Darren Marble, generálny riaditeľ vydávania – Interview Series

Nedávno som mal to potešenie z rozhovoru s Darrenom Marbleom, výkonným riaditeľom spoločnosti Issuance. Vďaka svojej funkcii výkonného riaditeľa CrowdFundX má Darren rozsiahle skúsenosti s marketingom IPO Reg A + a ponúk digitálneho zabezpečenia inštitucionálnym a retailovým investorom. Táto skúsenosť je v dokonalom súlade s vydaním (platforma, ktorá spája emitentov digitálneho zabezpečenia s investormi), pretože Darren vie, čo investori hľadajú a čo je potrebné pre úspešnú a vyhovujúcu ponuku. V rozhovore nižšie sa dozviete viac o vydávaní.

RS: Môžete nám povedať niečo o tom, čo robí Issuance a o dlhodobej vízii?

DM: Issuance vyvíja technologickú investičnú banku pre emitentov digitálnych cenných papierov – modernú spoločnosť Goldman Sachs. Našou víziou je stať sa vedúcou investičnou bankou pre digitálne cenné papiere, ktorá je podľa nás ďalším megatrendom na kapitálových trhoch.

Veríme v regulované trhy, ochranu investorov a veríme, že USA budú popredným globálnym trhom digitálnych cenných papierov.

RS:  Spoločnosť Issuance nedávno oznámila akvizíciu CrowdFundX, ako bude táto akvizícia integrovaná do spoločnosti Issuance?

DM: Spoločnosť Issuance uskutočnila vyhlásenie o zámere (LOI) na získanie aktív spoločnosti CrowdfundX (CfX), marketingovej spoločnosti FinTech známej tým, že ponúka niektoré z najpozoruhodnejších ponúk digitálnych cenných papierov (DSO) v tomto odbore a nariadenia (reg.) A + IPO. Medzi klientov CfX patria okrem iných Drake’s Virginia Black Whiskey, KODAKOne a tZERO..  

Dominantné investičné banky budúcnosti budú efektívne kombinovať technológiu digitálnych cenných papierov s tradičnými finančnými službami. Emisiou v jej jadre je technologická spoločnosť, zatiaľ čo CfX je spoločnosť poskytujúca služby s významnými priemyselnými klientmi a zavedenými zdrojmi príjmov. CfX je ako taká prirodzenou akvizíciou spoločnosti Issuance.  

Transakcia, ktorá sa má uzavrieť vo februári 2019, bude predmetom náležitej starostlivosti a konečných právnych dokumentov prijateľných pre všetky strany. Po dokončení dôjde k ukončeniu platnosti značky CfX a trvalou značkou bude Issuance.  

RS: V čom sa líši vaša platforma od podobných vydávacích platforiem, ako je napríklad Securitize?

DM: Emisia sa zaoberá obchodným marketingom a zvyšovaním kapitálu, čo je najväčší bod bolesti na trhu. Fungujeme ako most medzi tokenizačnými platformami a sekundárnymi obchodnými platformami, pretože ani jeden z týchto hráčov nie je skutočným navyšovačom kapitálu.

V septembri sme oznámili strategické partnerstvo so spoločnosťou Securitize, aby sa ich klienti dostali do kontaktu so správnou sieťou investorov a zvýšila sa pravdepodobnosť ich financovania. Naopak, Securitize ponúka osvedčené riešenie tokenizácie pre našich klientov, ktorí pri obchodovaní so svojimi digitálnymi cennými papiermi požadujú osvedčené riešenie súladu s predpismi..

RS: Ako vydáva trh potenciálnym investorom?

DM: Issuance vyvíja aplikáciu, ktorá umožní emitentom uvádzať na trh svoje obchody priamo s overenými investormi, ktorí majú záujem. Emitenti zaplatia spoločnosti Issuance poplatok za každé odoslanie správy investorovi na našej platforme, pričom poplatok sa líši podľa typu zaslaného investora. Napríklad správa pre inštitucionálneho investora bude mať vyšší poplatok ako správa pre akreditovaného investora.

Emisia je v procese partnerstva s broker-dealerom, čo nám umožní zachytiť poplatky za úspech, keď investori získaní prostredníctvom Issuance investujú do obchodu.  

Očakáva sa, že aplikácia Issuance bude k dispozícii v polovici roku 2019. Medzitým predávame tradičné poradenské a marketingové zmluvy, kde služba Issuance slúži ako úvodný list medzi našimi klientmi emitenta a našou sieťou investorov. Dôverovali sme vzťahom s niektorými z najaktívnejších investorov digitálnych aktív na celom svete a prostredníctvom tohto modelu sme úspešne získali kapitál pre viacerých klientov. Naše poradenské a marketingové zákazky sa predávajú v modeli poplatkov za služby, pri ktorom sa emisia mesačne platí paušálnym poplatkom..

RS: Váš web poznamenáva, že vydanie „poskytuje jedinečné stimuly pre investorov“, môžete nám povedať, aké stimuly ponúka vydanie, ktoré ho odlišuje?

