OKExChain & Návrh partnerstva FIBOS

Fibos pristáva v ekosystéme OKExChain

Úvod

FIBOS Ecosystem a OKExChain Ecosystem tu oznámili, že sme navzájom spolupracovali na nadviazaní hlbokého vzájomného vzťahu.

FIBOS Ecosystem aj OKExChain Ecosystem budú spoločne podporovať decentralizovanú ekologickú spoluprácu a integráciu v oblasti verejného reťazca vrátane budovania technickej infraštruktúry, skúmania pokrokových technológií, zlepšovania riadenia komunity, vývoja obchodných aplikácií blockchain, modelovania scenárov DeFi atď..

Ako dôležitá súčasť odvetvia blockchainov, ekosystém OKExChain priťahoval rozsiahlu pozornosť, pretože má svoj kód otvorený. Komunita FIBOS taktiež uskutočnila rozsiahle vyšetrovanie a analýzu OKExChain. OKExChain Ecosystem čerpá zo širokej vízie „decentralizácie“, „práv a riadenia komunity“ a „DeFi“, ktoré sú synchronizované s vierou, ktorú zastáva FIBOS – komunalizácia, tok hodnôt bez trenia a „objavovanie hodnoty všade“.

Za týmto účelom sa FIBOS Ecosystem a OKExChain Ecosystem rozhodli po neustálych diskusiách nadviazať hlboké kooperačné partnerstvo. Komunita FIBOS by mohla významne prispieť k budovaniu technickej infraštruktúry, akumulovať technické skúsenosti a rozširovať komunitu vývojárov v otvorenom, inkluzívnom a decentralizovanom prostredí, ktoré poskytuje OKExChain Ecosystem. Tento krok umožní rast ekosystému FIBOS aj ekosystému OKExChain.

Zároveň sa tiež tešíme na ďalšie výhody z dlhodobej spolupráce medzi oboma stranami.

Pokiaľ ide o spoločné úsilie vložené do IBC (medzibloková komunikácia), multireťazcový obeh aktív, decentralizované výmenné protokoly, DeFi, mediálne zdroje a mnoho ďalších oblastí, spolupráca musí byť komplementárna, recipročná a viacnásobná. FIBOS sa zaviazal, že bude hlavnou tepnou infraštruktúry IBC, aplikácií DeFi a výskumu pokročilých technológií. Táto spolupráca určite prispeje k rozvoju blockchainového priemyslu.

FIBOS (斐波 v čínštine) je projekt verejného reťazca spustený vývojármi a členmi odvetvia blockchainu, je tiež platformou kultivujúcou blockchainové aplikácie. FIBOS má najväčšiu komunitu vývojárov blockchainu, ktorá sa zameriava na obchodné aplikácie a špičkové technologické skúmanie oblasti blockchainu. FO, čo je základný obehový tok blockchainu FIBOS – tiež plyn z reťazového modelu zdrojov FIBOS.

Vrátane heterogénneho decentralizovaného protokolu IBC, decentralizovaného protokolu výmeny aktív DEX, bolo na FIBOS spustených mnoho originálnych základných zariadení DeFi. Mnoho základných digitálnych mien vydaných na ethereum, ako napríklad ETH, USDT, DAI, sa tiež rozšírilo na FIBOS, na ktorý sa opierajú robustné protokoly IBC. FIBOS DEX je základný protokol pre decentralizovanú výmenu s charakteristikami poskytovania hĺbky a likvidity s kombinovaným algoritmickým obchodovaním a manuálnym limitným príkazom, bez KYC, ktorý podporuje akúkoľvek transakciu obchodného páru medzi tokenmi na FIBOS.

Spoločnosť OKEX ako popredná svetová platforma na výmenu kryptomien vyvinula a uviedla na trh ekosystém OKExChain, ktorý má tiež špičkovú technickú silu. OKExChain má svoj zdrojový kód plne otvorený na GitHub od 16. apríla 2020.

Cieľom OKExChain Ecosystem je podporovať implementáciu rozsiahlych komerčných aplikácií založených na technológii blockchain. Každému zúčastnenému uzlu poskytuje rovnaké práva v celom tomto decentralizovanom systéme. Používatelia mohli publikovať a prevádzkovať rôzne dApps, vydávať svoje vlastné kryptomeny, vytvárať svoje vlastné obchodné páry medzi tokenmi a voľne si kryptomeny vymieňať na serveri OKExChain. Prostredníctvom infraštruktúry IBC možno jednoducho a efektívne implementovať blockchainovú komunikáciu toku hodnôt a aplikačných scenárov.

OKExChain: https://www.okex.com/okexchain

FIBOS: https://fibos.io

Návrh partnerstva

1. Infraštruktúra IBC systému FIBOS & OKExChain

1.1 Prehľad

Ako prenosový reťazec heterogénnej infraštruktúry IBC OKExChain prepojí FIBOS majetok vydaný pre Ethereum a EOS s OKExChain Ecosystem, čo umožní dosiahnuť hodnotový tok týmito reťazcami.

