Čo je Tether? Všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je Tether?

Tether (USDT) je najpopulárnejší stablecoin na svete. Ako taký slúži na trhu na rôzne účely, čo z neho robí kľúčovú kryptomenu v mnohých stratégiách investorov. Aj keď je nemožné si predstaviť kryptotrh bez Tetheru, vždy to tak nebolo. Projekt Tether prekonal veľa kontroverzií, aby sa dostal na prvé miesto.

V súčasnosti Tether pomáha zabezpečiť likviditu a zaistiť proti volatilite trhu. Je schopný splniť túto úlohu, pretože sa nazýva stablecoin.

Čo sú to stablecoiny?

Stablecoiny sú blockchainové nástroje, ktoré majú svoju hodnotu naviazanú na vonkajšie komodity.

Výhody, ktoré tieto mince prinášajú na trh, sú nepopierateľné. Ich stabilita pomáha obmedziť volatilitu kryptomien ako celku. Investori sú závislí od stablecoinov ako spôsobu úniku z medvedích trhov bez toho, aby konvertovali finančné prostriedky späť na nekryté meny.

Vo väčšine scenárov so stabilným kryptomenom bude mať hodnota tokenu viazaná na fiat menu. V prípade Tetheru sa USDT delí o svoju hodnotu s americkým dolárom. V podstate má 1 USDT hodnotu 1 USD. Ktokoľvek si navyše môže kedykoľvek zvoliť vyplatenie svojej fiatovej meny 1 $ cez Tether Unlimited.

Graf ponuky Tether - správy o bitcoinoch

Graf ponuky Tether – správy o bitcoinoch

Je zaujímavé, že Tether pomohol založiť novú triedu stablecoinov. Dnes existuje niekoľko fiat stabilných mincí. Okrem toho existujú stabilné mince naviazané na takmer všetky hlavné komodity. K dispozícii sú mince viazané na hodnotu zlata, diamantov a dokonca aj ropy.

História Tetheru

História Tetheru sa začína projektom Realcoin. Realcoin vstúpil na trh prostredníctvom svojich biely papier v júli 2014. Dokument Whitepaper spôsobil medzi komunitou obrovský rozruch z niekoľkých dôvodov. Okrem revolučných technických aspektov sú vydavatelia papiera jednými z najuznávanejších mien na trhu. Tethers whitepaper konkrétne uvádza spoluzakladateľov Brock Pierce, Reeve Collins, a Craig Sellars.

Je zaujímavé, že názov Realcoin nevydržal príliš dlho. V novembri 2014 spustenie v Santa Monice rozhodol nastal čas vydať nový titul – Tether. Tether predovšetkým vstúpil na trh s prístupom troch hrotov.

Platforma predstavila v rámci svojej vstupnej stratégie tri stablecoiny. Prvá minca bola USTether. Tento token obsahoval kolík 1: 1 s americkým dolárom. Druhá minca naviazala svoju hodnotu na eurá a posledná minca sa zameriavala na japonský jen, druhý ako YenTether..

Bitfinex Pripojenie

Bitfinex sa stala prvou burzou, ktorá uviedla Tether na svoju platformu v januári 2015. Stabilné mince sa okamžite stali úspechom. Na tejto burze došlo k obrovskej aktivite používateľov týkajúcej sa tohto tokenu. Následne sa Bitfinex stal vedúcou burzou v oblasti obchodovania s Tetherom.

Netrvalo dlho a vedci začali spochybňovať solventnosť Tetheru. Bol to prvý stablecoin na trhu a jeho bezprecedentný nárast úspechu nebol bez obáv. Tieto obavy viedli výskumníkov k tomu, aby sa ponorili hlboko do spojenia Tether Bitfinex.

V roku 2017 vydala skupina nezávislých výskumných pracovníkov z Medzinárodného konzorcia investigatívnych novinárov Paradise Papers. Tento dokument potvrdil niektoré z najhorších obáv ľudí, ktorí v tom čase pôsobili na trhu. Dokumenty ukázali, že spoločnosti Tether a Bitfinex zdieľali rovnakú správu a firemnú štruktúru.

