Čo je obchodovanie s kryptomenami?

Už od roku 2017 je obchodovanie s kryptomenami oblasťou záujmu nových aj starých investorov. Obchodovanie s kryptomenami zahŕňa predovšetkým špekulácie o budúcich cenových pohyboch na trhu. V najjednoduchšej podobe si obchodovanie vyžaduje nákup a predaj kryptomien spôsobom, ktorý prináša zisk. Na splnenie tejto úlohy musíte mať dôkladné pochopenie toho, čo sú kryptomeny a čo ovplyvňuje ich pohyby na trhu..

Kryptomeny sú decentralizované digitálne aktíva, ktoré sa pri overovaní svojej pravosti a celkového stavu siete spoliehajú na sieť počítačov. Na rozdiel od nekrytých mien, ako je dolár, tieto mince nepodporuje vláda ani ústredný orgán. Namiesto toho sa kryptomeny spoliehajú na matematické protokoly, ktoré znižujú ľudský zásah a poskytujú svetu skutočne jedinečný finančný nástroj.

Dôležité je, že kryptomeny existujú iba ako zdieľaný digitálny záznam vlastníctva. To znamená, že s kryptomenou nemôžete manipulovať ani sa jej nemôžete dotknúť. Namiesto toho existujú tieto aktíva iba v digitálnej oblasti. Z toho vyplýva, že žiadna krypto transakcia nie je dokončená, kým nebude overená sieťou uzly (baníci) a pridaní do blockchainu.

Je zaujímavé, že dnes existuje niekoľko rôznych druhov blockchainových aktív. Každé aktívum má svoje vlastné regulačné a obchodné požiadavky, ktoré musíte dodržiavať. Tri hlavné typy blockchainových aktív na dnešnom trhu sú kryptomeny, utility a bezpečnostné tokeny.

Výmeny kryptomeny

Nákup a predaj kryptomien našťastie nikdy nebol ľahší. Dnes je na trhu k dispozícii veľké množstvo búrz. Každá z týchto búrz poskytuje iné UX a funkcie. Preto sa odporúča, aby ste si pred konečným rozhodnutím prezreli niekoľko výmen. Dôverní investori tiež budú obchodovať medzi burzami, ak existuje príležitosť dosiahnuť príjmy z rozšírenia určitého aktíva.

Sviečkový graf - okno obchodovania s kryptomenami Binance

Graf sviečok – Binance Okno obchodovania s kryptomenami

Odporúčame vám držať sa renomovaných búrz. Dôvody sú jednoduché, každých pár mesiacov dôjde k výmene skúseností s hackom, ktorý vyčerpá platformu jeho pozícií. Ak k tomu dôjde, môžete prísť o svoju kryptomenu, ak burza nemá schopnosť refundovať vaše straty. Dokonalý príklad tohto scenára sa odohral počas dnes neslávne známeho Mt. Gox hacknúť kde investori prišli o milióny. Tu sú niektoré z najznámejších búrz, ktoré je potrebné zvážiť:

Binance

The Binance burza vstúpila na trh v roku 2017 s cieľom zjednodušiť proces obchodovania pre bežných investorov. Zakladateľ firmy, Changpeng Zhao bol už v sektore FinTech dobre známy ako popredný vývojár vysokofrekvenčného obchodného softvéru. Toto technologické know-how pomohlo spoločnosti Binance vytvoriť jedinečné UX a upevniť jej pozíciu lídra v tomto odbore.

Táto jednoduchosť pomohla burze rásť. Do roku 2018 bola Binance najväčšou kryptomenou výmena vo svete z hľadiska objemu obchodovania. Dnes v tomto sektore stále dominuje burza. Spoločnosť Binance odvtedy otvorila niekoľko platforiem vrátane spoločností Binance USA, Binance DEX, Binance KR a Binance Australia..

KuCoin

Kryptoburza so sídlom v Singapure KuCoin bola jednou z prvých platforiem, ktoré vstúpili na trh. Správy potvrdili, že vývojári začali s prieskumom trhu pre túto burzu už v roku 2011. V roku 2013 KuCoin vstúpil na kryptotrh ako dominantný hráč.

Dnes je platforma známa svojou najmodernejšou technológiou. Výmena sa vyznačuje kombináciou spoľahlivej a rozšírenej technickej architektúry. Týmto spôsobom sa vývojárom podarilo zjednodušiť štandardné obchodné operácie, s ktorými sa stretávajú používatelia.

Poloniex

The Poloniex burza vstúpila na trh v roku 2014 s cieľom poskytnúť americkej klientele bezpečný prístup k digitálnym aktívam. V súčasnosti má spoločnosť sídlo v oblasti Veľkej Filadelfie na juhu USA. Zakladateľ burzy, Tristan D’Agosta, je známy tým, že žije súkromným životným štýlom, napriek tomu, že časopis Fortune 40 do 40 rokov zoznam.

