Chrissa McFarlane, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Patientory Inc – Interview Series

Chrissa McFarlane je generálnou riaditeľkou spoločnosti Trpezlivý, služba správy zdravia v globálnej mene a populácii, ktorá reguluje a zaisťuje údaje o pacientoch. Becker’s Hospital Review ju označila za jednu z najlepších žien „zanechávajúcich svoju stopu na medicínskom poli“. Je tiež autorkou BUDÚCE ŽENY: Menšinové podnikanie žien a štvrtá priemyselná revolúcia v ére blockchainu a kryptomeny.

Patientory ste založili v roku 2015 potom, čo ste boli frustrovaní z toho, že pacienti nemajú prístup do centrálneho depozitára svojich vlastných zdravotných informácií. Môžete sa s nami podeliť o to, aký je súčasný problém s pacientmi, ktorí získavajú prístup k svojim informáciám, a ako navrhuje Patientory tento problém vyriešiť?

Odvetvie informačných technológií v zdravotníctve má dlhodobé problémy s interoperabilitou. Prístup k súkromným údajom o zdravotnom stave je však problémom, ktorý sa v poslednej dobe objavil v dôsledku digitalizácie lekárskych záznamov, ktorá vytvorila zamlčané nástenné záhrady. Kvôli zásadám a predpisom HIPAA bolo pre organizácie ťažké voľne zdieľať informácie, ktoré sa nachádzajú na samostatných a individuálnych portáloch pre pacientov, so všetkými poskytovateľmi starostlivosti a zainteresovanými stranami, ktorí by tieto informácie mohli potrebovať, aby mohli poskytovať najlepšiu starostlivosť. Patientory sa tejto problematike venuje priamo a vytvára produkty, ktoré umožňujú plynulú integráciu všetkých zdravotných záznamov pacienta na strane pacienta aj poskytovateľa..

V pôvodnej správe ste navrhli obchodný model SaaS, pomocou ktorého predávate softvér zdravotníckym organizáciám, kde si pacienti a spotrebitelia môžu stiahnuť bezplatnú aplikáciu. Odvtedy sa obchodný model zmenil?

Stále fungujeme na obchodnom modeli SaaS pre podniky a zákazníkom ponúkame užívateľsky prívetivú aplikáciu zdravotných údajov. Pre podniky poskytujeme SaaS vo forme našej NEITH Enterprise Solution. Neith potom pracuje priamo s našou trpezlivou spotrebiteľskou aplikáciou, Trpezlivý, riešiť a zlepšovať efektívnosť nákladov a výsledky zdravotnej starostlivosti pre pacienta.

Vy osobne ste sa zúčastnili intenzívneho trojmesačného pobytu Program akcelerátora Boomtown v Boulderi v štáte Colorado. Mohli by ste sa podeliť o svoje skúsenosti a to, čo ste získali účasťou na tomto programe?

Našu spoločnosť sme založili asi týždeň pred vstupom do akceleračného programu Boomtown v Boulderi v štáte Colorado. Tento program nám nesmierne pomohol s myšlienkou, čo by sme chceli vytvoriť a aké problémy by chceli vyriešiť naše výrobky. Naše skúsenosti v Boomtownu nám pomohli postaviť základňu na riešenie nedostatkov, ktoré sme našli na trhu so zdravotnou starostlivosťou.

Mohli by ste diskutovať o svojich skúsenostiach so zavedením jednej z prvých Initial Coin Offerings (ICO) v roku 2017?

Tento proces bol pre náš tím určite výzvou. Začali sme v priemysle, ktorý nebol dobre známy, a pracovali sme na riešení dôveryhodnosti vesmíru a podpore jeho dlhovekosti – niečo, čo široká verejnosť pochopí až teraz..

Spočiatku bolo ťažké vyrobiť produkt pre priemysel, ako je zdravotníctvo, ktorý sa pomaly mení a prijíma nové technológie. Prostredníctvom tohto procesu sme sa naučili, že sa musíme snažiť vyvíjať tempo a vytrvalo pracovať na tom, aby sme si našu značku a naše produkty vytvorili ako vodcovské osobnosti premosťujúce túto vznikajúcu technológiu s existujúcim trhom zdravotnej starostlivosti..

