Jim Dowd, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti North Capital – Interview Series

James Dowd je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Severné kapitálové súkromné ​​cenné papiere (NCPS), registrovaný sprostredkovateľ-obchodník zameraný na vznik, umiestnenie a zúčtovanie cenných papierov s výnimkou; North Capital Investment Technology (NCIT), ktorá poskytuje technológiu pre oslobodený trh cenných papierov; a North Capital Inc., registrovaný investičný poradca. NCPS je určeným sprostredkovateľom pre mnoho platforiem financovania cenných papierov na počiatočných trhoch s akciami, nehnuteľnosťami, súkromnými prostriedkami a tokenmi cenných papierov..

Spoločnosť North Capital nedávno dokončila proces schválenia členstva s FINRA a dosiahla akceptáciu správy o počiatočnej prevádzke formulára ATS zo strany SEC. Pre tých, ktorí túto formu nepoznajú, čo ju robí tak dôležitou pre spoločnosť North Capital a jej klientov?

Skvelá otázka. Naši zákazníci a mnoho ďalších emitentov, investorov a sprostredkovateľov, ktorí sa podieľajú na súkromných trhoch s cennými papiermi, chcú vidieť na súkromných trhoch viac transparentnosti a likvidity. Investovanie do súkromných obchodov tradične vyžadovalo minimálne 7 až 10-ročný kapitálový záväzok, pretože zvyčajne neexistuje predbežná likvidita a konečný plán ukončenia. Mám jednu súkromnú investíciu, ktorá je vynikajúca už 19 rokov, ďalšiu, ktorá žije už 14 rokov, nehovoriac o mnohých investíciách, ktoré sa nepodarili. Akonáhle niekto urobí súkromnú investíciu, ak sa zamyslí alebo zmení názor, je neskoro. Takmer každý investor, ktorý prideľuje súkromné ​​obchody, to vie alebo by mal vedieť a väčšina by chcela mať vo svojich portfóliách likviditu a zisťovanie skutočných cien pre súkromné ​​cenné papiere. Dúfame, že náš ATS pomôže realizovať túto víziu, minimálne pre emitentov, investorov a sprostredkovateľov, ktorí ju zdieľajú.

Spustenie tohto ATS slúži ako prirodzené rozšírenie existujúcej infraštruktúry súkromných cenných papierov spoločnosti North Capital, TransactCloud. Čo je TransactCloud?

TransactCloud je náš prvý technologický zásobník API, ktorý uľahčuje primárne ponuky oslobodených cenných papierov. Spolupracujeme s emitentmi a profesionálnymi sprostredkovateľmi – maklérskymi obchodníkmi, agentúrami RIA a finančnými platformami – aby sme umožnili online ponúkanie, transakcie, spracovanie dokumentov, úschovy, platby a zúčtovanie oslobodených cenných papierov..

Môžete objasniť postoj spoločnosti North Digital k digitálnym aktívam, ako sú bitcoiny, alebo k digitálnym cenným papierom, ako sú napríklad bezpečnostné tokeny?

Aby sme mali v tomto bode jasno, my sami neinvestujeme do digitálnych aktív; poskytujeme infraštruktúru umožňujúcu obchodovanie s digitálnymi aktívami prostredníctvom nášho regulovaného trhu PPEX ATS. Nebudeme obchodovať s kryptomenami ani s úžitkovými tokenmi. Predpisy SEC týkajúce sa alternatívnych obchodných systémov sú veľmi jasné: ATS sú určené iba na obchodovanie s cennými papiermi. Budeme tiež kótovať a obchodovať s cennými papiermi, ktoré nie sú digitálne vylúčené.

Spoločnosť North Capital tiež ponúka investičné príležitosti, ktoré sa považujú za „hraničné alternatívy“. Mohli by ste sa podeliť o niekoľko podrobností o tom, čo by ste považovali za hraničné alternatívy?

