Najlepšie platformy na požičiavanie kryptomien: najlepšie programy na požičiavanie kryptomien

kontrola krypto pôžičiek

Contents

22 najlepších programov na požičiavanie kryptomien & Recenzovaný zoznam

Ako sa bitcoiny presúvajú do hlavného finančného sveta, dopyt po renomovaných programoch požičiavania kryptomien stúpa, pretože sú skvelým spôsobom, ako investori zarábať dividendy a získať krypto pôžičky. Urobme si čas na preskúmanie najlepších platforiem na požičiavanie kryptomien, aby sme zabezpečili pôžičku a vytvorili investičné zisky.

Zárobok od Hodlinga: Platformy na investovanie do kryptomeny

Teraz by už nemalo byť žiadnym tajomstvom, že inteligentní investori nechávajú svoje peniaze pracovať pre nich. Ak svoje peniaze umiestnite do správnych programov a platforiem, môžu sa rýchlo znásobiť.

Všetci vieme o sporiacich účtoch a akciových trhoch. Rastúci počet spoločností v oblasti decentralizovaného financovania (#DeFi) však dnes ponúka krypto dividendy a investičné platformy.

Využitím výhod týchto najlepších platforiem na požičiavanie bitcoinov a krypto pôžičiek môžete sledovať znásobenie vašich úspor v kryptomene bez toho, aby ste svoje kryptomeny skutočne predali. Niektoré z týchto ponúk vám umožňujú investovať kryptomenu a priamo získavať úroky, zatiaľ čo iné platformy založené na blockchaine vám dávajú príležitosť investovať fiat a zarábať krypto ako úrok. Bez ohľadu na to, či ste dlžníkom alebo veriteľom, existujú výhody, ktoré môžete mať.

Zjednodušene povedané, áno, peniaze môžete zarobiť iba tým, že sa na nich chystáte a dosiahnete návratnosť svojich investícií. Pokračujte v čítaní a objavte najlepšie krypto dividendové a investičné platformy, ktoré sú dnes k dispozícii.

Požičiavanie soli – pôžičky kryté kryptomenou

požičiavanie kryptomeny soľou

Spoločnosť Salt je jednou z najznámejších platforiem na požičiavanie kryptomien, ktorá je dnes k dispozícii. Platforma vám umožňuje používať kryptomenu ako zábezpeku na zabezpečenie pôžičky v rozmedzí od 5 000 do 25 miliónov dolárov.

Tento jedinečný systém poskytovania pôžičiek slúži ako vhodný zdroj kapitálu pre tých, ktorých projekty by inak banky a ďalší potenciálni investori odvrátili. Pred pôžičkou si však nezabudnite skontrolovať úrokové sadzby. Štandardné ročné percentuálne podiely sa pohybujú od 14% do 15,95%, čo je výrazne viac ako u konvenčných veriteľov.

Vysoká APR je samozrejme kompromisom pre prístup k nekonvenčnému zdroju kapitálu: potenciálne máte prístup k obrovskému množstvu peňazí bez kontroly kreditu alebo podobných krokov.

Kryptomeny budete musieť vložiť do spoločnosti Salt ako kolaterál. Medzi schválené digitálne aktíva patria Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Dogecoin, USDT a True USD.

Soľ uľahčuje počiatočný výpočet, ktorý vám ukáže typické RPSN, požičanú sumu a mesačné splátky. K tejto kalkulačke je však pripojené malé vylúčenie zodpovednosti:

„Kalkulačka pôžičky nepredstavuje ponuku, dostupnosť ani žiadosť o pôžičku. Vybrané možnosti pôžičky a podmienky pôžičky nemusia byť vo vašej jurisdikcii dostupné pre vašu výšku pôžičky alebo typ kolaterálu. Kalkulačka pôžičiek predpokladá maximálne využitie možnosti „SALT Redemption“ a všetkých ďalších relevantných akcií. “

Prečo používať soľ? Niektorí ľudia považujú za vhodné konsolidovať všetky svoje aktíva založené na blockchaine a získať jednu jednoduchú pôžičku. Hlavnou výhodou samozrejme je, že máte prístup k financiám, ktoré by ste bežne nemohli získať. Veľa šťastia pri hľadaní konvenčnej banky ochotnej akceptovať vaše kryptomeny ako kolaterál.

Spoločnosť Salt, ktorá predstavuje technológiu zabezpečeného automatizovaného požičiavania, má tiež svoj vlastný natívny token s názvom SALT. Ako držiteľ tokenu SALT získate prístup k preferenčným úrokovým sadzbám.

Spoločnosť Salt sa tiež na tejto stránke odlišuje od konkurencie tým, že sa zameriava výlučne na požičiavanie. Tu je príklad, ako spoločnosť sumarizuje hlavné výhody svojej platformy:

“Na splatenie pôžičky platíte mesačne splátky istiny plus úroky.” Pôžička vám dáva flexibilitu pri veľkých nákupoch a potom splácanie tempom, ktoré pre vás dáva zmysel. “ – Tím SALT

Nezabudnite sa pozrieť na platformu SALT správne tu.

Crypto.com – krypto platforma všetko v jednom & Peňaženka

crypto.com krypto pôžičky

Zatiaľ čo SALT sa zameriava predovšetkým na pôžičky, Crypto.com ponúka viacúčelovú platformu a mobilnú aplikáciu so všetkými typmi funkcií.

Jednou z jej základných hodnôt, ktorá bola založená v roku 2016, je, že finančná autonómia by mala byť neodňateľným ľudským právom kohokoľvek. Vďaka tomu poskytuje Crypto.com svojim používateľom množstvo rôznych nástrojov, vďaka ktorým môžu používatelia nakupovať, predávať, obchodovať, investovať alebo požičiavať si kryptomeny..

Rovnako ako ostatné platformy na tomto zozname, aj tu je niekoľko ďalších bonusov, ktoré prichádzajú so zapojením sa do digitálnej meny platformy (MCO). Tieto bonusy zahŕňajú vylepšené úrokové percentuálne sadzby (zvýšenie investičných IR o viac ako 2% v závislosti od aktíva a 4% nižšie v prípade pôžičiek).

Čo teda môžete robiť na Crypto.com? Digitálna peňaženka má 8 prvkov.

