Kanadskí správcovia cenných papierov (CSA) adresujú krypto-aktíva v rámci regulačného rámca

Oznámenie 21-327

Kanadskí správcovia cenných papierov (CSA) nedávno vydané Oznámenie 21-327 – „Pokyny k uplatňovaniu právnych predpisov o cenných papieroch na subjekty uľahčujúce obchodovanie s kryptoaktívami“.

Názov môže byť sústo, ale cieľ je jednoduchý – Vzdelávať obchodné platformy a širokú verejnosť, ako sa predpisy o cenných papieroch týkajú ich činností.

Na účely vzdelávania môže byť jednoduchšie pochopiť viac prípadov, v ktorých sa neuplatňujú zákony o cenných papieroch, ako veľa prípadov, v ktorých sa uplatňujú. CSA naznačuje nasledovné:

„Platformy by všeobecne nepodliehali právnym predpisom o cenných papieroch, ak by platila každá z týchto možností:

 • samotné podkladové kryptomena nie je cenným papierom alebo derivátom; a
 • zmluva alebo nástroj na nákup, predaj alebo dodanie kryptomeny
 • má za následok povinnosť okamžitého dodania kryptomeny a
 • sa vyrovná okamžitým dodaním kryptomeny používateľovi platformy v súlade s typickou komerčnou praxou platformy. “

Ako je zrejmé z vyššie uvedených bodov, v skutočnosti nie je veľa prípadov, keď burzová činnosť nespadá do rozsahu pôsobnosti existujúcich zákonov o cenných papieroch..

Či už z dôvodu nepochopenia platných predpisov alebo úmyselného ignorovania, mnoho aktívnych búrz v Kanade v súčasnosti porušuje rôzne nariadenia týkajúce sa cenných papierov. Pre používateľov týchto búrz a samotné spoločnosti sa CSA všemožne snaží objasniť, ako presne sa na ich činnosti vzťahujú predpisy o cenných papieroch. Pre tých, ktorých táto aplikácia znepokojuje alebo ich iba zaujíma, si prečítajte príslušné upozornenie TU.

Potláčanie priemyslu?

Aj keď niektorí môžu toto oznámenie považovať za taktiku strachu, pretože chcú utlmiť rýchlo rastúce odvetvie, ČSA sa snažia túto predstavu potlačiť. Organizácia chce, aby verejnosť vedela, že skutočne podporuje technologický rast a vlastné prispôsobenie sa dobe.

CSA si našla čas na ukončenie svojej výzvy nasledujúcim vyhlásením,

„Vítame inovácie a uvedomujeme si, že nové fintech podniky nemusia zapadnúť do existujúceho rámca. Regulačné pieskovisko CSA je iniciatívou ČSA na podporu fintech firiem, ktoré sa snažia ponúkať inovatívne produkty, služby a aplikácie v Kanade. Umožňuje firmám zaregistrovať sa a / alebo získať výnimočnú úľavu od požiadaviek zákona o cenných papieroch v rámci rýchlejšieho a pružnejšieho procesu ako prostredníctvom štandardnej aplikácie, aby mohli testovať svoje produkty, služby a aplikácie na kanadskom trhu, spravidla v časovo obmedzenom režime. základe.

Bolo zaregistrovaných niekoľko spoločností, ktoré majú podniky alebo projekty, ktoré zahŕňajú kryptomeny, alebo im bola poskytnutá oslobodená výnimka z požiadaviek zákona o cenných papieroch. “

Hra v karanténe

Aj keď mnoho hráčov v tomto sektore môže hrať podľa vlastných pravidiel, rôzne spoločnosti sa pokúsili spolupracovať s regulačnými orgánmi. Nasledujúci zoznam obsahuje zoznam osôb, ktoré boli doteraz prijaté do vyššie uvedeného sandboxu CSA a ktoré dosiahli určité výnimky z platných zákonov..

