Michael Godsey, GM a vedúci produktu Infura – Interview Series

Michael Godsey je GM a vedúci produktu pre Infura, predtým producent a produktový manažér v priemysle videohier pracujúci na franšízach Call of Duty, Need for Speed ​​a EA Sports. Vzdelanie v matematike a hernom dizajne.

Aký je príbeh genézy za uvedením produktu Infura na trh??

Ethereum bolo vytvorené ako programovateľná sieť s otvoreným zdrojom, ktorú vytvorili vývojári pre vývojárov. Ako každá otvorená zdrojová platforma ponúkla staviteľom príležitosť vytvárať a udržiavať všetky komponenty infraštruktúry, ktoré udržujú sieť v prevádzke. Ethereum sa rýchlo stalo jednotkou blockchainu založeného na inteligentných zmluvách a jeho rast by bol rozhodujúci pre expanziu širšieho trhu blockchainu. To vývojárov Ethereum obťažovalo obrovskou zodpovednosťou.

Boli potrebné pomocné programy, ktoré poskytovali zjednodušený prístup k údajom z Etherea a znižovali bariéru vstupu pre vývojárov, aby do siete pritiahli viac ľudí..

Verejne sme spustili program Infura v roku 2016 na výstave Devcon2 v Šanghaji. Našou misiou, ktorú financovali Joseph Lubin a ConsenSys, bolo prevziať výzvu v oblasti infraštruktúry Ethereum: odstrániť zaťaženie spojené s prevádzkou a údržbou uzlov Ethereum poskytovaním bezplatných verejných rozhraní API. Tiež sme vnímali potenciál budúcej integrácie medzi Ethereom a InterPlanetary File System (IPFS) a pustili sa do poskytovania zjednodušeného prístupu k IPFS popri.

Infura bola uvedená na trh pred štyrmi rokmi (iba rok po zavedení Ethereum) a nedávno prešla impozantným míľnikom 100 000 vývojárov na tejto platforme. Môžete nám povedať niečo viac o tom, aké služby Infura poskytuje?

Infura je hostovaná služba API Ethereum a IPFS, ktorá umožňuje vašim vývojárom spúšťať ich aplikácie bez toho, aby od nich vyžadovali nastavenie vlastného uzla Ethereum. Infura poskytuje nástroje a infraštruktúru, ktoré umožňujú vývojárom ľahko preniesť svoju blockchainovú aplikáciu od testovania po škálované nasadenie – s jednoduchým a spoľahlivým prístupom k Ethereum a IPFS. Infura poháňa najväčšie aplikácie na Ethereum, ako sú Uniswap, MetaMask, Compound Finance a mnoho ďalších..

Infura poskytuje prístup API k sieťam Ethereum a IPFS. Myslím si, že väčšina našich čitateľov je s Ethereom oboznámená, ale môžete vysvetliť, čo je sieť IPFS (Interplanetary File System) a prečo si Infura vybrala práve túto sieť.

InterPlanetary File System je protokol a sieť typu peer-to-peer na ukladanie a zdieľanie údajov v distribuovanom systéme súborov. IPFS využíva adresovanie obsahu na jedinečnú identifikáciu každého súboru v globálnom mennom priestore spájajúcom všetky výpočtové zariadenia. IPFS sa začalo v roku 2015 ako úsilie protokolových laboratórií vybudovať systém, ktorý by mohol zásadne zmeniť spôsob prenosu informácií na celom svete a pripraviť pôdu pre distribuovaný a odolnejší web. IPFS sa rozrástol, aby podporil rad rôznych prípadov použitia a zlepšuje správu informácií pre priemyselné odvetvia v celom spektre: od dezintermediácia hudobného priemyslu do odblokovanie ochrany pred poveternostnými vplyvmi pre poľnohospodárstvo. V súčasnosti patria projekty Protocol Labs IPFS, the modulárne protokoly a nástroje ktoré ju podporujú, a Filecoin, medzi inými.

Počas viac ako štyroch rokov spoločnosti Infura sme pracovali na tom, aby sme vývojárom poskytli zjednodušenú cestu prístupu k Etheru a IPFS. Nastavením prvých verejných rozhraní API IPFS a brány spolu s našim rozhraním Ethereum API sme vytvorili základ Vývojová sada Web3 na vytváranie decentralizovaných aplikácií. Podporou IPFS ako súčasti našej ponuky infraštruktúry sme umožnili ukladanie dokumentov, umeleckých diel, hudby, videí, informácií o sociálnych sieťach, fotografií a ďalších tisícov používateľov, nehovoriac o distribuovanom, bezpečnom úložisku pre konci niektorých z najskorších dApps. Naša služba IPFS podporuje pripnutie a prístup k pripnutému obsahu priamo cez rozhranie Infura API a umožňuje používateľom prístup k údajom pripnutým v sieti IPFS cez bránu.