Môžete napríklad nastaviť a používať krypto alebo fiat peňaženku. Môžete investovať a sledovať kryptomeny a aktíva, monitorovať platby uskutočnené peňaženkou, požiadať o kryptokartu Visa, vložiť kryptomenu na získanie pôžičky alebo vložiť kryptomenu na získanie úrokov v priebehu času.

Služba „Zarobiť“ na serveri Crypto.com umožňuje používateľom presunúť ľubovoľné množstvo zvoleného kryptomeny z ich peňaženky na účet úschovy v rámci aplikácie a následne na základe týchto pozícií získať výnosy. Tieto výnosy sa vyplácajú do vašej krypto peňaženky každý týždeň.

Výška úroku, ktorý na nich môžete zarobiť, závisí od typu kryptomeny, ktorú vkladáte, pričom stablecoiny ako Tether prinášajú najvyššie výnosy (10 – 12%) a ďalšie, ako napríklad bitcoin, prinášajú 6 – 8%.

Získate tiež väčší alebo menší záujem na základe toho, ako dlho chcete svoje kryptomenu uložiť. Existuje flexibilná verzia, ktorá napríklad platí 2 až 3% úrokové sadzby, a 3-mesačná možnosť uzamknutia, ktorá platí 6 až 12% úrokové sadzby.

Na úrokové sadzby má vplyv aj to, koľko MCO plánujete vložiť na platformu. Ak napríklad vložíte 500 alebo viac MCO (1 500 USD a viac), odomknete vyššie úrokové sadzby pre svoje kryptomenové podiely. Môžete dokonca získať bonusové odmeny pri vklade menej ako 50 MCO (150 dolárov). Všetky tokeny MCO sa vám vrátia po vkladovej dobe, takže ak máte nejaký voľný kapitál, je to nezmyselný spôsob, ako zarobiť ďalšie kryptomeny.

Zainteresované strany MCO tiež odomykajú výhody systému „Credit“ v rámci Crypto.com. V závislosti od toho, koľko sa chystáte v súvislosti s pôžičkou vložiť, by sa vaše splátky úrokov mohli pohybovať od 8% do 12%. Aj keď to nie je zameraním Crypto.com, spoločnosť vám stále umožňuje požičať si v americkom stablecoine maximálne 1 milión dolárov výmenou za ktorékoľvek z podporovaných kryptomien v rámci platformy.

V porovnaní s ostatnými na tomto zozname existuje veľká flexibilita v tom, čo môžete v rámci mobilnej aplikácie robiť, a skutočne vás motivuje, aby ste sa do nej zapojili s niektorými vynikajúcimi výhodami. Nerozprávali sme sa dokonca ani o výhodách spojených s používaním rady debetných kariet.

Ak chcete získať viac informácií o platforme, prečítajte si o nej podrobný článok priamo tu na serveri MasterTheCrypto. Vyskúšajte tiež platformu a investujte správne tu.

Celzia – pôžičky a pôžičky pre podporovateľov blockchainu

požičiavanie bitcoinov na úrovni Celzia

Spoločnosť Celsius bola pôvodne založená v roku 2017 z podobného dôvodu ako Crypto.com: že používatelia by mali mať nielen vyššiu úroveň autonómie svojich peňazí, ale že by mali mať aj iné investičné možnosti presahujúce tradičné banky.

Úrokové sadzby boli od recesie v rokoch 2008/2009 mimoriadne nízke, pohybovali sa od 0,5% do 2%. Preto vyniká sieť Celsius: platforma kladie dôraz na flexibilný systém investícií s výraznejším ročným výnosom pre dlhodobých investorov..

Tieto úrokové sadzby kolíšu v závislosti od niekoľkých faktorov, ako sme od týchto druhov platforiem očakávali. Celzia je však trochu iná v tom, že úrokové sadzby, ktoré môžete získať, majú nepríjemnú tendenciu do istej miery kolísať.

V rámci testu svojej mobilnej aplikácie som investoval nejaké peniaze do stablecoinov, konkrétne do spoločnosti Tether, ktorá sa pôvodne v auguste tešila úrokovej sadzbe 10,12%. Odvtedy sa znížil z toho na 9%; nepríjemné, ale nie na prerušenie obchodu.

Tieto úrokové sadzby kolíšu na základe objemu tokenov, ktoré používatelia kedykoľvek vložili do platformy. Tento objem tokenov môžete v aplikácii kedykoľvek skontrolovať.

Tieto úrokové sadzby tiež závisia od druhu dopytu, ktorý existuje pre každý z týchto tokenov, pričom najnižšia má 2,75% mieru, zatiaľ čo stablecoiny majú zatiaľ najvyšší štandard 9,02%.

Jednou z pozitív, ktoré máte so stupňom Celzia, je to, že pri investovaní existuje oveľa väčšia flexibilita. Nie ste povinní ich určitý čas investovať; To znamená, že môžete kedykoľvek vložiť viac alebo vybrať prostriedky a že akékoľvek množstvo kryptomeny vo vašej digitálnej peňaženke okamžite prinesie úrok.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete zlepšiť svoje úrokové sadzby, a to tak pri požičiavaní, ako aj pri investovaní, a oba zahŕňajú špecializované kryptomeny spoločnosti – CEL. Najbezprostrednejším spôsobom je súhlasiť s prijatím CEL ako vybraného tokenu pre akýkoľvek úrok, ktorý zarobíte, a je to neuveriteľne ľahké..

Stlačením prepínača na každom konkrétnom krypte alebo v ponuke svojho účtu môžete zvýšiť získaný úrok o 1-3%. Ďalším spôsobom je zvýšenie pomeru kryptomena: CEL, ktorý sa týka množstva tokenov CEL, ktoré máte, v porovnaní s kryptomenou, ktorú ste investovali..

Tento pomer sa nazýva vaša úroveň „CEL Loyalty“ a má tri stupne: striebro, zlato a platina, ktoré poskytujú kdekoľvek od ďalších 10 – 30% po úrokové sadzby investícií a rovnaké pre tých, ktorí si chcú požičať peniaze.

Jedným z problémov, ktoré u Celzia nájdete, je, že neexistuje žiadny rýchly spôsob nákupu týchto kryptomien. Na rozdiel od Crypto.com, kde môžete posielať peniaze do svojej peňaženky a obchodovať s kryptami podľa vášho výberu. Môžete sa obmedziť na to, že zakúpite ktorékoľvek z týchto aktív na iných burzách alebo ich pomocou Changelly prenesiete do aplikácie.

