Dana Farbo, COO spoločnosti Augmate – Interview Series

Dana Farbo je prevádzkovou riaditeľkou a investorom v spoločnosti Augmate. Je motorom rastu a budovania dokonalej platformy pre správu zariadení pre internet vecí (IoT). Pomocou technológie distribuovanej hlavnej knihy prináša Augmate lepšiu kontrolu a zabezpečenie miliárd zariadení používaných podnikmi a spotrebiteľmi.

AT: Spoločnosť Augmate začala v roku 2014 a bola jednou z prvých spoločností, ktoré ponúkli správu zariadení IoT. Môžete nám povedať, ako ste začali?

DF: Augmate začínal ako partner spoločnosti Google Glass at work, aby pomohol úspešnému zavedeniu technológie Google Glass v podnikoch. Stali sme sa jednou z vybranej skupiny 10 spoločností certifikovaných spoločnosťou Google na poskytovanie riešení pre túto novú technológiu. Namiesto zamerania na spotrebiteľov sme videli použitie vo výrobe podláh, logistiky a v iných podnikoch ako najlepšie prípady použitia pre rastúci obchod nositeľný na hlave..

AT: V roku 2015 ste predstavili Augmate Wearable Environment Manager (WEM). Čo to presne je??

DF: W.E.M. je centralizovaná platforma pre správu IT na riadenie a riadenie nositeľných zariadení na hlavách, ktoré umiestňujú do svojich sietí. Na trhu nebolo nič, čo by týmto spoločnostiam mohlo pomôcť nasadiť a spravovať napríklad bezdrôtové aktualizácie, povolenie správnemu používateľovi v správnom čase, zabezpečenie zariadení vrátane možnosti individuálne uzamknúť a spravovať obsah a veľa iného. viac. W.E.M možno použiť ako SaaS alebo ako server založený na lokálnom riešení. IT má nad platformou úplnú kontrolu nad zariadeniami, pretože spolupracujeme s výrobcami zariadení na nosenie, aby sme im nechali podpísať náš kód a kód, ktorý sa má umiestniť do jadra zariadenia.

AT: Aké sú niektoré z najpopulárnejších prípadov použitia pre WEM?

DF: Zobraziť tento odkaz pre ďalšie podrobné informácie. Najjednoduchšie je to v podpore vzdialeného pracovníka:

Spoločnosti po celom svete využívajú svoje distribuované pracovné sily tým, že im dávajú technológie, ako sú napríklad nositeľné počítače na hlavách s možnosťou videa a zvuku. Predstavte si pracovníka, ktorý opravuje generátor v teréne, ale potrebuje odbornú pomoc, ktorá sa môže nachádzať vo vzdialenosti 1 000 míľ. Vďaka použitiu nositeľného zariadenia s fotoaparátom a zvukom môže pracovník udržiavať obe ruky voľné, aby mohli pracovať, zatiaľ čo pracovník podpory ich vedie sledovaním toho, čo vidia. Augmate je vrstva správy a kontroly zariadení, ktorá umožňuje vzdialenú správu a efektívnu aktualizáciu týchto zariadení tak, aby nedošlo k prerušeniu ich používania. Augmate poskytuje riadiacim pracovníkom ďalšie možnosti, ako napríklad automatické pripojenie wifi pre schválené siete, obmedzená kontrola prístupu, aby sa mohli prihlásiť iba pracovníci, ktorí ich môžu používať, a oveľa viac.

AT: Môžete nám povedať niečo o Augmate Connect?

DF: Augmate Connect prináša novú paradigmu do správy zariadení. Je zostavený pomocou otvorenej architektúry, ktorá umožňuje pridanie neobmedzeného počtu typov zariadení na správu. Môže byť „zapojený“ do iných systémov na rozšírenie ich schopností pomocou API alebo založený na použití SDK, aby bolo možné pridať ďalšie komponenty z komunity vývojárov. Je postavený na schopnosti integrovať technológiu blockchain a distribuovanú účtovnú knihu bez toho, aby bol uzamknutý v jednom riešení. Tento flexibilný rámec je kľúčom k pevnému základu, ktorý sa môže časom a v rozsahu rozšíriť na neobmedzený potenciál.

