Príručka používateľa Genesis Mining: Cloud Mining

ťažba genézy

Pohľad do spoločnosti Genesis Mining, jednej z najväčších spoločností na ťažbu cloudu, ktorá sa zameriava na trhy s bitcoinmi (ASIC) a ethereum (GPU) s viac ako 2 miliónmi ľudí, ktorí sa prihlásili na používanie svojich hashpower služieb.

Ťažba Genesis – nielen v šachte alebo s počítačom

Zavedenie bitcoinu so sebou prinieslo niekoľko výnimočných, aj keď revolučných zmien vo vzťahu ľudí k peniazom. Najbezprostrednejším z nich je jeho použitie ako digitálneho zdroja hodnoty a peňazí, neobmedzeného štátnymi hranicami. Toto je samo o sebe dramatický odklon od okamžitého druhu autonómie, ktorú ako spotrebitelia máme nad svojimi peniazmi, ale kryptomena má viac.

Ľudia majú tendenciu zabúdať na ozubené kolesá, ktoré umožňujú získavanie a ďalšie obracanie digitálnych aktív, ako sú bitcoiny. Jedným z nich je proces transakcie, pričom každá transakcia je overená jednotlivcom alebo kolektívnou skupinou baníkov v blockchaine, ako je bitcoin, s konsenzom o dôkaze práce.

Nejaký čas sa kladie dôraz na tých používateľov, ktorí majú okamžitý prístup k hardvéru a banským fondom potrebným na to, aby priamo prispeli k tomuto procesu. Aj keď prispievanie k tomuto druhu procesu overovania poskytuje rad výhod pre „baníkov“, nie je to presne to, čo by sme nazvali „prístupné“ pre priemerného kryptonadšenca s počítačom.

Toto isté obmedzenie vidíme v tom, že bránime zanieteným hráčom a dizajnérom ponoriť sa do tých hier a projektov, ktoré sú hardvérovo „náročnejšie“. Práve táto záležitosť viedla k vytvoreniu zaujímavého sveta cloud computingu. Konkrétnejšie pre ťažbu kryptomien: projekty ako Genesis Cloud Mining, ktorý vytvoril generálny riaditeľ Marco Streng, ktorý vytvoril náš zoznam najlepších kryptocentrov na svete, ktorý začal svoju činnosť v decembri 2013. Pozrime sa na Genesis Mining a pozrime sa, ako na to „sprístupnenie ťažby všetkým“ s ich globálnou operáciou „výpočtovej sily“ na Islande, v Nórsku, Švédsku, Fínsku a Estónsku.

Kryptoťažba – výzvy pre začiatočníkov

V niektorých pridaných súvislostiach sme zaznamenali postupnú zmenu v tom, kto sa presne môže podieľať ako baník na blockchaine, ako je bitcoin. Po prvé, zaznamenali sme prechod od jednotlivcov k veľkým podnikom. Prvý z nich by slúžil ako fandovia a využíval výpočtový výkon ich domácich počítačov na to, aby pôsobili ako baníci.

Ten by mal prístup k často neuveriteľne drahému, špecializovanému hardvéru, ktorý môže poskytnúť potrebný výkon na spracovanie, ale keď sa spojí s dostatočne podstatným počtom z nich, overí viac transakcií a získa viac blokových odmien.

Jediným riešením pre fanúšikov by bolo buď získať lepší hardvér, alebo sa zapojiť do ťažobného bazéna. Prvý je však drahý a druhý by závisel od prístupu k jednému z týchto združení. Takže ak sa skutočne pozeráte na prechod na ťažbu na plný úväzok alebo chcete vyťažiť viac BTC ako vy, máte do istej miery smolu.

Toto je miesto, kde cloudová ťažba Genesis prichádza do rovnice a ako to funguje, je tak trochu v názve. GCM pracuje s neustále rastúcim počtom dátových centier, ktoré využíva ako ťažobné zariadenie, a tvrdí, že od roku 2013 uskutočnila viac ako 100 miliónov transakcií. Inštalačná / serverová farma, ktorú používa, nie je nič iné ako Enigma, ktorá bola založená v októbri 2014 na Islande. aby sa pôvodne ťažilo Ethereum.

Vďaka Genesis Mining sa to otvorilo širšiemu počtu digitálnych aktív. Prvou výhodou je, že to od jednotlivca odoberá potrebu nákladného a energeticky náročného vybavenia a poskytuje mu prístup k oveľa podstatnejšej zostave..