„Hranica“ v súvislosti s riadením investícií označuje najviac sa rozvíjajúce rozvíjajúce sa trhy. Na označenie tej istej myšlienky sme vytvorili termín „hraničná alternatíva“ – príkladom môžu byť napríklad investície do umenia, zbierkových predmetov, dobrého vína, sporov, digitálnej meny, dostihových koní, športovcov atď. Plne očakávam, že za desať rokov budú niektoré tieto sa stanú alternatívami hlavného prúdu. Súkromný úver je dobrým príkladom ~ pred desiatimi rokmi bol súkromný úver považovaný za exotický; dnes sú registrované fondy, ktoré investujú do súkromných úverov, a považuje sa to za bežnú alternatívnu triedu aktív.

Spoločnosť North Capital bola zapojená do viac ako 1 000 primárnych ponúk v celkovej hodnote 1,9 miliárd dolárov. Aké sú niektoré z týchto pozoruhodných ponúk?

Je ťažké vyčleniť konkrétne ponuky. Máme toľko skvelých partnerov, ktorí robia inovatívnu prácu. Skupiny ako Jamestown, Crowdstreet, RealtyMogul, RichUncles, Securitize, SportBLX, Exponential, Roofstock, Mythic Markets, Otis, Commonwealth, SeedInvest. Quadrant Biosciences má ponuku Reg A +, na ktorej práve pracujeme ~ naša prvá spolupráca s WeFunder. Metaurus je jedným z našich partnerov, ktorý vedie talentovaný tím pod vedením Ricka Sandulliho a Jamieho Greenwalda, s ktorými som pred 30 rokmi pracoval v spoločnosti Bankers Trust. Majú dva uvedené produkty v štýle ETF, ktoré sú chránené patentom a mohli by znamenať revolúciu v spôsobe riskovania akciových investorov. Viem, že niekoho vynechávam, takže sa vopred ospravedlním.

Mohli by ste zdieľať niektoré zo služieb sprostredkovateľa / obchodníka, ktoré ponúka vaša firma?

Sme full-service broker-dealer pre súkromné ​​a iné oslobodené ponuky, spolu s investičnými spoločnosťami, ako sú podielové fondy a ETF. Sme tiež agentom úschovy pre súkromné ​​ponuky vrátane služieb ako kvalifikovaná tretia strana pre ponuky Reg CF. Podpora súladu je neoddeliteľnou súčasťou všetkých našich aktivít – pomáhame emitentom a platformám dodržiavať právne predpisy o cenných papieroch. Minulý rok sme boli schválení sprostredkovaním obchodov EB5, ale tento trh je nateraz uzavretý, vzhľadom na pandémiu COVID-19.

Aký typ opatrovníckych služieb sa ponúka?

Dnes uschováme hotovosť, súkromné ​​cenné papiere a akcie podielových fondov. Našim opatrovníckym podnikom je ešte stále dosť skoro a my sme zámerne obmedzili naše zavádzanie, aby nám umožnilo testovať systémy a postupy. Ale toto je segment nášho podnikania s vysokým rastom.

Mohli by ste tiež zdieľať niektoré podrobnosti týkajúce sa ponúkaných poradenských služieb?

Poradenská časť nášho podnikania sa vykonáva prostredníctvom samostatného investičného poradcu registrovaného na SEC. Jedná sa o podnikanie v oblasti finančného plánovania a správy majetku založené na technológiách spolu s poradenskou praxou na mieru pre rodinné kancelárie a vlastníkov firiem na mieru..

Spoločnosť tiež ponúka investičné riešenia založené na technológiách pre sprostredkovateľov, banky, správcov fondov, platformy financovania a súkromných emitentov. Aké sú niektoré z týchto riešení?

Na strane poradenstva je platforma evisor online platforma finančného plánovania a správy majetku. Momentálne pracujeme s jednou bankou na pilotnom programe a integrujeme ho do nášho širšieho poradenského a 401 tis. Podnikania. Pokiaľ ide o naše podnikanie v rámci ponúk oslobodených od ponuky / sprostredkovateľa-sprostredkovateľa, predstavuje TransactCloud kolekciu produktov a služieb, ktoré používajú emitenti a profesionálni sprostredkovatelia pri online ponuke cenných papierov.

Ďakujeme, že ste si našli čas a odpovedali na naše otázky. Čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť viac, by mali navštíviť stránku Severné kapitálové súkromné ​​cenné papiere.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map