Investujte do bitcoinovej hotovosti (BCH)

Čo je to bitcoinová hotovosť (BCH)?

Bitcoin Cash (BCH) je elektronický hotovostný systém typu peer-to-peer, ktorý je výsledkom hard forku z blockchainu bitcoinu. Pozoruhodne, Bitcoinová hotovosť je doposiaľ najúspešnejšou hard forkovou bitcoinu. Tento projekt vstúpil na trh pod mrakom kontroverzií. Po uvoľnení dymu sa však Bitcoin Cash ukázal ako jedna z desiatich najlepších kryptomien na svete, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu.

Bitcoin Cash je priamym výsledkom škálovateľnosť problémy, ktoré sa vyskytli v blockchaine bitcoinu. Počas kryptomeny v roku 2017 sa tieto problémy dostali do centra pozornosti, keď sa čas a poplatky transakcií Bitcoinu dostali do nových výšin. Toto zvýšenie poplatkov a oneskorenie bolo výsledkom príliš veľkého preťaženia siete v dôsledku väčších transakčných veľkostí.

V tom roku bitcoiny prudko vzrástli, čo sa týka hodnoty a hodnoty, keď sa o tomto digitálnom aktíve dozvedelo viac investorov. Na trh navyše vstúpila záplava nových investorov, ktorí sa túžili dostať do digitálnej „zlatej horúčky“. Tieto faktory posunuli sieť bitcoinu k maximálnym možnostiam.

Zjednodušene povedané, bitcoiny nedokázali zvládnuť nárast využitia. Jedna vec je uspokojiť programátorské a darknetové komunity, ale je to úplne iný príbeh, ktorý uspokojí požiadavky širokej verejnosti. Na splnenie tejto úlohy by sa bitcoin musel podstatne zvýšiť.

Preťaženie bitcoinov cez WooBull

Preťaženie bitcoinov cez WooBull

Viac údajov = viac transakcií

Bitcoin Cash tieto obavy odstraňuje vďaka zväčšenej veľkosti bloku. Tieto väčšie bloky sú schopné zmestiť viac transakcií na blok. Táto stratégia zvyšuje rýchlosť transakcií siete za sekundu (tps) ako celok. Cieľom bolo umožniť Bitcoin Cash, aby fungoval ako médium pre denné transakcie, ako to bolo pôvodným zámerom bitcoinu podľa Whitepaperu Satoshi Nakamota.

Väčšie bloky

Aj keď zväčšenie veľkosti bloku vo väčšine blockchainov nebude veľkým problémom, pre bitcoinistov je zmena protokolu jadra coiny nie. Týmto jednotlivcom, známym ako Bitcoin Core, slúži veľkosť bloku 1 MB dôležitú funkciu v sieti, o ktorej tvrdili.

Primárne umožňuje komukoľvek zapojiť sa do siete bez ohľadu na jeho počítač. S príchodom ťažobných súprav ASIC je však tento argument vhodný debata ešte dnes. Ďalej zabraňuje tomu, aby sa sieť zahĺbila do spamových údajov.

Väčší je lepší

Navrhovatelia bitcoinovej hotovosti verili, že zväčšenie veľkosti blokov na 8 až 32 MB je najlepším spôsobom, ako poskytnúť denným používateľom bitcoinov služby, ktoré požadujú. Tieto väčšie bloky umožňujú spracovanie viacerých transakcií na blok. Používatelia bitcoinu by sa zase mohli vyhnúť poplatkom a oneskoreniam.

Toto zvýšenie transakčnej priepustnosti umožnilo spoločnosti Bitcoin Cash vyvrátiť potrebu začlenenia Segregovaný svedok (SegWit) protokol. SegWit znižuje množstvo dát odoslaných pre každú transakciu. Je to dnes súčasť základného kódovania bitcoinu.

Vlastnosti bitcoinovej hotovosti (BCH)

Väčšia veľkosť bloku Bitcoin Cash splnila svoju úlohu. Bitcoinová hotovosť je oveľa rýchlejšia ako tradičné bitcoiny. Je zaujímavé, že počas záťažového testu vykonaného v September 2018 platforma zaregistrovala 25 000 transakcií za blok. Na porovnanie, priemerný počet transakcií za blok v prípade bitcoinu sa pohybuje medzi 1 000 a 1 500.