Zatiaľ čo skúsenejší používateľ nebude mať problém so zmenou peňazí, pre nových používateľov kryptomien môže byť tento proces zastrašujúci.

Celkovú návštevu Celzia určite navštívte na webovej stránke tu.

BlockFi – platforma pre správu majetku

blockfi požičiavanie kryptomien

Na titulnej stránke svojich webových stránok rýchlo zistíte, že projekty ako BlockFi, Crypto.com a Celsius sú vystrihnuté z podobnej látky.

„Kryptoví investori už roky nemali prístup k základným finančným produktom v blockchainovom ekosystéme. BlockFi túto priepasť preklenuje poskytovaním prístupu k vysoko kryptokontaktným účtom a nízkonákladovým úverovým produktom klientom na celom svete. “

Narušenie konvenčného sveta financií je názov hry pre BlockFi a ďalších na tomto zozname. BlockFi, podobne ako Celsius, sa zameriava predovšetkým na dve oblasti investícií a poskytovania pôžičiek, čo umožňuje platforme poskytovať konkurenčné sadzby veriteľom aj dlžníkom..

Ako sa však tieto sadzby v skutočnosti zhodujú s ostatnými? No, tu to trochu zapadne. Ak pôjdete z vlastných webových stránok spoločnosti, môžu používatelia využívať úrokové sadzby až 8,6 percenta. Aj keď ide o vysoko konkurenčnú sadzbu pre kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum atď. To isté neplatí pre stablecoiny na platformách ako Celsius a Crypto.com, ktoré môžu investorom ročne zarobiť 9 až 12%..

Aj vtedy existuje určitý rozpor medzi webovou stránkou a recenziami. Spoločnosť sa hlási k tomu, že môžete zarobiť až 8,6 percenta, zatiaľ čo používatelia tvrdia, že je to viac ako 6,2%, čo je len o niečo lepšie ako konkurencia na tomto zozname..

Dôvodom tejto nekonzistencie je len to, ako sa počíta jej zložený úrok. To je podľa spoločnosti minimálne.

“Náš konverzný kurz sa počíta prostredníctvom služby Gemini na základe poslednej obchodnej ceny.”

Ďalším dôvodom je, že záleží na tom, do ktorej kryptomeny investujete. Vďaka podielu etherea na trhu 4,1% vám bitcoin zarába 6,2%, zatiaľ čo Gcoin stabilnýcoin vás dostane najvyššie, čo je 8,6%..

Jedným zo základných problémov, ktoré BlockFi tiež má, je to, že jeho ceny nie sú najlepšie. Vyššie úrokové sadzby nájdete z ďalších možností v tomto zozname.

Ďalším problémom BlockFi je, že používatelia majú v porovnaní s konkurenciou na tomto zozname obmedzený počet možností. Na výber máte iba tri krypty, čo je skvelé, ak máte v držbe iba hlavné kryptomeny, ale menej atraktívne pre tých, ktorí vlastnia celý rad altcoinov.

Aj keď je to pre používateľov horká tableta, BlockFi má niektoré atribúty, vďaka ktorým má skutočne náskok pred svojimi oponentmi v tomto odbore. Prvým z nich je, že používatelia nebudú musieť blokovať rôzne množstvo tokenov špecifických pre spoločnosť, aby si odomkli najlepšie ceny.

Okrem toho neexistujú žiadne pevne stanovené podmienky pre akékoľvek množstvo kryptomeny, ktoré chcete v rámci platformy investovať.

Jednou z ďalších pozitív, ktoré tiež máte, je skutočnosť, že úrokové sadzby pôžičiek spoločnosti BlockFi sú dosť konkurenčné. Aj keď je počet kryptomien, ktoré môžete použiť ako kolaterál, obmedzený, môžete si požičať až 50% hodnoty všetkého, čo pomocou platformy ukladáte..

Toto ešte vylepšujú konkurenčné úrokové sadzby splátok, ktoré začínajú od 4,5%. Prostredníctvom tejto služby si môžu používatelia požičať čokoľvek od 15 000 dolárov na maximálne 12 mesiacov.

Aj keď sa tu nachádza na strednom / dolnom konci kolektívneho balíka dividendových výnosov, jeho pôžičky sú skutočne potrebné zvážiť.

Viac informácií o BlockFi a službách, ktoré poskytuje, nájdete na webových stránkach priamo tu.

Nexo – linky na okamžité kryptomeny

krypto pôžičky nexo

Nexo je jedným z iba dvoch podnikateľov, ktorý je overeným poskytovateľom bankových / debetných kariet, čo mu dáva oproti iným odporcom vzácny náskok. Ale kde to celkovo stojí?

Spoločnosť Nexo, ktorá bola založená v roku 2017, je najnovším podnikom pochádzajúcim z fintechovej spoločnosti, ktorá má doposiaľ viac ako 10-ročné skúsenosti. Toto desaťročie predchádzajúcich skúseností je neoddeliteľne spojené so svetom investovania a poskytovania pôžičiek, a to tak vo finančnom priemysle, ako aj v súčasnosti pre držiteľov kryptomien..

„Za posledných 10 rokov poskytujeme okamžité pôžičky miliónom ľudí v celej Európe. Veríme, že rozširujúci sa digitálny svet pomáha zlepšovať náš život. “

Aj keď je to dobrá hodnota a plán, ktorý je potrebné zaviesť pre neustále sa digitalizujúci svet, podobne ako Crypto.com a Celsius vyžaduje, aby ste boli účastníkom jeho tokenu NEXO, aby ste mohli ťažiť z lepších úrokových sadzieb. Bez účasti sú úrokové sadzby mien, ktoré momentálne podporuje, nižšie ako očakávania tých, ktorí chcú dosiahnuť dobrý výnos..

Pre jedného, ​​aj keď ponúka kurzy začínajúce od 8% pre fiat meny a stabilné coiny, konkurenčné platformy tam ponúkajú kdekoľvek od 8,6% do 10% bez toho, aby mali rovnaké podiely. A čo viac, Nexo v tejto chvíli neposkytuje podporu pre žiadne krypty mimo stablecoinov, čo od začiatku zužuje možnosti používateľov.

Pokiaľ však ide o stablecoiny, platforma poskytuje určitú flexibilitu v tom, čo môžu používatelia v rámci platformy investovať. Zatiaľ čo možnosti sú zatiaľ úzke, na platformu prichádzajú niektoré digitálne aktíva. Používatelia môžu hlasovať aj o ďalších potenciálnych kryptách.

