Predefinovanie ekosystému OKExChain bez hraníc

Krátko po vydaní nášho veľmi očakávaného verejného blockchainu OKExChain sa konečne stal open-source a jeho kód bol nahraný na Github 16. apríla 2020. Ako to prispieva k ekosystému OKExChain ako celku?

Cross-chain Technology: Kľúč k ekosystému OKExChain

OKExChain je navrhnutý na základe originálnych technológií a konceptov, ako sú cross-chain technology a OpenDEX full-node operation of peer-to-peer blockchain network. Keď sa OKExChain stane open-source, bude schopný zabezpečiť efektívny, bezplatný a neobmedzený ekosystém verejného reťazca pre svoje uzly..

Architektúra OKExChain je vyvinutá na vrchole Cosmos SDK a prijíma sieťový a konsenzusný kód spoločnosti Tendermint. To, vďaka čomu vyniká OKExChain, je jeho schopnosť umožniť bezproblémovú integráciu viacerých ekosystémov. Za účelom uspokojenia jedinečných požiadaviek z decentralizovaných búrz (DEX) postavených na OKExChain boli prepracované riadiace a volebné moduly OKExChain, aby podporovali rôzne obchodné logiky.

Pokiaľ ide o výber technológie, samostatné riadenie spoločnosti OKExChain po krížovom reťazci a okamžité potvrdenie na základe konsenzu DPoS pomáha realizovať hodnotu a prenos údajov medzi viacerými izomérnymi reťazcami. The "súprava nástrojov s viacerými reťazcami" v súčasnosti poskytuje OKExChain obsahuje rôzne protokoly krížového reťazca, čo účinne preruší uzavretie a ostrenie medzi reťazcami. Napríklad v súčasnosti spoločnosť OKExChain realizovala spojenie s ekosystémom Cosmos prostredníctvom prenosového protokolu IBC. V budúcnosti bude tiež implementovať riešenia naprieč reťazcami s bežnými verejnými reťazcami, ako sú Bitcoin a Ethereum, s rozmanitejšími nástrojmi reťazca.

Dôležitejšie je, že krížový komunikačný protokol spoločnosti OKExChain realizoval priame transakcie a prenos informácií medzi rôznymi reťazcami pri zachovaní nedotknutej nezávislosti. Nielenže prelomí bariéry medzi blockchainmi a zachová úplnosť ekosystému viacerých reťazcov, ale tiež zabezpečí, aby zúčastnené inštitúcie a jednotlivci mohli vykonávať svoju aplikáciu..

Na základe tejto špeciálnej myšlienky krížového reťazca sa vytvoril OKExChain tri jedinečné a charakteristické technické vlastnosti:

  1. Vyvinutý ako kľúčová skladba globálneho plánu ekosystému OKEx, OKExChain odstraňuje zo základnej architektúry blockchainu optimalizáciu pre rôzne scenáre finančných aplikácií;
  2. Vďaka protokolu IBC spoločnosti Cosmos môže každá dôležitá aplikácia vyvinutá na OKExChain vlastniť svoj exkluzívny blockchain pri zachovaní interoperability;
  3. Vďaka dizajnu vrstvených dát OKExChain znižuje náklady na blockchainové dáta a zvyšuje efektivitu, čím podporuje rozsiahle publikovanie aplikácií.

Skutočne decentralizovaný blockchain

Spoločnosť OKExChain uplatňuje vysoký stupeň otvorenosti a dôkladnej decentralizácie, vďaka ktorej majú všetky zúčastnené uzly rovnaké postavenie a práva. Každý zúčastnený jedinec môže hrať svoje schopnosti naplno, bez prekážok publikovať a spúšťať rôzne decentralizované aplikácie.

Na rozdiel od "návrhový systém" tradičných verejných reťazcov, v ktorých si každá činnosť uzlov vyžaduje predloženie návrhu guvernérovi, OKExChain porušuje toto pravidlo prijatím "OpenDEX" koncepcia.

Najskôr môže ktorýkoľvek používateľ vybudovať svoju decentralizovanú obchodnú platformu na OKExChain a môže sa úplne rozhodnúť, ktoré kryptomeny a obchodné páry majú byť uvedené na zozname.

Po druhé, keď chcú bežci uzlov vytvárať decentralizované aplikácie alebo DEX alebo zoznam obchodných párov na OKExChain, nie je potrebné predložiť žiadny návrh. Všetky DEX založené na OKExChain fungujú na sieti peer-to-peer blockchainu, čo z neho robí skutočný ekosystém bez povolení.

Skutočnosť, že väčšina DEX vyvinutých na tradičných verejných reťazcoch zvyčajne beží na centralizovaných serveroch, sa neodchyľuje iba od decentralizačnej povahy blockchainu, ale tiež vystavuje aktíva uložené v uzloch veľkým bezpečnostným rizikám. Ako prvý v odbore dosiahol OKExChain umožnenie všetkým DEX operovať v peer-to-peer blockchainovej sieti, čo má nepochybne obrovský revolučný dopad na toto odvetvie.

Plne implementovať koncepciu "OpenDEX", Spoločnosť OKExChain tiež najskôr navrhla koncept "Operátor DEX" (portrétny uzol na obrázku).

Ak má DEX iba jedného operátora, ekológia verejného reťazca je nepochybne uzavretá a jeho vývoj bude značne obmedzený. Ak chcete vybudovať otvorený ekosystém DEX, nemôžu operátori verejného reťazca vykonať všetky operácie DEX. Predstavenie operátora je výzvou a inováciou v koncepcii verejného reťazca. OKExChain umožnil všetkým operátorom DEX využívať zdroje OKExChain férovým a rozvinutým spôsobom.

Ekologické partnerstvo – "Aliancia obchodných reťazcov “

Spoločnosť OKExChain, ktorá je založená na dizajne cross-chain technology, sa zameriava na podporu ekologickej implementácie doplnkových aplikácií a je priekopníkom v koncepcii obchodnej aliancie. Bude sa presadzovať rozsiahle uplatnenie technológie blockchain. V súčasnosti je dokončená prvá fáza výstavby ekologického partnera, ktorá zahŕňa 5 hlavných smerov ekologickej spolupráce vrátane verejného reťazca, peňaženky, prieskumníka, banského združenia a cenných papierov..

Pokiaľ ide o verejné reťazce, spoločnosť OKExChain zahájila hĺbkovú integráciu v oblasti technológie viacerých reťazcov, vývojárskej komunity, aliancie BTC naprieč reťazcami a ďalších. Medzi nimi pristálo do ekosystému OKExChain celkovo 10 svetovo uznávaných verejných reťazcov a inštitúcií vrátane spoločností Bytom, Certic, Conflux a Ontology..

V priestore peňaženky budú ekologickí partneri podporovať ukladanie OKB a OKT, funkcie mapovania OKT, hlasovanie uzlov, návrh OKExChain, DEX atď. Spolu s OKExChain sa spojilo 5 spoločností. Pokiaľ ide o prehliadač blockchain, partneri budú podporovať zobrazovanie výšky blokov, transakčných a iných údajov, údajov supernode (agenta) OKExChain, funkcie návrhu OKExChain a obchodných údajov v OpenDEX spoločnosti OKExChain.

Čo s ťažobnými bazénmi? V súčasnosti existujú traja ekologickí partneri, ktorí sa stávajú supernodmi spoločnosti OKExChain a budú poskytovať súvisiace stakes produkty. Okrem toho je v zozname ekologických partnerov OKExChain usadených aj niekoľko známych bezpečnostných inštitúcií.

Postupujte podľa OKEx dňa:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map