5 predikcií ceny bitcoinu sa zmýlili

Cenové predpovede sú v kryptopriestore bežné, jednak preto, že veľa investorov sa na ne spolieha ako na motiváciu, jednak preto, že niektoré sa splnia. Aj napriek tomu sa veľa predpovedí bitcoinu ukazuje na nesprávnej strane. Tu je zoznam predikcií cien bitcoinov, ktoré nedokázali splniť svoje ciele pre rok 2018.

Ronnie Moas: 28 000 dolárov do polovice roku 2018

Už v marci 2018 to predpovedal finančný analytik Ronnie Moas Bitcoin by zažil vzostupný trend a dosiahol hodnotu 28 000 dolárov, najpravdepodobnejšie do polovice tohto roka. Za súčasnej situácie však táto bitcoinová predpoveď nemusí uzrieť svetlo sveta. Rok sa takmer končí, ale najväčšia a priekopnícka kryptomena na svete nie je ani zďaleka polovičná.

Od tohto písania tohto článku je hodnota bitcoinu stanovená na 3 965 USD CoinMarketCap, webová stránka, ktorá uvádza kryptomeny z hľadiska ich veľkosti trhu. Predtým, ako sa táto situácia bude môcť zmeniť k lepšiemu, bude treba zmeniť niekoľko vecí. Od začiatku roka 2018, keď dosiahla najvyššiu úroveň v histórii, cena bitcoinu prešla radom pádov, keď medvede neustále nekontrolovateľne znižovali cenu. Volatilita je súčasťou kryptotrhu, ale je len malá pravdepodobnosť, že sa BTC v ostatných dňoch roka odrazí silnejšie..

Ronnie Moas je analytik z Wall Street a zakladateľ spoločnosti Standpoint Research. Jeho bitcoinová predpoveď sa akosi nesústredila na súčasný výkon kryptomeny. Možno si predstavoval vzostupný trend, ktorý sa objaví pomerne skoro, aj keď technickí analytici vykazujú významné predajné signály.

DutkKG1WwAU Jmv

Zdroj: Twitter.com

Kay Van-Petersen: 100 000 dolárov v roku 2018

V decembri 2016 Kay Van-Petersen predpovedal, že cena bitcoinu dosiahne v roku 2017 2 000 dolárov. V tom čase bol bitcoin na Coinbase ohodnotený na 900 dolárov. Táto predpoveď bola správna, keď do mája 2017 hodnota kryptomeny už prekonala 2 000 dolárov. Ďalšia predpoveď bitcoinu od toho istého analytika však smeruje zlým smerom. Van-Petersen spomenul, že Cena bitcoinu by mohla v roku 2018 dosiahnuť 100 000 dolárov.

V rozhovore pre CNBC v januári tohto roku Van-Petersen uviedol:

“Najprv by ste mohli namietať, že máme správnu korekciu bitcoinu, ktorá mala v jednom okamihu 50-percentné stiahnutie, čo je zdravé.” Stále sme však nevideli plný efekt termínových kontraktov … Nebol by som prekvapený, keby to bolo niečo, čo vidíme. Je to druh budovania základov, potom sa prehodnotia o niečo vyššie. “

Na základe aktuálnej ceny bitcoinu sa táto predpoveď nemusí stať skutočnosťou. Od januára 2018 zaznamenala minca obrovský pokles hodnoty, ktorého obnovenie sa môže trvať dlho. Van-Petersenova prognóza bitcoinu vo výške 100 000 dolárov bola dokonca v rozpore s jeho predchádzajúcim tvrdením, že môže trvať desať rokov, kým hodnota bitcoinu dosiahne túto hranicu.

Bitcoinová predpoveď 60 000 dolárov do decembra 2018

Do decembra 2017 si bitcoiny zachovali vzostupný trend, vďaka ktorému mnohí odborníci dospeli k záveru, že kryptomena by mohla v roku 2018 dosiahnuť 60 000 dolárov. Hodnota priekopníckej kryptomeny sa však ani zďaleka nepribližuje k tomuto číslu, keďže sa rok blíži ku koncu. Zatiaľ čo bitcoin zostáva odolný a dominantný v krypto priestore, jeho hodnota od januára 2018 ohromne poklesla.

