CoinMarketCap: Užívateľská príručka pre používateľov trhu s kryptomenami

CoinMarketCap

Čo je to kryptomenový trh? Ako funguje trhová kapitalizácia? Ako používate CoinMarketCap?

„Kryptomena na kryptomene“ sa vzťahuje na celkovú trhovú kapitalizáciu všetkých kryptomien v dnešnom svete. Ak spočítate celkovú trhovú kapitalizáciu bitcoinu, éteru a stoviek ďalších kryptomien na trhu, získate celkovú trhovú kapitalizáciu kryptomeny.

Od októbra 2019 sa celková kryptotrhová kapitalizácia pohybuje okolo 220 miliárd dolárov. Počas vrcholu kryptomeny späť na konci roka 2017 a začiatku prvého štvrťroka 2018 sa celková kryptotrhová kapitalizácia pohybovala na úrovni takmer 1 bilióna dolárov a potom opäť klesla. Ako môžete vidieť v grafe CoinMarketCap nižšie, historicky najvyššia hodnota celkového trhového stropu bola 8. januára 2018 828 miliárd dolárov a v decembri 2018 by klesla až na 102 miliárd dolárov. Tento „Sprievodca recenziou CMC“ je malo pomôcť všetkým obchodníkom a investorom pochopiť celú trhovú kapitalizáciu.

coinmarketcap-total-crypto-market-value

Na portáli CoinMarketCap.com bola v decembri 2017 vždy zobrazená najvyššia hodnota 828 miliárd dolárov

Ale ako už mnohí pravdepodobne vedia, trhový strop nie je exkluzívny pre krypto svet. Trhový strop je pojem aj v tradičnom finančnom svete. Spoločnosti sa môžu nazývať „veľké spoločnosti“ alebo „malé spoločnosti“ akcie na základe ich trhovej kapitalizácie, čo je celková hodnota akcií tejto spoločnosti. Poďme sa pozrieť na to, ako CoinMarketCap funguje a ako využiť najlepšie vlastnosti CMC, najnavštevovanejšieho webu na svete s webom Alexa, ktorý sa umiestňuje v top 500 na celom svete..

Ako vypočítať trhovú kapitalizáciu v kryptomene

Výpočet trhovej kapitalizácie v kryptosvete je pomerne jednoduchý. Tento proces funguje podobným spôsobom ako výpočet trhovej kapitalizácie v iných priestoroch.

Povedzme, že počítate trhovú kapitalizáciu bitcoinu. Každý BTC má hodnotu 10 000 dolárov a v obehu je 18 miliónov BTC. Násobením týchto dvoch čísel získate súčasný trhový strop bitcoinu, ktorý by bol zhruba 180 miliárd dolárov.

Tento proces je rovnaký pre všetky dnes dostupné kryptomeny. Aktuálnu hodnotu jednej jednotky vynásobíte aktuálnou hodnotou jednej jednotky. To je všetko.

Čo je CoinMarketCap?

CoinMarketCap.com je informačný web zameraný na sledovanie pohybov trhu v kryptopriestore. Dnes je web najväčší a najznámejší sledovač kryptomien na internete a je založený na Delaware.

CoinMarketCap.com má množstvo šikovných funkcií, vďaka ktorým je cenný pre kryptoobchodníkov. Môžete si napríklad pozrieť celkový trhový strop všetkých kryptomien. Môžete si okrem iného pozrieť aj jednotlivé rozpisy pre každú mincu, obežnú zásobu každej mince a celkovú zásobu každej mince..

CoinMarketCap.com si tiež vyberá, ktoré mince uvedie do zoznamu, a zaradenie do zoznamu na CoinMarketCap.com je pre nové krypto projekty veľkým problémom. Od septembra 2019 CoinMarketCap.com aktívne sleduje viac ako 2 870 kryptomien.

Ako funguje CoinMarketCap.com?

CoinMarketCap.com aktualizuje svoje štatistiky každých 5 minút. S cieľom zabezpečiť, aby informácie boli aktuálne a presné, spolupracuje CoinMarketCap s rôznymi burzami.

Po priamom pripojení k týmto burzám CoinMarketCap pravidelne synchronizuje informácie o cene a ponuke a potom berie priemernú cenu zo všetkých búrz, aby zabránila tomu, aby ktorákoľvek odľahlá burza významným spôsobom ovplyvňovala vykazovanú cenu..

