Derek Schloss, riaditeľ stratégie pre akadémiu bezpečnostných tokenov – séria rozhovorov

Derek Schloss, je riaditeľom stratégie pre akadémiu bezpečnostných tokenov. Predtým pre nás uverejnil príspevok Thought Leaders s názvom Dostatočná decentralizácia a bezpečnostné tokeny.

Ako ste sa spočiatku zapojili do Akadémie bezpečnostných tokenov?

Mám pozadie v podnikaní, práve a dosť veľký záujem o rušivé technológie. Pred niekoľkými rokmi som sa začal zaujímať o prienik blockchainu, digitalizácie, otvorených sietí a zákona o cenných papieroch – a začal som skúmať a písať o týchto témach. V tom čase som viedol svoju predchádzajúcu spoločnosť a učil som podnikanie na Oregonskej univerzite.

Stephen McKeon (Partner, Collaborative Fund) je môj dobrý priateľ, rovnako ako bývalý poradca jedného z mojich predchádzajúcich startupov. Stephen dal dokopy úžasné písomné práce a premýšľanie o bezpečnostných tokenoch a pracoval ako hlavný strategický poradca Akadémie bezpečnostných tokenov (STA). Potom, čo som strávil čas s tímom STA a dozvedel sa viac o jeho pedagogickej práci, som od januára 2019 nastúpil do spoločnosti STA ako riaditeľ stratégie.

Mohli by ste sa s nami podeliť o všeobecný cieľ Akadémie bezpečnostných tokenov?

Cieľom akadémie bezpečnostných tokenov je stať sa vedúcou vzdelávacou platformou pre odvetvie bezpečnostných tokenov a tím sa zameriava na pokrytie a uľahčenie vývoja digitalizovaných cenných papierov v priebehu ďalších rokov v priemysle. Vďaka veľkému záujmu o budúcnosť financií organizuje STA vzdelávacie podujatia, videonahrávky a rozhovory s podcastmi, špičkový týždenný bulletin a dôkladné prípadové štúdie a príbehy s tímami a poskytovateľmi služieb, ktoré vytvárajú odvetvie bezpečnostných tokenov..

Aké sú niektoré z projektov v sektore digitálnych cenných papierov, ktoré sú pre vás najzaujímavejšie?

Za najzaujímavejšiu oblasť považujem určite vrstvu infraštruktúry – projekty budujúce nástroje a základy pre priemysel na maloobchodných aj inštitucionálnych trhoch. Už som o tom písal, ale na rozdiel od iných oblastí blockchainového odvetvia bude na to, aby sme videli prijatie hlavného prúdu bezpečnostných tokov, potrebný plne optimalizovaný (a vyhovujúci) end-to-end ekosystém. Patria sem oblasti ako právne služby, sprostredkovanie sprostredkovania, vydávanie, obchodovanie, úschova a dodržiavanie životného cyklu.

Pomocou bezpečnostných tokenov vytvárame radikálne novú finančnú architektúru – takú, kde je možné každé digitálne zabaliť, sledovať a obchodovať s každým nedôverčivým účtovným knihou. Mnoho projektov investovalo značné prostriedky do budovania a optimalizácie rôznych častí tejto vrstvy infraštruktúry a z môjho pohľadu bolo fascinujúce sledovať, ako tieto skladačky zapadajú do seba..

Regulované bezpečnostné tokeny používajú na získanie kapitálu pravidlá crowdfundingu SEC. Môžete nám poskytnúť podrobný rozpis každého nariadenia? Napríklad predpis A +, predpis D, predpis CF?

Každý, kto si to prečíta, by si mal najať právnika pre väčšiu konkrétnosť a nuansy, ale môžem si prečítať niekoľko najdôležitejších vecí. Keďže bezpečnostné tokeny sú iba digitálnymi znázorneniami cenných papierov, vzťahujú sa na ne rovnaké pravidlá ako na ponuku cenných papierov bez tokenu. Vo výsledku musia byť ponuky cenných papierov rezidentom USA registrované buď na SEC, alebo vyňaté podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933.

Vykonávanie registrovanej ponuky má množstvo výhod – emitenti môžu všeobecne vyžadovať, predávať rôznym združeniam investorov naprieč akreditovanými a neakreditovanými investormi, cenné papiere sú voľne prevoditeľné na obchodovanie ihneď po predaji a emitujúce spoločnosti nepodliehajú regulačným obmedzeniam výšky zdvihnutý. Z tohto dôvodu môžu byť registrované ponuky a neustále požiadavky na prehľady dosť nákladné a časovo náročné.

Alternatívne môže emitent cenných papierov požiadať o výnimku z registrácie. V roku 2012 bol podpísaný zákon o pracovných príležitostiach, ktorý vytvoril aktualizovaný regulačný rámec pre retailovú účasť na ponúkaných cenných papieroch, na ktoré sa vzťahuje výnimka, podľa nariadení Reg CF, Reg D a Reg A +. Aj keď existuje niekoľko jedinečných pravidiel, existuje niekoľko všeobecných prvkov každej kategórie:

Nariadenie Crowdfunding (Reg CF) umožňuje určitým spoločnostiam ponúkať a predávať cenné papiere (až do výšky 1,07 mil. USD ročne) na internetovej platforme prostredníctvom sprostredkovateľa, ktorým je registrovaný sprostredkovateľ-sprostredkovateľ alebo registrovaný portál financovania, a umožňuje akreditovaným aj neakreditovaným investorom podieľať sa.