1.2 Viac Detaily

1.2.1 Aktuálne IBC riešenie OKExChain (založené na Cosmos)

OKExChain, implementovaný na základe Cosmos-sdk, sleduje heterogénnu stratégiu IBC prezentovanú spoločnosťou Cosmos, ktorá je v zásade koncipovaná ako „federálna architektúra“. Tento druh vzorca IBC v zásade implementuje zhromažďovanie hlasovania od overovateľov prenosového reťazca, čo vedie k viac otázok dôvery. Validácia transakcií IBC silne závisí od stupňov overovateľov.

Jeho stratégia obchádza, aby sa vyhla technickým výzvam, a to zavedením mechanizmu správy a riadenia komunity namiesto kryptografického inžinierstva. To prináša ďalší problém; systémové riziko sa zvýši s rastúcim aktívom IBC.

FIBOS verí, že súčasné riešenie nie je dokonalé a bezpečné pre sľubný ekosystém OKExChain, ktorý bude predstavovať skryté riziká pre budúci vývoj ekológie verejného reťazca.

Problémy:

  1. Súčasné riešenie spôsobuje problémy v zabezpečení majetku a stabilite systému.
  2. Nízka účinnosť a vysoké náklady.
  3. Komplexná architektúra vedie k zlej tolerancii voči riziku.

1.2.2 Riešenie FIBOS

Veľa vyšetrovaní a overovaní dokazuje, že je možné použiť stratégiu fúzie – pre neprevažujúci verejný reťazec (okrem Bitcoinu, Ethereum, EOS atď.) By OKExChain mohol používať federálne riešenie IBC; pre Ethereum alebo EOS mohol OKExChain použiť FIBOS ako dôveryhodný reťazec prenosov.

Riešenie IBC, ktoré v súčasnosti implementuje FIBOS, sa nespolieha na žiadneho jednotlivého overovateľa ani na žiadnu skupinu overovateľov. Namiesto toho zaisťuje bezpečnosť IBC a prevod majetku prostredníctvom verejných reťazcov pomocou kryptografického inžinierstva.

Schéma systému FIBOS má jednoduchú a priamu architektúru. V súčasnosti je to najbezpečnejšia a najsilnejšia stratégia z hľadiska prevádzky, nákladov medzi reťazcami aktív a prenosu transakcií medzi reťazcami. Jediným problémom je, že nejde o univerzálny protokol a nemôže byť rýchlo a nákladovo efektívne kompatibilný s inými verejnými reťazcami. Môže to však vyriešiť riešenie prenosového reťazca architektúry Cosmos.

FIBOS už vybudoval decentralizovaný heterogénny protokol IBC prostredníctvom systémov FIBOS a Ethereum. Po spolupráci s OKExChain Ecosystem navrhne FIBOS heterogénnu decentralizovanú architektúru IBC s OKExChain a EOS a stane sa všeobecným IBC paralelným reléovým reťazcom pre OKExChain, Ethereum a EOS.

Zároveň sa ekosystém OKExChain môže stať aj blokovým producentom reťazca FIBOS, rovnako ako HelloPool, EosAsia, Starteos, EOS Gravity, Slowmist a ďalší producenti blokov EOS by boli zodpovední za to, aby boli svedkami aktív OKExChain IBC a prilákali vývojárov FIBOS a Komunita EOS k OKExChain Ecosystem.

1.2.3 Návrh JaBC riešenia pre bitcoiny

IBC pre bitcoin je obmedzená érou tvorby a technickou architektúrou bitcoinu, je ťažká alebo nemožná. FIBOS navrhuje, aby OKExChain mohol vyriešiť heterogénne decentralizované IBC s BTC prostredníctvom nasledujúcich riešení:

  1. Členovia a ďalšie inštitúcie ekosystému OKExChain by mohli vydávať ukotvené aktíva BTC na základe Etherea prostredníctvom viacerých podpisov, čo je v súlade so súčasnými riešeniami WBTC / HBTC / imBTC.
  2. OKExChain Ecosystem by mohol pomocou schémy viacerých podpisov zvýšiť počet overovateľov IBC z 3 na viac, čo by zvýšilo decentralizované vlastnosti a zabezpečenie majetku. FIBOS by mohol poskytnúť technickú podporu.

2. Eko-aktíva IBC Prevod OKExChain

2.1 V.alue

Ethereum je v súčasnosti najväčší trh pre aplikáciu DeFi. Naďalej sa stane najcennejším verejným reťazcom, ktorý v dohľadnej budúcnosti agreguje značné množstvo vývojárov, používateľov a majetku. Napriek tomu trhy v reťazcoch DPoS ako FIBOS alebo EOS – kvôli slabému decentralizovanému majetku – potrebujú urgentne „silné“ aktíva z Etherea.

2.2 Sriešenia

Prevod ekologických aktív vrátane USDK / OKB na FIBOS je jednoduchý a efektívny využitím decentralizovaného protokolu IBC od FIBOS. USDK / OKB na FIBOSe je možné použiť v aplikáciách FIBOS DEX a DeFi a tiež ich môžu využívať komunitní vývojári a DApps.