To v konečnom dôsledku dáva spoločnosti CoinMarketCap.com aktuálne informácie o všetkých hlavných a vedľajších kryptomenách. S aktualizáciami, ktoré sa vyskytujú každých 5 minút, by ste sa ťažko snažili nájsť najaktuálnejší presný web pre pohyby kryptomeny..

Všetky tieto informácie si môžu návštevníci kedykoľvek pozrieť zadarmo. CoinMarketCap je podporovaný reklamami a pri návšteve CoinMarketCap.com sa vám môže zobraziť upozornenie požadujúce deaktiváciu blokovania reklám..

Čo sa môžem dozvedieť z CoinMarketCap?

Na serveri CoinMarketCap sa môžete dozvedieť širokú škálu informácií, vrátane:

Trhová kapitalizácia: Prezrite si trhovú kapitalizáciu jednej z 2 800+ kryptomien, čo je cena za jednotku vynásobená počtom jednotiek. Ak je v obehu napríklad 10 000 mincí ABC a každá z nich má cenu 2 doláre, potom bude trhový limit pre mince ABC 20 000 dolárov. Trhová kapitalizácia nezohľadňuje celkovú ponuku meny – iba mince, ktoré už boli razené (bez ohľadu na to, či sú tieto mince v obehu alebo uzamknuté).

Cena: Cena je aktuálna priemerná cena konkrétnej jednotky. CoinMarketCap.com sa pripája k hlavným burzám po celom svete a synchronizuje informácie o cene každých 5 minút. Cena sa spriemeruje, váži podľa objemu a potom sa zobrazí návštevníkom.

Objem: Na portáli CoinMarketCap.com je uvedený 24 hodinový objem obchodovania všetkých 2 800+ uvedených kryptomien, čo je celková hodnota zobchodovaná na trhoch konkrétnej mince za posledných 24 hodín. Ak ľudia za posledných 24 hodín napríklad zobchodovali bitcoiny v hodnote 10 miliárd dolárov a na všetkých ostatných burzách spolu 25 miliárd dolárov, potom bude objem obchodovania s bitcoinmi 35 miliárd dolárov.

Dodávka: Ponuka predstavuje celkový počet mincí, ktoré sú v súčasnosti v obehu z konkrétnej kryptomeny. V obehu je napríklad približne 18 miliónov bitcoinov. CoinMarketCap.com považuje „Supply“ za odlišné od „Total Supply“: „Supply“ je počet mincí v obehu, zatiaľ čo Total Supply je počet bitcoinov, ktoré je možné celkovo vytvoriť..

Dominancia BTC: Aká dominantná je bitcoin v porovnaní so všetkými ostatnými kryptomenami? Od uvedenia na trh dominujú bitcoiny v krypto priestore ako najväčšia kryptomena na svete. Za posledných päť rokov sa dominancia bitcoinu pohybovala medzi 50% a 90%. K septembru 2019 sa dominancia BTC pohybuje okolo 68%. To znamená, že z celkového kryptotrhového stropu vo výške 280 miliárd dolárov predstavuje približne 68% trhový strop BTC (alebo približne 184 miliárd dolárov).

Sledovaním týchto informácií na CoinMarketCap môžete získať hodnotný pohľad na konkrétnu kryptomenu. Môžete zistiť, či napríklad veľa ľudí kupuje alebo predáva konkrétnu mincu, alebo či hodnota mince náhle vzrástla alebo klesla.

Pochopenie jednotlivých stránok o minciach na CoinMarketCap

CoinMarketCap má jednotlivé stránky pre každú z 2 800+ kryptomien uvedených na webe. Kliknutím na stránku ktorejkoľvek kryptomeny získate cenný prehľad o tejto kryptomene vrátane jej nedávnej aktivity, objemu obchodovania a dokonca aj odkazov na oficiálne profily sociálnych médií projektu..

Pod Trhy stránke sa napríklad zobrazí zoznam búrz s kryptomenami. Zoznam môžete zoradiť podľa aktívneho objemu obchodovania na burzách s kryptomenami. Môžete napríklad vidieť, ktoré burzy majú najväčší objem za posledných 24 hodín. Môžete tiež vidieť napríklad percento z objemu obchodov spravovaných touto burzou za posledných 24 hodín, ako aj páry kryptomien obchodovaných na tejto burze. Na tejto stránke môžete tiež kliknúť na konkrétny pár kryptomien – napríklad BTC / USD – a zistiť, ktoré burzy majú najväčší objem obchodov v danom páre..