Je tiež oveľa lacnejšie používať Bitcoin Cash. Používatelia BCH platia iba okolo 0,20 USD za transakciu pomocou siete. Tieto poplatky sú pri blockchaine bitcoinu oveľa vyššie. Bitcoin Cash je navyše ťažšie vyťažiť ako jeho predchodca vďaka integrácii niektorých nových protokolov.

Bitcoin Cash má zdravú komunitu, ktorá patrí k najhlasnejším na trhu. Aj keď odteraz má mince určité rozdiely v aktualizáciách.

História bitcoinovej hotovosti (BCH)

História Bitcoin Cash začína filozofickou debatou o tom, ako zvládnuť obavy týkajúce sa škálovateľnosti Bitcoinu. Tieto problémy boli pre vývojárov bitcoinov vždy problémom. Do roku 2017 boli obavy v okamihu, keď bolo treba niečo urobiť. Sieť bitcoinu prerástla svoje technické možnosti.

Bitcoinová hotovosť vs bitcoin prostredníctvom média

Bitcoinová hotovosť vs bitcoin prostredníctvom média

Napríklad v roku 2010 bola priemerná veľkosť bloku na blockchaine bitcoinu menšia ako 100 KB. Do januára 2015 sa priemerná veľkosť bloku zvýšila na zhruba 600 tis. Toto nahromadenie nepotvrdených transakcií spôsobilo v sieti zmätok. Konkrétne, časy transakcií na trhu, ako aj poplatky šli nahor.

Do roku 2017 sa vyskytlo niekoľko prípadov, keď boli poplatky vyššie ako skutočne odoslané bitcoiny. Počas tohto preťaženia môžu transakčné časy trvať dni. Bitcoin sa v skutočnosti nedokázal rozšíriť, aby fungoval tak, ako si ho v tomto štáte predstavoval systém elektronickej hotovosti, ktorý si Satoshi predstavoval.

Možnosti debaty

Bitcoinová komunita bola rozdeliť ako tento problém vyriešiť. Niektorí navrhli zväčšiť priemernú veľkosť bloku tak, aby vyhovoval viacerým transakciám. Zatiaľ čo iní tvrdia, že protokol vylučuje určité časti transakcie, aby sa do blockchainu zmestilo viac údajov (BIP 91). Kriticky malo obe možnosti svojich navrhovateľov a odporcov.

Navrhovatelia zväčšenej veľkosti bloku, ako napr Roger Ver,  tvrdil, že v súčasnom stave bitcoin nikdy nemôže fungovať ako médium pre denné transakcie. Tento tábor uviedol, že pokiaľ by bitcoiny nedokázali spracovať transakcie na rovnakej úrovni ako nadnárodné organizácie zaoberajúce sa spracovaním kreditných kariet, napríklad Visa, nikdy by nesplnili svoj pôvodný účel ako systém elektronickej hotovosti typu peer-to-peer..

Bitmain váži

Vytvorenie bitcoinovej hotovosti bolo takmer nevyhnutné, keď do sporu vstúpil najväčší producent a hardvér na svete. Bitmain bol spočiatku proti spoločnosti SegWit, pretože popierala niektoré výhody ich vlajkových baníkov, AsicBoost miner. Ako najväčší banský fond na svete má Bitmain v bitcoinovej komunite neuveriteľný vplyv.

Zrodila sa bitcoinová hotovosť (BCH)

Nakoniec sa nepodarilo dosiahnuť konsenzus a komunita sa rozdelila. Následne bitcoinová hotovosť bol spustený v júli 2017. Nová minca bola výsledkom tvrdého forku k pôvodnému blockchainu kryptomeny. Táto pevná vidlica sa oficiálne stala mesiac po auguste 2017.

Čo sú tvrdé vidličky?

Existujú dva typy aktualizácií blockchainu, tvrdé a mäkké vidlice. Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že hard forky vyžadujú, aby baníci aktualizovali svoje uzly, aby mohli komunikovať so sieťou. Niekedy nie všetci ťažiari chcú prejsť na nový protokol mince. Keď nastane táto situácia, dôjde k tvrdej vidličke a nová minca je na svete.

