CEO OKEx na OKExChain a „nová éra kryptoobchodovania“ – rekapitulácia AMA

Najdôležitejšie udalosti relácie Ask Me Anything generálneho riaditeľa OKEx, Jay Hao, v prvom obchodnom reťazci na svete OKEChain

Jay Hao OKExChain AMA

15. januára sa generálny riaditeľ spoločnosti OKEx Jay Hao pripojil k relácii Ask Me Anything naživo a odpovedal na otázky niektorých z viac ako 34 000 členov. Účelom podujatia bolo predstaviť komunitu OKExChain a zdieľať hlbšie poznatky o nedávno spustenom blockchainovom protokole..

Čo je to OKExChain

OKExChain je verejný blockchain s otvoreným zdrojom určený na vytváranie aplikácií decentralizovaného obchodovania. Táto technológia bola navrhnutá tak, aby poskytovala bezpečnú a efektívnu architektúru decentralizovaného financovania, ktorú je možné použiť na vytvorenie decentralizovanej burzy, alebo DEX, ktorá sa vyznačuje komunitnými operáciami, transparentnými obchodnými pravidlami a možnosťou používateľov ovládať svoje vlastné aktíva. Ak sa o nej chcete dozvedieť viac, pozrite si túto podrobnú správu na serveri OKExChain.

Nižšie uvádzame niektoré najdôležitejšie body z Jay’s AMA o OKExChain, o tom, ako to funguje, a čo ho robí jedinečným.

Aké inovácie a výhody ponúka OKExChain v porovnaní s inými reťazcami?

Jay: Spoločnosť OKExChain sa najskôr rozhodla pre dráhu, ktorú doteraz nikto neskúmal – konkrétne pre obchodný reťazec. OKExChain je výsledkom nášho nezávislého výskumu a vývoja založeného na kozme. Vytvorili sme vlastné skripty a projekt bol otvorený pre vývojárov.

OKExChain je navyše špeciálne navrhnutý pre vysoko výkonné scenáre a vysokoobjemové transakcie typické pre obchodné aktivity a finančné služby – na ktorých bude podporovaný celý obchodný ekosystém. Môžete povedať, že pozícia je sama o sebe kreatívnou inováciou.

Za zmienku stojí, že naše vysoké TPS a nižšie poplatky za plyn môžu lepšie uspokojiť potreby obchodníkov týkajúce sa vysokofrekvenčného obchodovania. Je plynulejší ako Ethereum, kompatibilnejší a nákladovo efektívnejší.

V porovnaní s reťazcami vyvinutými inými burzami je OKExChain odhodlaným výsledkom nášho nezávislého výskumu a vývoja, ktorý bol zahájený pred tromi rokmi. S optimalizovaným kódom pre základný reťazec môžeme nielen zaručiť bezpečnosť a anonymitu decentralizovaných transakcií, ale tiež vyhovieť potrebám vysokofrekvenčných transakcií v rôznych obchodných scenároch..

Ako vysoko výkonný verejný reťazec optimalizovaný pre obchodné scenáre, aké nové technické funkcie spoločnosť OKExChain realizuje alebo plánuje realizovať?

Jay: V súčasnosti je OKExChain jediným verejným reťazcom, ktorý podporuje inteligentné zmluvy a systémové zmluvy. V porovnaní so systémovými reťazcami môžeme upraviť základné parametre – napríklad sadzby poplatkov za obchodné aplikácie sú flexibilnejšie, čo je výhodné pre vývojárov aj poskytovateľov služieb..

Výsledkom bude, že výkon DApps (hlavne DEX) na OKExChain bude v podstate oveľa vyšší ako na Ethereu. V porovnaní s aplikačnými reťazcami, vďaka tomu, že poskytujeme vysoko vhodnú infraštruktúru pre DEX, majú inteligentné zmluvy na OKExChain dobrú skladateľnosť, pracovná záťaž vývojárov bude oveľa menšia a zodpovedajúcim spôsobom sa zníži aj transakčný poplatok pre bežných používateľov.

OKExChain sa teší úžasnej kompatibilite vďaka podpore duálnych virtuálnych strojov EVM a CosmWasm. Vďaka podpore všetkých inteligentných zmlúv na ethereu budeme v budúcnosti podporovať aj inteligentné zmluvy na kozme.

Pokiaľ ide o cross-chain, OKExChain podporuje OKEx Cross-chain Gateway a Cosmos IBC – obe umožňujú tok veľkého množstva základných aktív na OKExChain, čo výrazne obohatí náš ekosystém OKExChain.

Ako OKExChain rieši problém vysokých sieťových poplatkov – napríklad poplatkov za sieť Ethereum?

Jay: Najskôr OKExChain prijíma konsenzusný mechanizmus Tendermint + DPoS, ktorý sa teší nižším sieťovým nákladom ako PoW.

Po druhé, v porovnaní s ethereom môžeme flexibilne upraviť základné parametre – napríklad sadzby poplatkov – špeciálne pre obchodné aplikácie, čo je pre vývojárov veľmi výhodné.

Bude OKExChain prístupný pre platformy peňaženiek, ako napríklad Trust Wallet, MetaMask atď.)?

Jay: Spoločnosť OKExChain bude nepochybne poskytovať prístup k čoraz väčšiemu počtu peňaženiek tretích strán. V súčasnosti sa MetaMask postupne zoznamuje s používateľmi DApp a ak používatelia OKExChain prejavia dopyt po MetaMasku, zvážime úpravu systému účtov OKExChain tak, aby bol kompatibilný s MetaMask..

Kde vidíte OKExChain o 10 rokov?

Jay: Desať rokov môže byť dosť ďaleko, ale buďme odvážni. Verím, že do tej doby bude väčšina obchodovateľných aktív tokenizovaná a dokonca aj veci, ktoré sa teraz nedajú obchodovať, budú tokenizované a obchodovateľné. V ére, keď môžete obchodovať s čímkoľvek, sa decentralizované burzy určite stanú hlavným prúdom. V tom čase bude spoločnosť OKExChain ako prvý obchodný reťazec na svete podporovať rôzne typy obchodovania s derivátmi a bude mať obrovský počet používateľov a vysoký objem obchodovania..

Aký náskok má OKExChain nad ostatnými blockchainmi, ktoré by prilákali vývojárov?

Jay: Odpoveďou na túto otázku je určite nízky technický prah, nízke náklady na vývoj a pokročilá sada vývojárskych nástrojov.

Podporujeme tiež duálne virtuálne stroje kompatibilné s inteligentnými zmluvami Ethereum a Cosmos – nehovoriac o tom, že hostíme priateľskú vývojársku komunitu s rozsiahlymi učebnými materiálmi, komplexným plánom podpory a vynikajúcou atmosférou..

S výhľadom do budúcnosti očakávame pokračujúci rast decentralizovanej obchodnej komunity na OKExChain. Spustenie OKExChain je obrovským míľnikom, ktorý predstavuje začiatok novej éry v kryptoobchodovaní.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map