Najpopulárnejší vplyvní pracovníci v oblasti kryptomeny: najlepších 236 expertov v roku 2020

zoznam najpopulárnejších ovplyvňujúcich kryptomien

Contents

Kto je kto z kryptosveta: Zoznam viac ako 200 najvplyvnejších ľudí v bitcoinoch a blockchainoch

Zoznam najlepších 236 ovplyvňujúcich kryptomien v bitcoinovom ekosystéme je kompiláciou najvýznamnejších osobností doterajšej éry blockchainu. Katalóg najpopulárnejších ľudí v krajine kryptomien bol navrhnutý tak, aby kombinoval všetkých uznávaných odborníkov, tvorcov, investorov, zasvätených osôb a znalcov, ktorých cieľom je pomôcť vám vylepšiť profil kamaráta na hlavných sieťach sociálnych médií..

Ako si väčšina našich čitateľov pravdepodobne dobre uvedomuje, od vzniku bitcoinu v roku 2009 až po krypto revolúciu v roku 2013 vzbudilo blockchainové povstanie finančný svet útokom. Nie je obzretie.

Decentralizovaná digitálna ekonomika pomocou technológie distribuovanej účtovnej knihy vytvára úžasnú novú triedu aktív s mnohými virtuálnymi menami, ako sú bitcoiny (predikcie cien), Ethereum (predpovede cien) a ďalšie najlepšie hodnotené kryptoasetové mince, ktoré sa odteraz stanú známymi doménami. A ďalšou veľkou hranicou v čele éry kryptomien, ktorú treba prekonať, je povedomie používateľov a adopcia.

Ľudia na celom svete sa prebúdzajú, aby si uvedomili obrovský potenciál týchto nových mien. Vznikajúca technológia blockchain posunula e-finančné prostredie viacerými spôsobmi a objavujúca sa vlna „programovateľných peňazí“ sa javí ako nevyhnutná. A keď spojíte tieto dve futuristické sily výhľadových fáz financovania, je zábavné začať zisťovať, kto je zodpovedný, dôveryhodný a dôveryhodný v ekonomike vedenej bitcoinmi.

Pozrime sa na niektorých hýbateľov a trepačov známych ako krypto influenceri, ktorí zhromaždili pomerne veľké publikum a sledujú ich, najmä na nechvalne známom „krypto twitteri“.

Najvýznamnejší vplyvní pracovníci v oblasti kryptomeny a blockchainu v roku 2020

krypto-býci-medvede

Obrázok: Galyna Andrushko

Bitcoin začal nový výhľad na optimalizáciu menovej suverenity pre ľudí a po desiatich rokoch existencie, ktorá sa vytvára už viac ako 10 rokov, sú títo vplyvní ľudia jedným z najpopulárnejších záujemcov, ktorí získali najvyššiu dôveryhodnosť a autenticitu..

Medzi ich skorým prijatím, vytvorením produktu, úspechmi spoločnosti, poznatkami o investíciách, obchodnými tipmi, médiami pre vzdelávanie používateľov a celkovými vstupmi v oblasti myslenia; nasledujúci zoznam blockchainových centier s vysokou dopadnosťou na kvalitu, na ktorých záleží na včasnom dodaní, je rastúci agregát alfov, kto je kto z kryptomeny. Od Bitcoin Jesus po Crypto Crusader, túto kombináciu býkov, medveďov a nenávistných pochybovačov, nasledujúci zoznam blockchainových entuazistov a obhajcov bol starostlivo zostavený pomocou množstva sociálnych signálov a indikátorov.

Bez ďalších okolkov poďme hashtagovať najhorúcejších krypto influencerov, ktorých nájdete a sledujeme.

Najväčší vplyvcovia na krypto: Najlepší ľudia, ktorých treba sledovať na sociálnych sieťach

Changpeng Zhao

Zhao je na celom svete pravdepodobne známejší ako CZ. Je strojcom spoločnosti Binance, jednej z najväčších a najdôveryhodnejších kryptomien na svete. CZ predtým pôsobil ako CTO spoločnosti OKCoin a pracoval tiež ako backendový vývojár pre Blockchain.info. Ďalej je potrebné spomenúť, že CZ je už mnoho rokov zapojená do širokého spektra kryptomien a bola dokonca uvedená na zozname Forbes. najbohatších ľudí súvisiacich s krypto priemyslom.

Vitalik Buterin

Za posledných 4 – 5 rokov sa Vitalik stal integrálnym členom globálneho kryptografického prostredia. V tejto súvislosti je potrebné spomenúť, že je spolutvorcom spoločnosti Ethereum a autorom publikácie ETH – blockchainovej platformy, ktorá poskytuje nezávislým vývojárom základy pre budovanie ich dApps na vrchole. Začiatkom tohto roka navyše Buterin oznámil, že sa teraz bude viac zameriavať na zvýšenie bezpečnosti ICO pre širokú verejnosť.

Brian Armstrong

Rovnako ako CZ, aj Armstrong je dnes jedným z najväčších mien vo svete kryptomeny. Nielenže je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Coinbase, ale je tiež vyhľadávaným odborníkom na kryptomeny, ktorý je často pozývaný, aby prednášal na konferenciách po celom svete. Armstrong vo svojich rozhovoroch často spomínal, že jeho snom je zmeniť Coinbase na krypto platformu typu všetko v jednom, kde môžu zákazníci (príležitostní aj inštitucionálni) využívať širokú škálu produktov a služieb jediným stlačením tlačidla.

Michal Novogratz

Pred založením svojej kryptoinvestičnej firmy Galaxy Digital pracoval Novogratz ako manažér hedžových fondov pre Fortress Investment Group. Tvrdí, že viac ako 20% jeho súčasného investičného portfólia tvorí krypto. Nielen to, ale globálna investorská komunita považuje Michaela aj za vytrvalého kryptobota (ktorého predpovede by sme sa mohli dodať, že sa niekoľkokrát mýlili.)

Winklevoss Twins

Tyler a Cameron Winklevoss sú hlavnými vlastníkmi spoločnosti Winklevoss Capital, rovnako ako zakladatelia poprednej burzy digitálnych aktív „Gemini“. Ďalej si tiež treba uvedomiť, že Tyler je prvý bitcoinový miliardár na svete.

Brad Garlinghouse

Zakladateľ spoločnosti Ripple – jedného z najväčších svetových spracovateľov krypto platieb – Brad Garlinghouse je mimoriadne populárne meno v celej globálnej kryptografickej krajine. Brad predtým pôsobil ako generálny riaditeľ spoločnosti Hightail, služby zdieľania súborov, a je tiež aktívnym anjelským investorom – pričom jeho investičné podniky doteraz financovali niečo cez 40 startupov..

Roger Ver

Roger, ktorý je ďalším bežným menom, o ktorom by väčšina kryptoinvestorov určite počula, je už nejaký čas obhajcom bitcoinov a bol jedným z prvých veľkých investorov, ktorí začali investovať svoje peniaze do rôznych kryptomien. V súčasnosti zastáva funkciu generálneho riaditeľa Bitcoin.com a je tiež všeobecne považovaný za jedného z najvýznamnejších zástancov Bitcoin Cash, ktorý je pevnou vidlicou pôvodného bitcoinového protokolu..

Barry Silbert

Silbert je zakladateľom skupiny Digital Currency Group – kryptomeny, ktorá slúži ako inkubátor / investičný fond pre rôznych klientov pôsobiacich v tomto priestore. Ak to nestačilo, je tiež generálnym riaditeľom spoločnosti Grayscale Investments, investičného podniku, ktorý si za posledných pár rokov získal veľa mainstreamovej finančnej podpory..

Jihan Wu

Jeden z hlavných zakladateľov spoločnosti Bitmain, Jihan Wu je mnohými považovaný za krstného otca kryptoťažby. Jeho čistá hodnota sa odhaduje na viac ako 2 miliardy dolárov a je základom mnohých krypto konferencií konaných po celom svete. Na záver tiež uvádza, že Jihan získal titul v odbore ekonómie na Pekingskej univerzite.

Adam Späť

Svetovo uznávaný kryptograf Adam Back je pravdepodobne najlepšie známy pre svoju prácu s hashcash – PoW systém, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomohol operátorom e-mailových služieb odfiltrovať spam jednoduchým a bezproblémovým spôsobom. Back je teraz generálnym riaditeľom spoločnosti Blockstream – startupu zameraného na kryptomeny, ktorý sa zameriava na vývoj vedľajších reťazcov a ďalších podobných nových aplikácií.

Kathleen Breitman

Aj keď veľa ľudí nemusí vedieť, kto je Kathleen, v globálnom prostredí kryptomien je aktívna už nejaký čas. Pre začiatočníkov je spoluzakladateľkou spoločnosti Tezos, decentralizovanej platformy pre správu, ako aj kľúčovým členom nadácie Tezos Foundation (organizácia, ktorá sa snaží propagovať povedomie o blockchaine a krypto vzdelávanie po celom svete)..

Pieter Wuille

Pieter Wuille pre seba vďaka svojej vývojovej práci v ekosystéme BTC nenápadne získal kultové pokračovanie. Momentálne sa zameriava na Bitcoin Core – jeden z mnohých hard forkov vlajkovej kryptomeny na svete. Nielen to, Wuille bol veľmi nápomocný pri získavaní doplnku SegWit k protokolu BTC v priebehu dňa. Je tiež spoluzakladateľom krypto startupu „Blockstream“.

Jozef Lubin

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Joe Lubin je pravdepodobne známejší pre svoju prácu so spoločnosťou ConSensys – spoločnosťou zameranou na tvorbu rôznych nových blockchainových projektov. Okrem toho je Lubin v tomto priestore už niekoľko rokov aktívnym anjelským investorom.

Nick Szabo

Slávny počítačový vedec / expert na digitálnu bezpečnosť Nick Szabo prispel k zahájeniu technologickej revolúcie podporujúcej šifrovanie po celom svete – predovšetkým kvôli svojej rozsiahlej práci s inteligentnými zmluvami. Malou známou skutočnosťou o Szabo je tiež to, že bol jedným z prvých investorov spoločnosti Bit Gold – predchodcu bitcoinu, ktorý bol vydaný pred prelomom tisícročia.

Brendan Bulmer

Brendan Bulmer v súčasnosti riadi operácie pre Block.one – spoločnosť zodpovednú za vytvorenie primárneho decentralizovaného systému účtovníctva spoločnosti EOS. Podnikateľ so sídlom v HK bol navyše schopný vyzbierať viac ako 4 miliardy dolárov pre ICO spoločnosti EOS, ako aj pre základnú vývojársku komunitu firmy.

Charlie Lee

Charlie Lee je bývalý zamestnanec spoločnosti Coinbase, ktorý je azda najlepšie známy tým, že je mozgom populárneho krypto projektu „Litecoin“, ktorý je v súčasnosti jednou z 10 najlepších kryptomien na svete podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Za posledný zhruba rok zameral Lee všetko svoje úsilie na podporu adopcie LTC po celom svete.

Peter Smith

Smith je jedným zo spoluzakladateľov spoločnosti Blockchain – jednej z najbežnejšie používaných krypto peňaženiek na svete. Pred niekoľkými mesiacmi založil ďalší podnik s názvom Blockchain Principal Strategies – inštitucionálna platforma, ktorá má pomôcť investorom získať viac kryptomeny súvisiace s OTC.

Jeffery Liu Xun

LIU Xun (Jeffery) je obchodník s kryptomenami, ktorý v súčasnosti prevádzkuje podnik s názvom XanPool – fiat gateway, ktorá funguje v Hongkongu (dátum uvedenia Číny do prevádzky bude čoskoro oznámený). XanPool umožňuje, aby sa hotovostné krypto transakcie uskutočňovali úplne bezproblémovo a okamžite. Liu Xun je navyše spoluzakladateľom ďalších dvoch významných startupov:

Antler: Globálny startupový generátor a počiatočný VC, ktorý buduje ďalšiu veľkú vlnu technológií.

Xarbon: MVO zameraná na udržateľnosť v oblasti technológií, ktorá prostredníctvom svojich rôznych projektov pomohla znížiť viac ako 200 miliónov ton oxidu uhličitého.

Alexej Ermakov

Ermaov je generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Aximetria – švajčiarskej kryptomeny zameranej mobilnej finančnej služby regulovanej na VQF, ktorá je určená pre príležitostných aj inštitucionálnych investorov. Ďalej je tiež zakladateľom Pay Reverse, služby vrátenia peňazí s bielou značkou, ktorá umožňuje používateľom rýchlo vytvoriť pre seba ďalší stream speňaženia..

Sky Guo

Guo je generálny riaditeľ spoločnosti Cypherium, blockchainovej platformy zameranej na podnikanie, ktorá uprednostňuje škálovateľnosť a decentralizáciu. Guo získal bakalársky titul v odbore počítačových vied na univerzite na Pepperdine University a je tiež zručný v niekoľkých špecializovaných technických doménach týkajúcich sa programovania a technológie blockchain.

Aries Wang

Aries je spoluzakladateľom spoločnosti Bibox, burzy digitálnych aktív, ktorá na optimalizáciu obchodov a transakcií využíva niektoré z najnovších technológií súvisiacich s analýzou veľkých dát a algoritmami vylepšenými pomocou AI. Za zmienku tiež stojí, že do jedného roka od založenia spoločnosti Bibox sa Wangovi podarilo doviesť jeho výmenu do prvej desiatky pozícií na CoinMarketCap. A nielen to, za súčasného stavu má Bibox denný tx objem viac ako 200 miliónov dolárov.

