Čo je Decentraland (MANA)? Všetko, čo potrebujete vedieť

Decentraland (MANA) je platforma pre virtuálnu realitu a blockchainová sieť, ktorej cieľom je revolučne zmeniť spôsob, akým vývojári a tvorcovia speňažujú obsah a tiež aplikácie. Vďaka 3D zážitku ponúka Decentraland pohlcujúci zážitok aj pre používateľov, vývojárov a investorov. 

V tomto článku vysvetlíme, čo je Decentraland, ako funguje a prečo sa oplatí pozrieť si tento projekt do budúcnosti.. 

Čo je Decentraland: Úvod

S pokračujúcim rozširovaním trhu s kryptomenami sú zverejňované nové projekty. Aj keď mnohé z nich už zmizli, v platnosti zostávajú iba tí najprosperujúcejší a najvyspelejší. Decentraland vznikol po uskutočnení Initial Coin Offering (ICO) ešte v auguste 2017. ICO bol taký úspešný, že sa tokeny MANA predali za pár sekúnd. 

Podľa opisu projektu by digitálna mena MANA umožnila používateľom nakupovať LAND v ekonomike virtuálnej reality. 

V projekte sa uvádzalo:

„MANA umožní používateľom nakupovať a predávať virtuálne nehnuteľnosti s názvom LAND a úplne sa ponoriť do ekonomiky virtuálnej reality v Decentralande.“ 

Tím, ktorý stojí za projektom, začal pracovať na platforme Decentraland už v roku 2015, keď predstavil dôkaz koncepcie prideľovania vlastníctva digitálnych nehnuteľností používateľom v blockchainovej sieti. Technologickým lídrom je Esteban ORdano, ktorý spoluzakladal Smart Contract Solutions. Vedúcim projektu je Ari Meilich, ktorý bol analytikom prieskumu trhu v spoločnosti CRV. 

Prostredníctvom inteligentnej zmluvy Ethereum (ETH) sa na blockchaine udržuje vlastníctvo LAND. Vďaka tomu je Decentraland jedným z najväčších projektov založených na sieti Ethereum, čo sa týka objemu k dnešnému dňu. 

V dnešnej dobe sa sieť neustále rozširuje a na rôznych úrovniach sa rozvíja rôzny vývoj. Zahŕňa to vytvorenie avatarov, vylepšené mapovacie nástroje, aukcie pozemkov a ďalšie. 

Decentraland už podpísal mnoho partnerstiev s inými projektmi, vrátane Aragonu, district0x a tiež imToken. Medzi niektorých poradcov siete patria Luis Cuende, vedúci projektu Aragon, Jake Brukhman, zakladateľ CoinFund a tiež Xiolai Li, zakladateľ INBlockchain.. 

Čo sú LAND a MANA? Kde ich kúpiť?

Ako už bolo spomenuté vyššie, LAND je majetok, ktorý je založený na blockchainovej technológii, ktorá má obmedzený prísun a má rozlohu 33 × 33. Jednotlivci a vývojári však môžu stavať vysoké veže alebo akékoľvek iné výtvory. 

MANA je virtuálna mena, ktorá napája celý ekosystém Decentraland, od aukcií až po prevody. Digitálna mena MANA je jedným z top 45 tokenov ERC-20 a patrí medzi najlepších 120 v CoinMarketCap. Pri mnohých rôznych príležitostiach sa obchodovalo medzi 80 najcennejšími žetónmi. 

V súčasnosti sa s každou mincou MANA obchoduje okolo 0,0422 USD a jej trhová kapitalizácia je 44 miliónov USD, len pár rokov po uvedení na trh. Aj keď v roku 2017 bol veľký záujem o ICO a mnoho projektov zlyhalo, Decentraland naďalej ukazuje, aká je odolná pokračovaním vo svojom rozvoji.

Ak si chcete kúpiť tokeny MANA, najlepším spôsobom je to prostredníctvom Coinbase, jednej z najpopulárnejších platforiem digitálnej meny na svete.. Ak kliknete na tento odkaz a investujte 100 dolárov do niektorých mincí, ktoré Coinbase momentálne ponúka, získate uvítací bonus 10 dolárov. 

Ďalším spôsobom, ako získať digitálnu menu, je použitie Binance, jedna z najuznávanejších a najväčších kryptoburz na trhu z hľadiska objemu obchodovania. 

Tí jednotlivci, ktorí si chcú kúpiť POZEMOK, môžu tak urobiť zadaním trhovisko Decentralnad má. V čase písania tohto článku stojí najlacnejší LAND 10 388 MANA, čo je v prepočte ~ 436 USD. Pozemky, ktoré sa nachádzajú blízko centra mesta Genesis, sú vo všeobecnosti oveľa nákladnejšie ako pozemky na okraji mesta.. 

Zakaždým, keď si užívateľ kúpi POZEMOK, použitá MANA sa spáli. Je tiež možné kúpiť POZEMOK za niekoľko miliónov alebo dokonca miliárd MANA (ak ich niekto má). Maximálna dodávka sa predpokladá na 2 644 403 343 MANA, zatiaľ čo obehová zásoba je v súčasnosti 1 050 141 509. 