CoinMarketCap.com má tiež Náradie karta, ktorá zobrazuje miniaplikáciu webových stránok a indikátor API. Tieto nástroje môžete pridať na svoje webové stránky a synchronizovať údaje priamo z webu CoinMarketCap.com, ktoré sa zobrazia na vašom webe. Ak chcete, aby návštevníci vášho webu videli napríklad aktuálnu cenu a objem obchodovania ETH, môžete získať nástroje z CoinMarketCap.com..

The Historické dáta Karta Medzitým vám umožňuje skontrolovať historické údaje o konkrétnej kryptomene. Môžete si pozrieť históriu cien a objemu obchodov pre každú kryptomenu. Chcete vidieť historické maximum BTC? Nájdete ho na tejto stránke. CoinMarketCap sleduje cenu bitcoinov až do 28. apríla 2013, keď sa 1 BTC rovnal 135,30 USD. CoinMarketCap bohužiaľ po tomto dátume nemá spoľahlivé údaje o cenách bitcoinov.

Skontrolovať Sociálne záložka pre odkazy na rôzne príspevky na sociálnych sieťach týkajúce sa konkrétnej kryptomeny. Na karte Bitcoin Social sú napríklad zobrazené príspevky z bitcoin.reddit.com (t. J. / R / bitcoin). Karta Sociálne siete je celkovo relatívne jednoduchá, umožňuje vám však zistiť, čo si momentálne myslí určitá časť online komunity.

A konečne, CoinMarketCap má teraz Hodnotenia tab. Hodnotenia sa nepočítajú podľa CoinMarketCap: počítajú ich organizácie tretích strán. CoinMarketCap vo všeobecnosti na tejto karte zobrazí skóre základného kryptomeny (FCAS), ktoré podľa aktivity používateľov, správania vývojárov a vyspelosti aktív zaraďuje niektoré z najväčších kryptomien na svete. Na stránke sa tiež zobrazuje skóre FCAS v priebehu času, vďaka čomu môžete vidieť, ako kryptomena stúpala alebo klesala. Dnes má ETH najvyššie skóre FCAS (s 944), zatiaľ čo BTC je na 882.

Každá krypto stránka má Štatistika súhrn, ktorý obsahuje aktuálnu cenu, návratnosť investícií, maximálny trh, objem 24 hodín, cirkulujúca ponuka, celková ponuka, maximálna ponuka, najvyššia celková doba, minimálna celková doba, maximálna / nízka 52 týždňov, najvyššia / najnižšia 90 dní, maximálna 30 dní , 7-denné maximum / minimum, 24-hodinové maximum / minimum, včerajšie maximum / minimum, včerajšie otvorenie / zatvorenie, včerajšia zmena a včerajší objem.

Existuje Súvisiace kryptomeny sekcia, ktorá zobrazuje niekoľko kryptomien, ktoré môžu byť podobné kryptomene, na ktorú sa pozeráte. Napríklad pri pohľade na ETH uvidíte v sekcii Súvisiace kryptomeny Crypto.com Coin (CRO), Maker (MKR), NEM (XEM), Bitcoin Cash (BCH) a UNUS SED LEO (LEO)..

Každá krypto stránka má tiež Odkazy časť, ktorá odkazuje na všetky známe oficiálne zdroje online pre daný projekt. Sekcia Odkazy obsahuje odkazy na oficiálnu webovú stránku projektu, vlákno oznámenia (ANN), vývesku, chat, zdrojový kód, technickú dokumentáciu, stránku Github a ďalšie príslušné odkazy, napríklad.

Nakoniec má dolná časť každej krypto stránky sekciu „O mne“, ktorá obsahuje krátke písomné zhrnutie tejto kryptomeny. CoinMarketCap.com sumarizuje základné fakty o kryptomene, napríklad zahŕňa jej účel, dátum spustenia, jedinečné vlastnosti a ciele budúceho vývoja.

Celkovo jednotlivé stránky s rozpisom kryptomeny na portáli CoinMarketCap.com odvádzajú vynikajúcu prácu pri sumarizovaní dôležitých informácií o každej kryptomene minimalistickým a ľahko pochopiteľným spôsobom..