Manish Kataria

Kataria je spoluzakladateľkou obchodného terminálu Quadency s viacerými burzami. Jeho zázemie zahŕňa financie, technológie, digitálne podnikanie a inovačné stratégie v oblasti podnikového poradenstva. Nielen to, ale Manish strávil veľa času aj prácou pre klientov F500, ako aj sledovaním makroekonomických trendov pri formulovaní obchodných plánov pre svoju vlastnú spoločnosť.

Gabriele Musella

Gabriele je zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Coinrule – inteligentná asistentka určená výhradne pre obchodníkov s kryptomenami. S viac ako 15-ročnými skúsenosťami v doménach ako FINTECH, Telco, Science, Banking, bol schopný bez problémov prechádzať rôznymi úlohami riadenia inovácií v 5 krajinách (Fínsko, Spojené kráľovstvo, USA, Maďarsko, Taliansko) pracujúcich pre UBS. Bank, Nokia, NHS, Vodafone, IBM, WPP, Lloyds Bank atď. Gabriele je držiteľom titulu BSc / MSc z polytechniky v Miláne a absolvoval niekoľko výkonných obchodných programov na LSE a Harvard University. Nakoniec je mentorom v službách Google Launchpad, StartupBootCamp a Virgin Startups.

Steve Bishop

Steve Bishop – zakladateľ spoločnosti Justbookitnow.com, spoločnosť Flame Concepts a spoluzakladateľ spoločnosti ROCCR.COM – je v čele vývoja blockchainu v priemysle predaja lístkov so značkou „Ticketing with Integrity“. Steve poskytuje špecializované riešenia predaja lístkov klientom ako The Prince’s Trust a Mclaren už viac ako 7 rokov.

Zoltan Tersanszky

Zoltan je sieťový profesionál, ktorý v súčasnosti pracuje pre Blockben – fin-tech spoločnosť, ktorá sa zaviazala vytvárať nové blockchainové platformy, ktoré môžu pomôcť oživiť globálnu digitálnu krajinu. Ako technik IT a elektroniky si Zoltan rýchlo uvedomil potenciál blockchainovej technológie a bol tak v tomto priestore zapojený už nejaký čas.

Dr. Michael Yuan

Yuan je zakladateľom nového decentralizovaného trhu s názvom OpenBay a tiež generálnym riaditeľom spoločnosti Second State, globálneho poskytovateľa inteligentných obchodných riešení založených na kontraktoch. Je tiež hlavným autorom 5 kníh o softvérovom inžinierstve, ktoré vydali popredné mediálne spoločnosti ako Addison-Wesley, Prentice-Hall a O’Reilly Associates.

Na záver treba zdôrazniť, že Yuan je spájaný aj s niekoľkými ďalšími úspešnými podnikmi. Zahŕňajú:

Cybermiles: Verejný blockchainový systém, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre transakcie súvisiace s elektronickým obchodom.

Ringful LLC: Ringful je lekársky informačný systém, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomáhal spotrebiteľom šetriť náklady na zdravotnú starostlivosť a dostávať lepšiu liečbu pomocou nových preventívnych možností (ktoré je možné ovládať pomocou smartfónov).

Kyle Asman

Asman je zakladajúcim partnerom v spoločnosti BX3 Capital, obchodnej poradenskej spoločnosti, ktorá pomáha spoločnostiam dostať sa do rozvíjajúcich sa sektorov, ako sú blockchain a kryptomena. V minulosti pôsobil v pozíciách investičného bankovníctva a regulačného poradenstva vo viacerých prestížnych finančných spoločnostiach vrátane spoločností Goldman Sachs, Duff a Phelps a Ryan LLC (globálna daňová spoločnosť). Ak to nestačilo, Asman bol tiež investorom VC do spoločnosti Snapchat, ako aj do niekoľkých ďalších úspešných startupov.

Daniel P. Simon

Daniel je spisovateľ, podnikateľ a odborník na finančnú komunikáciu, ktorý je súčasťou globálnej fin-tech revolúcie od samého začiatku. V minulosti radil niektorým z najväčších značiek v tomto priestore vrátane spoločností Morgan Stanley, Bloomberg a Goldman Sachs. Za posledných pár rokov sa Simon zameral hlavne na digitálne financie, vďaka čomu sa stal generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom spoločnosti Vested – integrovanej komunikačnej firmy..

Ak to nestačilo, Simon pôsobil aj ako pravidelný publicista pre Forbes, Market Media a CoinTelegraph. Dokonca sa objavil aj v programoch ako Cheddar, FinTech TV, Asset TV či BrightTALK’s Focus on Fintech series..

Salvador Casquero Algarra

Algarra je zakladateľom alebo vôbec 2, prvou finančnou platformou pre spoluprácu na svete, ktorá plynulo spája finančné štruktúry (postavené pomocou mien FIAT) rokov s kryptomenami.

Edith Muthoni

Edith je profesionálna autorka investícií, obchodník s akciami a trénerka v oblasti osobných financií. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka pre LearnBonds.com, web / komunitu pre osobné investície s viac ako 100 000 čitateľmi mesačne.

Christophe de Courson

Chris je generálny riaditeľ spoločnosti Olymp Capital, prvého európskeho fondu na správu aktív venovaného blockchainu a kryptomene. Je tiež výkonným riaditeľom Agentic Group – globálneho konzorcia založeného na členstve spoločností Blockchain a Digital Currency so sídlom v Severnej Amerike, Ázii a Európe.

Dmitrij Berenzon

Berenzon je výskumným partnerom v Zenith Ventures, multi-strategickom rizikovom fonde pre blockchain a kryptomenu. V minulosti bol spájaný s mnohými ďalšími projektmi súvisiacimi s blockchainom / krypto, vrátane:

 • Spolufinancovanie
 • Polyledger
 • Blockchain v Berkeley

Vaibhav Kadikar

Vaibhav Khadikar je podnikateľ (indického pôvodu), ktorý je pravdepodobne najznámejší ako zakladateľ & CEO spoločnosti CloseCross, decentralizovanej predikčnej trhovej platformy. V minulosti sa však podieľal aj na niektorých ďalších úspešných podnikoch, ako napríklad:

 • Blockchain Propulsion (spoluzakladateľ a mentor)
 • Syngenta (vedúci strategických partnerstiev)

Suchi Jutla

Jutla je rečníčka, premýšľajúca vodkyňa a kvalifikovaná vývojárka IBM Blockchain Developer, ktorá získala niekoľko prestížnych ocenení vrátane:

 • Ázijská žena úspechu
 • Podnikateľka roka
 • Predtým ju The Financial Times a Google zaradili do zoznamu 100 najlepších európskych priekopníkov v digitálnom priemysle. Je tiež autorkou troch kníh (z ktorých jedna je bestsellerom číslo 1). Zahŕňajú:
 • Uniknite z kabíny: Ukončite prácu, ktorú nenávidíte, Vytvorte si život, ktorý máte radi
 • Autori a The Blockchain
 • Kniha FinTech

Daniel Ameduri

Daniel Ameduri je spoluzakladateľom spoločnosti Future Money Trends a autorom knihy Don’t Save for Retirement: A Millennial’s Guide to Financial Freedom. Jeho spravodajca FMT má okolo 150 000 predplatiteľov a je považovaný za celkom smerodajný časopis, pokiaľ ide o krypto investície. V minulosti bol pozvaný ako hosť do viacerých renomovaných médií, medzi ktoré patria: The Wall Street Journal, ABC World News Tonight a Russia Today TV. V neposlednom rade má jeho kanál YouTube (ktorý vznikol v roku 2007) momentálne viac ako trinásť miliónov zhliadnutí..

Marc Bhargava

Marc je prezidentom spoločnosti Tagomi – popredného sprostredkovacieho agenta pre digitálne aktíva, ktorý je integrovaný do 9 rôznych kryptoburz a niekoľkých rôznych OTC pobočiek v USA a v zahraničí. Je absolventom Harvard Business School a predtým pracoval pre firmy ako Brainchild Holdings a AirBnB.

Sean Keefe

Sean Keefe je riadiacim partnerom spoločnosti Straight Up Capital, popredného kryptomenového investičného fondu investujúceho do decentralizovaných technológií a blockchainových protokolov, & digitálne a kryptomeny. Vedie spoločnosť tým, že je odborníkom na všetky veci krypto a má vášeň pre informovanie ostatných o tomto odbore. Seanove zázemie okrem toho zahŕňa pôsobenie ako právnik v oblasti začínajúcich technológií a jeho záujem a zameranie spočíva predovšetkým v rizikovom kapitalizme. Ako hosťujúceho rečníka / prispievateľa ho predstavili mnohé zavedené médiá, napríklad Yahoo Finance, KYW Newsradio a NBC 10..

Ben Samocha

Ben je zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti CryptoJungle – jednej z popredných izraelských mediálnych platforiem týkajúcich sa všetkých vecí krypto / blockchain. Okrem toho je Samocha tiež spoluzakladateľom neziskovej organizácie Blockchain B7, ktorá sa usiluje zvýšiť povedomie o bitcoinoch a kryptomenách v celom Izraeli.

Craig Russo

Russo je zakladateľom spoločnosti Peer – bostonského startupu, ktorý stojí za niekoľkými významnými digitálnymi publikáciami vrátane Sludgefeed. Okrem toho je tiež uznávaným analytikom / investorom, ktorého postrehy pravidelne nájdete v mnohých médiách vrátane spoločností Cointelegraph, Bitcoinexchangeguide atď..

Juan Benet

Benet je známy predovšetkým tým, že je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Protocol Labs – spoločnosti zodpovednej za inovácie, ako je IPFS (hypermediálny protokol) a Filecoin (sieť na ukladanie súborov riadená kryptami). Okrem toho bol Juan tiež spájaný s mnohými startupmi pôsobiacimi v rôznych oblastiach, ako sú mobilné hry a zdieľanie znalostí.

Pavel Durov

Muž, ktorý v minulom roku stál za rekordným ICO Telegramu, je Pavel Durov v rámci globálnej krypto komunity známy ako sériový podnikateľ – ktorý bol v minulosti spájaný s niekoľkými úspešnými startupmi vrátane VKontakte.

Yuzo Kano

Kano najdlhšie pracoval ako výkonný riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, kým sa nakoniec rozhodol ísť sólo a založiť svoju vlastnú krypto burzu „bitFlyer“. Za posledných pár rokov sa jeho podnikanie rozrástlo na štvrtú najväčšiu avenue obchodovania s digitálnymi menami na svete (z hľadiska ročného obratu).

Laura Shin

Shin je senior editor pre Forbes, ktorý sa intenzívne venuje technickým doménam, ako sú blockchain a krypto. Okrem toho hostí aj jeden z najpopulárnejších podcastov s kryptomenou na svete s názvom „Unchained“..

Kathryn Haun

Okrem svojej práce ako generálny partner v spoločnosti Andreessen Horowitz je Kathryn tiež riaditeľkou spoločnosti Coinbase, kde pomáha kryptofirme plne vykonávať ich audity. Predtým, ako sa Haun stala súčasťou kryptosektora, pracovala ako federálna prokurátorka pre americké ministerstvo spravodlivosti..

Craig Wright

Dr. Wright je austrálsky vedec, ktorý je jednou z hnacích síl spoločnosti Bitcoin SV, ktorá je pevnou vidličkou BTC, ktorá vznikla pred pár rokmi. Je známy tým, že je nahlas, drzý a dokonca podal žalobu na ľudí, ktorí spochybnili pravdivosť jeho ústredného tvrdenia – t. J. V skutočnosti je to Satoshi Nakamoto (pseudonymný tvorca bitcoinu).

Brandon Chez

Aj keď sám Chez nemusí byť až taký známy, podnik, ktorý v súčasnosti vedie – Coinmarketcap – je pravdepodobne jedným z najbežnejšie používaných webov na svete na sledovanie cien kryptomien (ako aj ďalších údajov týkajúcich sa viac ako tisícky kryptomien). Za súčasného stavu je CMC najlepším svetovým zdrojom všetkých informácií týkajúcich sa kryptomeny – a to až tak, že je známe, že webová stránka v určitých obdobiach vzostupnej / medvedej dynamiky dosť významne ovplyvňuje trh..

Elizabeth Stark

Elizabeth Stark je už nejaký čas spájaná s krypto sektorom. Je to však jej rola zakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Lightning Labs, ktorá ju pred niekoľkými rokmi privedla do globálneho centra pozornosti. Začiatkom roku 2019 sa navyše Stark stal kolegom v Coin Center – výskumnej organizácii, ktorá sa zaoberá tvorbou nestranných vládnych politík (najmä pokiaľ ide o decentralizované technológie).

Charles Hoskinson

Charles sa rád označuje za sériového podnikateľa, technologického inovátora a zakladateľa troch uznávaných krypto startupov – konkrétne IOHK, Invictus Innovations a Ethereum. Ak by to nestačilo, je Hoskinson tiež jedným z kľúčových hráčov v pozadí spoločnosti Cardano (ADA), kryptomeny tretej generácie, ktorá vznikla pomerne nedávno..