„Výpočtový výkon Enigmy sa dosahuje špeciálne navrhnutými ťažobnými súpravami, ktoré efektívne ťažia hašovacie algoritmy pre rôzne kryptomeny, ako sú Zcash, Dash, Monero a ďalšie.“

A tu je obrázok, ktorý poskytuje prehľad výhod, ktoré ponúka spoločnosť Genesis Mining za prenájom hardvérových súprav na ťažbu bitcoinov v porovnaní so založením vlastnej serverovej farmy:

výhody ťažby genézy

Všetci používatelia musia urobiť, aby mohli začať ťažiť s Genesis, zaregistrovať sa pomocou vlastného účtu a pomerne rýchlo sa pustiť do ťažby čohokoľvek od veľkých kryptomien (Ethereum, Bitcoin, atď.) Až po altcoiny v závislosti od preferencií používateľa.

Keď uvažujete o druhu réžie, ktorá prichádza s ťažbou, predplatné Genesis vám ušetrí dosť veľkú bolesť. Najmä keď tieto režijné náklady môžu pozostávať z nákupu a údržby hardvéru spolu s účtami za elektrinu.

Jedným zo sloganov, ktoré spoločnosť Genesis používa, je to, že je jedným z „popredných svetových poskytovateľov hash energie“, čo je pravdepodobne pravdivé tvrdenie aj veľmi silná predajná stránka..

Tieto réžie ani nehovoria o druhu napätia, ktoré prichádza s pokusom o úspešné získanie hashovej sily potrebnej na vyriešenie bloku a jeho veľmi zložitých rovníc..

Pre fanatikov, ktorí sa snažia bojovať v bitke o hash s oveľa väčšími ťažobnými spoločnosťami, je to ekvivalent pretekania olympionika s pluhom na chrbte..

Zdá sa, že spoločnosť Genesis má vlastné špecializované dátové centrá, ktoré majú viac ako dostatočný potenciál ponúknuť používateľom alternatívu hromadného hashovania a zarábania kryptomien overovaním transakcií z davu..

Aké populárne bolo cloudové riešenie Genesis u používateľov? S viac ako 2 miliónmi používateľov v sieti (podľa webovej stránky spoločnosti) môžeme minimálne predpokladať, že sa ukázalo ako jasná alternatíva ťažby. Okrem dátumu začatia roku 2013 a prevádzkovania lokačných služieb na Islande v roku 2014 to boli roky 2015 – 2019, kedy sa spoločnosť Genesis Mining stala jedným z najväčších poskytovateľov cloudových služieb kryptomeny..

V roku 2015 oslovili viac ako 100 000 zákazníkov a zahájili svoju prvú kampaň na zvyšovanie povedomia o bitcoinoch. Potom v roku 2016 sa ich „billboard Jamie Dimon“ stal virálnym okrem odosielania bitcoinov do vonkajšej strany priestor. V roku 2017 sa im podarilo osloviť viac ako 2 000 000 používateľov (zo 100 rôznych krajín) na vrchole posledného behu kryptotrhového býka a byť tiež uvedení na šou CNN Quest Means Business, keď navštívili svoje islandské ťažobné farmy. Počas medvedieho trhu v roku 2018 expandovali do Švédska, zahájili kampaň „Bankers Against Bitcoin“ na podujatí Consensus v New Yorku a prostredníctvom svojej technológie Radiant Technology vyhrali cenu „Mining Initiative of the Year Award 2018“..

Nadviazali na svoje pôsobivé výsledky a vystúpili spolu s Andersonom Cooperom v televíznej šou 60 minút, kde predstavili svoje ťažobné zariadenie Enigma..

Výzvy – pre baníkov

Systém Genesis Cloud Mining zatiaľ znie ako skutočne dobrá ponuka pre používateľov, ktorí hľadajú začiatok v ťažbe alebo zvýšenie množstva hashovacej sily, ktorú môžu využiť. Čo však s existujúcimi baníkmi?

Pohľad na vyššie uvedené môže ľahko vyriešiť množstvo problémov, ktoré majú jednotliví ťažiari pri validácii blokov. Prístup k serverom, ako sú tieto, znamená, že baníci s domácim hardvérom sa môžu zapojiť do oveľa väčšieho poľa, aby zvýšili svoje šance na získanie kryptomeny.

V porovnaní s inými druhmi riešení založených na cloudových výpočtoch sa nezdá, že by používatelia mohli kdokoli využívať svoj vlastný výpočtový výkon. Toto riešenie je celkom bežné medzi riešeniami streamovania hier v blockchainovom svete.

Jedna vec, ktorá je dobre triedená pomocou cloudovej ťažby Genesis, je sledovanie vašich štatistík ako baníka. V závislosti od toho, ako dobre sa v tom vyznáte, si musíte ešte vytvoriť dostatočne intuitívne rozhranie, ktoré vám umožní sledovať váš hashrate, energetický výdaj i to, koľko zarábate.

To môže byť problematické aj pre tých ostrieľaných baníkov, takže Genesis to efektívne agreguje. Aj keď to znamená, že od baníkov sa nevyžaduje, aby sa zaoberali podrobnosťami ich ťažby, GCM poskytuje používateľom pravidelné aktualizácie o tom, koľko používatelia zarábajú v pomere k použitej hashovacej sile..