Pochopenie grafov CoinMarketCap.com

Okrem stránky s trhovou kapitalizáciou a stránok s jednotlivými mincami je CoinMarketCap.com známy svojimi grafmi. Grafy zobrazujú cenné informácie z celého kryptosveta.

Môžete si zobraziť grafy z celej krypto komunity. Alebo si môžete pozrieť grafy špecifické pre jednu kryptomenu.

Používanie grafov je jednoduché. Ak ste niekedy kontrolovali weby finančnej analýzy alebo weby na kontrolu cien akcií, nebudete mať s používaním grafov problém.

Môžete napríklad priblížiť alebo oddialiť zvolené časové obdobie pre kryptomenu alebo nastaviť rozsah dátumov na preskúmanie. Môžete tiež vidieť celkový objem obchodov od určitého dátumu, vysokú a nízku cenu od konkrétneho dátumu a ďalšie informácie.

Prispôsobte si graf podľa požadovaného okna. Môžete si zvoliť, či chcete zobrazovať informácie napríklad za 1 deň, 7 dní, 1 mesiac, 3 mesiace, 1 rok, YTD alebo ‘Všetko’..

Ako sa dostať na zoznam na CoinMarketCap

CoinMarketCap.com je súkromná webová stránka. Webové stránky rozhodujú o tom, ktoré mince majú byť na webe uvedené.

Ako už bolo spomenuté vyššie, pre nový krypto projekt je veľká vec dostať sa na CoinMarketCap. Dodáva projektu určitý stupeň legitimity. Tiež novým používateľom, ktorí majú záujem, uľahčí získanie ďalších informácií o projekte.

CoinMarketCap jednotlivo schvaľuje alebo popiera každú mincu. Kritériá sa môžu medzi jednotlivými mincami mierne líšiť. Tri hlavné požiadavky, ktoré musia byť uvedené na CoinMarketCap, však zahŕňajú:

 • Mince musia byť kryptomeny definované ako token založený na blockchaine zabezpečený kryptografiou
 • S mincou sa musí obchodovať na verejnej burze a verejná burza musí byť staršia ako 30 dní; táto burza musí tiež ponúkať API na sledovanie
 • Mince musia mať verejnú adresu URL, ktorá zobrazuje aktuálnu celkovú obehovú ponuku kryptomeny

Toto sú základné požiadavky na uvedenie na CoinMarketCap. Existuje však niekoľko ďalších technických požiadaviek. V júli 2019 CoinMarketCap.com aktualizoval svoje pravidlá o ďalšie konkrétne požiadavky na výpis. Teraz CoinMarketCap vyžaduje, aby kryptoasety mali okrem iných požiadaviek aj funkčnú webovú stránku a blokovanie prieskumníka, ako aj kontaktné informácie na oficiálneho zástupcu tejto spoločnosti. Môžete si pozrieť celý zoznam požiadaviek tu.

CoinMarketCap nevyžaduje, aby boli uvedené nové mince na zverejnenie ich celkovej ponuky. Niektoré mince majú pevnú celkovú zásobu, iné však nie. Bitcoin má pevnú celkovú zásobu 21 miliónov, zatiaľ čo Ethereum nemá žiadny pevný limit celkovej ponuky.

CoinMarketCap používa na výpočet trhovej kapitalizácie kryptomeny obehovú ponuku – nie celkovú ponuku. Je zrejmé, že nie je spravodlivé tvrdiť, že minca má trhovú kapitalizáciu vo výške 1 miliardy dolárov, ak projekt vydal iba mince v hodnote jedného milióna dolárov, pričom na uvoľnenie zostáva 999 miliónov dolárov..

Niekedy CoinMarketCap uplatní aj štvrtú požiadavku: objem mince musí mať objem obchodovania väčší ako nula. Túto štvrtú požiadavku možno implementovať na vyradenie starších mincí z obehu. Staršia minca môže spĺňať napríklad všetky vyššie uvedené požiadavky, ale bude odstránená z CoinMarketCap, pretože už nikto túto mincu nepoužíva.

Keď CoinMarketCap dostane žiadosť o zaradenie do zoznamu, web ju buď schváli, alebo zamietne. Ak bude projekt schválený, bude pridaný do CoinMarketCap ako neaktívny zoznam, overený zoznam, nesledovaný záznam alebo sledovaný záznam.

Aký je rozdiel medzi obehovou a celkovou dodávkou?