Distribúcia mincí

Držitelia bitcoinu dostali počas uvedenia ekvivalentné množstvo bitcoinovej hotovosti. Používatelia si mohli nárokovať svoje BCH na zúčastnených burzách. Celkovo múdro odráža celková suma bitcoinovej hotovosti sumu bitcoinu na 21 miliónoch mincí.

Zmiešané pocity

Bitcoin Cash sa na trhu stretol so zmiešanými pocitmi. Mince vstupovali za úctyhodnú cenu 900 dolárov. Vďaka podpore baníckej komunity a spoločnosti Bitmain sa minci podarilo získať veľkú trakciu v tomto sektore. V decembri 2017 dosiahla Bitcoin Cash historické maximum 4 091 dolárov.

Začiatok tvrdej vidlice

V novembri 2018 zaznamenala spoločnosť Bitcoin Cash tvrdú vidličku vnútri tvrdej vidličky. Komunita divízie vznikol na základe plánu integrovať inteligentné zmluvy do blockchainu a opäť zvýšil priemernú veľkosť bloku. Výsledný hard fork vytvoril Bitcoin Cash ABC (BCH) a Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). Posledná z týchto dvoch spoločností, Bitcoin Cash SV, je vedená dlhoročným programátorom kryptomien a tvrdí sa o nej Satoshi Nakamoto, Craig Wright.

Konsenzus

Bitcoin Cash využíva na dolovanie nových coinov mechanizmus konsenzu typu Proof of Work (PoW) podobný bitcoinu. Bitcoin aj Bitcoin Cash integrujú algoritmus úpravy obtiažnosti (DAA), aby boli časy blokov konzistentné. Bitcoin aj Bitcoin Cash pôvodne používali rovnaký DAA. V auguste 2017 však spoločnosť Bitcoin Cash predstavila dodatok k DAA, ktorý sa nazýva algoritmus EDA (Emergency Difficulty Adjustment). To umožňuje sieti lepšie reagovať.

Ťažba bitcoinovej hotovosti (BCH)

Ťažiť bitcoinovú hotovosť je také ľahké ako ťažiť bitcoin. Našťastie minca zdieľa služby spoločnosti Bitmain, najväčšieho svetového ťažiteľa kryptomien. Mince navyše nedávno revidovala svoj algoritmus EDA. Tento manéver uľahčil baníkom generovanie BCH. Lacnejšie je aj ťažiť BCH.

Bitcoinové plošiny na ťažbu peňazí

Bitcoinové plošiny na ťažbu peňazí

Ako nakupovať bitcoinové peniaze (BCH)

Hlavné burzy ako Coinbase spočiatku na svojich platformách odmietali vstup do bitcoinovej hotovosti. Bol to výkrik podporovateľov, ktorí dostali túto mincu na takmer všetkých významných burzách na svete. Dnes zostáva Bitcoin Cash jednou z desiatich najlepších kryptomien na svete. Dnes si môžete okamžite kúpiť Bitcoin Cash Paybis.

Investujte do bitcoinovej hotovosti (BCH) Investujte do bitcoinovej hotovosti (BCH) Investujte do bitcoinovej hotovosti (BCH)
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Kriptomatu

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí používatelia

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Európskych obchodníkov

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

1,00 dolárov

Minimum účtu

35 €

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Kam ukladať bitcoinové peniaze (BCH)

Existuje veľa spôsobov, ako bezpečne uložiť BCH. Najjednoduchšou a najpohodlnejšou metódou je použitie mobilnej peňaženky. Mobilné peňaženky sú zadarmo a umožňujú vám prístup k vašim BCH kedykoľvek potrebujete. Ľahko sa používajú a umožňujú vám odosielať a prijímať BCH v priebehu niekoľkých sekúnd.

Vážnych investorov poteší informácia, že sú k dispozícii aj niektoré možnosti hardvérovej peňaženky. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obe podporujú bitcoinové peniaze (BCH).

Bitcoinová hotovosť – príbeh vytrvalosti

Pre bitcoinistov na trhu je ľahké odmietnuť bitcoinovú hotovosť iba ako vytrhnutie bitcoinu. Tento argument sa však rozpadá, keď začnete hodnotiť zmeny, aktualizácie a rast komunity, ktorým prešla minca od jej vzniku. Dnes je bitcoinová hotovosť v kryptokomunite základom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map