Regulačné orgány presadzujú represívne opatrenia proti rôznym kryptoprojektom

Silnej časti zákona sa nedá dlho vyhnúť. Minulý týždeň sa to rôzne subjekty dozvedeli z prvej ruky, pretože regulačné orgány udelili sériu pokút a trestov za zlé činy..

Od pokút, poplatkov za právne zastúpenie, opatrení na vymáhanie a ďalších je to zhrnutie represívnych opatrení prijatých minulý týždeň, pretože karma bola v plnom rozsahu..

Investície do rizikového kapitálu

V porovnaní s Ponziho schémou využili spoločnosti Venture Capital Investments a jej najvyšší kapitál najmenej 72 investorov. Zistilo sa, že tí, ktorí sa zúčastnili na programe, sa zúčastňovali rôznych nelegálnych aktivít. Medzi ne patrí napríklad použitie sociálnych médií na zavádzajúce vyhlásenia, zneužitie finančných prostriedkov a ďalšie.

„Obžalovaní nakoniec požiadali účastníkov bazéna o 535 829 dolárov, čím spreneverili 450 302 dolárov z tejto sumy na osobné použitie a v malom čase napodobnili schému Bernieho-MadoffPonziho za uskutočňovanie platieb členom združenia, takže sa zdalo, že fond je ziskový.“

Zainteresované strany boli poverené úlohou CFTC, pričom víťazný bol regulačný orgán.

Trestná činnosť – 900 604 USD (50% odškodné, 50% občiansky trest) + poplatky za právne zastúpenie CFTC

Telegram

Televízny gigant pre zasielanie správ bol nedávno nútený prehltnúť horkú pilulku, pretože spoločnosť akceptovala porážku, keď postúpila boj proti SEC. Telegram teraz vtieral soľ do rany nariadil na pokrytie právnych nákladov spojených so súdnym sporom o ochrannú známku pre jeho dnes už neexistujúce tokeny GRAM. Telegram v podstate stále platí za už dávno prehranú bitku.

Oblek, ktorý videl bitku medzi Telegramom a Lantahom, sa krútil okolo práv na symbol tickeru „GRAM“. Originál aj žaloba na súd boli teraz zrušené. Telegram však môže byť strieborne obložený, pretože súdy mu poskytli cestu k náhrade vlastných právnych nákladov.

“Telegram pravdepodobne vynakladal určité poplatky a náklady na obranu protinávrhov spoločnosti Lantah, ale akékoľvek ocenenie by bolo pravdepodobne malé.” Súdny dvor rozhodol, že Telegram je oprávnený vymáhať poplatky a náklady ako podmienku zamietnutia protipohľadávok spoločnosti Lantah. Telegram predloží do 30 dní od tejto objednávky svoje záznamy o poplatkoch a nákladoch, “

Trestná akcia – 618 240 USD na poplatkoch + 6737,35 USD na nákladoch

OneCoin

Napriek tomu, že je jedným z najväčších podvodov všetkých čias, mnohí z tých, ktorí sú zodpovední za OneCoin, nikdy nebudú braní na zodpovednosť za svoje činy. Pri rozhodnutí určite poskytnúť útechu postihnutým osobám bol Mark S. Scott v štáte New York vylúčený z vlády.

Mark S. Scott hral kľúčovú úlohu v podvode OneCoin, keď využil svoje bývalé postavenie právnika v Locke Lord a pomohol preprať zhruba 400 000 000 USD vo fondoch – z ktorých 50 000 000 sa dostalo do jeho vlastníctva.

Skupina sudcov rozhodol že Mark S. Scott, „… je prikázané zdržať sa a zdržať sa akejkoľvek právnej praxe v štáte New York, buď ako hlavný zástupca, alebo ako zástupca, úradník alebo zamestnanec inej osoby; a odporca je týmto zakázané vystupovať ako advokát alebo právny zástupca pred akýmkoľvek súdom, sudcom, spravodlivosťou, komisiou, komisiou alebo iným orgánom verejnej moci alebo vyjadrovať sa k zákonu alebo jeho uplatňovaniu alebo k akejkoľvek rade v súvislosti s tým alebo sa akýmkoľvek spôsobom vydávať za advokáta a advokáta v tomto štáte, “

Trestná činnosť – Mark S. Scott sa vylúčil z členstva v štáte New York

Centra Tech

Vďaka sérii falošných tvrdení a sľubov okolo tímu a možností kryptobitovej debetnej karty, nazývanej „Centra Card“, dokázal Robert Farkas investorov vynadať z 25 000 000 USD.

Ako orchestrátor, ktorý stojí za touto schémou, sa zdá, že Robert Farkas je odsúdený na tvrdé odsúdenie, pretože prokurátori sa ho snažia nielen vyvodiť z jeho zodpovednosti, ale že ho môžu použiť ako príklad pre ostatných, ktorí uvažujú o podobných činoch..

Prokurátori konštatujú, „„ Povaha a okolnosti “Farkasovho trestného konania a potreba uložiť spravodlivý trest rozhodne rozhodujú v prospech podstatného trestu odňatia slobody … Podstatný trest väzenia je tiež nevyhnutný na to, aby slúžil na účel odsudzovania primerane odradzujúceho od trestného konania – v tomto zmysle prípade krádežou peňazí nevinným obetiam pre vlastné účely (a priateľove účely) – a na podporu rešpektovania zákona, ktorý takéto konanie zakazuje. “

Trestná činnosť – bude potrebné určiť

Operácia Egypto

V priebehu dvoch rokov boli brazílski investori, v celkovej výške desiatok tisíc, podvodom s názvom „Operácia Egypto“ podvedení viac ako 200 000 000 USD. Tento podvod bol umožnený sériou spoločností kontrolovaných orchestrátorom Marcosom Antoniom Fagundesom – každá z nich sľubovala lukratívne výnosy investorom prostredníctvom strategických investícií.

Táto situácia si vyžadovala spoluprácu medzi brazílskou vládou a americkým úradom DOJ, pretože zneužité prostriedky sa držali na burze v USA. Aj keď burza nebola menovaná, je potrebné poznamenať, že v plnom rozsahu spolupracujú na zaistení.

„… Fagundes je obvinený z niekoľkých trestných činov porušujúcich brazílske právo, okrem iného z priestupkov proti fungovaniu finančnej inštitúcie bez zákonného povolenia, podvodného riadenia finančnej inštitúcie, sprenevery a prania špinavých peňazí, ako aj z porušenia zákona o cenných papieroch. Brazílsky súd vydá príkaz na zaistenie, ktorý smeruje k zaisteniu virtuálnej meny v USA, ktoré vlastní alebo kontroluje Fagundes. “

Trestná činnosť – Zabavenie 24 000 000 USD v hodnote kryptomien zo strany DOJ

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map