Danny Oyekan, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Dan Holdings – Interview Series

Danny Oyekan, zakladateľ spoločnosti Dan Holdings a aplikácie pre globálne sociálne platby Aplikácia Mince, strávil roky budovaním sociálnych platieb a blockchainových riešení v Afrike a na celom svete s cieľom platby bez hraníc.

Bitcoinu sa venujete od roku 2012, ako ste pôvodne objavili túto kryptomenu?

Bitcoiny som objavil na začiatku hrania videohier. Veľmi ma zaujal rast virtuálnych svetov a uvedomil som si, že v nich existuje potenciál na vytvorenie virtuálnych ekonomík. Odtiaľ som začal hľadať, ako by som mohol pomôcť vytvoriť zmeny v mojej vlastnej komunite a v zahraničí pomocou kryptomeny a založiť Dan Holdings. Spoločnosť Dan Holdings investuje do špičkových technológií, ako je blockchain, a vyvíja interné technológie, ktoré pomáhajú globálnym komunitám posielať si navzájom kryptomeny ľahkým a priamym spôsobom.

Najnovšie sa spustil náš tím Aplikácia Mince, aplikácia, ktorá poskytuje používateľom na rozvíjajúcich sa trhoch slobodu efektívneho cezhraničného ukladania, odosielania a prijímania digitálnych mien. Digitálna peňaženka, ktorá je v súčasnosti k dispozícii v systémoch IOS a Android, podporuje štyri kryptomeny, bitcoin, ethereum, dolárové mince a mince NGN, s možnosťou zapnutia a vypnutia prostredníctvom bankového prevodu, debetných / kreditných kariet a ďalších kryptomien. Coins App je jednou z mála digitálnych peňaženiek v regióne, ktorá ponúka okamžité transakcie bez skrytých poplatkov.

Pracujeme tiež na ďalších aplikáciách, ktoré budú doplnkom k aplikácii Coins, ako napríklad súčasť sociálnych správ a virtuálna debetná karta, ktorá používateľom umožní posielať platby a nakupovať pomocou ich kryptomien online.

Uviedli ste, že najlepší prípad použitia DeFi je v Afrike, mohli by ste rozvinúť svoje nápady, ktoré za tým stoja?

Pri svojich skúsenostiach so zavádzaním a rozširovaním aplikácie Coins za posledných pár mesiacov som si uvedomil, že pre každého používateľa nie je ľahké úspešne splniť naše požiadavky KYC z dôvodu ochrany osobných údajov. Decentralizovaná finančná infraštruktúra by pomohla znížiť niektoré z týchto požiadaviek a umožnila by každému vlastniť a prevádzkovať peňaženku s kryptomenami. DeFi môže tiež pomôcť 31 percent globálnej populácie (60 miliónov jednotlivci v Nigérii), ktorí majú nebankovku, tým, že im poskytujú prístup k mobilnej aplikácii DeFi ako svojmu bankovému systému.

Ako posledné #Protesty EndSARS proti policajnej brutalite podnietila Nigérijskú centrálnu banku k zákazu určitých bankových účtov tých, ktorí posielali finančné prostriedky na pomoc protestujúcim, jednotlivcom, ktorí začali hľadať kryptomenu, konkrétne bitcoin, pri presune svojich finančných prostriedkov.

Aplikáciu Coins ste vytvorili ako globálnu aplikáciu pre sociálne platby. Môžete diskutovať o tom, čo to je, a o regiónoch, na ktoré momentálne zacieľujete?

Aplikácia Coins umožňuje používateľom odosielať a prijímať platby typu peer to peer, ako aj nakupovať, predávať a ukladať rôzne digitálne meny. Transakcie v rámci aplikácie sú bezproblémové a výbery a vklady je možné spracovávať bankovým prevodom, debetnými a kreditnými kartami alebo kryptomenou. Všetky digitálne zmenárne a všetky transakcie v rámci ekosystému sú zadarmo.

Aplikácia Coins je zameraná na rozvíjajúce sa trhy a v súčasnosti je k dispozícii v piatich afrických krajinách: Nigéria, Ghana, Tanzánia, Keňa a Uganda. V roku 2021 bude aplikácia Coins expandovať do viac ako 50 krajín, počnúc 1. štvrťrokom Egypt, Južná Afrika, Mexiko, Spojené štáty a krajiny na Blízkom východe. Cieľom aplikácie Coins je byť globálnou aplikáciou, ktorá umožní komukoľvek v ktorejkoľvek časti sveta nakupovať a posielať kryptomenu cez hranice.

