Eden Dhaliwal, globálny výkonný riaditeľ, Conflux Network – Interview Series

Eden Dhaliwal, globálny výkonný riaditeľ spoločnosti Conflux Network, otvorený protokol pre nový svet DApps, financií a webu 3.0. Ako rýchly a bezpečný verejný blockchain kombinuje Conflux Network Proof of Work a štruktúru stromového grafu, aby poháňal novú generáciu decentralizovaného obchodu.

So 14 rokmi skúseností v oblasti rozvíjajúcich sa technológií je spoločnosť Eden lídrom v oblasti objavovania, inkubovania a investovania do novej generácie internetu. Eden získal titul MBA na Rotman School of Management na Torontskej univerzite a bakalársky titul z matematiky získal na University of Manitoba..

Mohli by ste sa podeliť o genézu príbehu o tom, ako vznikla sieť Conflux?

Spoločnosť Conflux začala na univerzite Tsinghua, najuznávanejšej čínskej univerzite, ako výskumný projekt zameraný na hľadanie spôsobov, ako rozšíriť blockchain, aby bol rýchlejší a bezpečnejší. Akonáhle investori ako Sequoia Capital, Huobi Group a Baidu Ventures prejavili záujem a investovali, projekt sa zmenil na dobre financovaný podnik s cieľom spustiť globálnu verejnú blockchainovú sieť. Andrew Yao, ktorý je jediným čínskym príjemcom ceny Turing Award, a rôzni dekani špičkových blockchainových a technologických vysokoškolských programov, sú medzi tými, ktorí sa snažia vytvoriť túto ďalšiu generáciu distribuovaných systémov. Na spoločnosť Conflux v súčasnosti dohliada rôznorodý globálny tím s poslaním podporovať cezhraničnú spoluprácu vývojom decentralizovaných technológií otvoreného zdroja a uľahčením otvoreného obchodu..

Čo je poslaním spoločnosti Conflux Network a ako sa líši od ostatných blockchainov?

Spoločnosť Conflux Network sa snaží zlepšiť bezpečnosť, rýchlosť a efektívnosť v mnohých priemyselných odvetviach a príslušné obchodné výzvy od financií po vládu.

Základným problémom protokolov blockchainu základnej vrstvy je škálovateľnosť a rýchlosť. Sme jedným z mála protokolov vrstvy 1, ktorý využíva novú štruktúru DAG integrovanú do PoW a poskytuje podnikovým aplikáciám 3 000 až 6 000 transakcií za sekundu. Táto štruktúra, nazývaná Stromový graf, je energeticky efektívny mechanizmus dôkazu práce, ktorý umožňuje sieti sledovať efektívnosť bez obetovania bezpečnosti, decentralizácie alebo dôveryhodnosti..

Aby sme mohli porovnať našu priepustnosť transakcií s priemyselným štandardom, predstavuje technológia Conflux Network skrátený čas potvrdenia a zvýšenú priepustnosť transakcií o 6400 transakcií za sekundu, zatiaľ čo Visa zvláda asi 1 000 až 4 000 za sekundu.

V roku 2020 ste sa prihlásili do siete Conflux Network, aby ste viedli jej expanziu v Severnej Amerike. Čo vás priťahovalo k spolupráci s touto spoločnosťou?

V priebehu roka som viedol rozhovory s Fan Long, jedným zo zakladateľov, o prelomovej technológii Conflux Network a jej jedinečnej pozícii na čínskom trhu. Keď som vycestoval za tímom do Pekingu, bolo mi jasné, že tento projekt nie je obyčajným blockchainovým projektom vrstvy 1. Od prominentných investorov, ako je Sequoia Capital, po popredných ťažobných operátorov, ako je F2Pool, až po rýchlo sa rozvíjajúcu komunitu vývojárov, bolo zrejmé, že spoločnosť Conflux má za sebou veľa skvelých a neuveriteľne ambicióznych ľudí, ktorí sú odhodlaní dosiahnuť úspech. A keď vezmete do úvahy, že Conflux je v súlade s regulačnými predpismi a má neuveriteľné vzťahy s podnikmi, vládou a vývojárskymi komunitami, nadobudol som presvedčenie, že Conflux má jasnú a ničím nerušenú cestu k zachyteniu podielu na trhu v Číne aj nad rámec iného blockchainového projektu. Conflux je tak trochu spiaci gigant a príležitosť predstaviť ho svetu ma zaujala.

Conflux je jediný štátom schválený verejný blockchainový projekt bez povolení v Číne. Aký je súčasný vzťah, ktorý má spoločnosť Conflux Network s čínskou vládou?

Skutočnosť, že Conflux sa narodil z akademickej pôdy a uskutočnil zbierku v súlade s regulačnými predpismi, nám vždy umožnila vybudovať si dôveryhodný a produktívny vzťah s čínskou vládou. Zástupcovia našej organizácie zasadajú v národnom technickom výbore pre štandardizáciu blockchainov a distribuovaných účtovných technológií, skupine vytvorenej čínskym ministerstvom priemyslu a informačných technológií, aby diskutovali a stanovili priemyselné štandardy pre technológiu distribuovanej účtovnej knihy.

Tento vzťah je prospešný v mnohých ohľadoch. Poskytuje nám prístup k čínskym komunitám, trhom a obchodným kanálom prostredníctvom rozsiahlej siete vývojárov, používateľov, investorov a odborníkov v podnikovom priemysle, zatiaľ čo zvyšuje spoľahlivosť a zmierňovanie rizík prostredníctvom dodržiavania právnych predpisov a poradenstva od vlády v Šanghaji..