Keď sme hovorili o BTC začiatkom tohto roka, pár odborníkov sa domnievalo, že hodnota kryptomeny sa pohybovala medzi 50 000 a 60 000 dolárov.

Vo futurizme v decembri 2017, Marvin Dumont, hlavný redaktor pre Bitcoin.com uviedol: „Bitcoin môže dosiahnuť 60 000 dolárov [do decembra] 2018.“

Podobný nápad zdieľal aj ďalší odborník. Podľa Mohameda Tayeba, prevádzkového riaditeľa spoločnosti Medicalchain, „bitcoin môže v budúcom roku dosiahnuť 50 000 dolárov, ak nie viac … Myslím si, že nás všetkých čoraz menej prekvapujú titulky, ktoré vychádzajú takmer každý mesiac o prielomoch, ktoré Bitcoin robí. a nebude prekvapením, keď dosiahne 50 000 dolárov. “

Mike Novogratz: Bitcoinová predpoveď na 40 000 dolárov

Mike Novogratz je renomovaný analytik a investor do zaisťovacích fondov. Podľa neho by cena bitcoinu mohla v roku 2018 dosiahnuť 40 000 dolárov. Ak vezmeme do úvahy, ako hodnota kryptomeny naraz zasiahla polovicu tohto čísla, k špekuláciám s bitcoinovými cenami spoločnosti Novogratz by ešte mohlo dôjsť, ale nie v roku 2018.

V čase písania tohto článku je cena mierne nad 3000 USD. Väčšina ľudí by bola rada, ak tam zostane alebo stúpne, ale nie do konca decembra pod hranicu troch tisíc dolárov.

Na základe výkonnosti bitcoinu a ďalších altcoinov vo všeobecnosti sa dá povedať, že tento rok nebol pre kryptomeny priaznivý. Aj v základných altcoinoch ako Ethereum, Bitcoin Cash a ďalších boli ich hodnoty znížené o obrovské marže. Keď do roku 2018 zostane málo života, ostáva nám len čakať, ako sa bude v kryptopriestore diať situácia.

Thomas Lee: 14 000 dolárov za tiskoncom decembra 2018

Prognóza bitcoinu Thomasa Leeho vo výške 14 000 dolárov je jednou z tých, ktorým bude chýbať známka, čo sa týka predpovede bitcoinu na rok 2018. Bitcoinový býk z Wall Street spomenul niekoľko faktorov, ktoré by podľa neho mohli cenu bitcoinu poháňať na túto marku. Medzi faktory patril rastúci zoznam aktívnych adries peňaženky, nárast transakcií na účet a „faktory ovplyvňujúce ponuku“. Toto však nedôjde v dohľadnej dobe, do roku 2018 zostáva už len pár dní.

Thomas Lee je popredný investor do bitcoinov a spoluzakladateľ výskumnej spoločnosti Fundstrat Global. Aj keď na podporu svojich predpovedí použil silné štatistiky a dátovú vedu, žiaden z nich sa nepribližuje tomu, čo ukazujú grafy. V jednom zo svojich tweetov, Lee predpovedal, že cena bitcoinu môže v roku 2018 dosiahnuť 25 000 dolárov.

104858370 IMG 6144 tom lee.1910x1000

Zdroj: cnbc.com

Záverečné myšlienky

Mnoho predpovedí cien bitcoinov pravdepodobne nedosiahne svoje ciele pre rok 2018. To však neznamená, že špekulácie sú neplatné. Z neúspešných predpovedí možno vyvodiť cenné ponaučenia.

Kryptopriestor je nabitý vysokou volatilitou, a preto nikto nevie presne povedať, čo sa stane v nasledujúcu hodinu, deň, týždeň, mesiac alebo rok. Zatiaľ čo rok 2018 bol väčšinou medvedí, ostrieľaní investori a krypto influenceri ako Erik Voorhees, John McAfee, Tim Draper a mnoho ďalších, sú celkom optimistickí v tom, že kryptomena je správna cesta. Na konci roku 2018 môžu analytici vyjadrovať svoje názory, ale verejnosť môže grafom iba dôverovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map