CoinMarketCap.com a ďalšie weby na sledovanie kryptomeny rozlišujú medzi cirkulujúcou a celkovou ponukou. Aký je rozdiel medzi týmito dvoma metrikami? Prečo na výpočet celkového trhového stropu používame obehovú ponuku, ale nie celkovú ponuku?

Tu je základné rozdelenie:

Cirkulujúca dodávka: Toto je počet mincí, ktoré v súčasnosti obiehajú na trhu v rukách širokej verejnosti.

Celková ponuka: Toto je počet mincí, ktoré práve existujú. Toto číslo však nezahŕňa mince, ktoré boli preukázateľne spálené. Celková ponuka zahŕňa mince, ktoré boli uzamknuté, rezervované alebo sú nedostupné na predaj na verejných burzách.

Maximálna dodávka: Toto je maximálny počet coinov, ktoré môžu kedy existovať počas životnosti kryptomeny. Niektoré mince – napríklad bitcoin – majú pevne stanovenú maximálnu zásobu, ktorú nemožno prekročiť. Ostatné mince – napríklad Ethereum – nemajú pevne stanovenú maximálnu zásobu, ale nové mince sa každý rok pridávajú k celkovej zásobe na základe vopred stanovených pravidiel.

CoinMarketCap používa cirkulujúcu ponuku na výpočet trhového stropu kryptomeny. Toto je dôležitý rozdiel, pretože (teoreticky) poskytuje presnejší pohľad na celkovú hodnotu konkrétnej mince.

Použitím cirkulujúcej ponuky na výpočet trhového stropu je to podobné ako pri tradičných finančných analytikoch, ktorí na určenie trhovej kapitalizácie spoločností používajú „verejnú transakciu“..

Aký je rozdiel medzi mincami a žetónmi?

Na tejto stránke sme používali mince, žetóny a kryptomeny zameniteľné.

Avšak CoinMarketCap a ďalšie webové stránky s kryptotrhovým stropom môžu tieto podmienky rozlišovať. Tu je napríklad príklad, ako CoinMarketCap.com tieto dva druhy odlišuje:

 • Mince je kryptomena, ktorá môže fungovať nezávisle
 • Token je kryptomena, ktorá sa spolieha na fungovanie inej kryptomeny ako platformy

Ethereum má napríklad tokeny ERC-20. ERC-20 je štandard tokenového protokolu. Niekto môže vytvoriť tokeny ERC-20 na platforme Ethereum a potom tieto tokeny použiť ako súčasť svojej decentralizovanej aplikácie Ethereum (DApp). Líši sa to od mince, ktorú je možné postaviť na vlastnej platforme.

Ako funguje čas na webových stránkach s kryptomenovým trhom??

Možno by vás zaujímalo, ako funguje čas na webových stránkach s kryptotrhovým stropom ako CoinMarketCap.

Ak sa kryptotrhy nikdy nezatvoria a ak sa s kryptami obchoduje nepretržite po celom svete, ako potom webové stránky sledujú informácie o cene a dátume? Kedy sa prevráti štatistika objemu obchodovania za 24 hodín?

Tieto odpovede sú prekvapivo zrejmé:

 • Väčšina webových stránok s kryptomenovým trhom (vrátane CoinMarketCap.com) vykazuje časy v UTC, pokiaľ nie je uvedené inak
 • 24-hodinový objem obchodovania sa meria priebežne; nikdy sa neobnoví v konkrétny čas

Kde získava CoinMarketCap.com svoje údaje?

CoinMarketCap.com a ďalšie weby na analýzu kryptomeny zvyčajne získavajú svoje údaje z niekoľkých významných búrz. Veľmi málo spoľahlivých webových stránok používa iba jednu výmenu.

CoinMarketCap.com zverejňuje svoju metodiku tu. Web šťastne vysvetľuje, ako počíta cenu, objem a ďalšie údajové body vrátane použitých konkrétnych vzorcov.

CoinMarketCap vo všeobecnosti čerpá údaje z akejkoľvek renomovanej burzy pomocou transparentného rozhrania API. CoinMarketCap však nezverejňuje konkrétne výmeny, ktoré používa.

Ako CoinMarketCap rozhodne, ktoré výmeny sa majú uviesť na zozname?

