Ontario Securities Commission je druhou provinciou, ktorá zakazuje BitMEX

Na nedávnej adrese adresovanej svojej klientele v Ontáriu v Kanade má populárna burza kryptomien BitMEX oznámil jeho odchod z provincie.

BitMEX poznamenáva, že tento odklon od najľudnatejšej provincie Kanady je spôsobený vynútiteľnými opatreniami prijatými Ontario Securities Commission (OSC). Bohužiaľ, keďže Ontario predstavuje viac ako tretinu obyvateľov Kanady, je to značný zásah pre kryptoobchodníkov využívajúcich BitMEX..

Pre používateľov služieb BitMEX založených na Ontariu je plánované zastavenie prevádzky 1. septembra 2020 – čo dáva používateľom jeden týždeň na to, aby si vybavili svoje záležitosti.

Budúci návrat?

Aj keď správy o tomto operačnom zákaze môžu byť pre fanúšikov burzy skľučujúce, zdá sa, že BitMEX zostáva optimistický, pokiaľ ide o budúci výnos. BitMEX vo svojej nedávnej adrese adresovanej klientom Ontária uviedol,

„Podporujeme úsilie regulačných orgánov pomôcť ustanoviť štandardy pre produkty kryptomeny, ktoré podporia pokrok v tejto rýchlo rastúcej triede aktív. Naďalej budeme spolupracovať s Ontárskou komisiou pre cenné papiere na podpore jej cieľov pre trh v Ontáriu a budeme našich klientov-rezidentov v Ontáriu neustále informovať. “

Aj keď BitMEX neobjasnil dôvody zákazu, jeho optimistický pohľad do budúcnosti by znamenal, že je možná oprava na zabezpečenie dodržiavania zákonov o cenných papieroch.

Oznámenie 21-327

Kanadské provincie a územia sú individuálne regulované subjektmi, ako je OSC. S cieľom „harmonizovať“ národný prístup k zákonom o cenných papieroch bol vytvorený kanadský správca cenných papierov (CSA), ktorý je riadený regulátormi cenných papierov z každej provincie a územia..

Dôvody stiahnutia z provincie Ontário nie sú celkom známe – možno ich však vysvetliť pri pohľade na nedávne oznámenia ČSA.

Začiatkom roku 2020 sme podali správu o kanadských správcoch cenných papierov (CSA) a ich novo vypracovanom dokumente „Oznámenie 21-327“. Toto oznámenie nás v tom čase zaujalo, pretože sa zaoberalo postojom CSA k výmenám kryptomien a tým, ako stále platia platné zákony o cenných papieroch..

Konkrétnejšie, CSA poznamenala, že hoci na burze nemusia byť hostiteľné bezpečnostné tokeny, „… transakcia zahŕňajúca kryptomenu môže podliehať právnym predpisom o cenných papieroch, ak z transakcie nevyplýva povinnosť vykonať a prevziať kryptomenu uvedenú v odseku 2“. v transakcii bezprostredne nasledujúcej po transakcii. “

CSA pokračuje objasnením, čo presne znamená „okamžité dodanie“, a to prostredníctvom nasledujúceho výňatku.

Všeobecne považujeme okamžité doručenie za také, ak:

 • platforma okamžite prevádza vlastníctvo, držbu a kontrolu nad kryptoaktívom na používateľa platformy, vďaka čomu môže užívateľ kryptomenu voľne používať alebo s ňou inak nakladať bez
 • ďalšie zapojenie sa do Platformy alebo jej pridružených spoločností alebo spoliehanie sa na ňu a
 • Platforma alebo akýkoľvek pridružený subjekt, ktorý si ponecháva akýkoľvek bezpečnostný záujem alebo akékoľvek iné zákonné právo na kryptomenu; a
 • po okamžitom dodaní kryptomeny nie je používateľ platformy vystavený riziku platobnej neschopnosti (kreditné riziko), riziku podvodu, riziku výkonnosti alebo riziku odbornej spôsobilosti zo strany platformy.
 • Nasledujúci oblek

  Napriek tomu, že 1. september je už iba týždeň, obyvatelia Ontária mali viac času ako ostatní Kanaďania, ktorí využívajú služby BitMEX. Quebec, druhá najľudnatejšia provincia v krajine, zažil vlastného provinčného regulátora cenných papierov, Autorité des Marchés Financiers (AMF), zaviesť vlastný zákaz BitMEXu v roku 2018. Medzi zákazmi uvalenými v Ontáriu aj v Québecu zhruba 60% Kanaďanov stratilo prístup k BitMEXu.

  Pokiaľ ide o budúcnosť, tieto zákazy týkajúce sa protokolu BitMEX môžu byť iba začiatkom väčšieho trendu. Uvidíme ďalšie výmeny, ktoré budú mať rovnaký osud v nasledujúcich mesiacoch, keď regulačné orgány budú naďalej venovať zvýšenú pozornosť takýmto operáciám?

  Bitmex

  Spoločnosť BitMEX, ktorá bola založená v roku 2014, je burzou kryptomien, ktorá si udržiava ústredie v ostrovnom štáte Seychely. Od uvedenia na trh sa spoločnosti BitMEX podarilo vybudovať globálnu prítomnosť a prerástla do jednej zo známejších platforiem tohto druhu.

  Generálny riaditeľ Arthur Hayes v súčasnosti dohliada na operácie v spoločnosti BitMEX.

  Ontárska komisia pre cenné papiere

  Ontario Securities Commission (OSC), je regulačný orgán so sídlom v Ontariu v Kanade. Úlohou OSC je zabezpečovať spravodlivé a transparentné trhy pre všetkých účastníkov presadzovaním zákona Ontario Zákon o cenných papieroch.

  CEO, D. Grant Vingoe, v súčasnosti dohliada na operácie v OSC.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  map