Andrew Gazdecki, generálny riaditeľ altcoin.io – Interview Series

V roku 2009 Andrew založil a zaviedol Bizness Apps do globálneho podniku, kým pôsobil na vysokej škole. Od tej doby pokračoval v pomoci viac ako 500 000 malým firmám pri interakcii so zákazníkmi na mobilných zariadeniach. Bizness Apps získala súkromná kapitálová spoločnosť v hodnote 2018 miliárd dolárov.

Gazdecki vystupoval v The New York Times, Forbes Wall Street Journal, Inc.com a Entrepreneur Magazine, ako aj na popredných priemyselných blogoch ako Mashable, TechCrunch a VentureBeat.

Sme radi, že Andrew Gazdecki si vzal čas zo svojho nabitého programu na diskusiu o svojom najnovšom projekte.

AT: Na úvod nám môžete povedať niečo o vašom projekte altcoin.io?

AG: Altcoin.io je decentralizovaná kryptomenová burza navrhnutá tak, aby poskytovala rýchlosť a použiteľnosť centralizovanej burzy (napríklad Coinbase), ale žiadne z bezpečnostných bezpečnostných opatrení.

Keď som začal obchodovať s altcoinmi, rýchlo som si uvedomil, že najpopulárnejšie burzy boli centralizované a prevzal vlastníctvo tokenov ich obchodníkov. Toto je obrovské bezpečnostné riziko. Tieto burzy zadržiavaním tokenov obchodníkov nevedomky pozývajú ku krádeži. Od roku 2011 sú ukradnuté miliardy dolárov a myslím si, že ľudia by si zaslúžili niečo lepšie.

Altcoin.io bude teda obchodnou burzou budúcnosti – ak chcete kryptoburzou 2.0 -, ktorá je rýchla a ľahko použiteľná a zároveň zaisťuje, že obchodníci budú mať neustále kontrolu nad svojimi tokenmi. S týmto pokojom v duši dúfame, že kryptomeny v budúcnosti raketovo vystúpia na bilión dolárovú trhovú kapitalizáciu.

AT: Nedávno sa vám darilo získavať prostriedky výmenou za kapitál ďalej wefunder.com. Čo vás inšpirovalo k crowdfundingu na wefunder verzus tradičný model ICO?

AG: Nepotrebovali sme token, tak prečo si ho vytvoriť na zvýšenie financovania? Niektoré ICO majú legitímny účel, ale naša burza sa nespolieha na funkčnosť tokenu. Ak by sme ho vytvorili, jednoducho by sme sa zamerali od budovania najlepšej kryptoburzy na svete k hľadaniu použitia tokenu, ktorý skutočne nepotrebujeme..

Okolo účelu ICO je veľa nejasností. Myslím si, že mohli upadnúť do nemilosti z jednoduchého dôvodu, že nie sú vždy vhodné alebo skutočne potrebné na to, aby sa blockchainový projekt rozbehol. Myslíme si, že naša úspešná kampaň WeFunder to dokazuje celkom dobre.

AT: Rozhodli ste sa pre Ethereum blockchain. Prečo ste si vybrali túto platformu v porovnaní s EOS, NEO alebo inou platformou?

AG: Ethereum je tu už dlhšie, má jednu z najväčších vývojových sietí a aktívne pracuje na škálovateľnej „trilemme“ prostredníctvom horizontálnych, plazmových a štátnych kanálov. Ostatné blockchainy robia pár skvelých vecí, ale je príliš skoro predpokladať, že prekonajú ethereum – alebo dokonca splnia svoje sľuby.

Dôležité je, že sa zdá, že Ethereum usilovnejšie pracuje na vytvorení škálovateľného blockchainu, ktorý neobetuje decentralizáciu. Bolo by ľahké dosiahnuť mierku jednoduchým znížením počtu uzlov zodpovedných za vytváranie nových blokov, ale podľa nášho názoru je to iba maskovaná centralizácia. Len čo začneme narúšať decentralizáciu, stratíme jej výhody.

Preto veríme, že Ethereum je pre nás správna voľba, a v budúcnosti dúfame, že podporíme výmenu tokenov medzi reťazcami.

AT: Čo odlišuje vašu burzu od iných decentralizovaných búrz, ako napríklad Etherdelta?

AG: Existuje veľa decentralizovaných búrz a ešte stále nezvládajú objem obchodov centralizovaných búrz..

Veríme, že problém s existujúcimi decentralizovanými burzami je trojaký: jeden, je ťažké ich použiť; dva, technológia je pomalá; a tri, nie je dostatočné sústredenie na zvyšovanie likvidity.

Altcoin.io nie je iba decentralizovaná burza, ale úplne nový obchodný nástroj navrhnutý od základu tak, aby bol bezpečný, rýchly a atraktívny pre skúsených aj začínajúcich obchodníkov. Vydávame sadu SDK, aby sme pomohli ďalším výmenám a dApps poučiť sa z našich skúseností a dokonca medzi nami zdieľať likviditu..

AT: Ako všetci vieme, bezpečnosť má pri výmenách prvoradý význam. Aké kroky podnikáte na zaistenie bezpečnosti a integrity systému altcoin.io výmena?