Ako si teda zarobiť nejaké dividendy na Nexo? Funguje podobným spôsobom ako Celzia. Vyberiete si akýkoľvek druh kryptomeny, ktorý chcete vložiť, skopírujete adresu, ktorú pre dané aktívum dostanete, a odošlete ju zo svojej digitálnej peňaženky priamo spoločnosti Nexo.

Ak má Nexo jedno čisté pozitívum, a to, že používatelia môžu bez akýchkoľvek prekážok robiť vklady a výbery z akejkoľvek digitálnej peňaženky. A ak ste jedným z tých, ktorí majú záujem byť symbolickým akcionárom, dostatočné množstvo v peňaženke vám umožní dosiahnuť až o 30 percent viac na vašich dividendách.

Takže pre tých, ktorých zaujíma Nexo, ak budete kryptomenu nalievať ako pasívny príjem. Je logické, že cez Changelly (kde si môžete kúpiť Nexo) vyčerpáte trochu viac, aby ste maximalizovali návratnosť.

Uistite sa, že ste si celý web Nexo prečítali správne tu.

YouHODLER – „Odomknite hodnotu svojej kryptomeny“

youhodler blockchain pôžičky

YouHODLER, ktorý je na svojej titulnej stránke označený ako „najmladší“ z týchto krypto platforiem, je však tiež jednou z najzaujímavejších, ktoré je možné vyskúšať, pretože môže mať oproti iným výhodu..

Spoločnosť YouHodler, ktorá bola založená v roku 2018, poskytuje spoločnosti Hodlers platformu, kde môžu jednoducho ukladať svoje aktíva a hromadiť z nich dividendy. Spolu so zodpovednosťou za spracovanie pre používateľov v hodnote 15 miliónov dolárov je potrebné vážne zvážiť jej investičné aj pôžičkové produkty.

Zatiaľ čo webová stránka športuje, že prijíma viac ako 11 rôznych digitálnych aktív, v prvom rade ide o získanie úverovej linky, zatiaľ čo jej sporiace služby podporujú iba USDC, Tether a Bitcoin.

Z toho vyplýva, že každý z nich má spojené veľmi dobré sadzby a podmienky. Po prvé, ak ste si chceli zabezpečiť pôžičku u YouHodlera; môžete si vybrať medzi jedným z troch plánov, z ktorých každý poskytuje rôzne časové rámce, LTV a úrokové sadzby.

  • „Obľúbený HODLers“ – 55-percentný pomer pôžičky k hodnote pri 120-dňovej pôžičke s typickou úrokovou sadzbou 13 percent.
  • „Protikrízové“ – Tento typ pôžičky je k dispozícii pri 50-dňovej pôžičke s pevnou úrokovou sadzbou 7 percent a s konkurencieschopnejším pomerom pôžičky k hodnote 60 percent.
  • „Bull Run“ – Toto je najkratšia možná pôžička, ktorá je k dispozícii pre dlžníkov, pričom Bull run je 30-dňová pôžička so 7-percentnou úrokovou sadzbou a najlepším pomerom pôžičky k hodnote 85 percent.

Čo máme na mysli, keď používame výraz Pôžička na hodnotu? Efektívne to znamená, že čím vyššie percento, tým viac peňazí si môžete požičať, pretože dôslednejšie sleduje hodnotu digitálnych aktív, ktoré použijete ako kolaterál..

Pokiaľ ide o pôžičky, zdá sa, že YouHodler je silným uchádzačom pre záujemcov o pôžičky na digitálne aktíva. Ako však platforma meria predmet investícií?

Aj keď výber je malý v tom, čo môžete investovať pomocou YouHodlera, úrokové sadzby pozostávajú z tých konkurencieschopnejších, ktoré existujú. Napríklad investovanie bitcoinu počas 12-mesačného obdobia vám prinesie ročný úrok až 4,8 percenta. Investícia jedného z dvoch stablecoinov vám medzitým môže vyťažiť 9,6 percenta.

Vďaka týmto cenám je YouHodler jednou z lepších platforiem na investovanie, hneď vedľa Crypto.com a jeho vkladaných investícií..

Nezabudnite si platformu pozrieť správne tu.

INLOCK – požičiavanie kryptomien založené na tokenoch ILK

blokované pôžičky na kryptomenu

INLOCK je platforma na požičiavanie kryptomien s vlastným natívnym tokenom s názvom ILK. Platforma vám umožní požičať si peniaze vložením kryptomeny ako kolaterál alebo získať úrok vložením peňazí.

Inlock má priame a nezmyselné rozhranie. Titulná stránka webu vám ponúka dve možnosti: Získajte kredit alebo Zarobte úrok.

Ak si požičiavate peniaze, kliknete na položku Získať kredit a potom vyberte požadovanú sumu. Môžete si zvoliť ľubovoľnú čiastku: neexistuje skutočný limit, pokiaľ chcete poskytnúť záruku. Ako kolaterál môžete použiť BTC, ETH, LTC alebo BNB. Tiež si vyberiete svoju mieru nadmerného zabezpečovania. Čím viac kolateralizujete, tým nižšia bude vaša úroková sadzba. Môžete si tiež zvoliť dĺžku trvania svojej pôžičky vrátane výpožičných období na 10, 30, 45, 60, 120 a 180 dní. INLOCK okamžite vypočíta váš úverový plán, takže je ľahké presne zistiť, koľko môžete očakávať od zaplatenia.

Ak chcete zarobiť na svojich kryptomenách, kliknite na možnosť Zarobiť úrok. Vyberte si čiastku, ktorú chcete požičať (opäť tu nie je žiadny limit, pokiaľ máte kryptomenu na požičanie). Potom zvoľte svoju ročnú úrokovú sadzbu a dĺžku trvania (pôžičky na 15, 45, 80, 100, 200 a 300 dní sú k dispozícii). INLOCK okamžite zobrazí váš očakávaný zisk a potom zaúčtuje vašu úverovú ponuku do ich systému.

Celkovo si INLOCK kladie za cieľ ponúknuť rýchlu a ľahkú platformu na požičiavanie kryptomien postavenú na zabezpečení na úrovni banky a poháňanú tokenmi INLOCK (ILK).

