Definícia „akreditovaného investora“ zmenená a doplnená Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC)

V priebehu roka 2020 mala Americká komisia pre cenné papiere (SEC) plné ruky práce. Nielenže regulačný orgán prijal rôzne spoločnosti, aby plnili úlohy v minulosti, ale tiež vyvinul úsilie na stimuláciu investičných trhov. Toto úsilie bolo preukázané prostredníctvom rôznych návrhov zmien a doplnení platných pravidiel a definícií.

Osem mesiacov po predložení návrhu na zmenu a doplnenie a rozšírenie definície „akreditovaného investora“ Komisia pre cenné papiere tieto zmeny oficiálne prijal.

Nový „akreditovaný investor“

Predchádzajúca definícia akreditovaného investora bola správa, že na zarobenie peňazí potrebujete peniaze; pre jednotlivcov musela byť ich čistá hodnota vyššia ako 1 milión USD a / alebo ročný príjem vyšší ako 200 000 USD. S novými zmenami pre akreditovaných investorov sa SEC rozhodla klásť zvýšený dôraz na „finančnú náročnosť“ ako na faktor, ktorý určuje vašu oprávnenosť investovať ako akreditovaný investor, okrem toho, že pôvodné požiadavky stále platia. Predseda SEC Jay Clayton poznamenal: „Po prvýkrát bude jednotlivcom umožnené zúčastňovať sa na našich trhoch so súkromným kapitálom nielen na základe ich príjmu alebo čistého imania, ale tiež na základe zavedených jasných opatrení finančnej sofistikovanosti.“

Aby mohol niekto preukázať svoju „finančnú náročnosť“, bude SEC skúmať rôzne veci – každú z nich musí investor dostatočne preukázať.

  • Odborné znalosti
  • Skúsenosti
  • Certifikácie

So zameraním na tieto vlastnosti investorov, a nielen na čisté imanie, sa novej definícii prispôsobí značný počet investorov, ktorí boli predtým vylúčení.

Okrem rozšírenia definície týkajúcej sa individuálnych investorov sa SEC tiež rozhodla zahrnúť do svojej pôsobnosti rôzne nové subjekty. Nasleduje iba niekoľko z týchto nových pozmeňujúce a doplňujúce návrhy poskytuje SEC,

  • pridať novú kategóriu pre akýkoľvek subjekt vrátane indiánskych kmeňov, vládnych orgánov, fondov a subjektov organizovaných podľa právnych predpisov cudzích krajín, ktoré vlastnia „investície“, ako sú definované v pravidle 2a51-1 (b) podľa zákona o investičných spoločnostiach, v viac ako 5 miliónov dolárov a ktorá nebola vytvorená na konkrétny účel investovania do ponúkaných cenných papierov;
  • pridať „rodinné kancelárie“ s majetkom v správe najmenej 5 miliónov dolárov a ich „rodinnými klientmi“, pretože každý termín je definovaný v zákone o investičných poradcoch; a
  • pridať k definícii akreditovaného investora pojem „manželský ekvivalent“, aby manželské ekvivalenty mohli združovať svoje financie na účely kvalifikácie ako akreditovaných investorov.

Aj keď sú tieto zmeny veľmi vítané a pre niektorých ľudí prinesú investície inkluzívnejšie, mnoho Američanov nebude môcť investovať, ak nespĺňajú peňažné, skúsenosti alebo vzdelanie. Významné prekážky brániace investovaniu sú čiastočne príčinou rastu kryptotrhu; nižšie bariéry vstupu umožnili ľuďom, ktorí by nespĺňali definíciu akreditovaného investora (ani novú definíciu), investovať do startupov, ktoré by im inak nikdy neboli prístupné. Bohužiaľ, pretože SEC odmieta regulovať kryptopriestor, títo investori naďalej investujú do rizikových krypto startupov, pretože je to jedna z mála investičných možností pre začínajúce podniky, ktorá je im k dispozícii.

Predchádzajúce návrhy

Zmeny a doplnenia „akreditovaného investora“ sú iba jedným prístupom, ktorý SEC uplatňuje pri modernizácii svojho prístupu k kapitálovým trhom.

Predtým, ako sa program COVID-19 stal pandémiou, ktorá mení život, je to SEC, ktorú videl prínos crowdfundingu. Nie je žiadnym tajomstvom, že popularita akciového crowdfundingu si rýchlo získava popularitu, pričom rôzne spoločnosti zaznamenali výrazný nárast účasti investorov, pretože svet predstavuje cestu vpred po pandémii. SEC preto rozhodla o zmene a doplnení pravidiel týkajúcich sa výnimiek z prospektu v nádeji, že mladým začínajúcim podnikom umožní ľahší prístup ku kapitálu..

V tomto návrh, uvoľnili by sa obmedzenia týkajúce sa platforiem kolektívneho financovania, a to predovšetkým zvýšením peňažných limitov udalostí generovania kapitálu hromadne. Keď to SEC prvýkrát uviedla, podrobnejšie sme sa pozreli, čo tieto zmeny znamenajú, a či je potrebné vzrušenie.

Komisia pre cenné papiere

SEC je regulačný orgán so sídlom v Spojených štátoch. Úlohou SEC je podporovať spravodlivé a transparentné trhy, SEC je zodpovedná za tvorbu a presadzovanie predpisov týkajúcich sa aktív považovaných za cenné papiere.

V ďalších správach

Aj keď niekedy môže byť vzťah medzi SEC a svetom blockchainu napätý, v jeho radoch je pozoruhodná postava, o ktorej je známe, že túto technológiu prijíma – komisár Hester Peirce.

Nielenže sme mali to šťastie, že sme v minulosti mali možnosť urobiť rozhovor s komisárkou Peirceovou, ale nedávno sme sa venovali správam o jej znovuzvolení na druhé funkčné obdobie na SEC. Dúfame, že s týmto znovuzvolením dosiahneme ďalší pokrok v oblasti liečby úsilia založeného na blockchaine.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map