Matthew Le Merle, predseda aliancie Universal Protocol – Interview Series

Matthew Le Merle je spoluzakladateľom a riadiacim partnerom spoločnosti Piata éra a Hlavné mesto Keiretsu – najaktívnejší investori v počiatočnom štádiu rizikových investorov, ktorí ročne podporujú takmer 200 spoločností. Je predsedom spoločností Securitize (Európa) a CAH, podpredsedom SFOX a poradcom vo Warburg Pincus.

Je tiež spoluautorom Blockchain Competitive Advantage, knihy, ktorú vrelo odporúčame pre podnikateľov aj investorov v oblasti dostupnej pre Amazon, Apple a Smashwords v tvrdej aj mäkkej podobe, v elektronickej a zvukovej podobe.

Nedávno sa stal predsedom nového projektu Aliancia univerzálneho protokolu.

Je to už takmer rok od nášho posledného rozhovoru, boli ste spokojní s tempom pokroku v oblasti digitálnych aktív a digitálnych cenných papierov?

Antoine, je skvelé opäť s tebou hovoriť. Veľa som sa naučil pri čítaní webu Securities.io v roku 2020. Ďakujem, že ste veľkým vyznávačom a autoritou v oblasti digitálnych peňazí a aktív.

Ak chcete odpovedať na vašu otázku, v roku 2020 sa vo veľkej miere zrýchlil záväzok k pokroku a pokrok v oblasti digitálnych peňazí a digitálnych aktív na celom svete. Správy prichádzajú v tomto poslednom štvrťroku rýchlo a zbesilo. Čína, PayPal, Square, cena bitcoinu, DeFi, Tudor Jones, Miller, zoznam pokračuje stále ďalej. Pre tých z nás, ktorí pracujú v krypto a blockchaine, sa pokrok svetových suverénnych subjektov a najväčších finančných inštitúcií môže javiť niekedy pomalý, ale teraz sa skutočne objavujú a tempo sa zvyšuje.

V súčasnosti ste predsedom nového projektu, ktorým je konkrétne Universal Protocol Alliance (UPA).?

Vízia Universal Protocol Alliance je, že každá trieda aktív bude digitalizovaná a tokenizovaná. Sme aliancia rovnako zmýšľajúcich spoločností kryptomeny a priekopníkov blockchainu vrátane Bittrex Global, CertiK, Fifth Era, Hard Yaka, Infinigold, Ledger a Uphold. Chystáme sa uviesť do života niekoľko mega digitálnych prostriedkov a bol som rád, že som súhlasil s predsedaním aliancii a pomohol ju posunúť vpred.

Mohli by ste sa podeliť o príbeh genézy UPA?

Vtedy som nebol, ale viem, že to bola vášeň mnohých, vrátane JP Theriota (CEO Uphold) a Grega Kidda (zakladateľ Hard Yaka), ktorí ma do mixu zaviedli. Vedenie každého z členov aliancie je presvedčené, že každé aktívum je potrebné digitalizovať, a že si to vyžaduje platformu, ktorá je postavená na tento účel. Trvalo to pár rokov, kým sme to urobili, ale dnes vieme, ako tokenizovať a transparentne zdôvodniť akýkoľvek majetok. Aliancia UP sa zameriava na stablecoiny a kryptomeny a už úspešne vydala Universal Gold (UPXAU), Universal Dollar (UPUSD), Universal Bitcoin (UPBTC) a Universal Euro (UPEUR). Všetky sú zabalené tokeny v sieti Ethereum a vyznačujú sa transparentným zdôvodnením hodnoty s verejným záznamom podkladového kolaterálu.

1. decembra 2020 uviedla spoločnosť UPA na trh prvý uhlíkový token Universal Carbon (UPCO2). Môžete diskutovať o tom, čo je to za token?

Universal Carbon je najjednoduchší, najdostupnejší, najbezpečnejší a dôveryhodný spôsob, ako si môže každý kúpiť, držať, spáliť alebo predať uhlíkové kredity dažďového pralesa REDD +. Konkrétnejšie, tokeny UPCO2 sú tokenizované dobrovoľné uhlíkové kredity postavené na blockchaine Ethereum. Každý token UPCO2 predstavuje ročnú tonu odvrátených emisií CO2 podloženú verifikovanými uhlíkovými jednotkami v registroch spoločnosti Verra a ďalších popredných štandardných agentúr, pričom transparentnosť v reálnom čase je zabezpečená „obalovými“ tokenmi ERC-20 vytvorenými alianciou Universal Protocol Alliance..