CoinLoan – pôžičky P2P v 12+ kryptomenách a menách Fiat

sprievodca coinloanom

CoinLoan je platforma na poskytovanie pôžičiek typu peer-to-peer, kde si môžete požičať peniaze alebo zarobiť úrok z peňazí prostredníctvom trhu typu peer to peer (P2P). Dlžníci dostanú peniaze bez toho, aby predali svoje kryptomeny, zatiaľ čo veritelia ponúkajú pôžičky a dosahujú konkurencieschopné výnosy. Dlžníci musia zaistiť nadmerné zabezpečenie a táto požiadavka na nadmerné zabezpečenie zaisťuje, že veritelia dostanú úplnú splátku včas.

Rovnako ako v prípade iných dobrých platforiem na požičiavanie kryptomien, server CoinLoan.io uľahčuje dlžníkom a veriteľom vidieť sadzby, ktoré zaplatia alebo zarobia. Veritelia si môžu zvoliť sumu, ktorú chcú investovať (v EUR, BTC, ETH, LTC, XMR, TUSD, USDC, PAX, USDT, EURS, DAI, USD, GBP, EUR alebo RUB), potom dobu pôžičky (7 dní) , 6 mesiacov alebo iné). Úrokovú sadzbu počíta platforma (predvolené je 12%), hoci si veritelia môžu zvoliť možnosť splácania iba úroku alebo istiny + úrokov. CoinLoan okamžite vypočíta sumu zisku, ktorú môžete očakávať.

Dlžníci zatiaľ môžu zadať požadovanú výšku pôžičky a kolaterál, zvoliť si termín pôžičky a potom zobraziť celkovú sumu splácania..

Či už pôžičky alebo pôžičky s CoinLoan, je ľahké presne zistiť, koľko môžete očakávať, že zarobíte a zaplatíte. Všetko sa zobrazuje transparentne a všetky podmienky pôžičky platforma CoinLoan automaticky vykonáva.

dYdX Exchange – najobľúbenejšia platforma na požičiavanie kryptomien v Silicon Valley

pôžičky dydx

Táto jedinečne pomenovaná burza ponúka nielen požičiavanie a požičiavanie, ale umožňuje vám tiež obchodovať ako s každou bežnou burzou kryptomien. Spoločnosť so sídlom v San Franciscu sa označuje za „najsilnejšiu otvorenú obchodnú platformu pre kryptomeny“.

Na burze dYdX môžete otvárať krátke alebo pákové pozície s pákovým efektom až 4x pre obchodovanie, obchodovanie s maržou s požičaným kapitálom. Alebo si môžete akékoľvek podporované aktívum požičať priamo do svojej peňaženky pomocou existujúcich kryptomien ako zabezpečenia. Ako veriteľ môžete vkladať prostriedky, aby ste mohli neustále získavať úroky v priebehu času, pričom variabilné úrokové sadzby vždy zabezpečia, aby ste dostali trhovú sadzbu.

Jednou z najväčších výhod dYdX je, že ide o dôveryhodný systém: nie je potrebné dôverovať protistrane v žiadnych obchodoch ani pôžičkách. Nad svojimi prostriedkami máte úplnú kontrolu.

Ďalšou jedinečnou výhodou dYdX je, že sa nemusíte ani registrovať na platforme, ani sa registrovať. Okamžite môžete začať obchodovať z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Tajomstvom otvorenosti dYdX je použitie inteligentných kontraktov Ethereum. Celá burza je napájaná pomocou inteligentných kontraktov Ethereum. K dnešnému dňu sa na dYdX zobchodovalo viac ako 105 miliónov dolárov. Spoločnosť prilákala aj niektoré z najväčších mien rizikového kapitálu v Silicon Valley, vrátane Andreessena Horowitza a Polychain Capital.

Ak hľadáte otvorenú platformu, kde by sa dlžníci porovnávali s veriteľmi na trhu P2P, potom je dYdX jednou z najlepších dostupných možností.

Dharma – Získajte úrok 4,7% na kryptomene odkiaľkoľvek na svete

pôžičky dharmy

Dharma umožňuje komukoľvek zarobiť 4,7% úrok z ľubovoľného miesta na svete. Stačí vložiť peniaze na platformu a okamžite získať úrok.

Od novembra 2019 prijíma Dharma vklady v Dai (DAI), ktoré platia úrokovú sadzbu 3,7%, a USD Coin (USDC), ktoré platí úrokovú sadzbu 4,7%..

Dharma sľubuje, že bude platiť úrok „rýchlosťou internetu“ a zároveň bude „najjednoduchším spôsobom, ako ušetriť peniaze odkiaľkoľvek na svete“. Nech ste kdekoľvek na svete, môžete vložiť vklad a okamžite získať úroky.

Dharma vyvinula veľký tlak na inzerciu v ne krypto dave. Spoločnosť predáva svoje pôžičky a pôžičky sloganmi ako „nahrajte svoje peniaze na internet“ a tvrdí, že „Dharma môže robiť veci, ktoré vaša banka nedokáže, pretože Dharma je založená na špeciálnych kryptomenách nazývaných stablecoiny.“

Ak vezmeme ohľad na chytrý marketing, Dharma je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zarobiť na svojich stablecoinoch. Hlavnou nevýhodou samozrejme je, že úrokové sadzby spoločnosti Dharma nie sú ani zďaleka také vysoké ako jej konkurencia. Pri úrokových sadzbách od 4% do 5% môže mať Dharma problém konkurovať alternatívam, ktoré ponúkajú 12% alebo vyššie úrokové sadzby.

Sieť Nuo – požičiavajte a požičiavajte si kryptomeny bez toho, aby ste sa vzdali úschovy

krypto pôžičky nuo network

Spoločnosť Nuo Network, ktorá sa nachádza na serveri Nuo.network, vám umožňuje požičiavať a požičiavať si kryptomeny bez toho, aby ste v skutočnosti poskytli správu svojej kryptomeny tretej strane.

Spoločnosť Nuo tiež ponúka jedinečné možnosti kryptomeny, ktoré sa vám u niektorých z väčších poskytovateľov uvedených v zozname nemusia zobraziť. Môžete si požičať alebo požičať napríklad USDC, DAI, ETH, BTC, SNX a TUSD. Sadzby úverov a pôžičiek sú transparentne zverejňované vopred. Napríklad SNX je momentálne k dispozícii na požičiavanie s RPSN vo výške 8,4% a na požičiavanie s RPSN vo výške 24,9%..

