenie transakcií.

Možnosti transakcie na Zcash Blockchaine

Možnosti transakcie na Zcash Blockchaine

Transakcie Zk-SNARK sa tiež nazývajú tienené transakcie. Tieto transakcie sa dokončujú rovnakým spôsobom ako bežné transakcie, hlavný rozdiel je v tom, že sa uskutočňujú bez skutočného prezradenia ich obsahu. Používatelia Zcash môžu vidieť, kedy sa v blockchaine uskutočnia chránené transakcie. Tieto transakcie sa začínajú na z a idú pod menom „z-addrs“.

Transakcie Zcash

Bežné transakcie Zcash zahŕňajú adresu odosielateľa, adresu príjemcu, zostatok na účte a malý poplatok za transakciu. Tieto informácie sa počas funkcie súkromného odosielania líšia. Transakcie sú predovšetkým iba anonymné, keď sa odosielajú medzi dvoma z-adresami.

Dva kľúče

Sieť Zcash sa pri poskytovaní svojich služieb spolieha na dvojaký kľúč. Tieto kľúče sa používajú na účely auditu alebo na zdieľanie informácií bez ich sprístupnenia celému svetu. Prvý kľúč sa nazýva kľúč zobrazenia. Tento kľúč umožňuje niektorým osobám vidieť súkromné ​​informácie o vašich transakciách. Druhý kľúč je známy ako kľúč výdavkov. Tento kľúč slúži na míňanie prostriedkov medzi používateľmi.

ZEC (token Zcash)

Token ZEC je mocným spojencom tých na trhu, ktorí hľadajú viac súkromia. Tento token z hľadiska trhového stropu neustále zostáva v top 20 kryptomenách. ZEC je rovnako ako bitcoin obmedzený na 21 miliónov mincí.

Konsenzus

Sieť Zcash využíva na zabezpečenie siete zmenený konsenzusný mechanizmus Proof-of-Work. Tento vylepšený mechanizmus PoW sa nazýva ťažobný protokol Equihash. Jeho účelom je overiť transakcie, zabrániť dvojitému míňaniu a odmeniť baníkov novo vydanými mincami ZEC. Tento systém je rýchlejší ako PoW mechanizmus Bitcoinu.

História Zcash (ZEC)

História spoločnosti Zcash sa začína v roku 2013. Projekt sa začal ako úplne iná sieť známa ako Nulacoin. Táto minca ochrany súkromia mala na svedomí dvojicu členov Katedry počítačov John Hopkins University v Baltimore. Zerocoin konkrétne vyvinuli Matthew Green, Christina Garman, Ian Miers a Aviel Rubin.

V roku 2014 vznikol po kryptografickej spolupráci MIT nový protokol. Táto nová minca obsahuje pokročilejšie funkcie. Dostala názov Zerocash. Sieť sa čoskoro dočkala vytvorenia Zcash v októbri 2016. Zároveň začala platiť nezisková nadácia Zcash. Táto skupina pracuje na budúcom vývoji a rozširovaní ekosystému Zcash.

Tím hviezd

Zcash má jeden z najuznávanejších tímov na trhu. Zooko Wilcox je výkonnou riaditeľkou spoločnosti Zcash. Je známy predovšetkým ako americký špecialista na počítačovú bezpečnosť a generálny riaditeľ spoločnosti Least Authority Enterprises. Pomáhali mu člen fakulty informatiky UC Berkeley a spoluzakladateľ Zcash Alessandro Chiesa.

Súčasťou zakladajúceho tímu bol tiež kryptograf Matthew D. Green z Johns Hopkins University a Roger Ver bol jedným z počiatočných investorov spoločnosti. Taktiež sa Vitalik Buterin, zakladateľ spoločnosti Ethereum, podpísal ako poradca projektu Zcash.

Firemné

Na rozdiel od mnohých decentralizovaných projektov v tomto sektore má spoločnosť Zcash za vývojom spoločnosť. Spoločnosť Zcash, ktorá konkrétne realizuje tento projekt, je spoločnosť. Táto nezisková spoločnosť sa snaží urobiť zo spoločnosti Zcash meno medzi nadšencami ochrany súkromia. Je zaujímavé, že 10% všetkých Zcashov vyťažených počas prvých štyroch rokov sa dáva zúčastneným stranám spoločnosti do roku 2020.