Spoločnosť Conflux Network v spolupráci s Šanghajským výborom pre vedu a technológiu vytvorila Výskumný ústav stromového grafu, aby podporila vzdelávanie v oblasti vývoja blockchainu, najmä verejných sietí bez povolení. Spoločnosť Conflux okrem toho a tiež podporovaná šanghajskou vládou plánuje založiť inkubačné centrum na ďalšie inovácie rozvíjajúcich sa technológií.

Spoločnosť Conflux nedávno začala druhú fázu svojho zavádzania na sieti, Oceán, ktorá sa zameria na ťažobné iniciatívy a algoritmus PoW. Čo je najdôležitejším aspektom tohto zavedenia?

Celkovo sa zameriame na komplexný pilotný beh okolo nášho ťažobného algoritmu, DApps, Dex a ďalších produktov DeFi s našimi ekosystémovými partnermi. Funkcie a funkcie siete budú postupne uvoľňované komunite s cieľom zvýšiť úroveň decentralizácie pri zachovaní vysokej úrovne zabezpečenia a výkonu systému v celej sieti. To zabezpečí, že zameranie a pozornosť tímu nebudú príliš ovplyvnené fluktuáciou sekundárneho trhu.

Aby sme to podrobnejšie rozobrali, v prvej polovici projektu Oceanus organizujeme niekoľko ťažobných kampaní, od stredných so stovkami účastníkov až po rozsiahle s tisíckami. To ešte viac overí stabilitu našej siete. Potom, keď si budeme istí bezpečnosťou a stabilitou siete a budeme mať správne množstvo sieťových prispievateľov, migrujeme na oficiálny algoritmus Confining proof of work mining.

Mohli by ste sa podeliť o svoje názory na štátom podporovaný projekt blockchainovej infraštruktúry BSN (Service Network založený na blockchaine), ktorý bol nedávno ohlásený z Číny. Aké to má dôsledky na blockchainovú krajinu v Číne?

Cieľom BSN je pokrok v blockchainovom ekosystéme v Číne. Čínska vláda označila technológiu blockchain za otázku národného významu. Táto technológia zvyšuje efektívnosť rôznych obchodných procesov a riadi inováciu nových finančných nástrojov. Infraštruktúra BSN bude spolu s rozvíjajúcim sa ekosystémom vyhovujúcich verejných reťazcov hrať kľúčovú úlohu pri dosahovaní tejto transformačnej vízie..

Ste tiež spoločníkom spoločnosti Odľahlé podniky ktorá skúma tokové ekonomiky na príležitosti investovania a poradenstva. Čo osobne hľadáte pri potenciálnych investičných príležitostiach?

Všeobecne povedané, oblasti investícií, ktoré ma zaujímajú najviac, sú infraštruktúra web3, vývojárske nástroje, DeFi a decentralizované dátové ekonomiky. Okrem toho, že mám solídny tím, najviac by ma zaujímalo pochopenie stránky skutočnej hodnoty a dopytu produktu alebo technológie. Trakcia a cestovná mapa, ktorá môže demonštrovať vhodnosť trhu s výrobkami, zapojenie komunity a to, ako sa bude tokenizácia rozvíjať z hľadiska ekonomiky, riadenia a regulácie, sú pre mňa dosť zásadné.

Ďalšou kľúčovou otázkou pre mňa je to, ako sa prejavia sieťové efekty. Spravidla sa mi páčia ponuky, pri ktorých môže byť spotrebiteľ súčasne tvorcom. Produkt má komponenty „ako Lego“ a príťažlivosť podobnú hračke, s ktorou sa môžu používatelia hrať pri ďalších inováciách. To zvyšuje pravdepodobnosť generovania hodnoty pre produkt alebo sieť.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli s Conflux Network podeliť??

Sme veľmi nadšení z krokov, ktoré sa podniknú v ekosystéme DeFi. Aby sme pomohli posunúť vývoj vpred, vyvinuli sme krížový protokol ShuttleFlow. Toto bude, okrem iných prípadov použitia DeFi, hrať dôležitú úlohu pre finančnú inkluzivitu, stabilitu a bezpečnosť, najmä v ekonomikách po COVID, kde zaznamenávame rýchly posun k digitalizácii.

Nedávno sme spustili program pohyblivých grantov v hodnote 2,4 miliárd CFX tokenov (približne 240 miliónov dolárov) zameraný na pokrok v inováciách vo vývoji a výskume softvéru pre ekosystém Conflux Network. Viacročný program grantov je navrhnutý tak, aby naštartoval vytváranie základných komponentov technologického radu a urýchlil budovanie spoločnosti Conflux. Ďalším cieľom programu je priblížiť sa vývojárskej komunite, porozumieť ich vízii siete a podporiť ich požiadavkami na inovácie..

Úzko spolupracujeme aj s vládami a podnikmi v Číne na rôznych blockchainových projektoch, ako je ukladanie zmlúv a osvedčení o architektonickom dizajne na blockchaine, sledovanie častí na blockchaine a pôvod dodávateľov, projekt verejných informačných systémov, projekt s energetickou spoločnosťou pre sledovateľnosť prenosu zelenej energie. Hunanská vláda nás nedávno schválila, čo je druhá svojho druhu pre spoločnosť Conflux po tom, čo tak urobila minulý rok šanghajská vláda.

Ďakujeme za skvelý rozhovor, mali by ho navštíviť čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť viac Conflux Network.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map