Tradičné banky zintenzívňujú úschovu digitálnych aktív

V posledných týždňoch sme zaznamenali nárast v prijímaní blockchainových služieb medzi tradičnými bankami. Najskôr americké banky dostali od USA povolenie na uschovanie kryptomien Úrad kontrolóra meny (OCC).  Teraz sa dozvedáme, že jedna z najväčších bánk v Južnej Kórei, KB Kookmin Bank, už pracuje na vývoji podobných služieb.

Kto je zapojený?

Pokiaľ ide o Južnú Kóreu, plánuje sa, aby KB Kookmin Bank začala ponúkať služby úschovy pre digitálne aktíva. Toto je skupinové úsilie zahŕňajúce nasledujúce spoločnosti,

Táto spolupráca je obzvlášť pozoruhodná, pretože KB Kookmin Bank nie je len tak hocijaká stará banka. V súčasnosti sú najväčšou bankou v Južnej Kórei. Pohyby banky tejto postavy sledujú mnohí pozorne. Aj keď KB Kookmin Bank a jej partneri môžu byť na prvom mieste, počítajte s tým, že v blízkej budúcnosti sa usídlia ďalší.

Budúca expanzia majetku

Aj keď sa počiatočné služby budú sústreďovať na správu kryptomien, predpokladá sa, že táto podpora nakoniec porastie a bude zahŕňať rôzne typy digitálnych aktív. Konkrétnejšie sa očakáva, že časom budú tieto služby v správe podporovať digitálne cenné papiere.

V komentári vydanom spoločnosťou Hashed sa dotklo tohto rozšírenia podporovaných aktív. Hashed uvádza že prostredníctvom tejto spolupráce účastníci očakávajú: „… že odvetvie digitálnych aktív nebude zahŕňať iba kryptomeny, ale aj ďalšie tradičné aktíva, ako sú nehnuteľnosti, umelecké diela a ďalšie uznávané práva, ktoré sa budú vydávať a obchodovať na blockchainových platformách.“

Aj keď kryptomeny najskôr získajú úžitok, vývoj takýchto služieb v správe má potenciál transformovať a nastoliť nový rast v sektore digitálnych cenných papierov..

Úrad kontrolóra meny

V týždňoch predchádzajúcich novinkám okolo KB Kookmin Bank a jej nadchádzajúcej väzobnej služby sme sa dočkali vydania OCC výkladový list na tému.

V tomto liste sa OCC rozpisuje nielen o tom, čo sú digitálne aktíva, ale aj o tom, ako môžu banky podporovať rastúce využitie. OCC zhrnula svoj postoj a uviedla,

„OCC uznáva, že ako budú finančné trhy čoraz technologickejšie, bude pravdepodobne stúpať potreba bánk a ďalších poskytovateľov služieb využívať novú technológiu a inovatívne spôsoby poskytovania tradičných služieb v mene zákazníkov. Poskytovaním týchto služieb môžu banky naďalej plniť funkciu finančného sprostredkovania, ktorú historicky zohrávali pri poskytovaní platobných, pôžičkových a vkladových služieb. “

Pokračovalo sa,

„… Dospeli sme k záveru, že národná banka môže poskytovať tieto služby úschovy kryptomeny v mene zákazníkov, a to aj držaním jedinečných kryptografických kľúčov spojených s kryptomenou. Tento list tiež potvrdzuje pozíciu OCC, že národné banky môžu poskytovať povolené bankové služby pre akékoľvek zákonné podnikanie, ktoré si vyberú, vrátane obchodov s kryptomenami, pokiaľ efektívne riadia riziká a dodržiavajú príslušné zákony. “

Prijatie banky

Čo bolo skôr, to kura? Alebo vajce? Toto staré porekadlo by sa dalo ľahko aplikovať na súčasný svet blockchainu. Naskakujú tieto tradičné banky z vlaku kvôli nedávnemu oživeniu v tomto sektore? Alebo sa tento sektor prudko zvyšuje v dôsledku skákania bánk. Bez ohľadu na odpoveď sú známky adopcie blockchainu v tradičných odvetviach jednoznačným pozitívom.

Dúfajme, že tento výkyv sentimentu medzi bankami naďalej naberá na obrátkach, pretože banky nie vždy vnímali digitálne aktíva pozitívne. Len pred niekoľkými mesiacmi sme informovali o ťažkostiach, ktorým čelia nemecké spoločnosti, pretože im tradičné banky odmietli poskytovať služby.

KB Kookmin Bank

Spoločnosť KB Kookmin Bank, ktorá bola založená v roku 2000, udržiava činnosť v juhokórejskom Soule. Od svojho uvedenia na trh sa KB Kookmin Bank rozrástla na viac ako 25 000, pričom zákazníkom v globálnom meradle poskytuje prístup ku službám komerčného bankovníctva.

Výkonný riaditeľ Hur Yin v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Úrad kontrolóra meny (OCC)

OCC je americký regulačný orgán, ktorého úlohou je dohliadať na národné banky. Tento dohľad sa vykonáva s cieľom zabezpečiť spravodlivé a transparentné finančné služby pre všetkých zákazníkov.

Úradujúci kontrolór Brian P. Brooks, ktorý v súčasnosti dohliada na operácie v OCC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map