AG: Altcoin.io je založený na plazmovej architektúre bočného reťazca, ktorá bola prvýkrát načrtnutá v bielej knihe Vitalika Buterina a Josepha Poona, Plazma: Škálovateľné autonómne inteligentné zmluvy. Plazma umožňuje bočné reťazce, ktoré prebiehajú paralelne s blockchainom a ktoré sú riadené pomocou inteligentných kontraktov v sieti Ethereum. Najdôležitejšie je, že sú bezpečné.

Keď si obchodníci vymieňajú tokeny, uzly každú transakciu overujú a podpisujú pomocou konsenzuálneho mechanizmu overenia autority, ktorý spravuje náš partner Tendermint. Keď obchodníci vyberú finančné prostriedky, musia počkať vopred určené časové obdobie, aby uzly mohli napadnúť akékoľvek podvodné správanie. Ak niekto robí niečo nechutné, uzly spustia mechanizmus hromadného ukončenia, ktorý vráti tokeny do posledného legitímneho stavu blockchainu.

To v kombinácii s obvyklou obranou blockchainu, ako je kryptografia, decentralizácia a súkromné ​​kľúče, zabezpečí, že naša burza bude najbezpečnejšia na trhu. A keďže nikdy nepreberáme vlastníctvo tokenov obchodníkov, neexistuje žiadne väzobné riziko – žiadny lákavý útok hackerov „honeypot“.

 

AT: Ako sa ukladajú tokeny používateľov?

AG: Všetky tokeny našich používateľov sú bezpečne uložené v inteligentných zmluvách v sieti Ethereum. Nikdy nad nimi nepreberáme kontrolu a obchodníci sú chránení bezpečnostnými opatreniami, ktoré som už načrtol. Žetóny zostanú v peňaženkách obchodníkov zabezpečené, kým nebudú chcieť obchodovať. Potom inteligentná zmluva a bočný reťazec spolupracujú na prepojení obchodníkov a uskutočňovaní obchodov bez zapojenia akejkoľvek tretej strany..

 

AT: Väčšina búrz je strategicky umiestnená mimo zahraničia v jurisdikciách ako Malta, Singapur, Švajčiarsko atď. Čo vás viedlo k tomu, že ste sa rozhodli pôsobiť mimo Spojených štátov.?

AG: Pôsobenie v USA považujeme za konkurenčnú výhodu. Mám tiež záľubu v oblasti San Diega a veľa talentovaných hláv, ktoré tu môžu pomôcť pri uskutočňovaní našej decentralizovanej výmeny.

Zatiaľ čo USA v súčasnosti vyvažujú niekoľko regulačných zlomov, veríme, že blockchainový priestor má neuveriteľný potenciál a byť v jadre vecí, keď sa začnú, nám dá náskok pred ostatnými projektmi založenými inde.

 

AT: O bezpečnostných tokenoch ste už hovorili vo svojom blog a ďalšie platformy. Môžete nám povedať, ako osobne vnímate rastový potenciál tohto priestoru?

AG: Bezpečnostné tokeny sú najjednoduchším spôsobom frakcionácie skutočných aktív, ktorých hodnota sa pohybuje v biliónoch dolárov. Otázkou je, či by sme mali frakcionovať a myslím si, že odpoveď je jednoznačná áno – zvyšuje likviditu, demokratizuje trh a zjednodušuje mnoho zložitej byrokracie spojenej s obchodovaním s cennými papiermi..

Podľa môjho názoru príležitosť, ktorú poskytujú bezpečnostné tokeny, vysoko prevyšuje príležitosť dokonca aj kryptomien. Môžu predstavovať všetko na svete, čo má hodnotu a s čím sa v súčasnosti obchoduje na globálnych bezpečnostných trhoch – doslova príležitosť za niekoľko biliónov dolárov.

 

AT: Existujú plány zavedené pre altcoin.io vstúpiť na trh cenných papierov v budúcnosti?

AG: Veríme, že bezpečnostné tokeny majú pred sebou skvelú budúcnosť, a radi by sme obchodníkom pomohli ich rýchlou, ľahkou a bezpečnou výmenou. Digitalizácia a frakcionácia hodnoty má veľký zmysel, pretože poskytuje transparentnosť, efektívnosť a pomáha väčšiemu počtu ľudí zdieľať bohatstvo svojich ekonomík. Ak môžeme pomôcť takúto zmenu podporiť, môže to byť len dobrá vec.

 

AT: O čom by ste ešte chceli spomenúť altcoin.io?

AG: Strávili sme dlho budovaním správnej technológie pre našu decentralizovanú burzu a rovnako sa zapájame do vytvárania úžasnej používateľskej skúsenosti pre našich obchodníkov vrátane zákazníckej podpory nepretržite. Chcel by som teda dať prísľub všetkým potenciálnym obchodníkom, ktorí si prečítajú tento rozhovor: Ak si myslíte, že by sme mohli našu výmenu akýmkoľvek spôsobom vylepšiť, dajte nám vedieť a pokúsime sa to uskutočniť. Možno nebudeme vždy úspešní, ale budeme tvrdo pracovať na tom, aby bola Altcoin.io najlepšou burzou vôbec, ktorú pre obchodníkov vytvorili obchodníci.

AT: Ďakujem za váš čas, osobne sa teším na budúce použitie platformy altcoin.io.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map