Reserve Bank of India to petition Supreme Court rireing on Virtual Currencies

Nie tak rýchlo

Začiatkom tohto týždňa urobil Najvyšší súd Indie vlny vo svete kryptomien, keď zrušili plošný zákaz priemyselného odvetvia uložený Indickou rezervnou bankou..

Aj keď mnohí toto rozhodnutie rýchlo oslávili – s rôznymi burzami kryptomien, ktoré okamžite obnovujú služby -, malo by byť dôležité udržiavať očakávania na uzde.

Indické spravodajské stanice informujú, že Reserve Bank of India je zjavne nespokojná s rozhodnutím Najvyššieho súdu. Z tohto dôvodu podajú žiadosť o preskúmanie rozhodnutia v nádeji, že sa ich zákaz obnoví.

Zrušenie zákazu RBI

Prvýkrát zákaz uložila RBI v polovici roka 2018. V čase zákazu RBI poznamenala, že k tomu došlo po viacnásobnom varovaní verejnosti pred tým, čo podľa nich predstavovalo nebezpečenstvo spojené s virtuálnymi menami. Nasleduje krátky výňatok z ich zákazu, ktorý osvetľuje rozsah jeho dosahu.

„… Bolo rozhodnuté, že s okamžitou platnosťou nebudú subjekty regulované rezervnou bankou obchodovať s VC alebo poskytovať služby na uľahčenie akejkoľvek osobe alebo subjektu pri obchodovaní s VC alebo ich vysporiadaní. Medzi tieto služby patrí vedenie účtov, registrácia, obchodovanie, zúčtovanie, zúčtovanie, poskytovanie pôžičiek na virtuálne tokeny, ich prijímanie ako záruky, otváranie účtov búrz, ktoré s nimi obchodujú, a prevod / príjem peňazí na účty súvisiace s nákupom / predajom VC. “

Rozhodnutie o zmene, aj keď bolo prijaté na základe mnohých faktorov, sa dostalo k niekoľkým kľúčovým bodom:

  • Úplný zákaz bol „neprimeraný“ voči vnímaným rizikám zo strany RBI
  • RBI nedokázala dokázať, že regulované banky utrpeli akékoľvek škody
  • RBI má regulovať, nie zakazovať

Pri skúmaní nedávnej dokumentácie Súdneho dvora týkajúcej sa ich rozhodnutia je zaujímavé poznamenať, že v konaniach sa veľký dôraz kládol na predchádzajúce podobné rozhodnutia Parlamentu Európskej únie. Ako argumentácia sa použil tento citát Európskeho parlamentu:

„Nie sme zástancami všeobecných zákazov kryptomien alebo blokovania interakcie medzi obchodom s kryptomenami a formálnym finančným sektorom ako celkom, ako je to napríklad v Číne. Podľa nášho názoru by to zašlo priďaleko. Pokiaľ budú zavedené dobré záruky na ochranu formálneho finančného sektora a všeobecnejšie spoločnosti ako celku, napríklad pravidlá boja proti praniu špinavých peňazí, financovaniu terorizmu, daňovým únikom a možno komplexnejší súbor pravidiel zameraných na ochranu legitímnych používateľov (ako napr. bežných spotrebiteľov a investorov), to by malo stačiť. “

Keď bolo všetko povedané a urobené, Najvyšší súd Indie zistil, že zákaz bol: „… zrušiť z dôvodu proporcionality.“

1,3 miliardy

S celkovým počtom obyvateľov viac ako 1,3 miliárd predstavuje India viac ako 17% celej ľudskej rasy – čo predstavuje krk a krk s Čínou ako najľudnatejšou krajinou Zeme..

Nazvať rozhodnutie Najvyššieho súdu Indie „pozitívnym“ je nedocenenie. Zatiaľ čo účinky sa nemusia prejaviť cez noc, svet kryptomien bude mať veľký prínos z potenciálne masívneho prílevu účastníkov.

Nie z lesa

Okrem pokračovania križiackej výpravy RBI s cieľom zachovať predchádzajúci všeobecný zákaz kryptomien zostáva ešte jedna obzvlášť veľká prekážka. V roku 2019 uniklo, že bol v Indii predložený návrh zákona na preskúmanie s názvom „Zákaz kryptomeny & Regulácia oficiálneho účtu za digitálnu menu“.

Aj keď to ešte neprišlo na zváženie, malo by to potenciál na zdecimovanie novooslobodeného sveta kryptomien. S rôznymi národmi po celom svete, ktoré sa usilovne snažia vyvinúť a založiť svoju vlastnú digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), sme možno ešte nevideli poslednú.

V ďalších správach

Pravdepodobne zaváži rozhodnutie o zrušení zákazu RBI, aký je nedávny pokrok v oblasti regulácie kryptomien viditeľný po celom svete. Jedným z takýchto príkladov by mohla byť Južná Kórea. Od prvého dňa kryptomeny zachytili intrigy Juhokórejčanov. Na rozdiel od prístupu RBI sa národ rozhodol skôr regulovať ako zakazovať kryptomeny a ich podporných poskytovateľov služieb.

Juhokórejské rámcové preukazy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map