Čo sú digitálne aktíva?

Definícia digitálneho aktíva je „čokoľvek, čo existuje v binárnych údajoch, ktoré je samostatné, jednoznačne identifikovateľné a má hodnotu alebo schopnosť použitia.“ Keď tento výraz vznikol v polovici 90. rokov, digitálnymi aktívami boli položky, ako sú videá, obrázky, zvuk a dokumentácia. Odvtedy dal technologický pokrok výrazu nový život.

Blockchain technológia

Technológia blockchain nezmenila význam digitálnych aktív, ale urobila z tohto výrazu širšiu škálu položiek. Dôležité je, že veľa digitálnych aktív má potenciál narušiť celé priemyselné odvetvia a dokonca aj globálny trh vpred. Dnes sú vynálezy ako kryptomeny súčasťou revolúcie digitálnych aktív.

Prečo Blockchain vytvoril viac digitálnych aktív?

Aby ste pochopili, prečo sa digitálne aktíva tak vyvinuli, musíte si najskôr preštudovať, prečo technológia blockchain vytvára novú efektivitu na trhu, ba dokonca na nových trhoch. Zjednodušene povedané, blockchain nie je nič iné ako obrovská sieť počítačov, ktorá súčasne overuje údaje v digitálnej knihe. Táto sieť umožňuje ukladanie, nezmenenie a overenie údajov pomocou kódu.

Technológia blockchain transparentnosti, ktorá prináša svetu, nemá obdoby. Táto technológia umožňuje ľuďom po prvýkrát v histórii jednoznačne preukázať určité aspekty digitálneho majetku. Môžete preukázať položky, ako sú vlastníctvo, autenticita, história transakcií a umiestnenie, bez potreby zapojenia tretích strán. Technológia blockchain ako taká začala v dobe bilaterálnej výmeny.

Schopnosť vymazať sprostredkovateľa pochádza z programovateľnosti blockchainu. Digitálne aktíva blockchainu využívajú pravidlá, ktoré sú zabudované do kódu siete alebo samotného tokenu. Dôležité je, že tieto štandardy dostávajú neustále audity prostredníctvom siete. Toto kódovanie významne pokročilo od vzniku blockchainovej technológie. Dnes sú pokročilé integrované protokoly známe ako inteligentné kontrakty jadrom revolúcie digitálnych aktív.

Bitcoin – Kódex, ktorý navždy zmenil svet

Bitcoin predstavoval doposiaľ najväčšiu zmenu významu tohto pojmu digitálne aktívum. Toto kódovanie bolo prvýkrát, čo sa niekto pokúsil úspešne spojiť kryptografiu a blockchain technológiu s cieľom vytvoriť digitálne dielo. V podstate bitcoin biely papier bol začiatkom digitalizácie ekonomiky. Diskutovať globálny dopad bitcoinu, otec internetového prehliadača Marc Lowell Andreessen, uviedol: „Všetci sa pozrieme späť za 20 rokov a dospejeme k záveru, že bitcoin bol rovnako vplyvnou platformou pre inovácie ako samotný internet.

Digitálne aktíva - Dokument o bitcoinoch

Digitálne aktíva – Dokument o bitcoinoch

Finančný kolaps 2008

Aby ste pochopili motiváciu konceptu bitcoinu, musíte sa pozrieť na ekonomický stav sveta v roku 2008. Medzinárodný bankový systém bol uprostred krízy. Vlády a centrálne banky vo viacerých prípadoch zmenili nariadenia, aby podporili svoje schopnosti držať dlh. Práve táto vnímaná nestabilita bankovníctva s čiastočnými rezervami viedla anonymného zakladateľa bitcoinu, Satoshi Nakamoto usilovať sa o vytvorenie decentralizovanej medzinárodnej ekonomiky. Tento nový otvorený trh by nebol oslobodený od škrtenia vlády a hraníc.

Bitcoin – začiatok odvetvia

Keď si koncept bitcoinu začal získavať medzinárodnú pozornosť, stala sa ním aj hodnota mince. Za necelých päť rokov začali ďalší vývojári vytvárať svoje vlastné coiny. Tieto mince ako napr Litecoin, Ethereum, a Monero všetci využívali technológiu blockchain na zabezpečenie svojej hodnoty. Aj keď tieto mince využívali podobnú technológiu, každé digitálne aktívum malo na trh odlišný prístup.

