IRISnet a OKExChain spolupracujú na vývoji aplikácií DeFi a medzireťazcového ekosystému

Decentralizované financovanie (DeFi) sa formuje ako jeden z najsľubnejších prípadov použitia blockchainu a IRISnet sa aktívne podieľa na napredovaní v rozvoji celého ekosystému. Od minulého roku IRISnet a OKExChain spolupracovali na vývoji blockchainu aplikácií DeFi, ako aj medzireťazcového ekosystému.

Cosmos je bezpochyby jedným z najinovatívnejších cezhraničných projektov. Priniesla do odvetvia blockchainu tri životne dôležité príspevky: Tendermint, Cosmos SDK a IBC (Inter Blockchain Communication). IBC sa v súčasnosti testuje v hre Game of Zones (GoZ). Cosmos SDK podporuje vytváranie vysoko výkonných blockchainov špecifických pre aplikácie pomocou nástroja Tendermint ako konsenzuálneho nástroja. Potom IBC podporuje tieto aplikačné blockchainy na spoluprácu a vytváranie internetu blockchainov.

Od roku 2017 sa hlavný vývojový tím IRISnetu, Bianjie, začal podieľať na vývoji open source Cosmos SDK. Príspevok tímu k ekosystému Kozmos bol vysoko cenený rôznymi spolupracovníkmi. IRISnet (mainnet IRIS Hub) bol prvý blockchain externých aplikácií vyvinutý pomocou Cosmos SDK a prvý mainnet spustený v ekosystéme Cosmos. IRISnet je medzireťazcové centrum služieb, ktoré poskytuje základ pre distribuované aplikácie novej generácie. Servisná infraštruktúra (iService) podporuje nielen krížový prenos tokenov, ale aj údaje a zložité výpočty, ktoré je možné volať v rámci heterogénnych systémov. Ďalej tiež podporuje interoperabilitu verejných reťazcov, reťazcov konzorcia a dokonca aj tradičných systémov.

DeFi je jedným z najočakávanejších prípadov použitia technológie blockchain. Ako medzireťazcové centrum služieb podporujúce komplexné distribuované aplikácie, predstavil IRIS Hub mnoho základných funkcií, ktoré môžu posilniť DeFi minulý rok. V poslednej dobe táto funkcionalita obsahuje aj a testovacia verzia Coinswap (on-chain flash exchange), ktorá dokáže pracovať s IBC. Vpred s vývojom ekosystému DeFi sa spoločnosti IRISnet a OKExChain zaviazali k užšej spolupráci s cieľom ďalšej podpory vývoja aplikácií DeFi v ekosystéme Cosmos..

Ako prispievajúci vývojári Cosmos SDK a IRISnet nás veľmi teší, keď vidíme, ako Cosmos SDK vyvinula OKExChain, ktorý úspešne vstúpil do fázy testnet, a veríme, že OpenDEX na OKExChain poskytne novú hodnotu pre ekosystém viacerých reťazcov. Je nám cťou byť pozvaný stať sa členom OKExChain prvý ekosystémový partner a teším sa na ešte prepojenejšiu budúcnosť, ktorú umožňuje protokol IBC. Práve teraz IRISnet a OKExChain už pracovali na nasledujúcich oblastiach:

1. Tím IRISnet bol vyzvaný, aby poskytol technickú podporu pre vývoj OKExChain:

OKExChain je tiež vyvíjaný pomocou Cosmos SDK a využíva byzantský konsenzusový mechanizmus Tendermint. V roku 2019 bol hlavný tím IRISnet vyzvaný, aby poskytol technické školenie Cosmos pre tím OKExChain – vrátane vývoja blockchainu, stresového testovania, prevádzky uzlov a údržby atď. Tím OKExChain tiež vyzval hlavný tím IRISnet, aby poskytol technické poradenstvo pri riešení technických problémov počas procesu vývoja.

2. Tím OKExChain a IRISnet spolupracuje na hre Zones

Cieľom hry Game of Zones Challenge je pred spustením vo veľkom meradle overiť krížový reťazec protokolu IBC spoločnosti Cosmos. Hra je teraz v tretej fáze a tím IRISnet a tím OKExChain spolupracujú. Tím IRISnet odteraz prispel do súťaže konkurenčným návrhom Relayeru, pomohol odhaliť viac chýb a spustil Prehliadač stavu siete GoZ a cross-chain peňaženka Rainbow-GoZ peňaženka.