Cloudová ťažba Genesis – ako to funguje

Ak ste jedným z tých začínajúcich / existujúcich baníkov, ktorí sa snažia zapojiť do Genesis, začatie je celkom jednoduché. Najskôr však možno budete musieť urobiť nejaký prieskum.

Prečo? Aj keď to nie je úplne nevyhnutné pre tých, ktorí predtým boli baníkmi. Pre začiatočníka, ktorý sa do nej chce zapojiť, pravdepodobne nebudete mať potuchy o tom, koľko výpočtovej sily chcete použiť, a budete len zbežne rozumieť tomu, aké aktívum chcete ťažiť.

Našťastie majú webové stránky ako CryptoCompare pre účely výpočtovej sily / hashovacej sily množstvo nástrojov, pomocou ktorých môžete vypočítať ziskovosť rôznych hash sadzieb. Potom môžete urobiť krížový odkaz s týmto typom cenových plánov, ktoré GCM ponúka.

Momentálne to pozostáva z:

  • Zlato (štartovací plán), ktoré momentálne stojí 181 dolárov za 1,5 terahashes za sekundu (TH / s)
  • Platina, čo predstavuje masívny nárast nákladov na 3 036 dolárov. Je to však preto, lebo poskytuje používateľom 25 TH / s.

Samo o sebe sa to matematicky zdá ako trochu falošná ekonomika. Ale tento masívny skok v cene vyvoláva dojem, že toto je druh plánu, ktorý budú používatelia potrebovať, aby uspeli v ťažbe.

  • Diamantový plán je ďalším na zozname a stojí nateraz 5 365 dolárov. Poskytuje používateľom 44 TH / s.

Prípadne sa môžete rozhodnúť pre iný druh objemu hashovania spolu s vlastným plánom. Vďaka tomu môžete získať stanovené množstvo TH / s, ktoré najlepšie vyhovuje vášmu rozpočtu.

Predtým, ako sa do toho pustíte bezhlavo a vyberiete si plán, musíte zvážiť niekoľko vecí. Prvá je, že či už plán, ktorý si vyberiete, bude pre vás ziskový.

Druhou vecou je, že by ste si mali prečítať drobné písmo. Tento bod spočíva v tom, že ak sa rozhodnete začať využívať cloudovú ťažbu, musíte podpísať 18-mesačný záväzok. Tu je videoprehliadka spoločnosti Genesis Mining a jej fungovania:

Obmedzenia

Ako Genesis Cloud Mining pripúšťa, existujú aj premenné mimo jeho kontrolu, ktoré vám môžu zožrať zisky z práce s nimi..

„Denné ťažobné výstupy sú variabilné a určujú ich dva faktory: náročnosť ťažby a technológia použitá pri ťažbe. Aj keď je prvý faktor nepredvídateľný a nemôžeme ho ovládať, vždy nasadíme najmodernejšiu technológiu ťažby a budeme sa snažiť, aby naše dátové centrá fungovali na maximum pre vás. “

Aj keď využíva niektoré špičkové technológie (so zaujímavým využitím obnoviteľnej geotermálnej energie ako zdroja energie), so zmenami v miere obtiažnosti ťažby nemôžu jednotliví používatelia ani podniky nič urobiť..

Ale jedným veľkým faktorom, ktorý treba brať do úvahy, je to, že v súčasnej atmosfére kryptoobchodovania – nie je v súčasnosti ziskové podieľať sa na ťažbe.

Absolútne nemôžeme úplne vylúčiť druh režijných nákladov, ktoré systémy ako Genesis robia zastaranými. Ale aj s týmto vedomím – pri pohľade na druh ročného príjmu, ktorý môžete získať od 25 do 44 TH / s, a to aj pri zohľadnení nákladov na údržbu, by ste dosiahli ročný príjem od 1 474 do 2 590 dolárov.

Ak to vezmete do úvahy, v tomto okamihu by ste boli skutočne v negatívnom vlastnom imaní. Ale je to tak, že Genesis vyšplhá na svoje poplatky? Vôbec nie. Realita je taká, že kryptomeny prešli klesajúcimi cenovými trendmi, takže je nerentabilné ich ťažiť v súčasnosti.

Úroveň obtiažnosti ťažby však môže kolísať, rovnako tak môže kolísať aj cena. A keď sa používatelia dostanú k ťažbe, nejde o krátkodobé ciele, ide skôr o dlhodobé investície.

Budeme pokračovať v aktualizácii tejto recenzie spoločnosti Genesis Mining, pretože záujem bude určite stúpať vzhľadom na to, že bitcoiny budú na konci roku 2020 klesnúť na polovicu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map