Olaf Carlson-Wee

Carlson-Wee je svojpomocne vyrobený miliardár, ktorý pred niekoľkými rokmi založil spoločnosť Polychain Capital. Pre tých našich čitateľov, ktorí možno nevedia, čo je to Polychain, je to ako krypto-hedžový fond, ktorý spravuje aktíva tisícov klientov. V minulosti Olaf pracoval aj ako produktový manažér spoločnosti Coinbase.

Mike Kayamori

Kayamori je muž, ktorý v súčasnosti pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti Liquid – prvej kryptomennej obchodnej platformy na svete, ktorú plne reguluje japonský úrad FSA. Za posledné desaťročie držal Mike niekoľko portfólií na úrovni c v spoločnostiach ako Softbank, Gungho Asia a Bharti Group.

John McAfee

John McAfee, jedno z najznámejších mien v oblasti digitálneho súkromia a bezpečnosti, je priekopníkom v oblasti počítačových technológií. Za posledných zhruba desať rokov sa však všetky svoje snahy zameriavajú predovšetkým na krypto sektor – s ktorým v súčasnosti pôsobí ako generálny riaditeľ podnikového krypto startupu „Luxcore“.

Jed McCaleb

Jed McCaleb je známy obhajca digitálnych mien, ktorý pomáhal pri zakladaní spoločnosti „Stellar“. V rokoch pred prácou s XLM pracoval Jed ako CTO spoločnosti Ripple. Pravdepodobne je však známy tým, že je tvorcom Mt Gox – burzy, ktorá sa stala obeťou masívneho hackerského škandálu už v roku 2014. A nakoniec tiež pripomína, že Jed je tvorcom eDonkey, priekopníckeho zdieľania súborov P2P. sieť.

Dan Morehead

Morehead je generálnym riaditeľom jedného z najlukratívnejších krypto-hedžových fondov na svete „Pantera Capita“. V súčasnosti tiež pracuje ako predseda predstavenstva spoločnosti Bitstamp – jednej z najväčších platforiem obchodovania s kryptomenami (v celkovom objeme tx)..

Nejc Kodrič

Nejc je človek zodpovedný za vytvorenie jednej z najdôveryhodnejších búrz kryptomeny na svete – Bitstamp. V tomto priestore sa angažuje už takmer desať rokov a bol jedným z prvých používateľov kryptotechnológie, ktoré pomerne intenzívne investovali do bitcoinu.

Dominik Schiener

Schiener je taliansky podnikateľ, ktorý je známy predovšetkým tým, že je spoluzakladateľom IOTA – blockchainového ekosystému novej generácie, ktorý je navrhnutý tak, aby fungoval na úplne dôveryhodnom základe. Okrem toho je tiež predsedom nadácie IOTA.

Bryan Bishop

Technický vývojár Bryan Bishop je známy svojou prácou s Bitcoin Core. V minulosti pracoval na mnohých kľúčových aktualizáciách týkajúcich sa BTC, ktoré pomohli zvýšiť efektivitu, bezpečnosť a transparentnosť meny vlajkovej lode..

Jesse Powell

Jesse Powell, spoluzakladateľ burzy kryptomien Kraken, je v tomto priestore aktívny od samého začiatku. V minulosti riadil operácie pre začínajúce online hry a niekoľko ďalších úspešných biznisov.

Arianna Simpsonová

Arianna Simpson, zakladateľka a MD krypto-hedžového fondu „Autonomous Partners“ (AP), dokázala do dnešného dňa získať viac ako 10 miliónov dolárov od niekoľkých investorov, ako sú Coinbase a Union Square Ventures. Popri práci v AP Simpsonová radí aj niektorým ďalším startupom súvisiacim s digitálnou menou / blockchainom.

Bart Stephens

Bart je známy predovšetkým tým, že je zakladateľom investičného fondu VC Blockchain Capital. Čo však o ňom veľa ľudí nemusí vedieť, je, že je tiež šéfom jeho vlastného rodinného fondu Stephens Investment Management (podnik zaoberajúci sa diverzifikovanými investičnými stratégiami, ktoré presahujú oblasť kryptomeny)..

Marc Andreessen

Marc je investor, podnikateľ mýtických rozmerov. Pre začiatočníkov bol na okraji kryptosveta od jeho samého začiatku a v priebehu rokov založil niekoľko úspešných spoločností, vrátane 16z Crypto – VC fond s hodnotou 300 miliónov dolárov, ktorý sa zaoberá predovšetkým tvorbou nových krypto blockchainových projektov..

Dan Larimer

Dana možno najlepšie označiť za sériového krypto-podnikateľa kvôli jeho zapojeniu do toľkých altcoinových projektov. Napríklad v súčasnosti je technickým riaditeľom spoločnosti Block.one, ktorá dohliada na vývoj protokolu EOS. Okrem toho je tiež človekom, ktorý stojí za DPOS – novým PoS konsenzuálnym algoritmom.

Tricia Martinez

Ako generálna riaditeľka spoločnosti Wala – aplikácie pre finančné služby, ktorá sa snaží zvýšiť globálne využitie kryptomien, najmä na rozvíjajúcich sa trhoch – si Tricia dokázala urobiť dobré meno. Popri práci vo Wale je Martinez tiež na čele operácie pre nadáciu Wala.

Arthur Hayes

Arther Hayes je známa kryptomena, ktorá je tiež spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom jednej z najväčších a najdôveryhodnejších búrz digitálnej meny na svete „BitMex“. Pred svojou prácou tam bol Hayes spájaný s bankovým priemyslom (hlavne s Citigroup).

Bobby Lee

Bobby je členom správnej rady nadácie BTC a je jednou z najviditeľnejších čínskych krypto osobností. V tejto súvislosti tiež pripomína, že je spoluzakladateľom spoločnosti BTCC (predtým BTC China) – jednej z najväčších kryptomenových obchodných platforiem v Ázii..

Valery Vavilov

Vavilov je šéfom spoločnosti Bifury, jedného z najväčších európskych ťažobných operátorov. Okrem toho je tiež úzko spojená s úsilím spoločnosti Bitfury Group v oblasti vývoja softvéru a hardvéru.

Adam Ludwin

Adam Ludwig je známy predovšetkým ako výkonný riaditeľ blockchainového startupu „Interstellar“ – spoločnosti, ktorej hlavným cieľom je urýchlenie vývoja dApp v rámci Stellar ekosystému.

Charlie Shrem

Shrem je šéfom CryptoIQ (krypto poradenský podnik) a tiež jedným zo spoluzakladateľov nadácie Bitcoin Foundation. Ak to nestačilo, v súčasnosti tiež vedie vývojové úsilie spoločnosti Jaxx – spoločnosti zaoberajúcej sa digitálnymi aktívami.

Hviezda Xu

Xu je vedúcim spoločnosti OKEx, jednej z najväčších svetových platforiem na výmenu kryptomien. Za posledných pár mesiacov však vydal niekoľko zarážajúcich oznámení – jedným z nich bol jeho plán vydať stabilnú mincu, ktorá bude mať svoju hodnotu naviazanú na čínsky jüan..

Michael Arrington

Zakladateľ spoločnosti TechCruch sa za posledných 5 – 6 rokov stal neoddeliteľnou súčasťou globálneho krypto ekosystému. Okrem prevádzkovania spomínaných médií Michael vedie aj svoj vlastný investičný fond s názvom „Arrington XRP Capital“, ktorý investuje do rôznych blockchainových startupov. Na záver je potrebné spomenúť, že v minulom rozhovore spoločnosť Arrington odhalila, že viac ako 50% jeho celkového bohatstva bolo spáchaných v celej rade rôznych kryptomien..

Námorný Ravikant

Zatiaľ čo prítomnosť spoločnosti Naval nie je obmedzená iba na svet kryptomien, uznávaný technologický mysliteľ bol zapojený do mnohých krypto startupov (či už ako poradca alebo investor). Napríklad po vytvorení AngelList takmer pred desaťročím späť založil Ravikant CoinList – podnik, ktorý sa snaží poskytovať ICO a poradenské služby podnikateľom a investorom.

Justin Sun.

Justin Sun, ďalšie populárne meno vo svete kryptomien, je známy predovšetkým tým, že je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti TRON (jedného z najväčších digitálnych aktív na svete z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie). Pred založením spoločnosti TRON strávil Sun pekných pár rokov v spoločnosti Ripple ako hlavný čínsky zástupca spoločnosti.

Majstri Blythe

Blythe je súčasný generálny riaditeľ fintechového startupu s názvom Digital Asset Holdings. Firma sa primárne zaoberá vývojom technológie distribuovanej hlavnej knihy, ktorú môžu využívať členovia globálneho finančného priemyslu. V minulosti Masters pracoval pre mnoho etablovaných bankových inštitúcií, vrátane JP Morgan Chase.

Erik Voorhees

Vorhees je mužom, ktorý stojí za spoločnosťou Shapeshift – decentralizovanou burzou založenou na Zugu, ktorá umožňuje používateľom uľahčiť takmer okamžité kryptoburzy. Okrem toho je tiež hlavnou hnacou silou pre niekoľko ďalších významných startupov, ako sú Coinapult a SatoshiDice.

Don Tapscott

Don je prominentným členom globálneho krypto ekosystému vďaka svojej šialenej práci, ktorá zahŕňa autorstvo niekoľkých kníh (vrátane bestselleru The Blockchain Revolution), ako aj vystupovanie ako verejný rečník na rôznych konferenciách po celom svete. Ďalej je tiež zakladateľom Výskumného ústavu blockchain, ktorého cieľom je pomôcť nadchádzajúcim startupom čo najjednoduchším spôsobom orientovať sa na rozvíjajúcom sa trhu blockchainov..

Apolo Anton Ohno

Zlatý olympijský medailista Anton Ohno sa nedávno pokúsil preniknúť do sveta kryptomien vytvorením digitálnej obchodnej platformy s názvom „HybridBlock“. Ak pôjde všetko podľa plánu, Ohno a jeho tím sa snažia získať prostredníctvom pripravovaného ICO svojej platformy celkovo 50 miliónov dolárov.

Vinny Lingham

Reputácia Vinnyho na globálnom kryptotrhe za posledných pár rokov naďalej rástla. Ahoj je investor / podnikateľ, ktorý založil Civic – systém správy identít založený na blockchaine. Nielen to, ale je tiež človekom zodpovedným za vytvorenie SiliconCape, neziskovej organizácie, ktorá sa snaží prilákať startupy a investície do technológií do Južnej Afriky.

Anthony ‘Pomp’ Pompliano

Pomp je jedným z najvýznamnejších krypto obhajcov na svete. Nie je len zakladateľom spoločnosti Morgan Creek Digital Assets, investičnej spoločnosti spojenej s krypto / blockchainom, ale je aj hostiteľom jedného z najpopulárnejších podcastov (týkajúcich sa digitálnych mien) na svete s názvom „Off the Chain“. Pred niekoľkými rokmi založil Anthony svoju samostatnú investičnú spoločnosť s názvom Full Tilt Capital.

Jimmy Song

Song je navrhovateľom, vývojárom a investorom BTC so sídlom mimo Austin, TX. V súčasnosti vedie jeden z najpopulárnejších blockchainových vzdelávacích kurzov na svete a pracuje ako verejný rečník, ktorý je často žiadaný o účasť na rôznych kryptografických stretnutiach po celom svete..

Ari Paul

Ari Paul je CIO spoločnosti BlockTower Capital – investičnej spoločnosti, ktorá využíva profesionálne služby v oblasti kryptomeny a správy portfólia. Predtým, ako vstúpil na plný úväzok do sektoru digitálnych mien, pracoval ako manažér portfólia pre hedžový fond University of Chicago.

Riccardo Spagni

Riccardo Spagni je súčasťou základného vývojového tímu spoločnosti Monero a je zodpovedný za plynulé riadenie krypto platformy. Je kvalifikovaným počítačovým vedcom a už mnoho rokov je aktívnym členom globálnej krypto komunity. V minulosti predniesol niekoľko hlavných adries na rôznych krypto konferenciách po celom svete.

Jon Matonis

Matonis je jedným z hlavných zakladateľov Bitcoinovej nadácie – organizácie, ktorá sa od svojho vzniku snaží zvyšovať povedomie o BTC. V minulosti pracoval ako riaditeľ spoločnosti Globitex, inštitucionálnej kryptoburzy so sídlom mimo Litvy.

Vlad Zamfir

Vlad Zamfir je uznávaný výskumník / vývojár v oblasti blockchainu, ktorý je v súčasnosti združený v nadácii Ethereum. V súčasnej dobe pracuje na niektorých problémoch so škálovateľnosťou, ktoré ovplyvňujú ekosystém ETH. V tejto súvislosti Vlad nedávno predstavil koncept hackingu svojej novej technológie zdieľania na hackathon začiatkom tohto roka.

Da Hongfei

Hongfei je uznávaným členom ázijskej kryptokomunity vďaka svojej práci s NEO, jednou z najväčších kryptomien na svete z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie. Da je navyše generálnym riaditeľom spoločnosti OnChain, spoločnosti spojenej s blockchainom, ktorá poskytuje svojim klientom širokú škálu poradenských služieb.

Mick Hagen

Mick je strojcom spoločnosti Mainframe, komunikačnej siete založenej na blockchaine, ktorá sa snaží minimalizovať účinky cenzúry, ktorú vynútili rôzne vládne organizácie po celom svete. Nielen to, ale je tiež známym anjelským investorom, ktorý v minulosti investoval do mnohých úspešných spoločností, ako je MyCrypto..