Vedci zistili, že obidva subjekty uviedli vo svojej podnikovej dokumentácii toho istého výkonného riaditeľa, finančného riaditeľa, strategického riaditeľa a hlavného právneho zástupcu. Zakladateľ spoločnosti Tether, absolvent univerzity v Yale, Philip Potter, sa zaoberal aj hlavnými operáciami spoločnosti Bitfinex.

Správa pokračovala podrobnosťou toho, ako sa tieto dve spoločnosti podobali skôr na jeden konglomerát. Dokumenty demonštrovali, ako väčšina účtov Tether vstúpila na trh na platforme Bitfinex. Ďalej títo vedci zašli až tak ďaleko, že označili Tether za hybnú silu za rokom vypuknutia kryptomeny 2017.

Bull Run

Tí, ktorí si pripísali prílev USDT na trh ako jeden z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich býčí beh v roku 2017, začali byť počuť. Ďalší výskumný príspevok publikovaný v nasledujúcom roku s názvom „Je bitcoin skutočne neviazaný?‘Podrobne sa zameriava na účinky Tetheru v krypto sektore.

Vedci, ktorí stoja za týmto dokumentom, John M. Griffin a Amin Shams sú známi akademici z Texaskej univerzity. Ich výskum dospel k záveru, že spoločnosti Bitfinex a Tether spolupracovali na umelom zvýšení cien bitcoinu. Obaja tvrdia, že spoločnosť Bitfinex dodala na trh spoločnosti Tether v snahe vytvoriť prílev likvidity.

Tieto USDT by potom prúdili do nespočetného množstva kryptomien. Keď však hodnota týchto menších coinov klesla, väčšina investorov nakúpila späť do bitcoinu. Práve tieto akcie, ktoré vedci tvrdia, podporovali epický bitcoin bitcoinov v hodnote 20 000 dolárov.

Graf vydania Tetheru - Tetherreport

Graf vydania Tetheru – Tetherreport

Aby toho nebolo málo, vedci neboli sami vo svojich predpokladoch. Tvorca litecoinu, Charlie Lee uverejnil 30. novembra príspevok na Twitteri, ak žiada, aby bol na trhu opatrný. Lee konkrétne zverejnil:

“Existuje obava, že nedávnemu zvýšeniu cien pomohla tlač USDT (Tether), ktorá nie je krytá USD na bankovom účte.”

Vyvstávajú otázky

Keď sa začala tlačiť negatívna tlač na Tether, začali upútať pozornosť regulátorov. 6. decembra toho istého roku komisia pre obchodovanie s komoditnými futures obchodmi v USA zaslala spoločnosti Bitfinex a Tether viac predvolania. V predvolania, newyorský generálny prokurátor tvrdil, že Tether nezákonne prideľoval finančné prostriedky na krytie strát až 850 miliónov dolárov.

Pripojte sa k bankám

Táto negatívna tlač nakoniec viedla k ukončeniu bankových partnerstiev firmy. V druhej polovici roku 2017 stratili platformy ako bankoví partneri US Bank a Wells Fargo. Aj keď to bola v tom čase veľká rana pre operácie, netrvalo dlho a Tether našla priateľskejšie bankové vzťahy v krajinách s kryptomenami, ako je Taiwan.

Ako funguje Tether?

Znie to jednoducho, keď je kryptomena viazaná na cenu majetku v reálnom svete. Úloha je však z mnohých dôvodov notoricky náročná. Na splnenie tejto úlohy hongkonská spoločnosť Tether Limited pôvodne tvrdila, že pre každé vydané ASDT mala firma v rezerve ekvivalentné množstvo dolárov.

Keď sa emisia USDT dostala na miliardy, boli tieto pohľadávky podrobené dôkladnej kontrole. V marci 2019 spoločnosť zmenila podporu USDT tak, aby zahŕňala pôžičky pridruženým spoločnostiam. Napriek tejto zmene zostáva Tether najlepším stabilnýmcoinom na svete.

Omni

USDT je ​​jedinečný v tom, že funguje na Omni blockchainový protokol. Omni je všestranná platforma, ktorá je známa predovšetkým svojimi schopnosťami ukotvenia bitcoinu. V súčasnosti spoločnosť Omni poskytuje túto službu viacerým firmám.