Všetky pôžičky sú prispôsobiteľné podľa potrieb dlžníka. Používatelia si môžu požičať dlhodobé a krátkodobé pôžičky s preferovanou úrokovou sadzbou a dobou držby. Všetky pôžičky sú zabezpečené pomocou inteligentnej zmluvy, ktorá vytvára dôveryhodné prostredie.

S Nuo Network môžete začať okamžite, stačí vložiť tokeny ERC20 do platformy. Pomocou svojej peňaženky Metamask / Web3 si môžete vytvoriť účet Nuo a potom okamžite začať požičiavať alebo požičiavať.

Pretože Nuo Network je neväzobná, všetky finančné prostriedky sú počas pôžičky uzamknuté v inteligentných zmluvách. Sieť Nuo priamo nespracúva žiadnu z kryptomien. Tieto prostriedky sú uzamknuté v inteligentnej zmluve na základe podmienok inteligentnej zmluvy. Nuo Network tiež tvrdí, že ponúka „zabezpečenie a šifrovanie na úrovni banky“ vďaka 256-bitovej ochrane SSL.

LendaBit – P2P pôžičková platforma podporujúca BTC a ETH

lendabitové bitcoinové pôžičky

LendaBit je platforma na požičiavanie a vypožičiavanie P2P, ktorá vám umožňuje používať kryptomeny ako kolaterál pre pôžičky USDT. LendaBit akceptuje BTC a ETH. Pôžičky nemajú žiadne obmedzenia: pokiaľ máte krypto kolaterál, môžete si prostredníctvom LendaBit požičať akúkoľvek sumu peňazí. Podmienky výpožičky sú k dispozícii na obdobie 1 mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov alebo 1 rok.

LendaBit zobrazuje dennú a ročnú úrokovú sadzbu ihneď vopred, aby si dlžníci mohli ľahko zistiť, koľko zaplatia. Veritelia môžu medzitým získať úrokové sadzby okolo 12% ročne požičiavaním USDT prostredníctvom platformy.

Registrácia do LendaBit je prekvapivo rýchla. Môžete sa zaregistrovať na webovú stránku do minúty. Potom urobte vklad, potvrďte svoje úverové podmienky a potom dokončite pôžičku. To je všetko.

ETHLend – požičiavajte a požičiavajte si šesť rôznych kryptomien

pôžička na kryptomenu ethlend

ETHLend sa označuje ako „prvý trh s pôžičkami na kryptomeny na svete“. Platforma ponúka krypto pôžičku v rozmedzí od 1 do 12 mesiacov. Dlžníci a požičiavatelia môžu používať celý rad rôznych kryptomien vrátane ETH, DAI, PAX, TUSD, USDC a natívneho tokenu platformy LEND.

Keď budete pripravení požičiavať alebo požičiavať si peniaze prostredníctvom ETHLend, jednoducho si prehliadnite živé trhovisko, kde nájdete ponuky pôžičiek alebo žiadosti o pôžičku. Môžete si pozrieť ponuky pre každú pôžičku a potom okamžite kliknúť na tlačidlo „Použiť túto pôžičku“. Môžete si jednoducho pozrieť RPSN, kolaterál, výšku pôžičky a ďalšie podmienky a potom sa rozhodnúť, ktorú pôžičku si vybrať. Pretože sa jedná o trh P2P, veritelia a vypožičiavatelia si navzájom konkurujú, aby ponúkli čo najlepšie podmienky.

ETHLend, ako možno čakáte, je založený na inteligentných kontraktoch Ethereum. Všetky finančné prostriedky sú počas pôžičky uložené v neväzobnej inteligentnej zmluve. Inteligentnú zmluvu môžete kedykoľvek skontrolovať kontrolou blockchainu Ethereum. Navyše máte stále kontrolu nad svojou vlastnou peňaženkou a nikdy nemusíte dôverovať fondom ETHLend.

Nespútaný kapitál – požičajte si dosť peňazí na kúpu domu

neviazané pôžičky na kapitál

Unchained Capital poskytuje dve základné služby: úložisko kryptomeny a krypto pôžičky. K trezorom multisignature cold storage máte prístup cez Unchained Capital. Alebo môžete získať pôžičku krytú kryptomenou.

Pokiaľ ide o pôžičky, Unchained Capital funguje podobne ako vyššie uvedené platformy. Nie je potrebné používať obslužný token ani plán členstva a nikdy nemusíte absolvovať kontrolu kreditu. Ak máte bitcoin a ste ochotní tento bitcoin použiť ako zábezpeku, môžete si prostredníctvom Unchained Capital vziať pôžičku v akejkoľvek výške.

Zdá sa, že Unchained Capital je určený pre publikum vyššej kategórie ako bežná platforma na požičiavanie kryptomien. Spoločnosť tvrdí, že ich zákazníci si „požičiavajú na všetko, od nákupu nehnuteľností až po zaplatenie dane.“

Pôžičky do 1 milióna dolárov sú schválené v ten istý pracovný deň. Stačí vyplniť žiadosť o pôžičku, podpísať zmluvu online, prijímať finančné prostriedky a sledovať svoje zabezpečenie počas celého trvania pôžičky. Fondy sú uložené v multisig peňaženke 2 z 3, pričom tri súkromné ​​kľúče držíte vy, Nespútaný kapitál a veriteľ.

Bitbond – tokenizované dlhové cenné papiere a inštitucionálne požičiavanie kapitálu

bitbond požičiavanie bitcoinov

Bitbond je kompatibilná platforma na tokenizáciu dlhových cenných papierov. To je fantazijný spôsob, ako povedať, že Bitbond vám umožňuje prístup k tokenizovaným verziám akcií, dlhopisov a ďalších aktív.

Bitbond sa považuje za „budúcnosť kapitálových trhov“, pretože umožňuje bankám, sprostredkovateľom a maklérom digitalizovať a zefektívniť proces vydávania dlhopisov. Bitbond môže v skutočnosti označiť svoju platformu pre všetky tieto organizácie.

Spoločnosť so sídlom v Berlíne sa nedávno dostala na prvé miesto v titulkoch stať sa prvou spoločnosťou v Európe, ktorá vydala plne regulovaný bezpečnostný token (STO). Dnes patria medzi tri základné produkty spoločnosti Bitbond:

Biely štítok pre banky a sprostredkovateľov: Banky a sprostredkovatelia, ako sú realitné platformy a makléri, môžu využiť riešenie bielych štítkov spoločnosti Bitbond na digitalizáciu a zefektívnenie procesu vydávania dlhopisov.