Jeremy Allaire

Generálny riaditeľ Circle je mnohými považovaný za kryptopriekopníka, najmä v rámci trhu platieb P2P. Avšak predtým, ako sa Allaire stal základom vo svete blockchainu, bol známy ako sériový podnikateľ, ktorý investoval / založil niekoľko úspešných podnikov vrátane platformy Brightcove – online na streamovanie videa..

Tuur Demeester

Demeester je zakladateľom a súčasným generálnym riaditeľom spoločnosti Adamant Capital – fondu pre digitálne meny, ktorý súvisí s bitcoinmi a ďalšími významnými kryptami, ako sú ETH, XRP. Je tiež renomovaným ekonómom, ktorého práce sú pravidelne publikované v mnohých médiách po celom svete.

Tim Draper

Draper, ktorý je jedným z najznámejších svetových investorov rizikového kapitálu, nebol človekom, ktorý by zostal príliš ďaleko od lukratívneho sveta kryptomien. Napríklad v roku 2014 kúpil na aukcii vlády USA ohromných 30 000 BTC.

Napokon je známe, že Draper robí aj presné predpovede cien BTC, ktoré sú dobre preskúmané a sú podporené spoľahlivými štatistickými údajmi..

Connie Gallippi

Connie Gallippi je mozog, ktorý stojí za BitGive – čo je, ako naznačuje názov, prvá svetovo uznávaná bitcoinová nezisková organizácia.

Ryan Selkis

Generálny riaditeľ spoločnosti Messari, ktorá je zdrojom informácií o zdrojoch dát s otvoreným zdrojom pre všetky kryptomeny, je Ryan vášnivým nadšencom kryptomien, ktorý v minulosti pôsobil aj ako riaditeľ CoinDesk (jedného z najväčších svetových krypto médií).

Linda Xie

Xie je známa predovšetkým ako MD a spoluzakladateľka krypto-hedžového fondu s názvom „Capital“. Jej podnik bol od svojho vzniku mimoriadne úspešný a dokázal získať skvelých 20 miliónov dolárov na financovanie od mnohých renomovaných inštitucionálnych a súkromných investorov. Pred prácou v spoločnosti Scalar pracovala Linda pre Coinbase a pre niektoré bežné bankové inštitúcie.

James Radecki

James Radecki je vedúcim rozvoja podnikania v Cumberlande, jednom z najväčších obchodných stolov BTC podľa celkového objemu. Ďalej je tiež potrebné poukázať na to, že Radecki v minulosti slúžil ako MD (pre Goldman Sachs) už viac ako dvadsať rokov.

Mark Yusko

Spolu s Anthonym Pomplianom je Mark jedným zo zakladateľov spoločnosti Morgan Creek Capital. Je dobre známy pre svoje starostlivé predpovede cien a je základom mnohých televíznych programov zaoberajúcich sa krypto / blockchainom..

Jill Carlson

Jill je zakladateľkou a hlavnou konzultantkou Juno – krypto poradenskej firmy, ktorá sa zaoberá predovšetkým pripravovanými startupmi blockchainu. Predtým pôsobila ako stratégka v spoločnosti Chain a mnoho rokov pracovala ako obchodníčka s úvermi v spoločnosti Goldman Sachs.

Tone Vays

Vays bol predtým hlavným viceprezidentom spoločnosti JPMorgan Chase. Od svojho odchodu však strávil väčšinu času obchodovaním s kryptomenami. Vays je teraz považovaný za jedného z popredných odborníkov v tomto priestore – čo dokazuje skutočnosť, že jeho podcast YouTube „CryptoScam“ má viac ako 75 000 predplatiteľov.

Kris Marszalek

Kris je známy predovšetkým tým, že je zakladateľom a generálnym riaditeľom Crypto.com – podniku, ktorý sa snaží ľuďom pomôcť pri prechode z fiatovej na digitálnu menu čo najplynulejším spôsobom.

Jeff Wilcke

Aj keď meno Wilcke nemusí byť také známe ako niektorí jeho súčasníci, jeho životopis môže konkurovať tým najlepším v hre. Pre začiatočníkov je spoluzakladateľom spoločností Ethereum a Amsterdam Grid Games. Okrem toho všetkého je Jeff tiež známy ako veľmi plodný vývojár, ktorého poznatky oceňuje globálna krypto komunita ako celok.

Zooko Wilcox-O’Hearn

Wilcox-O’Hearn je bezpečnostný expert, ktorý už nejaký čas pôsobí v globálnom digitálnom prostredí. Pravdepodobne je však známy tým, že je generálnym riaditeľom spoločnosti zCash – kryptomeny zameranej na súkromie. Zooko je navyše osobou, ktorá je Tahoe-Least-Authority File Store, decentralizovanou technológiou ukladania, ktorú stále používa mnoho firiem na celom svete..

Adam Draper

Draper je MD spoločnosti Boost VC – spoločnosti rizikového kapitálu, ktorá pôsobí predovšetkým v krypto sektore. Je tiež vedúcim ďalšieho projektu s názvom Boost Incubator, podniku, ktorý sa snaží pomôcť malým podnikom rozšíriť svoje činnosti a dosiahnuť prijatie na masovom trhu čo najjednoduchším možným spôsobom..

Stephen Pair

Pair je zakladateľom / výkonným riaditeľom jedného z najväčších svetových spracovateľov platieb BTC „BitPay“. Z hľadiska skúseností sme zistili, že predtým pracoval pre mnoho spoločností, ako napríklad IBM. Nielen to, on je už dlho považovaný za odborníka na vývoj softvéru a pravidelne ho pozývajú, aby prednášal na mnohých krypto konferenciách po celom svete..

Matthew Tan

Matthew Tan je človek zodpovedný za vytvorenie dvoch slávnych platforiem pre kryptoanalýzu – konkrétne Etherscan a Blockscan. Pred príchodom do krypto priemyslu pracoval Tan viac ako 20 rokov ako člen globálnej technologickej komunity.

Tushar Jain

Multicoin Capital Managing Partner je aktívny v krypto sektore už takmer desať rokov. Pre tých, ktorí to možno nevedia, Tushar aktívne pracuje na vývoji nových stratégií VC, ktoré pomôžu zaplaviť trh väčšou likviditou. Napokon pred nástupom do spoločnosti Multicoin Capital pôsobil Jain ako spolutvorca startupu „ePatientFinder“ v oblasti digitálnej zdravotnej starostlivosti..

Luis Iván Cuende

Cuende je jedným z vedúcich pracovníkov za Aragonom – projektom blockchainovej spolupráce riadenej ethereom. Nielen to, ale je tiež aktívnym poradcom, ktorý pomohol pri vedení niekoľkých úspešných blockchainových akcií po celom svete..

Mike Belshe

Belshe je po celom svete známy ako vynikajúci špecialista na programovanie, ktorý pomohol vytvoriť Bitgo, inštitucionálnu kryptografickú investičnú službu. Mike nielenže slúžil ako vynálezca protokolu HTTP 2.0, ale aj ako zakladateľ organizácie „Lookout“..

Josh Fraser

Josh je jedným z hlavných zakladateľov spoločnosti Origin – jedného z prvých projektov na svete, ktorého cieľom je pomôcť pri navrhovaní trhov s decentralizovanou ekonomikou zdieľania. Okrem toho je tiež skúseným obchodníkom, ktorý je pravidelne pozývaný, aby prednášal na krypto konferenciách po celom svete.

Marco Streng

Marco Streng je vedúcim spoločnosti Genesis Mining – podniku, ktorý má v súčasnosti viac ako dva milióny klientov. Je tiež známym rečníkom, ktorý je pravidelne pozývaný na rôzne stretnutia, kde diskutuje o rôznych prípadoch použitia blockchain technológie a jej budúcom potenciáli..

Pierre Rochard

Pierre je svetovo uznávaný softvérový inžinier a zároveň generálny riaditeľ krypto konzultačnej spoločnosti so sídlom v New Yorku s názvom „Bitcoin Advisory“. Okrem toho je tiež spoluzakladateľom inštitútu Satoshi Nakamoto.

Matt Corallo

Matt Carello je známy tým, že je vývojárom bitcoinov, ktorý pracoval na niekoľkých populárnych projektoch pre Chaincode Labs – krypto inkubátor, ktorý bol založený, aby pomohol urýchliť vývoj technológií súvisiacich s BTC na celom svete.

Lon Wong

Generálny riaditeľ ProximaX je známy kryptoadvokát, ktorý v súčasnosti slúži ako poradca pre mnoho významných startupov vrátane Huobe, Liven atď. Ak to nestačí, Wong je aj prezidentom nadácie NEM.io – organizácie, ktorá je v súčasnosti pracuje na urýchlení vývoja niekoľkých projektov NEM.

Hovoril Matthew

Matthew je mozgom za AION – blockchainovou platformou, ktorá sa snaží riešiť mnoho problémov so škálovateľnosťou, ktoré v súčasnosti trápia krypto svet.

Andreas M. Antonopoulos

Andreas je po celom svete známy ako úspešný krypto podnikateľ, autor (Mastering Bitcoin) a rečník. Už mnoho rokov je pevnou oporou globálneho kryptografického prostredia a je dokonca hostiteľom jedného z najpopulárnejších podcastov týkajúcich sa tohto priestoru s názvom „Let’s Talk Bitcoin“..

Micah Winkelspecht

Micah je známy predovšetkým ako generálny riaditeľ spoločnosti Gem – spoločnosti, ktorá pomohla vytvoriť jednu z prvých multisig kryptomien na svete.

Eric Larchevêque

Ako generálny riaditeľ spoločnosti Ledger pomohol Eric uviesť novú éru bezpečnosti a súkromia v globálnom ekosystéme kryptomien. Ďalej je tiež dobre známy tým, že je zakladateľom / tvorcom spoločnosti La Maison du Bitcoin, ktorá bola vytvorená výhradne pre francúzskych krypto podnikateľov..

Ran Neuner

Ran narodený v Juhoafrickej republike je jednou z najznámejších krypto osobností na dnešnom svete. Je to predovšetkým vďaka jeho relácii CNBC CryptoTrader TV, ktorá každý týždeň priťahuje pomerne veľké publikum. Okrem toho je Neuner tiež človekom za spoločnosťou Onchain Capital, známou kryptomenovou investičnou skupinou.

Meltem Demirors

Demirors je uznávaným kryptoanalytikom / investorom, ktorý slúži aj ako hlavný stratég pre CoinShares. Ďalej tiež uvádza, že sa považuje za autoritu vo všetkých veciach blockchainu – čo zdôrazňuje skutočnosť, že v súčasnosti vedie kurz na tento predmet v Oxforde, ako aj v Media Lab spoločnosti MIT..

Dan Wasyluk

Wasyluk je globálnej krypto komunite známejší ako „Blockchain Dan“ a je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Blockchain Foundry, spoločnosti, ktorá pomáha pri vytváraní softvérových aplikácií založených na blockchaine. Okrem toho je tiež jedným z hlavných pracovníkov spoločnosti Syscoin – údajne jednej z najrýchlejších platforiem na vytváranie tokenov na svete.

Amber Baldet

Amber Baldet je bývalou šéfkou blockchainových iniciatív JPMorgan. Od svojho odchodu založila svoj vlastný blockchainový startup s názvom „Clovyr“, ktorý sa snaží pomôcť kryptovým nadšencom navigovať na trhu Dapps čo najplynulejším a najplynulejším možným spôsobom..

Richard Srdce

Richard Heart je pravdepodobne najlepšie známy pre svoju prácu s BitcoinHEX. Ľudia však možno nevedia, že je to tiež podnikateľ, investor, ktorý napísal niekoľko kníh týkajúcich sa kryptotechniky.

Emin Gün Sirer

Profesor Sirer je nadšencom blockchainu a členom fakulty v Cornelle. Možno je najlepšie známy tým, že je spoluriaditeľom IC3, projektu, ktorý sa snaží pomôcť pokročiť vo využívaní blockchainu v rôznych mainstreamových doménach týkajúcich sa vedy a techniky.

Jameson Lopp

Jameson je v súčasnosti technickým riaditeľom spoločnosti Casa, ktorá distribuuje kľúč a uzol. Je tiež tvorcom Statoshi.info, webu, ktorý poskytuje podrobné analýzy a štatistiky o bitcoinových uzloch v reálnom čase.

Tiffany Hayden

Tiffany je známa predovšetkým vďaka spolupráci s Ripple. Je však tiež nezávislou konzultantkou, ktorá pomohla mnohým malým podnikom súvisiacim s blockchainom rozbehnúť sa v tomto veľmi konkurenčnom trhovom sektore. Ak by to nestačilo, Hayden je tiež komunitným manažérom Edge, bezpečnostného zriadenia blockchainu.

Mai Fujimoto

Mai je japonská krypto expertka, ktorá je pre svojich fanúšikov známejšia ako „Miss Bitcoin“. Je tiež generálnou riaditeľkou spoločnosti Grecone Investment Group, ktorá sa zaoberá získavaním priemyselných investícií z celého sveta.

Caitlin Long

Caitlin je bývalá honcho z Wall Street, ktorá opustila svoje lukratívne miesto a stala sa kryptomenovým investorom na plný úväzok. Je zakladateľkou platformy inteligentných kontraktov Symbiont (podnik, ktorý sa snaží eliminovať mnoho prevádzkových problémov, ktoré v súčasnosti v tejto doméne existujú)..