Poloniex je známa svojou prístupnosťou a celkovým postavením na trhu. Dnes platforma ponúka viac ako 100 obchodovacích párov BTC. Okrem toho sú obchodníci oboznámení s pokročilými grafmi a nástrojmi na analýzu údajov, ktoré im pomáhajú rozvíjať ich investičné stratégie. Burza si pri všetkých obchodoch účtuje poplatok vo výške 0,2%.

Bittrex

Bittrex je ďalším lídrom na trhu, ktorý treba zvážiť. Táto firma funguje od roku 2016. Vývojári tejto platformy chceli vytvoriť inštitucionálnu sprostredkovateľskú firmu, ktorá by mohla pomôcť prekonať priepasť medzi tradičným finančným sektorom a kryptotrhmi..

Bittrex je dobre známy pre svoje najlepšie bezpečnostné postupy v priemysle. V súčasnosti je platforma jedným z popredných amerických poskytovateľov blockchainových technológií. Preto má povesť jednej z najspoľahlivejších búrz na svete.

Obchodovanie s kryptomenami

Len čo si vyberiete burzu, ktorá je známa svojou kvalitou a bezpečnosťou, ste pripravení začať obchodovať. Proces nastavenia je jednoduchý. Musíte sa len zaregistrovať na svojej novej platforme a financovať svoju online peňaženku. Financovanie vašej peňaženky sa môže líšiť v požadovaných procesoch a podľa toho, či ju chcete financovať fiat menou alebo použitím iných kryptomien..

Je pozoruhodné, že pri prepínaní medzi platformami musíte prekonať malú krivku učenia. Každá burza využíva mierne odlišný prístup a rozhranie. Ďalej je potrebné brať do úvahy rozdiely v časoch transakcií, nákladoch a denných limitoch.

Budete tiež musieť vziať do úvahy vašu polohu. Niektoré výmeny neumožňujú používateľom z konkrétnych krajín zúčastniť sa na ich platforme. Napríklad na burzách, ktoré vyžadujú reguláciu KYC a AML, môžete obchodovať, iba ak žijete v USA.

Požiadavky spoločnosti Binance KYC

Požiadavky Binance KYC – obchodovanie s kryptomenami

Priame podiely

Kedykoľvek investujete priamo do kryptomien, kupujete si samotné coiny. Táto stratégia znamená, že budete držať kryptomenu, ktorú vlastníte, a nielen nejakú formu vlastníckych práv. To tiež znamená, že na otvorenie pozície musíte zaplatiť celú hodnotu aktíva. Ďalej budete zodpovední za nájdenie spoľahlivej peňaženky na uloženie vašich pozícií.

Čo hýbe trhmi s kryptomenami

Obchodovanie s kryptomenami vyžaduje, aby ste sa v budúcnosti oboznámili s pohybmi trhu. Aj keď nikto nedokáže tieto pohyby predpovedať so 100% presnosťou, profesionáli stále používajú niektoré techniky na znižovanie rizík pri obchodovaní.

Prvá vec, ktorú musíte pochopiť, je, čo skutočne ovplyvňuje pohyby trhu v tomto sektore. Na rozdiel od akcií nie sú kryptomeny oddelené od mnohých ekonomických a politických záujmov, ktoré ovplyvňujú tradičné trhy. Vo väčšine prípadov sa trh s kryptomenami pohybuje podľa ponuky a dopytu. Tu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov:

Zásobovanie

Ponuka konkrétnej kryptomeny sa vzťahuje na celkový počet mincí, ktoré firma vydá počas celej životnosti projektu. Odkazuje tiež na časový rámec a štruktúru, v ktorej budú tieto mince uvedené na trh. Dôležité je tiež vziať do úvahy počet zničených alebo stratených mincí.

Trhová kapitalizácia

 Ďalším faktorom, ktorý musíte preskúmať, je celková trhová kapitalizácia projektu, ktorý vás zaujíma. Tržná kapitalizácia je celková hodnota všetkých mincí, ktoré existujú pre určitý projekt. Pochopenie rastu a stiahnutia trhového stropu s tokenmi je rozhodujúce pre uskutočnenie informovaných cenových špekulácií.

Novinky

Dôležité je, že nie všetky faktory, ktoré ovplyvňujú pohyby trhu, majú technický charakter. Jedným z najvplyvnejších účastníkov trhu v tomto sektore sú médiá. Musíte venovať zvýšenú pozornosť tomu, ako médiá zobrazujú kryptomeny. Budete si musieť byť vedomí každého potenciálneho vývoja, ktorý by mohol podporiť alebo brániť veľkému prijatiu v tomto sektore.

Konkrétne regulačné správy môžu hrať obrovskú úlohu pri trhovej kapitalizácii kryptomeny. Napríklad trh zaznamenal veľký úder, keď Čína koncom roka 2017 začala s rozsiahlym zákrokom v kryptomene. Vzhľadom na samotnú veľkosť čínskeho trhu by investori mohli ľahko povedať, že toto rozhodnutie nejakým spôsobom negatívne ovplyvní trh..