DM: Investori všeobecne požadujú prístup k najlepším obchodom v kolách s najvyššou zľavou. Vydanie má prístup k niektorým z najpropagovanejších a najžiadanejších obchodov v odbore, čo je stimulom pre investorov – najmä inštitucionálnych investorov a fondy digitálnych aktív -, aby s nami spolupracovali.

Ako príklad sme práve podpísali biotechnologickú spoločnosť zaradenú do zoznamu NASDAQ, ktorá prevádzkuje to, o čom sa domnieva, že je to ponuka historických digitálnych cenných papierov (DSO). Spoločnosť má trhový strop vo výške 250 miliónov dolárov a na burze NASDAQ sa verejne obchoduje viac ako desať rokov. Toto je jeden z najunikátnejších PDS v priemysle a spoločnosť Issuance má k dohode exkluzívny prístup. Počiatočné prijatie od našich investorov bolo neuveriteľne pozitívne a bude ďalej dôveryhodne vydávať emisie ako spoločnosť so skutočným tokom vlastných obchodných transakcií.. 

RS: Vydanie „umožňuje investorom prijímať iba určité obchody“, môžete nám povedať, ako to funguje a ako je to prospešné pre investorov a emitentov?

DM: Problém súčasných platforiem je, že sú zamerané na emitenta a každú transakciu, ktorú prijmú, predávajú každému investorovi v jeho databáze. Väčšina investorov na týchto platformách sú navyše retailoví investori, ktorí si sami riadia. Tento prístup vyústil do scenára straty-straty-straty pre emitentov, investorov aj platformy. Je to jeden z veľkých dôvodov, prečo žiadne akciové crowdfundingové platformy nemali dodnes skutočný úspech.

Naša stratégia riešenia tohto problému je neintuitívna, ale jednoduchá: Vydanie najskôr vyriešia investori. Naša aplikácia uspokojí investorov – najvyhľadávanejší segment trhu – a zaistí ochranu ich súkromia, a čo je dôležitejšie, ich času.   

Aplikácia Vydanie zhromaždí profil investora a vopred zaregistruje informácie o preferenciách počas procesu registrácie, ktorý je možné dokončiť prostredníctvom samotnej aplikácie alebo prostredníctvom našich inštitucionálnych obchodných zástupcov, ktorí zadajú profilové informácie v mene investorov..  

Zhromažďovaním informácií o profile a preferenciách vopred spoločnosť Issuance vie, aké obchody majú investori záujem vidieť a o ktoré obchody nemajú záujem. Keď emitent zaplatí poplatok za to, aby napríklad predal svoju transakciu inštitucionálnemu investorovi, bude táto transakcia iba zaslať investorovi, ktorý o tento typ obchodu výslovne prejavil záujem.

Predstavte si to ako zodpovedajúcu technológiu. Lepším porovnávaním správnych ponúk so správnymi investormi v správnom čase zvyšujeme konverziu a každý vyhráva.

RS: Môžete nám povedať niečo viac o hodnotiacom systéme, ktorý existuje na platforme?

DM: Vyvíjame algoritmus, o ktorý sa môžeme pri spustení viac podeliť.

RS: Aké sú najdôležitejšie kritériá, ktoré môžete emitentom odporučiť, aby dosiahli v rámci platformy vysoké hodnotenie?

DM: Vydanie je zamerané na prácu so zavedenými podnikmi a verejne obchodovanými spoločnosťami. V konečnom dôsledku budú mať emitenti, ktorých obchody sú najviac rizikové a ponúknu investorom najspravodlivejšie a najpútavejšie podmienky, v našej aplikácii vyššiu pozíciu.

RS: Vydanie ponúka aftermarketové služby, môžete nám povedať niečo o týchto službách a výhodách?

DM: Issuance ponúka služby podpory sekundárneho trhu pre emitentov, ktorí úspešne získavajú kapitál a uvádzajú svoje digitálne cenné papiere na sekundárnu obchodnú platformu. Zvyšovanie kapitálu je iba polovica úspechu: emitenti musia pokračovať v agresívnom marketingu investorov po ich zvýšení, aby zvýšili viditeľnosť, likviditu a trhovú kapitalizáciu svojich digitálnych cenných papierov..

Podpora aftermarketu je jednou z najviac prehliadaných, ale najdôležitejších služieb, ktoré emitenti digitálnych cenných papierov budú musieť dlhodobo uspieť. Vydanie momentálne ponúka zmluvy o podpore trhu s 6-mesačnými alebo 12-mesačnými podmienkami. Naše 12-mesačné podmienky sú ponúkané s miernou mesačnou zľavou..

RS: Je niečo, čo by ste sa chceli o svojom projekte podeliť?

DM: Vydávanie v súčasnosti zvyšuje naše vlastné kolo kapitálu a medzi našich súčasných a angažovaných investorov patria napríklad Alpha Omega Capital Partners, Slim Ventures, Proactive Capital a Business Instincts Group..  

Ak hľadáte investíciu do ekosystému digitálnych cenných papierov a chcete spoločnosť s osvedčeným tímom, trakciou a výnosmi, povedal by som, že sme skvelá stávka – a naši investori by súhlasili. Prístup k nášmu kompletnému investičnému balíku nájdete na stránke www.issuance.com.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map