V tvoja kniha jedným z najväčších problémov, ktoré ste opísali, bola ťažkosť získať prístup k rizikovému financovaniu ako žena, konkrétne ako žena v menšine. Máte nejaké rady pre ženy, ktoré čelia podobným problémom a ktorým nemusí vyhovovať zavedenie ICO?

Odporučil by som hľadať čo najviac alternatívnych spôsobov financovania. Alternatívou pre investičné príležitosti, ktorá sa v poslednej dobe zvyšuje na popularite, je crowdfunding. Existuje veľa možností, pokiaľ ide o tento typ investovania, vrátane ponúk nariadenia CF, ktoré umožňujú spoločnostiam získať priame investície od investorov, ako aj rôznych platforiem, ktoré umožňujú inštitucionálnym a neinštitucionálnym investorom zapojiť sa do projektov, na ktorých im záleží. Verím, že je to cenná voľba pre jednotlivcov, ktorí chcú naštartovať svoju spoločnosť, najmä pokiaľ ide o prvé kolo financovania, ktoré je tak veľmi dôležité, aby mohli podnikatelia vyrábať svoje výrobky a prezentovať ich hodnotu..

Vo svojej knihe diskutujete o dôležitosti flexibility špeciálne pre podnikateľky. Mohli by ste v krátkosti zdieľať svoje názory na túto tému??

Podľa môjho názoru je flexibilita jedným z najdôležitejších atribútov úspešného podnikateľa. Konkrétne podnikateľky čelia mnohým prekážkam a prekážkam úspechu a sú schopné prekonať tieto výzvy práve vďaka flexibilite.

Pretože jadrom úspešného podnikateľa je prekonávanie výziev, flexibilita môže mať formu nutnosti obrátiť sa od pôvodného cieľa spoločnosti alebo produktu, aby odrážala napríklad súčasné trhové podmienky alebo iné neočakávané prekážky, ktoré sa vyskytnú počas procesu uvedenia na trh. Tento rok napríklad pandémia COVID-19 posunula trh bezprecedentným spôsobom a podnikatelia boli nútení sa tomu zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť.

Začiatkom roku 2019 Patientory Inc. a IrisGuard oznámil integrácia biometrickej autentifikačnej technológie IrisGuard s aplikáciou Patientory. Mohli by ste diskutovať o tomto partnerstve a výhodách používania biometrickej technológie IrisGuard?

IrisGuard umožňuje end-to-end rozpoznávanie dúhovky a identifikuje jednotlivcov kdekoľvek na svete so 100% istotou. Naše partnerstvo s IrisGuardom umožnilo bližší pohľad na správu údajov a klinické skúšky. Integrovali sme sa do IrisGuard prispôsobením riešenia systému Android našej aplikácie Patientory (pretože pre prístup k tomuto typu technológie je potrebný telefón s fotoaparátom). Integrácia poskytuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia pri prístupe k biologickým údajom pacienta.

Mohli by ste nám poskytnúť nejaké podrobnosti o tom, ako sa tokeny PTOY používajú na platforme?

Tokeny PTOY sú neoddeliteľne súčasťou siete PTOYMatrix Blockchain Network, ktorá zaisťuje a overuje ukladanie údajov o súkromných údajoch o zdraví v sieti. Pre spoločnosť Patientory Inc ako decentralizovaná aplikácia v sieti sa token používa ako stimulačný nástroj na odmeňovanie zdravého správania. Napríklad pri používaní aplikácie sú používatelia odmenení tokenmi PTOY, keď splnia konkrétne mesačné wellness ciele.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli s Patientory podeliť?

Za posledný rok sme boli svedkami finalizácie zákona o liečbe 21. storočia, ktorý vyžaduje, aby zdravotnícke organizácie poskytovali spotrebiteľom prístup tretích strán k ich zdravotným informáciám. Prostredníctvom rôznych partnerstiev môže PTOYMatrix agregovať údaje z viac ako 10 000 zdravotníckych systémov, aby používateľom poskytol vlastnú identitu a údaje bez identifikácie do lekárskych záznamov..

Ďakujeme za skvelý rozhovor, mali by ho navštíviť čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť viac Trpezlivý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map