SEC poskytuje varovanie pred „ponukami počiatočnej výmeny (IEO)“

Fair Warning

Udalosti generovania kapitálu môžu mať rôzne formy. Pre tých, ktorí sú zapojení do sveta blockchainu, sa pojmy ICO, STO a DSO s najväčšou pravdepodobnosťou stali bežnou terminológiou. Iný variant tohto typu udalostí je známy ako IEO alebo „Initial Exchange Offering“..

Od začiatku pozornosti investorov začiatkom roku 2019 pokračovali IEO, ktoré vo veľkej miere nahradili ICO, pretože sa bežne považujú za bezpečnejší spôsob vykonávania. Tento pocit bezpečia je často dôsledkom viery, že projekty sú legitímne, pretože sú hostované na burze a že predstavujú lepšie investičné príležitosti..

Nevychádzajú však z nebezpečenstva. Komisia pre cenné papiere (SEC) nedávno vydala oznámenie / varovanie pre tých, ktorí sa zúčastnili alebo uvažujú o účasti na IEO.

Vo svojom oznámení SEC jasne opakuje, že „neexistuje nič také ako IEO schválené SEC“. Aj keď SEC tento nárok neuplatňuje, varuje, že mnoho IEO môže predávať cenné papiere maskované za úžitkové tokeny (zámerne alebo nie).

Aký je rozdiel?

Keď sa popularita IEO začala prvýkrát zvyšovať, mali sme šťastie, že sa o svoje myšlienky mohla podeliť hosťujúca prispievateľka Liza Aizupiete (výkonná riaditeľka spoločnosti Fintelum). Vo svojom príspevku sa Aizupiete dotýka rozdielov medzi tým, čo predstavuje ICO oproti IEO.

STO vs Crowdfunding, ICO & IEO

Stojí vám za to čas?

Náš vlastný Antoine Tardif, generálny riaditeľ spoločnosti Securities.io, si tiež našiel čas a opísal svoje myšlienky o nedávnom výkone IEO. Jeho objavy ho viedli k záveru, že „čo je v súčasnosti dôležitejšie ako skutočný projekt, ktorý je uvedený v zozname, je miesto, kde je projekt uvedený. Očakávame, že akonáhle popularita regulovaných bezpečnostných tokenov vzrastie, môžu byť IEO lákavou možnosťou na zoznam týchto bezpečnostných tokenov na regulovaných burzách. Bolo by to podobné ako v súčasnosti fungujú burzy. “

Binance IEO prekonáva konkurenčné projekty IEO

Komentár

Zatiaľ čo SEC sa vo svojom oznámení zaoberá rôznymi bodmi, existujú najmä dve vyhlásenia, ktoré objasňujú ich postoj. Nasledujú ukážky z ich oznámenia, ktoré to dokazujú.

  1. Je IEO ponuka cenných papierov?

„Existujú dôležité problémy, ktoré by si mali investori uvedomiť pred investovaním do IEO. Rovnako ako v prípade ICO, v závislosti od skutočností a okolností ponuky môže ponuka obsahovať ponuku a predaj cenných papierov. To znamená, že IEO môže podliehať registrácia požiadavky, ktoré sa vzťahujú na ponuky podľa federálnych zákonov o cenných papieroch. Registrácia okrem iného znamená, že spoločnosť ponúkajúca digitálne aktíva musí investorom poskytnúť dôležité informácie o sebe, svojom podnikaní, ponúkanom digitálnom aktíve a podmienkach ponuky. “ 

  1. Je platformou burza cenných papierov?

„Okrem toho, ak IEO zahŕňa cenné papiere, online obchodná platforma Možno sa bude musieť IEO registrovať na SEC osobitne ako národná burza cenných papierov alebo bude fungovať na základe výnimky, ako je alternatívny obchodný systém (ATS). Aby mohla ATS legálne pôsobiť v Spojených štátoch, musí byť registrovaným sprostredkovateľom a obchodníkom a musí spĺňať príslušné požiadavky.

Federálne zákony a predpisy, ktoré upravujú registrované národné burzy cenných papierov a ATS, sú určené na ochranu investorov a predchádzanie podvodným a manipulatívnym obchodným praktikám. Mnoho platforiem online obchodovania môže dať investorom nesprávny dojem, že sú registrovaní, alebo spĺňajú regulačné požiadavky pre národnú burzu cenných papierov alebo ATS, a preto im môže chýbať ochrana investorov, ktorú investorom poskytuje národná burza cenných papierov alebo ATS. “

SEK

Komisia pre cenné papiere a burzy je americký regulačný orgán, ktorého úlohou je vytvárať a presadzovať zákony týkajúce sa aktív považovaných za cenné papiere. Cieľom je podporiť rast spravodlivého a transparentného trhu pre všetkých účastníkov.

Predseda Jay Clayton v súčasnosti dohliada na operácie v rámci SEC.

V ďalších správach

Okrem jednoduchého opakovania ich postoja k tomu, čo predstavuje bezpečnosť, a následných varovaní pred potenciálne porušujúcimi predpismi, SEC usilovne pracovala. Jedným z príkladov ich ďalších snáh je predložený nedávny návrh, ktorý by priniesol rôzne zmeny a doplnenia k definícii „akreditovaného investora“.

SEC navrhuje zmenu a doplnenie kritérií týkajúcich sa „akreditovaných investorov“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map