Vydavatelia kapitálu: Korporácie, vlády a startupy môžu získavať kapitál nezávisle pomocou technológie Bitbond

Prevádzkovatelia fondov: Spoločnosť Bitbond tvrdí, že ponúka „najštíhlejšiu sekuritizačnú štruktúru“ pre prevádzkovateľov a emitentov podielových fondov, alternatívnych investičných fondov a ďalších aktív. Bitbond znižuje zložitosť týchto fondov vydávaním tokenizovaných dlhopisov. Investori si môžu jednoducho kúpiť token na investovanie do fondu.

Bitbond je v konečnom dôsledku viac zameraný na korporácie, ktoré sa snažia získať finančné prostriedky, ako na individuálnych investorov. Je to však ďalšia možnosť financovania zameraná na kryptomeny pre tých, ktorí to potrebujú.

BTCpop – platforma na požičiavanie P2P postavená na reputácii, nie na kredite

btcpop pôžičky

BTCpop je vzájomná pôžičková platforma postavená na reputácii – nie na kreditnom skóre. Môžete rýchlo získať pôžičky od ostatných členov alebo získať úroky zo svojej existujúcej kryptomeny.

BTCpop podporuje aj celý rad ďalších služieb. Na platforme môžete spustiť napríklad IPO. BTCpop podporuje aj základnú výmenu kryptomien, vďaka ktorej môžete na svojom účte vymieňať kryptomeny medzi tokenmi. Existuje dokonca aj dôkaz o podielovom fonde, do ktorého sa môžete zapojiť, aby ste zarobili ďalšie príjmy z vašich kryptomien.

Získať pôžičku na BTCpop je jednoduché. Stačí si zaregistrovať účet, nechať sa overiť, zvoliť typ pôžičky, vyplniť formulár a odoslať ho. To je všetko.

Jednou z jedinečných vlastností BTCpop je, že máte prístup k okamžitým pôžičkám bez zábezpeky, hoci budete platiť 30% APR. V prípade okamžitých pôžičiek overených kolaterálom môžete znížiť RPMN na 15%.

Helio Lending – použite BTC, ETH, LTC a XRP ako kolaterál pre akýkoľvek úver

helio pôžičky

Helio Lending vám umožňuje používať BTC, ETH, LTC a XRP ako kolaterál na prístup k hotovosti. Minimálna výška pôžičky je 1 000 dolárov a maximálna nie je, pokiaľ máte zábezpeku. Úver môžete splatiť kdekoľvek od 1 do 12 mesiacov. Vaša RPMN sa upravuje na základe hodnoty vašej pôžičky (LTV). Môžete sa rozhodnúť splácať úver splácaním iba úrokov alebo splácaním istiny a úrokov.

Helio Lending ponúka schválenie v ten istý deň. Po registrácii a schválení prevediete svoj krypto kolaterál na adresu bezpečného úložiska Helio. Potom platforma prevedie fiat menu priamo na váš bankový účet. Robíte mesačné splátky, potom nakoniec splácate svoju pôžičku.

Na rozdiel od iných tu uvedených platforiem vám Helio Lending neumožňuje požičiavať dlžníkom svoje vlastné kryptomeny. Namiesto toho Helio vybavuje všetky pôžičky priamo. Neexistuje tu P2P trh.

Cred – vysoko regulovaná platforma na požičiavanie kryptomien

Cred, ktorý nájdete online na stránke MyCred.io, je jedným z renomovanejších mien v oblasti požičiavania kryptomien. Spoločnosť prijíma celkovo 30 kryptomien, čo je viac ako akákoľvek iná tu uvedená úverová platforma. Spoločnosť Cred je tiež dobre regulovaná a renomovaná: všetky pôžičky sú poskytované alebo poskytované podľa zákona California Finance Lenders Law a spoločnosť Cred má svoje vlastné licenčné číslo oprávňujúce jej status veriteľa..

Pre väčšiu bezpečnosť Cred uzavrel partnerstvo aj s BitGo (pre úschovu) a Lockton (pre poistenie). Cred je tiež zakladajúcim členom aliancie Universal Protocol Alliance. Spoločnosť tiež uzavrela partnerstvo so spoločnosťami Bitbuy, TrueUSD, Bitcoin.com, Angelrock a Uphold.

Existujú dva spôsoby použitia Credu. Najskôr môžete zarobiť peniaze na svojich kryptomenách držaním svojich digitálnych aktív v prospech spoločnosti Cred a potom zarábaním konkurenčných úrokových sadzieb. Alebo môžete použiť svoje kryptomenu ako kolaterál na prístup k USD, EUR a iným fiat menám.

So spoločnosťou Cred môžu veritelia zarobiť 10% na svojich kryptomenách. Cred má tiež vyhradený podporný personál pre veľryby, ktoré sa snažia maximalizovať svoje kryptomeny.

Nakoniec, ak hľadáte dôveryhodný a regulovaný spôsob, ako maximalizovať svoje kryptomeny získavaním úrokov alebo ich používaním ako kolaterál, potom je Cred jednou z najlepších dostupných možností.

Lendingblock – profesionálna burza ponúkajúca inštitúciám likviditu a kapitál

požičiavanie blockchainových pôžičiek

Lendingblock je platforma na požičiavanie cenných papierov pre digitálne aktíva postavená na profesionálnej obchodnej burze navrhnutej pre inštitucionálne potreby. Platforma, ktorú generujete vylepšené výnosy zo širokého portfólia digitálnych aktív. Používatelia majú tiež prístup k inštitucionálnym protistranám a širokému výberu digitálnych aktív a kryptotrhov z jedného pohodlného rozhrania.

Lendingblock je určený výlučne pre inštitucionálnych investorov, ktorí sa snažia maximalizovať hodnotu svojich kryptomien. Inštitucionálny investor môže použiť nástroj Lendingblock na preklenutie rozdielov v likvidite prostredníctvom inštitucionálneho súboru digitálnych aktív, aby mohol implementovať napríklad svoju tvorbu trhu alebo krátke stratégie. Všetky pôžičky sa spravujú prostredníctvom rozhrania v štýle výmeny, ktoré uľahčuje prispôsobenie všetkých pôžičkových podmienok.