Je tiež možné kúpiť MANA prostredníctvom niekoľkých búrz, okrem iných napríklad Bittrex a tiež Upbit. Digitálne aktívum sa v súčasnosti obchoduje proti tetherom (USDT), ETH, bitcoinom (BTC) alebo USD minciam (USDC). 

Rozvoj a rast spoločnosti Decentraland

Tím za spoločnosťou Decentraland pracuje s koncepciou rozvoja, ktorá je rozdelená do etáp alebo „vekov“. Prvá etapa je známa ako „doba kamenná“, ako ju nazvali hlavní vývojári spoločnosti Decentraland. 

Druhá etapa sa nazýva „doba bronzová“ a začína vývojom virtuálneho sveta v 3D, ktorý je rozdelený na pozemky. Každá z týchto parciel má informácie o vlastníkoch a tieto informácie sú uložené v blockchaine. 

Ďalšou etapou je „doba železná“, v ktorej inovácie a vývoj robia z Decentraland veľmi atraktívnu sieť a projekt, ktorý treba nasledovať. V tejto chvíli je možné vidieť vytváranie aplikácií a tiež možnosť speňaženia obsahu. Je to prvýkrát, čo vývojári môžu prostredníctvom tejto platformy speňažiť svoje výtvory a aplikácie. 

Jednou z hlavných charakteristík Decentralandu je, že ide skutočne o decentralizovaný svet, v ktorom môžu tvorcovia a vlastníci pozemkov nasadiť svoje aplikácie bez toho, aby všetko kontroloval centralizovaný orgán. Keďže sieť je založená na Ethereu, všetko je zaregistrované v tomto verejnom blockchaine. 

Decentraland je prvá platforma VR, ktorá umožňuje používateľom vlastniť ich pôdu pomocou technológie blockchain. Prístup do siete je možný nielen prostredníctvom webového prehliadača, ale aj prostredníctvom zariadení VR. Všeobecne platí, že tieto platformy VR na celom svete majú tendenciu byť ovládané jednou spoločnosťou s centralizovanými servermi. 

Spoločnosť Decentraland má tendenciu usporadúvať aukcie POZEMKOV, v ktorých môžu používatelia a kupujúci, ktorí majú záujem, kúpiť POZEMOK, ktorý spoločnosť predáva. Prvá aukcia sa konala v decembri 2017 a druhá sa uskutočnila v decembri 2018. Prekvapivo, Binance uzavrel partnerstvo s Decentralandom pre druhú LAND aukciu umožňujúcu používateľom nakupovať LAND pomocou tokenov Binance Coin (BNB). 

Mesto Genesis

Hlavné mesto sveta Decentaland sa volá Genesis City, čo je na námestí zhruba toľko ako Washington DC. Používatelia si môžu vytvárať svoje vlastné miesta v celom meste a v mnohých dostupných oblastiach. Existujú zóny ako obchodné, priemyselné a obytné miesta. 

Okrem nej má mesto aj svoje vlastné Program obsahu Genesis ktorá umožňuje tímom vývojárov predkladať návrhy blockchainových hier a interaktívnych zážitkov. Tím za spoločnosťou Decentraland investuje celkovo 5 miliónov dolárov na stimuláciu týchto projektov a poskytnutie financovania tým, ktorí to potrebujú.

Toto mesto otvára vývojárom dvere k tomu, aby začali vytvárať blockchainové hry. Vzhľadom na skutočnosť, že Pôda dostupná pre každý projekt je obmedzená, čo predstavuje výzvu pre spoločnosti, ktoré chcú na tomto Genesis City vytvoriť rôzne hry.. 

Decentraland zároveň pracuje s obmedzenou grafikou, aby oslovil čo najviac používateľov po celom svete. Existuje niekoľko hier, ktoré je možné rozvíjať, ako sú napríklad lovy na mrchožrouty, súťaže zručností, remeselné práce, balíčky ako hracie štvorce, hry s lupami a mnoho ďalších.. 

Záverečné úvahy o Decentralande

Platforma Decentraland sa ukázala ako potenciálny uchádzač medzi top kryptomenami na trhu. Cieľom je ponúknuť virtuálny svet, kde by spoločnosti, jednotlivci a ďalšie strany mohli rozvíjať ekonomické aktivity prostredníctvom ZEME, ktorú získali. 

Cena digitálnej meny MANA bola stabilnejšia ako iné digitálne aktíva, ktoré vyleteli niekoľko tisíckrát. Digitálna mena dosiahla maximálnu cenu 0,24 USD počas býčieho behu ICO začiatkom roka 2018 a najnižší bod po uvedení na trh bol vo februári tohto roku takmer 0,033 USD za mincu. 

Toto je cenový graf spoločnosti MANA spoločnosti Decentraland

Ak bude vývoj siete pokračovať a sľuby sa stanú skutočnými, má platforma jasný potenciál vyvinúť sa do veľmi výnosného a uznávaného projektu na trhu s kryptomenami.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map