Abra pokutoval 300 000 dolárov v spoločnom úsilí SEC a CFTC za „výmenu zabezpečenia“

V rámci spoločného úsilia Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a Komisie pre cenné papiere (SEC) dostala aplikácia pre obchodovanie s kryptomenami Abra a jej partner, spoločnosť Plutus Technologies, pokutu 300 000 dolárov. Celková suma predstavuje dve pokuty vo výške 150 000 dolárov, pričom každá z nich bola zaplatená CFTC a SEC.

Pokuty uložili dva regulačné orgány za „ponuku a predaj swapov založených na zabezpečení retailovým investorom bez registrácie a za to, že s týmito swapmi neuskutočnili transakciu na registrovanej národnej burze“. Ďalšie informácie nájdete v dokumente Objednávka CFTC a Objednávka SEC.

Stručná časová os

Aj keď existujú prípady, keď spoločnosti zjavne porušujú predpisy, situácia týkajúca sa Abra a Pluta nie je taká jednoduchá.

Problém pôvodne vznikol pred rokom, keď Abra prvý raz zabehol so SEC. V tom čase spoločnosť Abra ponúkla svojim klientom „syntetickú expozíciu“ voči cenným papierom založeným v USA. To sa dosiahlo tým, že spoločnosť Abra poskytla svojim klientom prístup k investíciám vo forme zmluvy, ktorá napodobňovala cenné papiere, bez toho, aby došlo k nákupu podkladového aktíva..

Výsledkom tejto služby bolo uskutočnenie viacerých udalostí.

  • SEC identifikuje službu výmeny služieb Abra ako službu porušujúcu predpisy
  • Po zistení, že obsluhuje amerických investorov, Abra ukončuje výmenu zabezpečenia
  • Abra presúva rôzne operácie na Filipíny
  • Opätovné spustenie služieb výmeny informácií s odvolaním prístupu investorom so sídlom v USA.

Nanešťastie pre Abru a Pluta, regulačné orgány sa domnievali, že ukončenie služby pre amerických investorov a presunutie časti ich operácií na Filipíny nestačí. Zistilo sa, že veľká časť dizajnových a prevádzkových aspektov služby sa v USA naďalej vyskytovala, čo podlieha americkým predpisom.

Zástupcovia CFTC a SEC sa k tomu vyjadrili. Dotkli sa toho, ako napriek obmedzeniam investorov pravidlá stále platia.

Uviedol Daniel Michael, vedúci oddelenia komplexných finančných nástrojov divízie SEC Enforcement,

„Podniky nemôžu ignorovať registračné požiadavky určené na to, aby poskytli investorom informácie potrebné na vyhodnotenie transakcií s cennými papiermi … Ďalej, podniky, ktoré štruktúrujú a uskutočňujú výmeny založené na zabezpečení, sa nemôžu vyhnúť federálnym zákonom o cenných papieroch iba transakciami predovšetkým s retailovými investormi mimo USA a nastavením podnietiť zahraničný subjekt, aby konal ako protistrana pri vykonávaní rozhodujúcich častí ich podnikania v Spojených štátoch. “ 

Poplatky

Zatiaľ čo CFTC aj SEC boli zapojené do vydávania týchto pokút, ich rozhodnutia boli nezávislé. V obidvoch prípadoch boli Abra a Plutus schopní zaplatiť pokutu bez toho, aby sa pripustili nejaké priestupky. Nasledovali zistenia regulačných orgánov.

CFTC – Abra / Plutus porušil tým, že „… vstupuje do nelegálnych mimoburzových swapov v digitálnych aktívach a cudzej mene s americkými a zahraničnými zákazníkmi a porušuje registráciu.“

SEC – Abra / Plutus v rozpore s: „… ustanoveniami federálneho zákona o cenných papieroch týkajúcich sa neregistrovaných ponúk a predaja swapov založených na cenných papieroch a vyžadujúcich, aby sa určité swapové transakcie uskutočňovali na registrovanej národnej burze.“


Peniaze na ušetrenie

Zhruba pred dvoma mesiacmi sme informovali o investícii 5 miliónov dolárov do Abry, ktorú uskutočnila Stellar Development Foundation (SDF). Tento krok v tom čase upútal našu pozornosť, pretože znamenal pre Abru potenciál nakoniec preniknúť do sveta stablecoinov a digitálnych cenných papierov. SDF prejavil záujem o tieto typy investícií, o čom svedčí podobná minulá investícia do platformy bezpečnostných tokenov, DSTOQ.

S touto pokutou by to vyzeralo, akoby Abra celý čas obchodoval s cennými papiermi – aj keď si to neuvedomovali.

Napriek tomu, že je dnes potrebné zaplatiť pokuty, o ktorých sa tu diskutuje, sa zdá, že Abra nebude fázovaná. Medzi spomínanou investíciou z SDF a ďalšími spoločnosť Abra od svojho vzniku zvýšila na sever zo 45 miliónov dolárov.

Abra

Spoločnosť bola založená v roku 2015, Abra je aplikácia na investovanie v kryptomene založená z Mountain View v Kalifornii. Od svojho uvedenia sa spoločnosť Abra stala populárnou platformou pre investorov. Poskytuje prístup a obchodnú podporu pre množstvo digitálnych aktív.

Generálny riaditeľ & Zakladateľ, Bill Barhydt, v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map