Pozoruhodné partnerstvá

Nie je žiadnym prekvapením, keď sa dozvieme, že vývojový tím spoločnosti Zcash s hviezdami bol schopný zabezpečiť niektoré významné partnerstvá od svojho uvedenia do tohto sektoru. Napríklad tradičná finančná inštitúcia JPMorgan uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Zcash, aby vyvinula a začlenila svoju vrstvu súkromia zk-SNARKs do svojho blockchainového projektu. Vedúci pracovníci bánk uviedli, že predpovedajú, že do roku 2025 sa jej hodnota dotkne takmer 60 000 dolárov.

Zakladateľka spoločnosti Zcash Zooko Wilcox

Zakladateľka spoločnosti Zcash Zooko Wilcox

Zcash možno použiť na úhradu ich lekárskych poplatkov bez toho, aby sa skutočne zobrazil jeho obsah. V dôsledku toho Ethereum spolupracuje so spoločnosťou Zcash na integrácii svojej technológie na ochranu súkromia do siete Ethereum. Táto kryptomena tiež získala podporu od Agentúry pre pokročilé obranné projekty obrany USA (DARPA) a izraelského ministerstva vedy a techniky na podporu svojich kryptografických systémov. Je zaujímavé, že niektorí na trhu veria, že cieľom tohto kroku bolo lepšie porozumieť možnostiam funkcií ochrany súkromia siete.

Ako nakupovať Zcash (ZEC)

ZEC je v dnešnej dobe populárna minca. Nájdete ho na najlepšej svetovej burze z hľadiska trhovej kapitalizácie, Binance. Väčšina búrz túto mincu nebude ponúkať s pármi fiat. Najskôr budete musieť načítať svoj účet s fiat menou a prevádzať ju na ETH alebo BTC. Keď už máte BTC, trvá niekoľko sekúnd, kým sa prevedie na Zcash.

Investovanie do spoločnosti Zcash (ZEC) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do spoločnosti Zcash (ZEC) - všetko, čo potrebujete vedieť Investovanie do spoločnosti Zcash (ZEC) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako uchovávať Zcash (ZEC)

Dnes existuje veľa spôsobov, ako uchovávať Zcash. Jednou z najpopulárnejších metód je použitie oficiálnej peňaženky Zcash. Táto peňaženka je k dispozícii v mobilnej aplikácii aj v stolnej podobe. Používatelia využívajú tento protokol na vysokej úrovni ochrany identity.

Hardvérová peňaženka

Ďalšou populárnou možnosťou je hardvérová peňaženka. Uloženie vašej kryptomeny do hardvérových peňaženiek sa považuje za najbezpečnejšiu možnosť. Tieto zariadenia ukladajú vašu kryptomenu offline do takzvaného „studeného úložiska“. V mnohých prípadoch sa tento stav dosiahne vzduchovou medzerou v prístroji. Mnohé z týchto peňaženiek majú tiež fyzické tlačidlá, ktoré je potrebné stlačiť, aby sa potvrdili transakcie. Tento dizajn, aký sa nachádza v peňaženkách Ledger, znemožňuje hackerom prístup k vašim finančným prostriedkom.

Kriticky by ste si nikdy nemali kupovať použité hardvérové ​​peňaženky. S týmito jednotkami súvisí celý rad podvodných aktivít. Aby ste investíciu chránili správne, svoju hardvérovú peňaženku kupujte iba priamo od výrobcu. Odporúčame tu najlepšie hardvérové ​​peňaženky.

Zcash (ZEC) – Opýtajte sa a dostanete

Zcash je priamym výsledkom túžby po súkromných transakciách na blockchaine. Investori do blockchainu vyhľadali tieto funkcie od chvíle, keď sa stalo všeobecne známe, že bitcoin nemá súkromie. Zcash preto v súčasnosti slúži na trhu ako rozhodujúca medzera. Zcash ako taký zostane v dohľadnej budúcnosti špičkovým uchádzačom na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map