V prvých dňoch každá transakcia Omni obsahovala stratégiu duálneho nahrávania, ktorá umiestňovala záznam do systému OMNI a zaznamenávala ho do bitcoinovej transakcie zdieľajúcej rovnaký hash.

Omni dnes

Aktíva Omni dnes obsahujú kolíky na viacerých blockchainoch. Pozoruhodné je, že existuje Omni vrstva litecoinov. Nedávno vývojári predstavili ďalšie varianty tokenov ERC-20. Všetky tieto variácie pomáhajú ďalej zabezpečiť Tether a demonštrovať jeho adaptabilitu na trhu.

Prečo je Tether dôležitý

Tether je jednou z najdominantnejších kryptomien na trhu. Poskytuje investorom ďalšiu flexibilitu, pretože slúži ako náhrada dolára na mnohých populárnych burzách. Tu sú len niektoré z dôvodov, prečo Tether naďalej víta prijatie:

Stratégia ukončenia

Volatilita trhu je v krypto sektore hlavným problémom. Keď medvede začnú ovládať trh, investori majú na výber iba niekoľko možností. Môžu svoj podiel predať a premeniť ich späť na fiat. Tento proces je časovo náročný a vyžaduje si čo najviac poplatkov. Alebo môžu jazdiť na medveďom trhu a znášať straty. Tether pridáva do rovnice tretiu možnosť. Konvertujte na Tether a vyhnite sa poplatkom a volatilite.

Znížte trenie

Pretože Tether je ďalším blockchainovým aktívom, je prevod z bitcoinu alebo akejkoľvek kryptomeny na tether rovnako ľahký ako výmena bitcoinu za ethereum. Táto premena priniesla investorom spôsob bez trenia, ako sa vyhnúť volatilite a zostať na kryptomarkete

Remitencie

Rovnako ako väčšina kryptomien, aj Tether má schopnosť spôsobiť revolúciu v medzinárodných transakčných systémoch. USDT je ​​možné posielať kamkoľvek na celom svete bez nutnosti prevádzať prostriedky alebo platiť ďalšie poplatky za prevody. Ide o to, že Tether je globálne rovnako ľahké posielať ako bitcoiny.

Účtovníctvo

Ďalšou významnou výhodou použitia Tetheru ako platobného prostriedku je zodpovednosť. Od jeho založenia bitcoinu panuje okolo jeho používania ako platby z hľadiska účtovníctva nejasnosť. Firmy, ktoré platia za tovar alebo služby kryptami, sú často ponechané na odhad hodnoty svojej platby voči americkému doláru. Stablecoiny túto obavu eliminujú, pretože sa vždy rovnajú svojim fiatovým náprotivkom.

Tranzitná kryptomena

Dôležité je, že Tether uľahčuje prevod skutočnej hotovosti do digitálnej. Toto je hlavná úloha v niektorých regiónoch sveta. Pamätajte, že na niektorých miestach je ťažká úloha previesť kryptomenu na fiat menu. V niektorých krajinách je tento postup nezákonný. Pre všetky tieto regióny je Tether inteligentnou alternatívou.

Prijatie

Rovnakým spôsobom uvažuje aj Tether o výmenách so zvýšenou likviditou. Tento token umožňuje burzám vzdať sa priameho obchodovania s fiat menou. Týmto spôsobom môžu burzy znížiť množstvo predpisov KYC a AML, ktoré musí ich platforma spĺňať.

Po toľkých úspešných rokoch na trhu nikto nemôže argumentovať o dôležitej úlohe, ktorú Tether zastáva. V súčasnosti v sektore nie je núdza o stablecoiny. Tether bol však pôvodný stablecoin, ktorý odštartoval túto revolúciu. Za to si Tether zaslúži uznanie.

Kde kúpiť Tether (USDT)

Čo je Tether? Všetko, čo potrebujete vedieť Čo je Tether? Všetko, čo potrebujete vedieť Čo je Tether? Všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Review

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Kriptomatu

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec pre hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí používatelia

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Európskych obchodníkov

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

1,00 dolárov

Minimum účtu

35 €

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map