Carl Bennetts

Carl je jedným z kľúčových pracovníkov spoločnosti Status – mobilného klienta založeného na ethereu, ktorý je svojou povahou otvorený. Nielen to, ale tiež sa podieľal na mnohých ďalších krypto projektoch a pravidelne je vyzývaný, aby hovoril na krypto konferenciách konaných v Ázii..

Julian Zawistowski

Generálny riaditeľ spoločnosti Golem Factory je známy svojimi mentorskými snahami a snahou pomôcť vytvoriť prvý decentralizovaný superpočítač na svete.

Carolyn Reckhow

Carolyn v súčasnosti zaisťuje operácie pre spoločnosť s názvom Casa – startup dApp, ktorý je v procese navrhovania úplne novej platformy kryptografických kľúčov. Predtým pracovala ako konateľka spoločnosti Consensys.

Catherine Coley

Coley je známa predovšetkým vďaka svojej role Ripple’s Head of XRP Institutional Liquidity. V globálnej finančnej aréne pôsobí už viac ako 10 rokov a je známa ako expertka na množstvo záležitostí týkajúcich sa krypto / blockchainovej technológie.

Elizabeth McCauley

McCauley je marketingový konzultant na voľnej nohe, ktorý v minulosti pomáhal mnohým etablovaným klientom. V súčasnosti pracuje pre Crypto Media Hub a Biterra Capital na ich biz dev plánoch a budúcich operačných stratégiách.

Preethi Kasireddy

Preethi bola dlhoročnou zamestnankyňou spoločnosti Goldman Sachs predtým, ako sa presunula do krypto priemyslu a založila svoj startup s názvom TruStory. Pre tých našich čitateľov, ktorí to možno nevedia, jej spomínaný podnik už doteraz dokázal získať skvelé finančné prostriedky v hodnote 3 mil. USD.

Sherman Lee

Sherman sa o sebe rád hovorí ako o sériovom podnikateľovi, ktorého hlavný záujem spočíva vo vytváraní decentralizovaných technológií. V tejto súvislosti je potrebné spomenúť, že Lee je spoluzakladateľom Raven Protocol, decentralizovanej platformy pre hlboké vzdelávanie. Ak to nestačí, spája sa tiež s mnohými ďalšími úspešnými projektmi vrátane Zeroth.ai, hongkonského fondu rizikového kapitálu.

Thomas Lee

Tom Lee je vytrvalý krypto býk, ktorý je známy predovšetkým svojimi neobvyklými predikciami cien (z ktorých sa mnohé splnili). Okrem toho je tiež spoluzakladateľom spoločnosti FundStrat, ktorá je spoločnosťou zaoberajúcou sa stratégiou trhu a výskumom, a tiež rešpektovaným analytikom, ktorý je často volaný, aby vyjadril svoje názory / názory na rôzne finančné programy zamerané na televíziu..

Michael Terpin

Michael Terpin je asi najlepšie známy svojou rolou predsedu BitAngels, prvej anjelskej siete pre začínajúce digitálne meny na planéte. Za súčasného stavu má jeho podnik viac ako šesťsto členov a dokázal získať značné investície od viac ako 25 spoločností kryptomeny. V priebehu rokov Michaelova reputácia nesmierne vzrástla a dnes je všeobecne považovaný za jedného z popredných odborníkov na BTC na svete, čo zdôrazňuje skutočnosť, že bol prizvaný ako hosť na mnohých prestížnych podujatiach, ako napríklad ako:

 • Okrúhly stôl satoshi
 • Juh na juhozápad (SXSW)
 • TEDx Hollywood.

Spencer Bogart

Spencerova povesť z neho robí jedno z najznámejších mien vo svete krypto technológií. Nielenže je generálnym partnerom v Blockchain Capital, ale v minulosti pôsobil aj ako profesionálny analytik BTC a viceprezident spoločnosti Needham. & Co. Keby to nestačilo, Bogart tiež pomohol veľkému počtu individuálnych investorov a spoločností pri navrhovaní nových protokolov týkajúcich sa kryptomeny..

Chris Burniske

Burniske je spoluzakladateľom spoločnosti Placeholder – spoločnosti so sídlom v NY, ktorá sa zaoberá výlučne kryptomenami a inými podobnými digitálnymi aktívami. Pred svojou prácou v spoločnosti Chris pomohol založiť internetové strategické krídlo novej generácie spoločnosti ARK Investment Management, jedného z prvých subjektov správy verejných fondov súvisiacich s BTC na planéte..

Josh Rager

Josh je známy predovšetkým pre svoje presné predpovede, vďaka ktorým si získal reputáciu jedného z najchytrejších obchodníkov s kryptomenami na súčasnom trhu. Okrem svojej práce ako nezávislého analytika je Josh tiež spoluzakladateľom spoločnosti Blockroots.com a poradcom pre niekoľko ďalších renomovaných spoločností vrátane:

 • Level Invest
 • Sklenený uzol

Gavin Andresen

Andresen je známy predovšetkým ako softvérový vývojár, ktorý sa v počiatočnej fáze vývoja výrazne podieľal na bitcoinoch. Nielen to, ale tiež treba spomenúť, že ešte v roku 2010 Satoshi Nakamoto vymenoval Andresena za vedúceho vývojára referenčného klientskeho softvéru pre implementáciu BTC po tom, čo prvý projekt definitívne opustil. A nakoniec, v roku 2012 spoločnosť Gavin založila nadáciu Bitcoin Foundation s cieľom podporiť používanie a prijatie BTC po celom svete.

Satoshi Nakamoto

Ako väčšina našich čitateľov pravdepodobne dobre vie, Satoshi Nakamoto je identita, ktorú predpokladá pseudonymný tvorca bitcoinu. Nielen, že vypracoval príručku pre poprednú digitálnu menu, ale nasadil aj jej počiatočnú referenčnú implementáciu. Nakamoto je tiež považovaný za pôvodcu prvej blockchainovej databázy na svete a ako prvý človek na svete, ktorý rieši otázku dvojitého míňania (čo je v súčasnosti na iných trhoch dnes dosť rozšírené). Ak a kedy pán, pani alebo oni ako Satoshi Nakamoto odhalia dôkaz a vyjdú z nočných tieňov, je nepochybné, že # Satoshi bude hlavným ovplyvňovateľom vždy, keď príde ten čas.

Hal Finney

Finney je považovaný za vývojára, ktorý bol predtým pridružený k spoločnosti PGP Corporation. Je tiež známym milovníkom videohier, ktorý pomohol vymyslieť mnoho populárnych titulov pre konzolové hry. Avšak v poslednej dobe sa Finney stal veľmi populárnou osobnosťou medzi globálnou altcoinovou komunitou – kvôli jeho veľkej účasti v rôznych krypto projektoch. Na záver je potrebné spomenúť, že Hal bol prvou osobou, ktorá prijala platbu BTC od spoločnosti „Satoshi Nakamoto“. Hovorilo sa tiež, že Dorian ‘Satoshi’ Nakamoto žil iba 1,6 km, alebo len o pár domov na tej istej ulici a susedstve od zosnulého veľkého Hala Finneyho.

Preston Byrne

Preston je právnik špecializujúci sa na celý rad otázok týkajúcich sa blockchainu / kryptomeny. Pravdepodobne je však známy tým, že je spoluzakladateľom a COO spoločnosti Monax – prvého blockchainu s povolením na svete. Pre tých našich čitateľov, ktorí to možno nevedia, sa od svojho založenia jadro Monaxu používalo na vytvorenie blockchainového uzla Ethereum s oprávnením Hyperledger Burrow.

WhalePanda

WhalePanda je nezávislý krypto analytik, ktorý má na twitteri viac ako 220 000 sledovateľov. A aj keď jeho identita naďalej zostáva záhadou, stal sa základom globálneho cyklu kryptospráv (predovšetkým vďaka svojej úlohe anjelského investora a maximalistu bitcoinu).

Alex Sunnarborg

Sunnarborg je zakladajúcim partnerom krypto-hedžového fondu s názvom Tetras Capital. V minulosti pracoval ako výskumný analytik spoločnosti Coindesk – kde pomáhal vymýšľať niekoľko správ týkajúcich sa blockchainovej technológie. Nielen to, ale Alex sa tiež významnou mierou podieľal na tvorbe webových stránok ako ICO Tracker a Markets Center, ako aj na ďalších verejných projektoch ako Construct and Consensus 2017.

CryptoCobain

CryptoCobain je odborník na kryptomeny založený na Twitteri, ktorého cenové predpovede sa znova a znova preukázali. Nielen to, ale bol tiež jedným z prvých nezávislých analytikov, ktorí začali poskytovať svoje poznatky online – vďaka čomu dokázal zhromaždiť sledovateľov viac ako 200 000 sledovateľov na rôznych platformách sociálnych médií..

Peter Brandt

Peter je uznávaným obchodníkom, ktorý je v globálnom finančnom sektore mimoriadne aktívny už takmer 40 rokov. Je tiež autorom bestselleru číslo 1 – Denník profesionálneho obchodníka s komoditami. A hoci Brandt verí v silu blockchainu a kryptomeny, nedávno bol citovaný slovami, že „99% všetkých altcoinov bude zabudnutých v priebehu nasledujúcich 5 – 6 rokov“

Willy Woo

Willy Woo je odborník na kryptomeny s viac ako 15-ročnými skúsenosťami na globálnom trhu fintech. Pôvodom pochádza z Nového Zélandu, ale za posledné desaťročie (alebo tak) viedol dosť kočovný životný štýl. Woo predtým pracoval ako anjelský investor a bol tiež obchodníkom počas neslávneho krachu trhu v roku 2008. Podľa svojich webových stránok teraz venuje väčšinu svojho času výskumu založenému na údajoch pre rôzne trhy s kryptomenami..

Brock Pierce

Brock Pierce je bývalý detský herec, ktorý sa stal známejším pre svoje nedávne podnikateľské úsilie spojené s VR. Okrem toho má tiež rozsiahlu históriu zakladania, poradenstva alebo investovania do širokej škály rušivých biznisov (napríklad Ethereum, Mastercoin). A konečne, podľa údajov dostupných online, Brock úspešne vyzbieral viac ako 5 miliárd dolárov (k dnešnému dňu) pre rôzne podniky, ktoré pomohol založiť.

Jack Dorsey

Jack Dorsey sa už stal menom domácnosti a to predovšetkým preto, že je vlastníkom a zakladateľom jednej z najslávnejších platforiem sociálnych médií na svete – „Twitter“. Niektorí ľudia však o ňom možno nevedia, že je tiež zavedeným programátorom, ktorý pomohol vytvoriť jednu z najväčších svetových aplikácií pre mobilné platby – „Square“. A konečne, ešte v roku 2008, bolo meno Dorsey uvedené v MIT’s Technology Review TR35 ako jeden z 35 najlepších inovátorov na svete do 35 rokov..

Elon Musk

Elon Musk je africký miliardár, ktorý je známy predovšetkým tým, že je zakladateľom spoločnosti Tesla. Už dosť dlho je tiež spájaný s kryptomenovým priemyslom a predtým zaznamenal, že podporuje myšlienku bitcoinu a prísľub, ktorý má – aj keď kryptomenu sám nevlastní. Nielen to, Musk je tiež hlavným zástancom Etherea a v minulosti už niekoľkokrát prejavil svoju podporu prvému majetku..

Alex Tapscott

Tapscott je známy rečník, investor a poradca, ktorý je už takmer desať rokov spájaný s odvetvím blockchain / krypto. V súčasnej dobe leží jeho hlavná pozornosť v rozvoji rozvíjajúcich sa technológií a v pomoci začínajúcim firmám uspieť na dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom digitálnom trhu. Alex v súčasnosti pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti NextBlock Global a bol dokonca spoluautorom najpredávanejšej knihy s názvom „Blockchain Revolution“..

Trace Mayer

Trace sa rád označuje za „šampióna monetárnej suverenity“, ktorý na dosiahnutie svojich osobných cieľov preferuje použitie rôznych nenásilných kryptografických prostriedkov. Okrem toho je tiež podnikateľom, investorom a monetárnym vedcom, ktorého analýza je uznávaná po celom svete.

Max Keizer

Max Keizer je americký vysielateľ, ktorý je známy predovšetkým tým, že je hostiteľom Keizer Report – finančného programu, ktorý v súčasnosti vysiela sieť RT. Je veľkým zástancom krypto technológií a na svoju šou často pozýval rôznych odborníkov / advokátov na digitálne meny, aby odhalili slabosti tradičného bankového a finančného sektoru..

Jen Bukauew

Jen Buakaew (na internete známejšia ako „Crypto Jen“) je veľmi rešpektovanou krypto expertkou / analytičkou, ktorá je známa svojimi vynikajúcimi finančnými prehľadmi o rôznych digitálnych aktívach. Nedávno sa Jen stala členkou blockchainovej zdravotníckej platformy Solve.Care ako poradkyňa a veľvyslankyňa (predovšetkým pre oblasť Ázie a Tichomoria).

David Marcus

David Marcus je americký podnikateľ, ktorý predtým pracoval ako šéf Paypalu. V súčasnosti je viceprezidentom spoločnosti Facebook pre produkty správ. Nielen to, že v decembri 2017 bol Marcus označený za hlavného člena predstavenstva spoločnosti Coinbase.