Ako dobrovoľné uhlíkové kredity ponúkajú ekonomické výhody v porovnaní s regulovanými kreditmi?

Ak sa prostredníctvom regulovaných úverov odvolávate na vládou pridelené emisie uhlíka pre trhové a obchodné trhy, sú dôležité a ja som poradcom spoločnosti Spark Change, ktorá tokenizuje aj tie. Avšak UPCO2 je podporený konkrétne uhlíkovými kreditmi, ktoré boli udelené stranám, ktoré pomáhajú zachraňovať alebo chrániť veľké dažďové pralesy na svete v Afrike, Amerike a Ázii.


Tieto dva druhy sú ako jablká a pomaranče – sú veľmi odlišné, ale stále sú druhmi ovocia. Bez ohľadu na to, či kupujete emisné kvóty vydané vládou alebo dobrovoľné uhlíkové kredity REDD +, robíte dôležitý krok k vytvoreniu tlaku na znečisťovateľov, aby prešli k čistým praktikám. Keď sa zvýši dopyt po pridelení uhlíka a / alebo kreditoch, buď stúpne cena, vďaka čomu znečisťovatelia zaplatia viac za svoje emisie, alebo je potrebné dodať viac uhlíkových kreditov. V prípade REDD + to znamená väčší dopyt po projektoch, ktoré chránia svetové dažďové pralesy, čo následne zvyšuje tok kapitálu do týchto hodnotných projektov..

Vlády samozrejme rozhodujú o tom, koľko uhlíkových kvót sa rozhodnú vydať, zatiaľ čo uhlíkové kredity REDD + sú nakoniec vzácnym zdrojom.

UPA má veľkú sieť partnerov, ako bude táto sieť pomáhať s rastom a likviditou tokenov UPCO2?

Chceme, aby UPCO2 bol cenným doplnkom ponuky každej digitálnej peňaženky a burzy, a vítame príležitosť uzavrieť s nimi partnerstvo. Zmena podnebia je téma natoľko dôležitá, že sme sa rozhodli navrhnúť UPCO2 tak, aby bol ľahko prístupný a použiteľný pre všetkých, ktorí ho chcú sprístupniť svojim klientom a používateľom..

Je dôležité poznamenať, že každý prieskum, ktorý som videl o digitálnych domorodcoch, mileniáloch, fanúšikoch kryptomeny a podobne, neustále hovorí, že medzi 70 a 90% je zmena podnebia jednou z otázok, na ktorých im záleží najviac. Myslím si, že AKÁKOĽVEK digitálna peňaženka, zmenáreň alebo účet, či už je ponúkaný krypto alebo tradičnými inštitúciami, ktoré neposkytujú riešenie na podporu tejto dôležitej témy, čelí riziku, že bude považovaný za anti-environmentálny a možno za popírača zmeny podnebia..

Aké sú vaše predpovede na rok 2021?

Práve sme zaznamenali našich 10 najlepších predpovedí blockchainu 2021 a nájdete ich na www.blockchaincoinvestors.com. Aby som vám priblížil, Čína pôjde do plného rozvoja digitálneho jüanu, banky sa budú usilovať po PayPal a Square, pretože teraz riskujú, že budú krvácať zákazníkom, pokiaľ tak neurobia, a kryptomeny sa stanú preferovaným spôsobom investovania do drahé kovy, vzácne zeminy a samozrejme uhlíkové kredity. V našom zozname 10 najdôležitejších kurzov sa toho môžete naučiť oveľa viac.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť ohľadom UPA alebo UPCO2?

UPA verí, že každá trieda aktív bude digitalizovaná a tokenizovaná. Bolo to veľa práce, ale dnes platforma UPA dosiahla úroveň vývoja, takže ak chcete vytvoriť token úžitku, tokenizovanú komoditu, proprietárnu digitálnu menu alebo odôvodnený token akéhokoľvek druhu, môžeme ho vytvoriť za vás do niekoľkých týždňov – proces zvyčajne trvá mesiace, ak nie roky – keďže máme plne funkčnú Token Factory.

Keď sme začali hovoriť o globálnej klimatickej kríze a neprístupnosti uhlíkových kreditov dažďového pralesa pre väčšinu ľudí, ktorým to záleží, bolo pre nás celkom prirodzené rozhodnúť sa spustiť prvý tokenizovaný uhlíkový kredit na svete..

Citovali ma: „Toto bola pre mňa žiarovka. Skombinujte digitálne dielo s uhlíkovým offsetom dažďového pralesa a umožnite všetkým na svete prístup. Ako by to nemohol byť skvelý nápad? “ Ja tomu verím.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map