Burzy musia spĺňať prísny súbor požiadaviek, ktoré musia byť uvedené na CoinMarketCap. Táto webová stránka používa na výpočet informácií o cene a objeme obchodovania iba niekoľko významných búrz, uvádza však celkovo stovky búrz (CoinMarketCap nevyťahuje údaje o cenách zo všetkých búrz)..

Niektoré z požiadaviek na uvedenie burzy na CoinMarketCap zahŕňajú:

 • Burza musí mať funkčnú webovú stránku s objemom obchodovania, ktorá sa zhoduje s jej údajmi API
 • Na burze musí byť zverejnený súhrnný koncový bod API, ktorý odhaľuje poslednú cenu a 24-hodinový objem obchodovania každej kryptomeny obchodovanej na burze.
 • Burza musí byť v prevádzke minimálne 60 dní
 • Burza musí obchodníkom umožniť zadávať objednávky na nákup a predaj do objednávkovej knihy
 • Burza musí používateľom umožňovať prezeranie všetkých trhových párov a objednávanie kníh bez nutnosti prihlásenia sa na webovú stránku
 • Burza musí mať stránku so stavom systému, ktorá zobrazuje všetky výpisy mincí a podrobnosti vrátane celého mena, loga, adresy URL projektu a prieskumníka blokov pre konkrétnu mincu.
 • Na burze musia byť uvedené kontaktné informácie zástupcu, ktorého môže spoločnosť CoinMarketCap kontaktovať za účelom otvorenej komunikácie

Aj keď burza uvádza všetky tieto požiadavky, na CoinMarketCap nie je zaručená pozícia v zozname.

Je tiež dôležité poznamenať, že CoinMarketCap nesleduje burzy, ktoré neobsahujú žiadne poplatky. Je to preto, že je ľahké sfalšovať obchodné údaje na týchto burzách. Nič nebráni tomu, aby burza nekonečne nakupovala a predávala, aby napríklad vygenerovala obrovský vykázaný objem obchodov.

Aký je rozdiel medzi upraveným objemom a nahláseným objemom?

CoinMarketCap.com a ďalšie webové stránky zaoberajúce sa analýzou kryptotrhových kapacít rozlišujú medzi upraveným objemom a oznámeným objemom.

Pre niektoré burzy sú tieto dve čísla identické. V prípade ostatných búrz existuje značná medzera a nahlásený objem môže byť takmer dvojnásobný ako upravený objem.

Aký je teda rozdiel?

Početné správy o kryptomenách zistili, že mnoho kryptobúrz – aj tých najväčších – manipuluje s obchodnými údajmi, aby sa zdalo, že burza je rušnejšia ako je. Nazýva sa to spoofing a plní objednávkové knihy burzy objednávkami na nákup a predaj, aby sa zvýšila likvidita.

Burza bude v zásade obchodovať sama so sebou, aby zvýšila vnímanú likviditu burzy. Burza nahlási všetok tento objem, zatiaľ čo upravený objem bude obsahovať iba „skutočný“ objem obchodovania:

Vykázaný objem: Celková hodnota všetkých obchodných aktivít nahlásených burzou CoinMarketCap pomocou jej API.

Upravená hlasitosť: Odhadovaný skutočný objem obchodovania na burze.

Záverečné slovo

Celková kryptomenová trhová kapitalizácia sa v súčasnosti pohybuje medzi 220 až 250 miliardami dolárov, čo je pokles z maxima takmer 830 miliárd dolárov počas maxima na trhu s dobou od decembra 2017 do januára 2018.

Tieto čísla môžu znieť pôsobivo, ale blednú v porovnaní s trhovou kapitalizáciou iných významných aktív.

Napríklad zlato má celkový trhový strop okolo 7,5 bilióna dolárov. Globálne bohatstvo sa odhaduje na zhruba 317 biliónov dolárov.

Nevieme, kam bude smerovať horná hranica trhu s kryptomenami ďalej – ale weby ako CoinMarketCap.com nás budú môcť informovať za každých trhových podmienok. Budeme tiež aktualizovať tento prehľad používateľov Coin Market Cap (CMC), pokiaľ ide o ich najnovšie aktualizácie, ako napríklad ich „záujmový produkt“, ako aj ich novú mobilnú aplikáciu..

Bez ohľadu na to, či ste obchodník alebo investor, my v Master The Crypto dúfame, že sa vám tento sprievodca recenziou CoinMarketCap pre všetkých používateľov páčil..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map