Momentálne žijete v Karibiku na ostrove Barbados. Môžete nám priblížiť ekosystém digitálnych aktív na tomto ostrove??

Nedávno som sa presťahoval z ostrova Barbados do Dubaja. Môžem však povedať, že ostrov je v digitálnych aktívach pomerne nový, ale rýchlo rastie. V súčasnosti mnoho karibských krajín pracuje na vývoji digitálnych mien centrálnej banky (CBDC), ktoré by drasticky zvýšili mieru prijatia kryptomeny. Hlavnou prekážkou adopcie v Karibiku je to, že neexistuje priama fiat brána pre jednotlivcov, aby mohli bezproblémovo nakupovať bitcoiny a ďalšie digitálne aktíva, ale dúfam, že sa to v blízkej budúcnosti zmení.

Mohli by ste sa s nami podeliť o príbeh genézy, ktorý stojí za Blockchain Company Dan Holdings?

Po bitcoňovom behu bitcoinov v roku 2017 som vytvoril spoločnosť Dan Holdings ako spôsob praktického vytvárania produktov a služieb, ktoré budú prospešné pre jednotlivcov s obmedzeným prístupom k tradičnému finančnému systému a celému odvetviu. Videl som, aké sľubné sú kryptomeny pre každodenné použitie, a chcel som podporiť podnikateľov, ktorí vyvíjajú konkrétnu technológiu, ktorá by pomohla ľuďom stať sa finančne nezávislými. Spočiatku som sa zaujímal o podporu vesmíru prostredníctvom investičného ramena spoločnosti Dan Holdings, spoločnosti Dan Ventures, ale vedel som, že sa chcem viac zapojiť do vytvárania produktov sám, a pritom stále podporovať podniky a podnikateľov v danom priestore v ich úsilí..

Dnes sa zameriavame na vývoj našich vlastných interných riešení, ako je napríklad Coins App, naše peer to peer platobné riešenie, okrem iných pripravovaných projektov, ako je napríklad aplikácia na zasielanie správ, ktorá bude kompatibilná s Coins App a ďalšími produktmi a službami, ktoré uľahčujú ľahký prístup a prenos digitálnych mien.

Do akých typov projektov Dan Ventures investuje?

Dan Ventures je výhradne zameraná na investície do spoločností, ktoré napredujú v blockchainovom a rozvíjajúcom sa technologickom priestore a tiež rôznych kryptomenách a tokenoch. Medzi príklady týchto investícií patria Tokenise, BlockMarketCap a Propertyze.

Čo hľadáte pri kontrole fintech a blockchainových projektov, do ktorých by ste mohli potenciálne investovať?

Keď hľadám investíciu do potenciálneho blockchainového projektu, prvá vec, ktorú hľadám, je pozadie zakladateľa. Verím, že sa môžete o spoločnosti veľa naučiť, ak sa najskôr pozriete na ich vedenie a skúsenosti, ktoré so sebou prinášajú. Okrem toho sa snažím zabezpečiť, aby bola príležitosť jedinečná a prospešná pre celkovú krajinu blockchainu. Vo fintech priestore býva veľa podobných projektov, takže osobne hľadám príležitosti, ktoré sú jedinečné, a ktoré majú hmatateľné prípady použitia pre používateľov..

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť s Dan Holdings alebo Coins App?

Spoločnosť Dan Holdings pracuje na mnohých zaujímavých aktualizáciách produktov a projektoch, ktoré sa majú spustiť začiatkom budúceho roka a ktoré, ako veríme, výrazne posunú finančné systémy na globálny trh, najmä na rozvíjajúcich sa trhoch. Veľmi sme sa sústredili na vývoj aplikácie Coins, nášho platobného riešenia, a v budúcom roku pracujeme na vývoji kompatibilných produktov a ďalších funkcií, ktoré zabezpečia bezpečný a ľahký prístup k digitálnym menám a finančným nástrojom. Naše geografické úsilie sa tento rok sústredilo na Afriku a tešíme sa, že čoskoro rozšírime náš dosah na globálne publikum.

Ďakujeme za skvelý rozhovor, mali by ho navštíviť čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť viac Dan Holdings alebo Aplikácia Mince.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map