Integrácia

Ďalším bodom, ktorý je potrebné zvážiť vo vašej investičnej stratégii, je to, ako dobre je daná minca schopná integrovať sa do súčasného finančného systému. U tokenov s ľahšou integráciou je pravdepodobnejšie, že dôjde k rýchlemu rastu na trhu. Tento rast môže byť značný, ak sa minca zavedie do už existujúcej siete.

Dokonalý príklad integrácie, ktorá poskytuje obrovský potenciál pre rýchly rast, možno nájsť na Facebooku Váhy žetón. Aj keď je tento token stále vo vývoji a prechádza schválením regulačných orgánov, má väčší potenciál ako väčšina nových projektov v tomto sektore. Dôvod tejto inherentnej hodnoty vyplýva zo skutočnosti, že sieť Facebook zahŕňa miliardy medzinárodných používateľov.

Hlavné udalosti

Hlavné udalosti v tomto sektore môžu zvýšiť hodnotu vašej investície rôznymi spôsobmi. Jedna takáto udalosť, známa ako polovica, sa nedávno stala v rámci bitcoinového ekosystému. Táto udalosť nastáva zhruba každé štyri roky, keď sa odmeny za ťažbu znížia na polovicu. Historicky po týchto udalostiach nasleduje rast trhových hodnôt.

Terminológia

Ako každá profesia, aj obchodovanie s kryptomenami si vyžaduje osvojenie novej terminológie. Našťastie je táto terminológia v obchodnom priemysle štandardná. Následne získate cenný prehľad o obchodovaní s ďalšími aktívami, ako sú napríklad akcie a komodity.

Šírenie

Spread je cenový rozdiel, za ktorý svoju kryptomenu kupujete alebo predávate. Spready sú teda variabilné v závislosti od aktív, času obchodu a času potrebného na dokončenie transakcie.

Veľa

Pri diskusii o obchodných aktívach sa môžete stretnúť s výrazom veľa. V tomto prípade je loty jednoducho termín používaný na popis dávok kryptomien používaných na štandardizáciu veľkosti obchodov. Vo väčšine scenárov sa veľa môže skladať z jednej mince. Tieto malé dávky sú populárne v krypto priestore, pretože pomáhajú zmierňovať riziko volatility.

Budúcnosť

Futures na kryptomenu sú dohody o nákupe alebo predaji kryptomeny za stanovenú cenu. Tieto finančné nástroje predovšetkým umožňujú investorom dosahovať zisky z kryptomien bez toho, aby museli aktíva priamo vlastniť. V súčasnosti futures využívajú investori na maximalizáciu ziskov. Ťažiari tiež používajú futures na uzamknutie ziskov proti poklesu hodnoty.

Páka

Jednou z výhod obchodovania s futures je schopnosť využívať pákový efekt. Pákové obchodovanie je pokročilá investičná stratégia. Vyžaduje, aby si investor na splnenie svojej investície vzal krátkodobú pôžičku. Týmto spôsobom môžu investori získať prístup k väčším investičným príležitostiam bez potreby úplného zaplatenia za aktíva vopred. Pákovým obchodníkom stačí zaplatiť malú zálohu, až keď otvoria svoju pozíciu. Tento vklad sa nazýva aj marža.

Okraj

Marža je počiatočný vklad, ktorý umiestnite na otvorenie a udržanie pákovej polohy. Musíte si uvedomiť, že požiadavky na maržu sa budú meniť od brokera k brokerovi. Veľkosť vášho obchodu bude tiež hrať úlohu v tom, ako veľká je požadovaná marža.

Pip

Pipy sú jednotky používané na meranie pohybu ceny kryptomeny. Pip sa môže meniť v závislosti od platformy a použitého párovania. Napríklad v USA môžete povedať, že minca zvýšila hodnotu jedného Pipa, ak jej trhová hodnota vzrástla o jeden dolár. Kľúčovým bodom je, že pipy sa týkajú jednociferného pohybu ceny na konkrétnej úrovni.

KYC / AML

Ďalšou častou frázou, s ktorou sa stretnete, ak obchodujete s kryptomenami v USA, je KYC / AML. Zákony Know Your Customer (KYC) a Anti-Laundering Laws (AML) odkazujú na právny rámec, ktorý vyžaduje výmeny za účelom overenia totožnosti používateľov. Všetky regulované burzy v USA a EÚ vyžadujú AML a KYC.

Zhrnutie

Obchodovanie s kryptomenami môže byť skvelým spôsobom, ako zarobiť nejaké ďalšie satoshi a vylepšiť svoje pochopenie trhu. Pamätajte, že rozdiel medzi úspešným investorom a investorom, ktorý neuspeje, zvyčajne závisí od úrovne výskumu a ich schopnosti držať sa svojej investičnej stratégie. Dôvtipní investori vedia, že tajomstvom je ostražitosť pri hodnotení trhu a určite uvidíte nejaké zisky.

Čo je obchodovanie s kryptomenami? Čo je obchodovanie s kryptomenami? Čo je obchodovanie s kryptomenami?
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map