Komisár Hester Peirce ocenil 2. volebné obdobie na SEC

Odteraz až do roku 2025 sa svet blockchainu môže tešiť na minimálne jednu priateľskú tvár sídliacu v Komisii pre cenné papiere. Začiatkom tohto týždňa ním bol komisár Hester Peirce úspešne hlasoval do ďalšieho obdobia v regulačnom orgáne.

Schválenie Senátom

Hlasovanie, ktoré sa konalo 6. augusta 2020, ukončil americký senát. Aj keď zatiaľ nie je možné zabezpečiť žiadny výsledok, s týmto rozhodnutím sa počítalo už mesiace, pretože pôvodná nominácia bola predložená šesť mesiacov predtým, 6. februára..

História disentu

Aj keď existuje veľa dôvodov, prečo sa komunita blockchainu a kryptomeny zamilovala do komisárky Peirceovej, ktorá si z nej vyslúžila prezývku „kryptomena“, najzrejmejšie sú jej predchádzajúce vyjadrenia nesúhlasu..

Vyhlásenie o nesúhlase jednoducho odkazuje na vyjadrenie viery, v rozpore s názormi ostatných, a na ich konanie. Za posledných pár rokov komisárka Peirce viackrát vyjadrila svoj nesúhlas.

Winklevoss Bitcoin Trust, 2018

Prvé vyhlásenie nesúhlasu, ktoré vydal komisár Peirce, sa točilo okolo odmietnutia žiadosti o obchodovanie na burzovom fonde založenom na bitcoinoch (ETF) v roku 2018. Zatiaľ čo hlavným mandátom SEC je ochrana investorov, komisár Peirce cítil, že ich kroky boli skôr opačné . Ona uviedol, „… Obávam sa, že prístup Komisie podkopáva ochranu investorov tým, že vylučuje väčšiu inštitucionalizáciu trhu s bitcoinmi. Viac inštitucionálnej účasti by zlepšilo mnohé obavy Komisie týkajúce sa trhu s bitcoinmi, ktoré sú základom jeho príkazu na zamietnutie. “

Fondy obchodované na burze (ETF), 2020

Začiatkom roku 2020 komisárka Peirce zopakovala svoje protichodné stanovisko týkajúce sa kryptomien a produktov typu ETF. V čase medzi pôvodným vyhlásením o fonde Winklevoss v roku 2018 a teraz SEC naďalej popierala rôzne žiadosti – v podstate sa ich postoj zdvojnásobil. Ona uviedol, „… Varoval som, že váhanie Komisie pri prijímaní nových produktov a technológií brzdí inovácie v tejto krajine a hrozí, že podnikateľov a príležitosti, ktoré vytvárajú, privedie do iných jurisdikcií. Činnosť Komisie v tejto oblasti za posledných osemnásť mesiacov tieto obavy potvrdzuje. Medzitým záujem investorov o získanie podielu na bitcoinoch stále rastie. “

Telegram, 2020

Tento príklad je najnovší z týchto troch. Komisárka Peirce, ktorá sa konala v júli 2020, počas prejavu na Blockchain Week Singapore, sa dotkla toho, prečo si myslí, že kroky SEC proti Telegramu boli chybné. Aj keď jej postoj nebol zverejnený v oficiálnom vyhlásení o nesúhlase, bolo to napriek tomu jasné. Ona uviedol, “Telegram sa rozhodol ukončiť svoj právny boj tým, že sa s nami usadil.” Nepodporil som riešenie, pretože som nepodporil príslušnú akciu. Nepodporujem správu, že distribúcia tokenov vo svojej podstate zahŕňa transakciu s cennými papiermi. “

Veľké plány

Aj keď môže byť ľahké nesúhlasiť s kolegami niekoho iného, ​​komisárka Peirce zabezpečila, že poskytla nielen kritiku. Najvýznamnejší je „návrh bezpečného prístavu“ komisára Peirceho. V návrhu bezpečného prístavu by spoločnosti profitovali z „trojročnej odkladnej lehoty, v rámci ktorej by mohli uľahčiť účasť a rozvoj funkčnej alebo decentralizovanej siete vyňatej z ustanovení o registrácii podľa federálnych zákonov o cenných papieroch, pokiaľ podmienky sú splnené. “ Toto je zaujímavý a dôležitý prístup; čas dokázal, že hoci veľa aktív založených na blockchaine môže začať svoj život ako cenné papiere, môžu sa neskôr transformovať do inej triedy aktív. Jedným z takýchto príkladov je veľmi populárne Ethereum.

Ethereum, ktoré držalo ICO na začiatku svojho životného cyklu, sa odvtedy stalo funkčnou decentralizovanou platformou a tokenom. Tento jednoduchý prechod, ktorý bol vždy plánovaný, umožnil, aby sa Ethereum zmenilo z zabezpečenia na jednoducho token.

Realizáciou tohto návrhu by inovatívne a dobre mienené spoločnosti mali väčší priestor na výrobu produktov novej generácie bez obáv z následkov SEC (za predpokladu, že spoločnosti splnia všetky podmienky). Návrh komisára Peirceho na bezpečný prístav je možné prečítať podrobne tu.

Nové vedenie?

Napriek tomu, že si SEC zachovala u komisára Peirceho známu tvár, regulačný orgán môže čoskoro vyzerať celkom inak.

Aj keď sa rozhovory na tento okamih utíšili, súčasný predseda SEC Jay Clayton je považovaný za kandidáta na pozíciu amerického právnika pre južný New York. Ak by k tomuto odchodu došlo, komisár Peirce by bol bezpochyby vzrušujúcou perspektívnou náhradou za funkciu predsedu.

Takýto krok by nepochybne sprevádzali odlišné prístupy k blockchainovým a kryptotrhom, pretože komisárka Peirce jasne uviedla, že je presvedčená, že trhy sú tu z dlhodobého hľadiska. Čas ukáže, či sa komisárka Peirce ocitne v plnení týchto topánok.

Komisia pre cenné papiere

Komisia pre cenné papiere (SEC) je americký regulačný orgán, ktorého úlohou je zabezpečovať spravodlivé a transparentné trhy. To sa deje prostredníctvom tvorby a presadzovania rôznych zákonov týkajúcich sa používania cenných papierov.

Predseda Jay Clayton v súčasnosti dohliada na operácie v SEC.

V ďalších správach

Začiatkom roku 2020 sme mali šťastie, že sme absolvovali exkluzívny rozhovor so samotnou komisárkou Peirceovou. V tejto diskusii sme sa dozvedeli viac o jej prístupoch ku krypto a blockchainu, ako aj o prístupe SEC. Pre záujemcov, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o komisárovi Peirceovi, nájdete tento rozhovor v plnom rozsahu TU.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map