Napríklad Litecoin sa snažil byť striebrom zlata Bitcoinu, zatiaľ čo Ethereum chce vývojárom poskytnúť alternatívu k skriptovacím obmedzeniam Bitcoinu. Monero zaujalo úplne odlišný prístup a vytvorilo digitálne aktívum zamerané predovšetkým na súkromie.

Digitálne aktíva ako trieda aktív

Dnes nám technológia blockchain umožňuje tokenizovať takmer všetko, čo vlastníme. V dôsledku toho je možné s predmetmi, ktoré boli kedysi nelikvidné, ako napríklad dlh, obchodovať medzi kýmkoľvek, kdekoľvek, osobne alebo cez internet. Táto schopnosť tokenizovať ktorúkoľvek položku vytvára na trhu úplne nové triedy digitálnych aktív. Tieto nové triedy aktív sa naďalej vyvíjajú. Zákonodarcovia preto naďalej upravujú predpisy tak, aby zodpovedali novej efektivite, ktorú tieto služby prinášajú.

Taxonómia tokenov

Pretože svet digitálnych aktív neustále rastie, má tiež vôľu regulačných orgánov a investorov kategorizovať rôzne existujúce typy tokenov. Tokenová taxonómia je klasifikácia digitálnych aktív na blockchaine. Dôležité je, že taxonómia tokenov bude hrať významnú úlohu na trhoch vpred, pretože klasifikácia digitálneho aktíva určuje jeho emisné a obchodné schopnosti. Napríklad bezpečnostné tokeny musia vyhovovať predpisom o cenných papieroch. Ak nie, existujú právne následky. Tri hlavné typy klasifikácií tokenov sú:

  • Kryptomena – Tento typ digitálnych aktív zahŕňa tradičné kryptomeny ako bitcoin a litecoin. Tieto tokeny zvyčajne fungujú ako forma digitálnej hotovosti. Ako také sú decentralizované a ponúkajú skutočný protokol výmeny peer-to-peer.
  • Utility Token – Tento typ digitálneho majetku funguje v ekosystéme platformy na odvodenie hodnoty a dokončenie rôznych úloh. Dôležité je, že to nepredstavuje žiadne priame vlastníctvo ani investície do firmy.
  • Bezpečnostný token – Bezpečnostné tokeny sú akékoľvek tokeny, ktoré podľa zámeru predstavujú podiel vlastníctva alebo investíciu do spoločnosti. Zvyčajne sa tieto tokeny nachádzajú na vysoko regulovaných trhoch, ako sú trhy s nehnuteľnosťami, cennými papiermi alebo akciami.

Tokenizácia – zmena trhov navždy

Digitálne aktíva, ako napríklad bezpečnostné tokeny, naďalej narúšajú trh s nehnuteľnosťami. Napríklad platformy ako Red Swan umožňujú majiteľom nehnuteľností tokenizovať svoju nehnuteľnosť. Spoločnosť nedávno uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Polymath s cieľom dosiahnuť tok v obchodnom majetku v celých Spojených štátoch za 2,2 miliardy dolárov. Tokenizované nehnuteľnosti ponúkajú oproti tradičným predajom nehnuteľností niektoré obrovské výhody. Pre jedného je celý proces predaja rýchlejší a vyžaduje menšie zapojenie organizácií tretích strán. Tokenizované vlastnosti tiež môžu previesť vlastníctvo za pár sekúnd.

Digitálne aktíva sú všade

Dnes sú digitálne aktíva všade, kam sa pozrieme. Každá jednotlivá mena, aktívum, dodávateľský reťazec a dokonca aj bod odmeny majú potenciál na tokenizáciu. Pojem digitálne aktívum ako taký bude aj naďalej zahŕňať rastúci počet položiek. Pre túto chvíľu sa tokenizácia javí ako cesta do budúcnosti.

Čo sú digitálne aktíva? Čo sú digitálne aktíva? Čo sú digitálne aktíva?
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Paybis

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Okamžitý nákup

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

50 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map