Reg D pravidlo 506 (b) neumožňuje použitie všeobecnej výzvy, ale umožňuje emitentom predávať cenné papiere bez ročného limitu zhromažďovania finančných prostriedkov, neobmedzenému počtu akreditovaných investorov, ako aj malému počtu sofistikovaných neakreditovaných investorov..

Reg D pravidlo 506 (c) povoľuje použitie všeobecnej ponuky na predaj cenných papierov bez ročného limitu získavania finančných prostriedkov, ak sú všetci kupujúci akreditovanými investormi, a emitent prijíma primerané kroky na overenie toho, že každý kupujúci je akreditovaným investorom.

Nariadenie A + umožňuje všeobecnú výzvu na predaj cenných papierov do 20 miliónov dolárov (úroveň 1) alebo 50 miliónov dolárov (úroveň 2) a umožňuje účasť akreditovaným aj neakreditovaným investorom.

Ktoré z týchto predpisov podľa vás osobne najlepšie vyhovujú STO?

Je to určite prípad od prípadu – pre emitentov je dôležité pochopiť dlhodobé ciele fundraise a potom sa odtiaľ vrátiť a nájsť rámec, ktorý je úzko prispôsobený týmto cieľom. Okrem toho existuje aj niekoľko právnych otázok a úvah, ktorým emitenti čelia pri pokuse o výber najlepšieho právneho rámca pre svoju ponuku cenných papierov. Vždy odporúčam sadnúť si a preskúmať dostupné možnosti s právnym poradcom, ktorý má skúsenosti s právnymi predpismi o cenných papieroch aj so zbieraním finančných prostriedkov založených na blockchaine.

Máte nejaké príklady projektov využívajúcich vyššie uvedené výnimky?

Niekoľko prvých projektov bezpečnostných tokov v USA využilo štruktúru Reg D pravidla 506 (c). Vďaka tomu bolo povedané, existuje niekoľko ponúk, ktoré používajú rôzne rámce, ktoré sú lepšie prispôsobené ich ponuke. Očakávam, že časom uvidím viac Reg CF, Reg A + a nakoniec zaregistrovaných ponúk.

Pokiaľ ide o „sieťové“ tokeny – jedným z hlavných trendov, ktoré naďalej sledujem, je čoraz viac vopred spustených sietí, ktoré sa usilujú o dodržiavanie zákonov Spojených štátov v oblasti cenných papierov s cieľom dôsledne naštartovať svoje nové siete. Spoločnosť Blockstack predala tokeny „investičnej zmluvy“ v hodnote 23 miliónov dolárov v rámci Reg A + a Reg S. Althea bootstrapuje svoju decentralizovanú internetovú sieť kombináciou konceptu Reg CF s konceptom „tokenových airdrops“ na platforme crowdfundingového akciového trhu Republic. CoinList pomáha projektom ako Kadena a NuCypher spustiť regulované ponuky Reg D nad platformou CoinList. Očakávam, že túto tému bude nasledovať viac vopred spustených sietí. V priebehu času bude cieľom mnohých z týchto sietí dosiahnuť stav, v ktorom sieťové tokeny pôvodne predávané ako investičné zmluvy môžu prechádzať od zabezpečenia k nezabezpečeniu, pretože faktory investičnej zmluvy sa zhoršujú a základná sieť sa stane decentralizovanejšou.

Kde vidíš trhovisko o 5 rokov?

Digitálna a dôveryhodná účtovná kniha ponúka obrovské množstvo výhod v porovnaní s našimi starými systémami – pevne sa domnievam, že s vývojom nástrojov a predpisov bude odvetvie prosperovať.

Medzitým musíme vybudovať základňu odvetvia pre rôzne prípady použitia a koncových používateľov – inými slovami, správne nástroje pre správne segmenty. Potrebujeme právnikov odhodlaných porozumieť digitalizácii aktív a považovať tokenizáciu za silnú cestu pre klientov. Potrebujeme zákonodarcov a regulačné orgány poskytujúcich usmernenie úzko prispôsobené tejto rušivej technológii. Ak môžu zákonodarcovia a regulačné orgány spolupracovať v rámci rôznych jurisdikcií, ešte lepšie. Nakoniec musíme pokračovať v zdokonaľovaní vzdelávania v tomto priestore – na to sa zameriavame na Akadémii bezpečnostných tokenov.

Emitenti budú nakoniec uprednostňovať tokenizáciu a investori ju budú požadovať.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte Akadémiu bezpečnostných tokenov alebo si prečítajte článok, ktorý Derek napísal s názvom Decentralizácia a bezpečnostné tokeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map