Po oficiálnom spustení siete OKExChain mainnet poskytne USDK / OKT s viacreťazcovým obehom OKExChain / Ethereum / EOS / FIBOS a umožní vývojárom prijať USDK / OKB / OKT ako základné hodnotové médium na vlastných DApps.

3.DEX Protokol

3.1 C.operácia Rámca

FIBOS DEX je protokolizované riešenie, ktoré je ako základná infraštruktúra plne otvorené a integrovateľné. Pre používateľov alebo obchodníkov môže ktokoľvek dokončiť iniciáciu obchodného páru ktoréhokoľvek z dvoch tokenov na FIBOSe, uskutočniť transakciu na ľubovoľnom obchodnom páre bez regulácie KYC. Pre vývojárov je integrácia zobrazenia front-end stránky s údajmi o reťazových transakciách systému DEX tiež jednoduchá a flexibilná.

Program OpenDEX spoločnosti OKExChain zdieľa rovnakú myšlienku s protokolom DEX spoločnosti FIBOS, ktorý sa zameriava na minimalizáciu trenia transakcií a podporu efektívnosti obehu.

FIBOS by tiež mohol poskytnúť riešenia DEX pre OKExChain so štandardizovanou integráciou front-end UI a API, algoritmami obchodovania na burze atď..

3.2 Optimizácia

Uniswap / Bancor je v súčasnosti najbežnejším algoritmom Automated Market Maker (skratka AMM), ktorý poskytuje používateľom transakcie bez protistrany a vynikajúci výkon do hĺbky a likvidity výmeny.

Protokol AMM spoločnosti Uniswap / Bancor má však chyby v skĺznutí transakcie, stratu pri výmenných transakciách, zobrazenie K-linky, čitateľnosť, zlé používateľské skúsenosti.

Za týmto účelom prijíma FIBOS DEX fúzne riešenie kombinujúce obchodný algoritmus Uniswap s tradičnými transakciami objednávkových kníh, aby protokol DEX mohol súčasne slúžiť používateľom a aktívam s rôznymi potrebami. Vďaka integrácii objednávok, nešpecifickému smerovaniu transakcií a ďalším riešeniam protokol DEX zohľadňuje automatizované vytváranie trhu a užívateľské skúsenosti, čo by mohlo prispieť k lepšej formulácii protokolu OKExChain DEX.

4.Výrobky z PUblic Chain a Community of Developers

4.1 Výrobky z Public Reťazec

Sofistikovaný ekosystém verejného reťazca vyžaduje zodpovedajúce produkty a služby infraštruktúry pre používateľov a vývojárov.

Napríklad používatelia potrebujú rôzne nástroje, aby si mohli vychutnať blockchainovú technológiu pre lepšie zážitky, vrátane kryptomenovej peňaženky, prieskumníka blockchainu, súprav nástrojov na vizualizáciu dát, nástrojov pre správu (hlasovanie za producentov blokov, navrhnutie návrhu atď.), Komunitné fórum atď. Medzitým vývojári vyžadujú vývojovú dokumentáciu, integrované SDK, vývoj kontajnerov pre DApps a počiatočné kurzy, aby mohli rýchlo začať a zmenšiť krivku učenia.

4.2 Riešenie FIBOS

FIBOS by mohol poskytnúť peňaženku s kryptomenami, prieskumník blockchainu, sady nástrojov na vizualizáciu údajov, nástroje pre správu, komunitné fórum, vývojovú dokumentáciu, integrované SDK, vývoj kontajnerov pre DApps a vyššie uvedené štartovacie kurzy, ktoré pomôžu spoločnosti OKExChain s vývojom ekosystému.

FIBOS môže poskytnúť vyššie uvedenú peňaženku, prehliadač blockchainu, vizualizáciu údajov na reťazci, nástroje riadenia (dáta superuzlov, hlasovanie, návrhy), komunitné fóra, základný systém vývojových dokumentov, podporu SDK pre ekológiu OKExChain v rámci rámca ekologických stimulov OKExChain, peňaženky a zásuvné otvorené kontajnery, kurzy pre vývojárov a ďalšie produkty na pomoc ekologickému rozvoju.

Okrem toho sa vývojári z FIBOS a EOS komunity mohli tiež pripojiť ku komunite OKExChain a propagovať lepšiu vývojovú atmosféru.

5. Medium z DeFi.cn

5.1 Jazavedenie

Cieľom DeFi.cn je šíriť informácie DeFi, integrovať priemyselné zdroje, zjednotiť mediálnu platformu a zverejňovať názory verejnosti. DeFi.cn by tiež mohol slúžiť ako člen ekosystému OKExChain a poskytovať agregované médiá / obsah a zdroje DeFi pre komunitu OKExChain, vrátane príspevkov k ovplyvňovaniu priemyslu, ktoré majú väčšie slovo v blockchainovom svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map