Lendingblock tiež ponúka úplnú podporu API, čo uľahčuje integráciu Lendingblock do vášho existujúceho nastavenia.

xCoins – zabezpečené pôžičky prostredníctvom bezproblémového trhu

xcoiny pôžičky na kryptomenu

xCoins je platforma na nákup bitcoinov, ktorá podporuje aj bitcoinové pôžičky. Všetky pôžičky xCoins sú zabezpečené pôžičky, čo znamená, že dlžník sľubuje kryptomenu ako zábezpeku na jej zabezpečenie.

xCoins je platforma typu peer-to-peer, kde môže byť každý dlžníkom alebo veriteľom. Keď dlžník požiada o pôžičku v bitcoinoch, platforma spojí dlžníka s veriteľom. Je to automatický a plynulý proces bez nutnosti komunikácie medzi veriteľom a dlžníkom.

Na dokončenie pôžičky dlžník uskutoční platbu priamo veriteľovi na platobnej stránke veriteľa PayPal. Po uskutočnení platby sa bitcoiny automaticky prevedú do peňaženky dlžníka. Potom dlžník uskutoční platby na základe doby splatnosti pôžičky.

Zložené financovanie – protokol o požičiavaní otvorených zdrojov zabudovaný do existujúcich krypto peňaženiek

zložené pôžičky na kryptomenu

Compound, ktorý sa nachádza online na stránke Compound.finance, je autonómny protokol otvorený pre vývojárov určený pre vývojárov. Cieľom tejto platformy je byť najvyššou pôžičkovou platformou pre otvorený finančný systém. Môžete investovať prostredníctvom zmesi alebo si požičať peniaze.

So spoločnosťou Compound môžete komunikovať priamo prostredníctvom oficiálnych webových stránok platformy. Avšak niekoľko významných platforiem už integrovalo protokol Compound, okrem iných platforiem vrátane Zerion, Coinbase WEallet, InstaDapp, Huobi Wallet, Argent, DeFi Saver a Dharma. Možno budete mať prístup na trh pôžičiek spoločnosti Compound priamo z peňaženky, ktorú už používate.

Zlúčenina je poháňaná svojimi natívnymi cTokens, čo sú tokeny ERC-20, ktoré predstavujú váš zostatok v protokole. Tieto tokeny časom pribúdajú. Keď držíte alebo prijímate cToken, môžete si požičať od zloženého protokolu.

Genesis Capital – požičiavanie inštitucionálnych digitálnych mien

Genesis Capital je platforma na požičiavanie digitálnych mien určená pre inštitucionálnych investorov. Spoločnosť je pobočkou spoločnosti Genesis Trading, vysoko regulovanej kryptoburzy so sídlom v New Yorku, ktorú spustili dvojčatá Winklevoss..

Dnes Genesis Capital dáva inštitúciám možnosť požičiavať si BTC, ETH, LTC a ďalšie digitálne meny vo veľkých rozmeroch za pevne stanovené podmienky. Inštitúcie môžu tento kapitál použiť na riešenie všetkých typov problémov vrátane:

  • Inštitucionálne vytváranie trhu, ktoré umožňuje inštitúcii získať ďalšiu likviditu na podporu tvorby burzy alebo OTC trhu
  • Získajte kapitál, ktorý môžete použiť na algoritmické alebo vysokofrekvenčné obchodné stratégie
  • Zaistenie alebo špekulácie, skratovanie spotového trhu na zaistenie rizika portfólia alebo derivátových pozícií
  • Získajte prístup k alternatívnej likvidite na prevody alebo iné rôzne použitia pracovného kapitálu

Spoločnosť Genesis Capital má minimálnu veľkosť úveru 100 000 dolárov. Pôžičky na dobu určitú sa pohybujú od dvoch týždňov do šiestich mesiacov. K dispozícii je voliteľná ochrana hovorov a na zabezpečenie pôžičky sa prijíma kolaterál v hodnote USD. Všetko je dodávané v regulovanom a dôveryhodnom prostredí, na ktoré sa vzťahujú federálne predpisy MSB / FinCen.

Okrem tradičných pôžičiek od 100 000 dolárov umožňuje Genesis Capital inštitúciám uskutočňovať veľké blokové krátke predaje prostredníctvom Genesis Trading. Minimálna veľkosť krátkeho predaja je 250 000 dolárov a inštitúcie môžu iniciovať krátke predaje vo viacerých menách. Všetko je prístupné cez OTC platformu Genesis Trading, ktorá je k dispozícii po prihlásení cez Genesis Capital.

Záverečné slovo o najlepších platformách na požičiavanie kryptomien

Sprievodca požičiavaním bitcoinov

Túto kontrolu požičiavania kryptomien budeme aktualizovať o ďalších poskytovateľov pôžičiek založených na blockchaine, aby sme získali dividendy a úroky z vašich kryptomien. Zatiaľ nám nechajte spätnú väzbu na 22 najlepších služieb požičiavania kryptomien a podeľte sa o svoje skúsenosti, aby sa ostatní dozvedeli výhody a nevýhody týchto ponúk pôžičiek zameraných na bitcoin.

Investovaním svojej kryptomeny do jednej z vyššie uvedených platforiem môžete získať úrokové sadzby od 8% do 12%. Aj keď sa vzdania vašich súkromných kľúčov vždy spájajú riziká, použitie dôveryhodného poskytovateľa tretej strany z vyššie uvedeného zoznamu môže byť solídnou možnosťou, ako zarobiť bitcoin získaním úroku alebo zabezpečením zabezpečenej pôžičky. Dlžníci zatiaľ môžu kryptomenu zverejniť ako zábezpeku a platiť úrokové sadzby od 5% do 15%. Pretože cena bitcoinu neustále stúpa (najmä podľa niektorých odborných predpovedí), môže byť chytrý nápad vložiť časť svojich kryptomien do jedného z týchto programov, ktoré vám umožnia zarobiť pri hodlingu.

Pred niekoľkými rokmi neexistovali žiadne webové stránky, na ktorých by si používatelia mohli požičiavať alebo požičiavať kryptomeny, aby sa tak úročili. Dnes sú tieto platformy bezpečnejšie a prístupnejšie ako kedykoľvek predtým. Pridajte si túto recenziu do záložiek, pretože budeme zdieľať oveľa viac návodov a tutoriálov týkajúcich sa najlepších platforiem požičiavania kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map