Mark Zuckerberg

Zuckerberg je dnes pravdepodobne jednou z najuznávanejších tvárí našej planéty – predovšetkým vďaka tomu, že je zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti „Facebook“ na sociálnych sieťach. Nielen to, ale je tiež nadšencom kryptomeny, ktorý nedávno oznámil svoj vpád do sveta digitálnych aktív vyhlásením, že FB čoskoro spustí svoju vlastnú stabilnú ponuku mincí (s názvom Váhy), aby sa proces medzinárodných platieb zefektívnil a pre svojich zákazníkov bezproblémová.

Ian Balina

Ian Balina je známy investor do blockchainu / kryptomeny, ktorý v minulosti radil mnohým podnikom v oblasti ICO. Články a postrehy spoločnosti Balina sa objavili v rade rôznych rešpektovaných médií, ako napríklad:

 • Wall Street Journal
 • Forbes
 • CNBC

Nakoniec je Ian zakladateľom & Generálny partner v spoločnosti 100X Advisors

Doug Polk

Polk je pravdepodobne najviac známy po celom svete pre svoje pokerové schopnosti. Odhaduje sa, že od septembra 2017 dosiahli jeho celkové živé turnajové príjmy ohromných 9 400 000 dolárov. Avšak za posledných pár rokov si aj jeho podcast pre kryptomenu začal získavať veľa mainstreamovej trakcie, hlavne preto, že pokrýva veľa obsahu, ktorý súvisí s technickou stránkou trhu s digitálnymi aktívami (ako aj z najväčších mien v odbore pre hĺbkové rozhovory.)

Fred Wilson

Fred Wilson je investor rizikového kapitálu, ktorý je známy predovšetkým tým, že je zakladateľom spoločnosti Union Square Ventures. Je kryptoborcom, ktorý v minulosti podporoval rôzne digitálne meny, ako aj ich základný technologický rámec – blockchain. V nedávnej minulosti však Wilson oslabil ethereum a Váhy, zatiaľ čo chválil bitcoin (pravdepodobne kvôli tomu, ako sa zdá, že sa trh formuje).

Luke Martin

Martin je v mnohých kryptokruhoch (po celom svete) známy ako plodný obchodník a odborný analytik altcoinov. Okrem toho je tiež hostiteľom Coin Chatu, informatívnej série YouTube, ktorá pokrýva široké spektrum tém týkajúcich sa BTC a jeho digitálnych kolegov. V neposlednom rade je Martin tiež súčasným vedúcim (a zakladateľom) webového portálu o kryptoanalýze a vzdelávaní VentureCoinist, ktorý poskytuje svojim predplatiteľom množstvo podrobných informácií o rôznych digitálnych ponukách..

Peter Todd

Todd je známy bitcoinový vývojár a konzultant pre aplikovanú kryptografiu, ktorého služby sú veľmi vyhľadávané niekoľkými startupmi súvisiacimi s blockchainom po celom svete. V súčasnosti ponúka širokú škálu finančného poradenstva na Twitteri a na platforme sociálnych médií má takmer 150 000 sledovateľov.

Plánovať

PlanB, ktorý sa tiež pod svojím twitterovým menom volá ‘@ 100trillionUSD’, je nezávislý kryptoanalytik, ktorý už viac ako dva roky vydáva dobre preskúmané rady svojim verným nasledovníkom. Jeho predpovede sú založené na rade špecializovaných analytických dátových modelov, ako aj na grafoch.

Josh Olszewicz

Josh Olszewicz je obchodník s kryptami, ktorý tvrdí, že je úplne samouk. Jeho cesta za bitcoinom sa začala takmer pred šiestimi rokmi, keď bol vystavený obrovským finančným možnostiam, ktoré kryptomeny ponúkajú. Odvtedy sa Josh dozvedel o niekoľkých technických doménach spojených s týmto narastajúcim priestorom a stal sa dokonca jedným z popredných svetových odborníkov na cloudovú technológiu Ichimoku.

Balaji Srinivasan

Balaji S. Srinivasan je prevažne anjelský investor a podnikateľ, ktorý predtým pracoval ako CTO spoločnosti Coinbase a tiež ako generálny partner v spoločnosti Andreessen Horowitz. Medzi ďalšie významné biznis podniky, s ktorými bol v minulosti spájaný, patria:

 • com – spoluzakladateľ (firmu neskôr získala spoločnosť Coinbase)
 • Counsyl – zakladateľ (získaný spoločnosťou Myriad)
 • Teleport (neskôr kúpený spoločnosťou Topia)
 • Centrum mincí

Samson Mow

Samson Mow je technologický gigant, ktorý v súčasnosti pracuje ako generálny riaditeľ spoločnosti Pixelmatic a CSO spoločnosti Blockstream. Pre tých našich čitateľov, ktorí možno nevedia, čo je Blockstream, je to v podstate podnik, ktorý sa zaoberá výlučne vývojom nových blockchainových technológií, ako aj jedinečných kryptografických / distribuovaných systémov..

Joseph Young

Young je finančné / technologické denník so sídlom mimo Hongkongu. Jeho práca súvisiaca s kryptomenami, blockchainovou technológiou bola publikovaná na celom rade rešpektovaných mediálnych serverov vrátane spoločností Forbes, Cointelegraph a Cryptoslate. Okrem toho pracoval ako výskumný pracovník v mnohých firmách rizikového kapitálu a ako dizajnér na voľnej nohe v mnohých začínajúcich firmách v Kórei a na Filipínach..

Fred Ehrsam

Fred Ehrsam je spoluzakladateľom jednej z popredných svetových búrz s kryptomenami ‘Coinbase’. Pred prácou v Coinbase však Ehrsam pracoval ako obchodník pre niekoľko tradičných finančných inštitúcií, vrátane Goldman Sachs. V minulosti prejavil svoju podporu mnohým kryptoprojektom vrátane Ethereum – meny, o ktorej je presvedčený, že má lepšie finančné prevrátenie ako bitcoin. Nakoniec, v roku 2017, Fred oznámil svoj odchod z Coinbase, po ktorom pokračoval vo vývoji rôznych ďalších aplikácií, platforiem a iných blockchainových systémov súvisiacich s kryptomenami..

Michael Arrington

Michael Arrington je americký podnikateľ, ktorý je pravdepodobne najlepšie známy tým, že je zakladateľom a bývalým spolueditorom stránky TechCrunch – webovej stránky venovanej širokému spektru noviniek týkajúcich sa startupovej komunity v Silicon Valley. Arrington navyše pravidelne prispieva do mnohých rešpektovaných médií, ako sú Wired a Forbes, a v minulosti bol zvolený za jedného z najvplyvnejších ľudí na internete. Medzi jeho ďalšie úspešné obchodné aktivity patria:

 • CrunchBase
 • Arrington XRP Capital

CryptoCred

CryptoCred je nezávislý analytik, technický obchodník a pedagóg založený na Twitteri, ktorý je schopný hromadne sledovať online. Celý jeho obsah je bezplatne k dispozícii a je možné ho stiahnuť na viacerých mediálnych platformách stlačením jediného tlačidla.

Alistair Milne

Milne je podnikateľom v pravom slova zmysle, čo zdôrazňuje skutočnosť, že svoju prvú spoločnosť založil v útlom veku 17 rokov. V roku 1996 už pracoval pre niekoľko renomovaných firiem, ako je AOL, a krátko po ukončení štúdia. od UMIST, Milne predal svoje podnikanie v oblasti Junction Web spoločnosti Stream Group Plc. Od tej doby Alistair založil alebo bol súčasťou mnohých úspešných obchodných spoločností.

Jeff Garzik

Jeffa Garzika možno najlepšie označiť za futuristu, podnikateľa a softvérového inžiniera, ktorý v minulosti pracoval na niektorých prelomových projektoch (napríklad Bitcoin Core). Je tiež generálnym riaditeľom spoločnosti Bloq Inc a zakladateľom spoločnosti SpaceChain. Vďaka rozsiahlej práci Jeffa je možné jeho príspevky vidieť naživo v akcii takmer v každom súčasnom zariadení so systémom Android alebo Linux.

DonAlt

DonAlt sám seba označuje za učiteľa, ktorý rád pomáha ľuďom napríklad v obchodovaní s kryptomenami a investovaní. Je známy svojimi nezmyselnými radami, ako aj prísnou politikou zákazu propagácie vo všetkých svojich platformách sociálnych médií. V čase tlače má DonAlt na Twitteri viac ako 121 000 sledovateľov.

Neeraj K. Agrawal

Neeraj K. Agrawal je americký krypto podnikateľ, ktorý v súčasnosti pracuje ako riaditeľ komunikácie pre Coin Center. Agrawal ukončil vzdelanie na univerzite v Syrakúzach – kde dvakrát vyštudoval politické štúdie a politické vedy.

Crypto Loomdart

Crypto Loomdart je kryptografický analytik, ktorý od polovice roku 2014 aktívne distribuuje príslušné a dobre preskúmané investície / obchodovanie. Vďaka svojim úžasným analytickým schopnostiam dokázal na Twitteri zhromaždiť takmer 100 000 sledovateľov.

Ja som Nomád

Aj keď o „Ja som Nomád“ nie je veľa známych, podľa tweetu, ktorý nedávno zverejnil, tvrdí, že je povolaním dizajnér a inžinier. Na Twitteri má viac ako 56 000 sledovateľov.

Bruce Fenton

Bruce je vášnivým obhajcom kryptomeny, ktorého poznatky a články sa objavili v mnohých uznávaných mediálnych publikáciách po celom svete (napríklad Coindesk). Okrem toho s ním bol uskutočnený rozhovor aj pre CNBC a Wall Street Journal v súvislosti s jeho názormi na BTC / blockchain. Medzi jeho ďalšie úspešné podniky patria:

 • Atlantický finančný
 • Chainstone Labs
 • Okrúhly stôl satoshi

Eric Lombrozo

Eric sa rád označuje za „Freethinker, Truthseeker, Cryptophilosopher, bitcoin minimalista a diskordiánsky kňaz“. Je spoluzakladateľom & CEO Ciphrex – firma, ktorá poskytuje klientom softvér na podnikovej úrovni so špecializáciou na CTP (kryptografické spracovanie transakcií). Ďalej je Eric tiež renomovaným vývojárom BTC Core a predtým pracoval pre niekoľko úspešných spoločností, vrátane:

 • CoinSurge
 • RingCoin

Peter McCormack

Peter McCormack je na globálnej kryptografickej scéne mimoriadne známym menom kvôli svojmu populárnemu podcastu „Čo urobil bitcoin“. Relácia sa vysiela dvakrát týždenne a poskytuje širokú škálu správ týkajúcich sa tohto rozvíjajúceho sa priestoru. Nielen to, že vďaka neustále sa zvyšujúcej popularite šou, McCormack dokázal urobiť rozhovor s veľkým počtom etablovaných priemyselných pracovníkov, ako sú Mark Karpeles, Jameson Lopp, Trace Mayer atď. A nakoniec tiež pripomína, že v minulom roku McCormack bol žalovaný doktorom Craigom Wrightom, keď tvrdil, že prvý nebol Satoshi Nakamoto a že lest používal ako prostriedok na získanie väčšej publicity.

Alex Krüger

Alex je uznávaný ekonóm a kryptoobchodník, ktorého poznatky v priebehu rokov pomohli mnohým investorom. Kamenec z Kolumbijskej univerzity je tiež známy pre svoje hĺbkové analýzy týkajúce sa rôznych svetových trhov a snaží sa preklenúť priepasť, ktorá v súčasnosti existuje medzi kryptotrhom a makrofinančným sektorom. V čase tlače má Krüger na Twitteri viac ako 43 000 sledovateľov.

Dan Hedl

Popularita spoločnosti Hedl sa za posledných pár rokov v kryptopriemysle postupne zvyšovala. A aj keď je známy predovšetkým tým, že je riaditeľom vývoja blockchainu v spoločnosti Krakenfx, v minulosti bol Dan spájaný s niekoľkými ďalšími úspešnými podnikmi, ako napríklad:

 • InterchangeHQ
 • Uber,
 • ZeroBlock

Teeka Tiwari

Rovnako ako on, alebo ho milujte, je pán Big T jedným z najznámejších krypto influencerov za posledné dva až tri roky. Ako jedna z mála školiacich pedagógov a analytikov trhu, ktorí ponúkajú programy na pripojenie a sledovanie ako Palm Beach Confidential a Crypto Income Quarterly, je Teeka Tiwari známa ako Crypto Oracle.

David Chaum

Chaum je uznávaný americký počítačový vedec a kryptograf. Jeho práca s technológiami na ochranu súkromia, najmä s elektronickými menovými systémami, vyústila do toho, že bol všeobecne uznávaný ako vynálezca digitálnej hotovosti. David v súčasnosti pracuje na niekoľkých projektoch prostredníctvom svojich dvoch krypto firiem, konkrétne:

Elixxir: Elixxir sa dá považovať za transakčnú platformu, ktorá beží na blockchainovom rámci s úplným zásobníkom, ktorý využíva protokoly súvisiace s ochranou metadát..

Praxxis: Projekt využíva ochranu súkromia spoločnosti Elixxir a poskytuje svojim používateľom vysoko bezpečnú digitálnu menu, ktorú podporuje kvantovo odolný blockchain..

Max Kordek

Max je generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti List, platformy pre blockchainové aplikácie, ktorá bola vyvinutá na pomoc začínajúcim vývojárom pri vytváraní nových aplikácií blockchain pomocou JavaScriptu.