AT: Ako Augmate Connect udržuje zariadenia IoT v bezpečí?

DF: Zabezpečenie je zabudované a podporované pomocou doplnkovej technológie. Zabezpečenie sa môže pohybovať od typov šifrovania údajov počas prenosu až po použitie blockchainu a identifikácie zariadenia na blockchaine. Ako už bolo uvedené, integrácie tretích strán, ako napríklad stav siete, je možné vykonať pomocou monitorovania na jednom paneli. Môžu byť písané politiky, ktoré manažmentu dávajú príležitosť zapisovať bezpečnostné protokoly priamo do systému. Bezpečnosť je jadrom plánovania a implementácie rámca Augmate Connect s vynaložením všetkého úsilia zameraného na maximalizáciu ochrany a minimalizáciu narušenia.

AT: Pretože Augmate používa blockchain, je to bezpečnejšie ako pri používaní databázy?

DF: Blockchain je prísľubom škálovateľného decentralizovaného prostredia, kde je prvoradá bezpečná autentifikácia. Centralizované databázy môžu byť narušené a v mnohých prípadoch je to spôsobené ľudskou chybou pri správe hesla. Hackovanie môže tiež preniknúť cez známe alebo neznáme chyby zabezpečenia. Blockchain môže byť stále náchylný na ľudské chyby, ale zraniteľnosť priameho hackingu sa vďaka spôsobu overovania transakcií výrazne znižuje..

AT: V roku 2017 ste s IOTA úspešne absolvovali test koncepcie. Bude to blockchain, ktorý sa používa do budúcnosti?

DF: Augmate je agnostická platforma pre OS a blockchain. Vyhodnocujeme a používame niekoľko technológií založených na konkrétnych potrebách. IOTA je prísľubom rozsahu a žiadnych alebo minimálnych transakčných nákladov. Vyvíja sa ďalšia technológia DLT, ktorá je účelovo zameraná na IoT.

AT: Augmate spočiatku zápasil s myšlienkou spustenia ICO verzus STO. Čo vás ovplyvnilo pri zvyšovaní prostredníctvom STO?

DF: Začiatkom roku 2018 sa ukázalo, že pokyny SEC naznačujú, že je potrebné, aby spoločnosti považovali zvýšenie investícií pomocou tokenov za vyhovujúce zákonom o cenných papieroch. Spoločnosť Augmate má zákazníkov, zamestnancov a akcionárov a bolo dôležité, aby sme žiadneho z nich nevystavili riziku tým, že sa pokúsime presadiť nový spôsob uvažovania o zvyšovaní investícií založený na túžbe byť ICO verzus STO. Náš vlastný tím o tom mnohokrát diskutoval, pretože lákavé boli výhody ICO. Využili sme však rady a prístup zdravého rozumu, ktoré nás viedli k tomu, že robíme všetko pre ochranu našich zainteresovaných strán a zároveň sa podieľame na novej oblasti investovania, o ktorej si myslíme, že bude naďalej rásť.

AT: Máte pôsobivý zoznam partnerov, medzi ktoré patria Toyota a UPS. Mohli by ste nám povedať viac o týchto partnerstvách?

DF: Partnerstvá sú základom našich rastových stratégií. Máme strategických investorov a zákazníkov, ako je UPS, a máme aplikačných partnerov, ktorí nás prezentujú svojim zákazníkom. Hardwaroví partneri nám umožňujú hlbšie sa zaoberať tým, čo im pomáha uspieť, zatiaľ čo pripravujeme budúce riešenia s cieľom maximalizovať ich vplyv. Všetci sme v tomto ekosystéme IoT spolu a veríme, že posilňovaním našich partnerov sa sami stávame oveľa silnejšími.

AT: Existuje ešte niečo, o čo by si sa chcel s Augmate podeliť??

DF: Augmate vybudoval tím svetovej úrovne a máme jedných z najlepších zákazníkov na svete. Sme nadšení, že sme lídrom v oblasti blockchainu a DLT a zameriavame sa na poskytovanie riešení pre správu obrovskej príležitosti, ktorú IoT prináša podnikom.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku Augmate alebo našu stránku s výpismi Augmate Token.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map