Prehliadač stavu siete GoZ[Prehliadač stavu siete GoZ]

Peňaženka Rainbow-GoZ integruje funkciu prenosu medzi reťazcami s Coinswap (on-chain flash exchange) a dokovanie dokončí pomocou OKExChain. Peňaženka Rainbow-GoZ je k dispozícii na stiahnutie hneď teraz a používatelia môžu v prostredí GoZ testnet vyskúšať krížový prenos IRIS Hub a OKExChain. Prostredníctvom on-chain flash výmeny je možné vymieňať tokeny na OKExChain s natívnym tokenom IRIShub, IRIS Token, ako aj s tokenmi iných Zón pripojených k IRIShub. Očakáva sa, že keď bude spoločnosť IBC oficiálne uvedená na trh, tieto transakcie sa prejavia v hlavnom sieťovom prostredí.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu medzi ekosystémami

1. iService môže na serveri OKExChain poskytovať medzireťazcové výpočtové a dátové služby pre aplikácie DeFi

IRIS Hub je navrhnutý ako základ pre distribuované aplikácie novej generácie a jeho server iService môže pohodlne podporovať integráciu mimoreťazcových alebo medzireťazcových zdrojov vrátane výpočtovej techniky a dát. iService môže podporovať centralizovaný systém a heterogénny blockchain (aj vrátane blockchainov, ktoré nie sú založené na Tendermint) na vykonávanie interoperability.

Tím IRISnet nedávno nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Chainlink a otvoril zdrojový integračný kód spoločností IRIS iService a Chainlink na serveri Github. Vďaka tejto integrácii môžu aplikácie v iných blockchainoch / starších systémoch pohodlne využívať služby Oracle Data. V budúcnosti je možné, aby aplikácie na OKExChain využívali dátové a výpočtové služby poskytované IRIS Hubom, ďalšie príklady zahŕňajú výpočtové služby na ochranu súkromia poskytované blockchainom, ako je PlatON v ekosystéme IRISnet, služby ťažby dát bežiace mimo reťazca vypočítať určité faktory trhového rizika atď.

2. Keď sa digitálna peňaženka Rainbow integruje s OKExChain

Digitálna peňaženka Rainbow (www.rainbow.one) je vyvinutý hlavným tímom IRISnetu a tiež podporuje delegovanie a vkladanie prostredníctvom výberu dôveryhodných sieťových validátorov na základe správy tajných kľúčov a tokenov tradičnej šifrovanej digitálnej peňaženky, udržiavania stability siete a odmeňovania za tokeny za poskytovanie blokov. Používatelia môžu tiež hlasovať o reťazci prostredníctvom systému Rainbow, čo má za následok decentralizovanejší proces vývoja siete a pre rôzne potreby rôznych používateľov. Digitálna peňaženka Rainbow podporuje aj funkciu obdarovania „červenou obálkou“ založenú na blockchaine. Nechýba ani vylepšené zabezpečenie ochrany kľúčov prostredníctvom studenej peňaženky / hodinovej peňaženky. Rainbow ID založené na peňaženke HD uľahčuje používateľom správu viacerých reťazových adries naraz.

Okrem peňaženky v sieti prináša peňaženka Rainbow testnet aj nové a inovatívne funkcie. Rainbow-IBC v roku 2019 a Rainbow-GoZ v roku 2020 sú prvými, ktorí priniesli krížový reťazec IBC a on-chain flash výmenu do globálneho ekosystému Cosmos v podobe cross-chain peňaženky.

Digitálna peňaženka Rainbow momentálne podporuje IRIS Hub aj Cosmos Hub. V budúcnosti, keď bude OKExChain integrovaný do Rainbow, budú môcť používatelia ľahko vykonávať vyššie uvedené operácie na OKExChain.

3. Keď prehliadač IRISplorer integruje OKExChain

Prehliadač IRISplorer (irisplorer.io) je vyvinutý základným tímom IRISnet v Bianjie a v súčasnosti podporuje zisťovanie stavu blockchainu IRISnetu, správu reťazca a ďalšie informácie. IRISplorer je vizualizovaný jasným a podrobným spôsobom a umožňuje vizuálnu komunikáciu zmien údajov o reťazci v reálnom čase..

V budúcnosti, keď bude OKExChain integrovaný do prehľadávača IRISplorer, môžu používatelia: zobraziť stav blockchainu OKExChain v reálnom čase, prehliadať ich údaje o blokoch, údaje o transakciách, informácie o uzle overovateľa, skontrolovať výšku bloku, hash transakcie, informácie o adrese, OKExChain vykonávať súvisiace vyhľadávania, pozri súvisiace stránky s hodnotením aktív a zoznam 100 najlepších adries pomocou OKExChain.

Používatelia by tiež mali možnosť dotazovať sa na návrhy riadenia OKExChain, procesy riadenia hlasovania a ďalšie parametre riadenia.

[Vizualizácia informácií o riadení na reťazci] [Vizualizácia informácií o riadení na reťazci (nová verzia čoskoro)]

Zdroj: IRISnet

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map