 • ZED Network Inc..
 • TokenGX Inc..
 • Majestic Asset Management LLC
 • Rivemont Investment Inc.
 • 3iQ plodina.
 • Token Funder Inc..
 • Ross Smith Asset Management ULC
 • First Block Capital Inc..
 • Impak Finance Inc.
 • Angel List LLC a AngelList Advisors LLC

Strategický cieľ 6

Vydanie oznámenia 21-327 nie je prekvapením. ČSA sú už dlho zasvätené pokroku vo svete blockchainu; A to až tak, že ČSA osobitne vyčlenili odvetvie v rámci svojho naposledy zverejneného obchodného plánu.

Tento obchodný plán, ktorý bol vydaný v polovici roku 2019, sa zameriava na rôzne strategické ciele v časovom rámci 3 rokov. Ich zámerom pri príležitosti # 6 bolo „reagovať na objavujúce sa regulačné problémy súvisiace s technológiami“.

Zo 4 iniciatív obsahujúcich „strategický cieľ 6“ sa 3 týkajú kryptoaktív a ich miesta v rámci predpisov o cenných papieroch. Ide o tieto 3 iniciatívy:

 • Navrhnúť regulačný režim pre platformy na obchodovanie s kryptomenami
 • Zvážte väzobné požiadavky týkajúce sa kryptomien
 • Zvážte získavanie kapitálu a problémy, ktoré môžu byť jedinečné pre aspekty cenných papierov založených na blockchaine

CSA sumarizuje racionalitu tohto zvýšeného zamerania na technológie blockchain a DLT uvedením nasledujúcej informácie,

„DLT má potenciál transformovať prostredie finančného odvetvia. Kryptomeny sú pravdepodobne najznámejšou a najrozšírenejšou aplikáciou blockchainu. CSA zváži možné zmeny s cieľom prispôsobiť súčasný regulačný rámec tak, aby reagovali na jedinečné výzvy, ktoré prinášajú kryptomeny, ktoré spadajú pod jurisdikciu CSA. Tento strategický cieľ spočíva v (i) identifikácii objavujúcich sa regulačných problémov týkajúcich sa technológií, ktoré si vyžadujú regulačné opatrenia alebo jasnosť, a (ii) vývoji prispôsobenej a účinnej regulačnej reakcie na zistené významné problémy. “

Tento postoj, okrem najnovšieho postoja opísaného v oznámení 21-327 vyššie, je pozitívny pre rodiaci sa sektor blockchainu, pretože CSA jasne uznáva jedinečné potreby a je pripravená prispôsobiť ich prístup k regulácii. Ak si chcete podnikateľský plán prečítať celý, prečítajte si nasledujúci dokument.

Podnikateľský plán CSA – 2019-2022

Kanadskí správcovia cenných papierov (CSA)

The Kanadskí správcovia cenných papierov (CSA) sa označuje ako „zastrešujúca organizácia“. Pri presadzovaní kanadských zákonov o cenných papieroch na provinčnej úrovni slúži CSA ako sprostredkovateľ, ktorého úlohou je zjednotiť rôzne regulačné orgány na celoštátnej úrovni..

Organizácia uvádza svoje celkové iniciatívy ako zabezpečujúce,

 • Ochrana investorov
 • Podpora spravodlivých a transparentných trhov
 • Snaha o zníženie systémového rizika

Na operácie v CSA dohliada výbor odborníkov, z ktorých každý zastupuje príslušné územie alebo provinciu.

V ďalších správach

Kanada nie je jediným národom, ktorý sa snaží určiť najlepší spôsob slúženia a regulácie FinTech. Skupinový kapitál, ktorý je stále mladým prostriedkom na generovanie kapitálu, má niekoľko rokov náskok pred blockchainovým úsilím. Možno pohľad na minulé kroky podniknuté na reguláciu severoamerického crowdfundingu vrhne svetlo na to, ako sa bude s novými technológiami ako DLT a blockchain zaobchádzať.

Kapitálové skupinové financovanie v Severnej Amerike

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map