Dr. Ben Goertzel

Napriek tomu, že Ben nie je kryptomena, po jeho práci so spoločnosťou SingularityNET (firma, ktorej je tiež generálnym riaditeľom) nábožensky nasleduje veľká časť globálnej krypto komunity. Pre tých našich čitateľov, ktorí si neuvedomujú, čo je SingularityNET, je ho možné považovať za full-stack AI riešenie poháňané novým decentralizovaným protokolom. Okrem toho projekt umožňuje svojim používateľom vytvárať, zdieľať a monetizovať svoje osobné služby umelej inteligencie stlačením jediného tlačidla (aj v mierke).

Xinxi Wang

Xinxi je pravdepodobne najlepšie známy tým, že je spoluzakladateľom a riaditeľom nadácie Litecoin. Je však tiež úzko prepojený s populárnou burzou kryptomien ‘Coinnut’ a predtým tiež spolupracoval s investičnou spoločnosťou BoostVC. Nakoniec tiež uvádza, že Wang je držiteľom titulu Ph.D. v odbore informatika z Národnej univerzity v Singapure.

Nicholas Merten

Merten je zakladateľom spoločnosti DataDash, ktorá je v súčasnosti označovaná za najväčší kanál YouTube venovaný iba spravodajstvu o doménach kryptomien..

Justin Chow

Justin je globálny vedúci obchodného rozvoja pre Cumberland – odnož DRW, ktorá poskytuje individuálnym investorom aj zavedeným inštitúciám zjednodušený prístup k množstvu jedinečných príležitostí v priestore kryptomien. Pokiaľ ide o webové stránky spoločnosti, Cumberland využíva efektívny proces registrácie protistrany, ktorý využíva množstvo rôznych fyzických, elektronických a procedurálnych záruk, aby boli údaje o zákazníkoch v bezpečí..

Matthew Roszak

Matt je predsedom a spoluzakladateľom spoločnosti Bloq – spoločnosti založenej na blockchaine, ktorá sa snaží pomáhať bezpečnou a zabezpečenou formou pri digitalizácii aktív v reálnom svete. Roszak je navyše priamo spojený s radom ďalších úspešných projektov vrátane:

 • Tally Capital
 • Chicago Blockchain
 • Digitálna komora
 • BitGive

Tyler Wu

Wu je globálnym výkonným riaditeľom spoločnosti BlueHelix (BHEX) – jednej z najlepších svetových Defi služieb a technologických firiem. Pre tých našich čitateľov, ktorí to nemusia vedieť, poskytuje Tylerova spoločnosť používateľom množstvo jedinečných ponúk vrátane:

 • Bluehelix Exchange
 • Bluehelix Cloud
 • Reťazec Bluehelix

Roger Lim

Roger je jedným zo zakladajúcich partnerov NGC Ventures, profesionálnej investičnej platformy, ktorú založilo množstvo ľudí spojených s radou NEO a ďalšími veteránmi z trhu. Za súčasného stavu sa NGC považuje za jeden z najvýkonnejších kryptofondov v tomto priestore súčasnosti.

Larry Cermak

V priebehu asi posledného roku sa meno Cermaku stalo mimoriadne populárnym v krypto kruhoch po celom svete. V súčasnosti je riaditeľom pre výskum a analýzu v spoločnosti The Block – jednej z popredných svetových mediálnych publikácií.

Justin Wu

Wu je zakladateľom CoinState – marketingu pre rast & PR agentúra, ktorá sa zaoberá výlučne množstvom rôznych fintech a blockchainových spoločností po celom svete. Okrem toho bol Justin za posledných 4–5 rokov úzko zapojený aj do 15+ tokenov a Dapps.

James Wo

James je plodný podnikateľ, ktorý je pravdepodobne najlepšie známy tým, že je zakladateľom a generálnym riaditeľom skupiny Digital Finance Group – spoločnosti zaoberajúcej sa výlučne digitálnymi aktívami, technológiou blockchain a množstvom ďalších investičných ciest súvisiacich s krypto. Okrem toho je spoločnosť Wo tiež úzko zapojená do radu ďalších významných spoločností, ako napríklad:

 • ETC Labs (zakladateľ)
 • ETC Core (zakladateľ)

Matthew Tan

Tan je generálny riaditeľ a zakladateľ Etherscan, digitálnej platformy, ktorá poskytuje svojim používateľom spravodlivý prístup k množstvu blockchainových údajov týkajúcich sa projektu Ethereum.

Sang Lee

Sang je generálnym riaditeľom spoločnosti Konstellation, oceňovaného poskytovateľa blockchain riešení, ktorý využilo množstvo spoločností z globálneho finančného sektora. Je tiež vedúcim investičnej platformy DarcMatter zameranej na ľudí, ktorí chcú využívať alternatívne investičné nástroje.

Alex Mašinský

Alex je plodný vývojár, ktorý pomohol založiť množstvo projektov vrátane siete Celsius Network – platformy, ktorá umožňuje používateľom zarobiť si, požičať si, & platiť peniaze pomocou transparentnej blockchainovej siete bez potreby akýchkoľvek finančných sprostredkovateľov. Medzi ďalšie projekty, ktoré Mashinsky vyvinul, patria Transit Wireless a Arbinet. Ak to nestačilo, je tiež vynálezcom VOIP – metódy, ktorá sa bežne používa na hlasovú komunikáciu cez siete internetového protokolu,

Anson Zeall

Zeall je mužom spoločnosti CoinPip, ktorá umožňuje používateľom plynule posielať finančné prostriedky predajcom, dodávateľom a partnerom pomocou technológie blockchain.

Emma Cui

Emma je generálna riaditeľka spoločnosti LongHash Ventures – prvého globálneho inkubátora na svete s blockchainom, ktorý singapurská vláda aktívne podporuje. Okrem toho je Cui tiež hlboko zapojený do priestoru kryptomien.

Eddy Travia

Travia je plodný investor do blockchainu a generálny riaditeľ spoločnosti Coinsilium – akcelerátora budovania podniku, ktorý pomohol pri vývoji mnohých blockchainových spoločností v ranom štádiu. Ďalej Eddy slúžil ako počiatočný investor pre množstvo ďalších etablovaných krypto projektov, vrátane:

 • RSK
 • Factom
 • Blox.io
 • Indorse

Shaun Djie

Shaun je spoluzakladateľom a COO spoločnosti Digix, ako aj regionálnym partnerom v Kenetic Capital. V najzákladnejšom zmysle slova možno Digix považovať za platformu, ktorá pomáha pri digitalizácii zlatých tehličiek, aby sa dali deliť a prenášať na blockchaine.

Eric Benz

Benz je generálny riaditeľ spoločnosti Changelly, platformy na výmenu kryptomien, ktorá poskytuje používateľom rýchly a bezpečný spôsob okamžitého nákupu / predaja viac ako 150 digitálnych mien (vrátane bitcoinu, etherea atď.).

Mai Fujimoto

Fujimoto, tiež známa svojim nasledovateľom ako „Miss Bitcoin“, je generálnou riaditeľkou spoločnosti Gracone a zakladateľkou webovej stránky o darovaní bitcoinov „Kizuna“.

Dmitrij Budorin

Budorin je po celom svete dobre známy svojimi vzdelávacími poznatkami o rôznych burzách kryptomien. Je tiež spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom dvoch zavedených projektov vrátane:

Hacken: Projekt je komunitným úsilím, ktorého cieľom je podporiť množstvo problémov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú globálny blockchainový ekosystém..

CER (kryptoburza): Platforma poskytuje používateľom vyvážené hodnotenie medzi top 50 svetovými kryptoburzami.

Sunny Lu

Sunny je zakladateľom a výkonným riaditeľom VeChain – verejného blockchainového projektu, ktorý získava ekonomickú hodnotu z rôznych aktivít, ktoré uľahčujú jeho členovia (väčšina z nich je zameraná na riešenie ekonomických problémov v reálnom svete)

Daryl Hok

Zavolajte výkonného viceprezidenta a prevádzkového riaditeľa spoločnosti CertiKOrg, spoločnosti, ktorá pomáha zabezpečeniu blockchainových projektov pomocou formálneho overenia. Ďalej je tiež potrebné zdôrazniť, že Daryl je absolventom Yale University (odbor ekonómia a psychológia)..

Alex Melikhov

Alex je generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Equilibrium, multičetového rámca, ktorý môže využívať veľké množstvo stabilných coinov podporovaných aktívami a produktov DeFi..

George Zarya

George je generálny riaditeľ spoločnosti Bequant, burzy kryptomien so sídlom na Malte, ktorá svojim klientom ponúka vysoký stupeň bezpečnosti, likvidity a konektivity. Okrem toho je Zarya tiež pravidelným rečníkom na mnohých konferenciách týkajúcich sa blockchainu po celom svete.

Peter Todd

Peter Todd, vývojár, ktorý je pravdepodobne najznámejší pre svoju prácu na projekte Bitcoin Core. V tejto súvislosti je potrebné spomenúť, že pravidelne prispieva do zdrojového kódu meny a v priebehu rokov sa stal veľmi rešpektovaným členom globálnej krypto komunity. Okrem toho je Todd tiež konzultantom v oblasti kryptografie a technickým rečníkom, ktorý je pravidelne pozývaný, aby sa podelil o svoje postrehy na rôznych konferenciách po celom svete..

Jared Tate

Jared Tate je známe meno, pokiaľ ide o krypto a blockchain technológiu. V súčasnosti pôsobí ako prezident spoločnosti DigiPay LLC a je tiež zakladateľom spoločnosti Digibyte – otvorenej decentralizovanej platobnej siete typu peer-to-peer, ktorá bola navrhnutá s cieľom zefektívniť a zjednodušiť objemné a cezhraničné peňažné transakcie pre spoločný trh. muž. Pokiaľ ide o túto tému, je potrebné zdôrazniť, že dizajn spoločnosti Digibyte je dosť podobný dizajnu bitcoinu (t. J. Jej rámec je verejný a úplne decentralizovaný).

Fred Ehrsam

Fred je bývalý zamestnanec spoločnosti Goldmann Sachs, ktorý opustil svoje lukratívne miesto vo firme, aby založil spoločnosť Coinbase, jednu z najpopulárnejších svetových platforiem na obchodovanie s kryptomenami. Okrem toho je tiež absolventom počítačovej vedy na Duke University, ktorý bol v minulosti pridružený k mnohým úspešným projektom súvisiacim s blockchainom, napríklad Paradigm – súkromná skupina zaoberajúca sa výlučne prieskumom trhu a analýzou investičných trendov týkajúcich sa kryptotrh.

Chris Dixon

Chris je známy predovšetkým tým, že je generálnym partnerom spoločnosti Andreessen Horowitz. V rámci svojich povinností pracoval ako seed investor pre množstvo krypto startupov, ktoré sa presadili globálne. Nielen to, ale Chris pôsobil aj ako spoluzakladateľ / výkonný riaditeľ dvoch bežných startupových spoločností – konkrétne SiteAdvisor a Hunch – ktorým sa v posledných niekoľkých rokoch venovala veľká pozornosť zo strany globálneho finančného sektoru..

Neeraj K Agarwal

Neeraj je nadšenec kryptomien, ktorý sa doméne digitálnych mien venuje už nejaký čas. Za súčasného stavu vybavuje obchodnú a komunikačnú (biz-com) stránku vecí pre Coincenter – populárny think-tank zameraný na krypto politiku.

Marco Santori

Marco v súčasnosti pracuje ako prezident a hlavný právny pracovník (CLO) pre Blockchain – kryptofirmu typu všetko v jednom, ktorá sa snaží vzájomne prepojiť podniky na celom svete prostredníctvom množstva jedinečných ponúk, ako je napríklad natívna peňaženka digitálnej meny spoločnosti, Prieskumník BTC atď. V poslednej dobe mu právna sila Santori priniesla titul „dekan právnikov digitálnej meny“. Predtým bol členom advokátskej kancelárie Cooley LLP, kde sa zameriaval hlavne na záležitosti spojené s trhom digitálnej meny.

Ben Davenport

Ben je pravdepodobne známy tým, že je zakladateľom a technickým riaditeľom spoločnosti Beluga – digitálnej platformy, ktorá bola predaná gigantu sociálnych médií FB už v roku 2011 a nakoniec bola transformovaná do podoby, ktorú dnes poznáme ako Facebook Messenger. Okrem toho Davenport predtým pracoval aj pre rad nadnárodných spoločností (vrátane spoločností Google a Microsoft) ako backend engineer..

Napokon v súčasnosti Ben pracuje ako rizikový partner pre spoločnosť Blockchain Capital, spoločnosť, prostredníctvom ktorej bol schopný investovať do mnohých úspešných projektov súvisiacich s kryptomenami, ako sú Xapo, BitPay, Kraken, LedgerX, Zcash, Lightning Labs atď..

Kyle Torpey

Kyle sa rád označuje za novinára na voľnej nohe na plný úväzok, ktorého primárnou oblasťou záujmu sú bitcoiny a blockchainové technológie. Keďže pracoval ako sólo časopis od roku 2014, Kyleove články boli publikované v širokej škále uznávaných mediálnych serverov, ako sú Forbes, BitcoinMAgazine, NASDAQ, Business Insider (B.I.) atď..

