Nigérijská SEC poskytuje objasnenie ponuky tokenov a klasifikácie digitálnych aktív

Investori sa naďalej hrnú smerom k aktívam, ako sú kryptomeny a digitálne cenné papiere, nielen k novej forme meny, ale aj k zaisteniu proti globálnej ekonomickej neistote. Výsledkom bolo, že regulačné orgány na celom svete museli prispôsobiť alebo objasniť prístupy k týmto alternatívnym triedam aktív. Najnovšie to urobí Nigérijská komisia pre cenné papiere.

Predtým, ako sa pustíme do toho, čo je zopár z týchto prístupov, nigérijská SEC si našla čas na rozptýlenie obáv zo zbytočne prísneho prístupu.

„Ponuka digitálnych aktív poskytuje alternatívne investičné príležitosti pre investujúcu verejnosť; je preto nevyhnutné zabezpečiť, aby tieto ponuky fungovali spôsobom, ktorý je v súlade s ochranou investorov, záujmom verejnosti, integritou trhu a transparentnosťou. Všeobecným cieľom regulácie nie je brzdiť technológie alebo brzdiť inovácie, ale vytvárať normy, ktoré podporujú etické postupy, ktoré v konečnom dôsledku prispievajú k spravodlivému a efektívnemu trhu. “

Predvolená klasifikácia

V tomto nedávna adresa pre verejnosť, nigérijská komisia SEC výslovne uviedla vo svojom prístupe k digitálnym aktívam uvedenie,

„Stanovisko Komisie je také, že virtuálne kryptomeny sú cenné papiere, pokiaľ sa nepreukáže opak.“

Týmto postojom odstraňuje dohady týkajúce sa zaobchádzania s digitálnymi aktívami. V zásade nezáleží na tom, či majetok nezodpovedá definícii cenného papiera. Aby sa to dalo považovať za niečo iné, je potrebné to nigérijskej komisii pre SEC preukázať od prípadu k prípadu. Iba potom, so súhlasom regulačného orgánu, môže byť majetok reklasifikovaný.

Kde leží klam

Okrem stanovenia svojej pozície, podľa ktorej sa so všetkými digitálnymi aktívami bude štandardne zaobchádzať ako s cennými papiermi, nigérijská komisia pre cenné papiere a trhy rozpracovala, v čom spočíva zodpovednosť tých, ktorí chcú zmeniť klasifikáciu majetku.

„… Bremeno dokázania, že ponúkané krypto aktíva nie sú cennými papiermi, a teda nespadajú do jurisdikcie SEC, nesie emitent alebo sponzor týchto aktív.“

Nigerijská SEC v podstate nebude brať na seba zodpovednosť za klasifikáciu každého majetku. Za preukázanie najvhodnejšej klasifikácie je zodpovedný vydavateľ tokenov.

Všetky regulované ponuky tokenov

Zatiaľ čo prvé dva objasňujúce body sa zameriavajú na investorov, tretí bol poskytnutý na objasnenie spoločnostiam, ktoré organizujú udalosti generovania kapitálu.

Všetky tieto udalosti, ktoré zahŕňajú ICO, PDS a IEO, podliehajú regulácii nigérijskej komisie SEC. Neexistujú žiadne formy alebo variácie, ktoré by sa „podobali“ existujúcim predpisom. Pretože všetky digitálne aktíva sa štandardne považujú za cenné papiere, táto klasifikácia sa prelieva do udalostí, ktoré majú uľahčiť ich predaj / distribúciu. Je to uvedené,

„… Na všetky ponuky tokenov digitálnych aktív (DATO), počiatočné ponuky mincí (ICO), zabezpečovacie tokeny ICO a ďalšie ponuky digitálnych aktív založené na blockchaine v Nigérii alebo nigérijskými emitentmi alebo sponzormi alebo zahraničnými emitentmi zameranými na nigérijských investorov sa budú vzťahovať nariadenia Komisie “

V boome ICO roku 2017 sa spoločnosti po celom svete zúčastnili týchto populárnych spôsobov zvyšovania kapitálu. Aj keď boli mnohé podvody, stále bolo veľa dobre mienených spoločností, ktoré jednoducho neboli dobre informované. Výsledkom bolo, že mnoho hostilo ICO pod dojmom, že zákony o cenných papieroch sa neuplatnia, ak to tak jednoducho nie je.

Tento postoj nigérijskej komisie SEC bol prijatý v snahe vyhnúť sa tomuto zmätku vpred. Aj keď ICO už nemusia byť také populárne, ako boli kedysi, stále sa pravidelne vyskytujú ponuky tokenov vo forme PDS a IEO.

SEC Nigéria

Nigérijská SEC v súčasnej podobe bola založená v roku 1979. Rovnako ako podobné regulačné orgány, aj ona má za úlohu zabezpečiť spravodlivé a transparentné kapitálové trhy prostredníctvom tvorby a presadzovania právnych predpisov..

Predseda predstavenstva Olufemi Lijadu spolu s predstavenstvom pre 9 osôb v súčasnosti dohliada na činnosť.

V ďalších správach

Na začiatku dnešného pohľadu na kroky nigérijskej SEC sme sa zmienili o podobných udalostiach v rôznych národoch. Niektoré z týchto udalostí zahŕňali skutočné zmeny, zatiaľ čo iné iba objasnili. Nasleduje niekoľko príkladov.

  • Nemecko
  • Taiwan
  • Japonsko
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map