Aaron van Wirdum

Aaron je technologický nadšenec, ktorý sa kryptomenám venuje od prelomu desaťročí. V súčasnosti pracuje ako hlavný technický redaktor pre Bitcoin Magazine, uznávanú mediálnu zásuvku, ktorá sa zaoberá predovšetkým správami súvisiacimi s digitálnou menou a doménou alt-asset..

Peter Van Valkenburgh

Peter pracuje ako riaditeľ pre výskum v Coin Center – známom think-tanku pre krypto politiku, ktorý existuje už nejaký čas. Je tiež členom Google Policy Fellow z roku 2013, ktorý pravidelne píše o „právnej teórii“, ktorej cieľom je vzdelávať ľudí o rôznych témach týkajúcich sa samoregulácie, samosprávy a o tom, ako možno sieťové technológie využiť na zvýšenie celkovej účinnosti konvenčných právnych platforiem..

Nic Carter

Nic je známy analytik kryptotrhu, ktorého reputácia za posledných pár rokov neustále rástla. Je tiež spoločníkom v spoločnosti Castle Island Ventures, spoločnosti, ktorá investovala do množstva populárnych krypto startupov.

Matthew Green

Matthew je pravdepodobne najlepšie známy svojou prácou v oblasti bezpečnostných technológií / kryptografie a v súčasnosti pracuje ako docent informatiky na univerzite Johns Hopkins University. Greenove obrovské bohatstvo vedomostí a celková odbornosť mu umožnili pracovať v mnohých rozvíjajúcich sa doménach vrátane systémov na ukladanie informácií s vylepšeným súkromím, kryptosystémov s eliptickou krivkou a anonymných digitálnych aktív..

Andrew Miller

Andrew je uznávaný výskumný pracovník, ktorého práca sa zaoberá predovšetkým decentralizovanými mechanizmami konsenzu, ako aj novými blockchainovými platformami. V súčasnosti je docentom na University of Illinois, kde vedie populárne kurzy týkajúce sa počítačového inžinierstva a vedy. Nielen to, ale je tiež spolupracovníkom riaditeľa spoločností Cornell Uni a UC Berkeley pre ich rôzne iniciatívy týkajúce sa kryptomien a inteligentných zmlúv. A konečne je Miller pridružený k mnohým populárnym projektom digitálnej meny ako Zcash, Tezos a ChainLink.

Jerry Brito

Jerry je populárna osobnosť vo svete kryptomeny a blockchainu. Pravdepodobne je však známy tým, že je výkonným riaditeľom spoločnosti Coincenter – populárnej platformy digitálnych služieb, ktorá sa snaží chrániť otvorené blockchainové siete a práva inovátorov na ich používanie..

Wences Casares

Casares je argentínsky technologický špecialista, ktorého primárnou oblasťou záujmu sú bitcoinové a krypto technológie. Je tiež hlavným zástancom digitálnych mien (hlavne bitcoinov) a je presvedčený, že vlajková loď digitálnych aktív bude jedného dňa schopná slúžiť ako jednotné univerzálne médium pre všetky internetové peňažné transakcie. Cesares je v súčasnosti generálnym riaditeľom spoločnosti XAPO – digi-tech firmy, ktorej primárnou ponukou je BTC peňaženka, ktorá je vopred pripravená na debetnú kartu založenú na bitcoinoch.

Bram Cohen

Cohen je svetovo uznávaný digitálny programátor, ktorý je známy predovšetkým tým, že je tvorcom a autorom natívneho protokolu peer-to-peer (P2P) spoločnosti BitTorrent. Nielen to, ale je tiež spoluzakladateľom spoločnosti CodeCon – konvencie hackerov P2P, ktorá sa koná v oblasti zálivu San Francisco – a tiež spoluautorom Codeville – distribuovaného systému kontroly revízií, ktorý už nie je v prevádzka.

Alex Morcos

Alex je všeobecne považovaný za jedného z prvých priekopníkov odvetvia automatizovaného obchodovania – čiastočne vďaka svojej práci so spoločnosťou Hudson River Trading, ktorá sa snaží o zefektívnenie a zefektívnenie obchodovania na trhu pre priemerného investora. Od prelomu desaťročí sa primárne zaoberal bitcoinom a s ním spojenými kryptomenami. V roku 2014 spoločnosť Morcos spoluzaložila Chaincode – platformu, ktorá bola navrhnutá predovšetkým pre inžinierov, aby im pomohli rozvíjať ich programátorské bloky bitcoinu.

Neha Narula

Pani Narula je v súčasnosti riaditeľkou Iniciatívy pre digitálne meny MIT, ktorá sa zaoberá výhradne kryptomenami a inými technológiami súvisiacimi s blockchainom. Ďalej tiež uvádza, že Narula je držiteľom titulu Ph.D. a v minulosti intenzívne pracoval s škálovateľnými distribuovanými systémami a databázami.

Gavin Wood

Gavin Wood je anglický počítačový špecialista, ktorý je spoluzakladateľom a bývalým CTO spoločnosti Ethereum. Už v roku 2014 uviedol základnú myšlienku Solidity – mimoriadne známeho programovacieho jazyka, ktorý dnes používajú programátori na vytváranie nových inteligentných zmlúv. Okrem toho je Wood tiež zakladateľom, predsedom a CTO spoločnosti Parity Technologies, ako aj autorom rámca Polkadot.

Leigh Cuen

Leigh je uznávaná technologická spisovateľka, ktorá v súčasnosti pracuje pre Coindesk, jedno z popredných svetových vydavateľstiev kryptomien. Okrem toho bola jej práca publikovaná v mnohých ďalších renomovaných predajniach, ako napríklad Newsweek Japan, International Business Times a Racked.

Ryan Shea

Ryan je veľmi uznávaný odborník na kryptomeny, ktorého oblasť odbornosti zahŕňa celý rad najrôznejších oblastí, ako sú počítačová veda, strojárstvo a blockchainová technológia. Je tiež spoluzakladateľom spoločnosti Blockstack – decentralizovanej výpočtovej siete a ekosystému dapp, ktorého cieľom je pomôcť používateľom získať úplnú kontrolu nad ich osobnými údajmi (napríklad identifikačné dokumenty)..

Brian Hoffman

Brian Hoffman je známy tým, že je generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom spoločnosti OB1, ktorá sa zaoberá predovšetkým vývojom softvérových riešení na OpenBazaar – decentralizovanom P2P trhu, ktorý umožňuje používateľom uľahčovať peňažné výmeny pomocou bitcoinu. V minulosti Brian pracoval pre množstvo spoločností z rebríčka Fortune 500, ako aj pre vládne agentúry, ako napríklad americké ministerstvo obrany.

Christopher Allen

Allen je známy podnikateľ a technológ, ktorého oblasť špecializácie zahŕňa digitálnu bezpečnosť, súkromie a dôveru. Je všeobecne uznávaný ako jeden z priekopníkov internetovej kryptografie a je spoluautorom bezpečnostného štandardu TLS..

Nicolas Cary

Cary sa rád označuje za sériového podnikateľa, krypto nadšenca a všeobecného technológa. Je držiteľom niekoľkých diplomov v rôznych špecializovaných odboroch týkajúcich sa sveta podnikania a vodcovstva. Je tiež zakladajúcim členom rady komisárov pre BCSD (Blockchain Commission for Sustainable Development)..

Sergio Demian Lerner

Sergio je argentínsky odborník na kryptomeny, ktorý má na Twitteri viac ako šestnásťtisíc sledovateľov. V súčasnosti pracuje ako nezávislý konzultant v oblasti bezpečnosti kryptomien a je dobre známy pre svoje postrehy týkajúce sa rôznych technológií súvisiacich s blockchainom..

Patrick Murck

Patrick je predovšetkým právnik, ktorý sa zaoberá prípadmi týkajúcimi sa kryptomien a blockchainovej technológie. V minulosti bol členom mnohých projektov založených na digitálnej mene. Napríklad je spoluzakladateľom nadácie Bitcoin Foundation – kde pôsobil ako hlavný právny zástupca a výkonný riaditeľ organizácie. Murck je nielen členom predsedníctva správnej rady nadácie BitGive Foundation, neziskového podniku, ktorý sa snaží uľahčiť charitatívne dary na celom svete prostredníctvom bitcoinu.

Oleg Andreev

Oleg je všeobecne známy krypto vývojár, ktorý bol v minulosti spájaný s množstvom populárnych projektov. Napríklad je autorom ZkVM – blockchainového virtuálneho stroja s maskovanými aktívami a inteligentných zmlúv ZK – Gitbox, CoreBitcoin a BTCRuby. Ak to nestačilo, je to tiež človek, ktorý stojí za Dalekom Bulletproofom.

Alan Silbert

Alan je jedným z najpopulárnejších mien vo svete krypto tech. V súčasnosti sa podieľa na tvorbe rôznych nových regulovaných platforiem kryptomeny a bezpečnostných tokenov pre spoločnosť s názvom INXLimited. Okrem toho je tiež veľkým evanjelistom bitcoinov, ktorý v minulosti pracoval pre rôzne bankové korporácie. V neposlednom rade je tiež spoluzakladateľom a vývojárom BitPremier – platformy, ktorá sa snaží naučiť príležitostných krypto nadšencov o tom, ako nakupovať, ťažiť a ukladať rôzne digitálne meny.

Jonas Schnelli

Jonas je vysoko rešpektovaný vývojár kryptomien, ktorý sa projektu Bitcoin Core venuje už dlhšiu dobu. Ďalej je spoluzakladateľom spoločnosti Digital Bitbox a aktívne sa podieľa na vývoji bitcoinovej knižnice s názvom „libbtc“, ktorá je k dispozícii používateľom operačných systémov ako Linux, iOS, Mac OS X atď..

Paul Sztorc

Paul je nezávislý výskumník, ktorý je známy predovšetkým vďaka svojej práci v oblasti bitcoinu. Je však tiež riaditeľom výskumu v spoločnosti Tierion, ako aj jednou z primárnych síl v pozadí Drivechain – digitálneho protokolu, ktorý sa snaží umožniť kompatibilitu viacerých blockchainov s jediným krypto ekosystémom.

Nassim Nicholas Taleb

Nassim je libanonsko-americký technologický podnikateľ, štatistik, bývalý obchodník a analytik rizík. Jeho práca, aj keď sa neobmedzuje iba na svet kryptomien, je v tomto priestore dobre rešpektovaná, pretože sa zaoberá celým radom problémov týkajúcich sa náhodnosti, pravdepodobnosti a neistoty.

Luke Dashjr

Luke je v rámci globálneho kryptografického prostredia známejší ako „Luke-Jr“. Je vývojárom v BTC Core a zakladateľom ťažobného fondu Eligius. Nielen to, tiež pripomína, že Dasjr do dnešného dňa implementoval viac ako 200 príspevkov do centrálneho rámca Bitcoin Core a dokonca má na GitHube svoju vlastnú sekciu BIP (Návrhy na vylepšenie bitcoinu)..

Nathaniel Popper

Popper je novinár so sídlom v San Franciscu, ktorého hlavná oblasť záujmu je v oblasti financií, fintech a digitálnych technológií. V minulosti pracoval pre množstvo etablovaných médií, napríklad New York Times, a dokonca bol autorom najpredávanejšej knihy s názvom „Digital Gold: Bitcoin and the inside story of the Misfits and Millionaires“.

Aktualizácia zoznamu najznámejších kryptoinfluencerov

ovplyvňovatelia bitcoinu

Pokiaľ ide o všetkých týchto špičkových vplyvcov na kryptomenu, je tu ešte toho veľa, čo treba povedať a nadviazať na ne. Rovnakým dychom stojí za zmienku, že kryptotrh bol tiež svedkom predĺženého obdobia medvedej dynamiky, keď minulý rok išlo o pokles ceny BTC z jej maximálnej výšky takmer 20 000 dolárov na nízku hranicu 3 000 dolárov (to len za jeden rok ). To je, keď sa mnohí z týchto vodcov blockchainu vynorili na povrch, keď sa situácia zhoršila, zväčšili sa (a hlasnejšie). Ale len na pripomenutie, tieto populárne ovplyvňujúce bitcoiny nie sú bohovia. A šanca na kohokoľvek, kto má krištáľovú guľu s veľkými šancami, je malá, pokiaľ ide o využitie akýchkoľvek kľúčových možností pri investovaní alebo ovplyvňovaní názorov..

Všetci títo dôležití ovplyvňovatelia bitcoinov robia inovatívnu prácu v kryptomene a stali sa skutočnými priekopníkmi, inžiniermi a medzi svojimi rovesníkmi si ich budú pamätať ako medzi vidiacimi. O každom z vyššie uvedených ľudí je možné povedať ešte oveľa viac. Využite však príležitosť poučiť sa od týchto jednotlivcov, ale tiež vedieť, že sú tiež ľudia, a povedať, čo hovoria, pípať, čo tweetujú, správne alebo nesprávne. Buďte inteligentní na krypto twitteri, začnite so známymi vplyvnými kryptomenami a odtiaľ rozdeľte svoju sieť. Bez ohľadu na to, aké sú vaše mince, projekt alebo sympatie, do zoznamu sa budeme neustále pridávať, keď budú nové „celebrity“ a populárni ľudia uznávaní a počutí po celom svete. Jedného dňa tento zoznam vplyvných blockchainov vzrastie z 236 na 1 000 najlepších, pretože svet bude naďalej prijímať bitcoiny a kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map