Tu je niekoľko ďalších výhod, ktoré prináša používanie Infury:

 • Na IPFS je možné uložiť veľké množstvo údajov a na server Ethereum iba hash súboru.
 • Infura poskytuje bezpečné, spoľahlivé, škálovateľné a ľahko použiteľné API na prístup k sieti Ethereum a IPFS. Vývojári sa nemusia obávať infraštruktúry uzla Etherea alebo uzla IPFS. O to sa stará Infura.
 • Infura poskytuje verejné koncové body s povoleným TLS.
 • Tento kód je prenosný na rozhraní Ethereum pomocou JSON RPC, Web3.
 • Infura je prakticky švajčiarsky nôž vývojárov a taktiež šetrí tím nasadenia pred problémami so škálovateľnosťou.

Plánuje Infura v blízkej budúcnosti podporu ďalších blockchainov?

V súčasnosti rozhrania API spoločnosti Infura podporujú blokový reťazec Ethereum (vrátane testovacích sietí mainnet a Ropsten, Rinkeby, Kovan a Görli) a ďalšie platformy Web3, napríklad InterPlanetary File System (IPFS). Našou misiou je podpora vývojárov pri budovaní decentralizovaných aplikácií, pokiaľ vývojári prejavia rastúci dopyt po ďalších sieťach, budeme ich veľmi vážne brať do úvahy. Bolo by skvelé vedieť, či vaši čitatelia požadujú služby podobné Infure pre iné siete.

Môžete nám povedať, aké sú vaše predstavy o webe 3.0?

Krása toho, ako sa Infura pozerá na Web 3.0, je to, že chceme poskytnúť miliónom vývojárov na svete nástroje na zodpovedanie otázok, ako môže decentralizovaná vrstva na internete zmeniť vzájomnú interakciu. Vidíme, že sa objavujú prípady použitia, ktoré majú veľký potenciál, a budeme pokračovať v dosahovaní čo najlepších výsledkov nástrojov, aby sme zlepšili šance na úspech každej z vízií našich vývojárov. Web 3.0 bude veľmi široký koncept, ale v jadre veríme, že koncovým používateľom moderných aplikácií poskytne viac sily a autonómie..

Aké výhody má Infura oproti konkurencii?

Infura je najdôveryhodnejšia platforma infraštruktúry web3 v ekosystéme éteru. Súčasné konkurenčné prostredie tvoria ďalšie spoločnosti ponúkajúce API a ďalšie spoločnosti ponúkajúce uzly ako službu. Pridaní účastníci vo vesmíre potvrdzujú, že existuje skutočná potreba produktov a platforiem, ktoré zjednodušujú prístup k éteru. Infura je jedinečná v tom, že môžeme odborne škálovať na zvládnutie neočakávaných výkyvov v používateľskej premávke alebo objeme transakcií a ukázalo sa, že sme spoľahlivejším a konzistentnejším pripojením k Ethereum ako väčšina platforiem tretích strán. Odhlásiť sa tento príspevok naučiť sa, ako Infura podporuje niektoré z najväčších webov a aplikácií v Web3 a DeFi, vrátane MetaMask Uniswap a Cryptokitties.

Vývojárom tiež poskytujeme spoľahlivú bránu IPFS Eth2 API pripojiť validátory k Eth2, prvému Ethereum Funkcia optimalizácie plynu odstrániť problémy s riadením transakcií a podporou pre Filecoin sieť. V skratke; Infura ponúka jedinú plnohodnotnú platformu Web 3.0 pre vývojárov Ethereum.

Aké trendy dApp uvidíte, keď sa rozbehne v roku 2021?

 • V prípade Ethereum očakávame pokračujúce prekrývajúce sa trajektórie exponenciálneho rastu: dôkaz o škálovateľnosti podielu a vrstvy 2 (kumulatívne a štátne kanály), vylepšená použiteľnosť a bezpečnosť, vyššia hodnota v otvorenom decentralizovanom financovaní a väčšie prijatie Enterprise Ethereum, pretože čoraz viac inštitúcií sa zúčastňuje Web 3.0.
 • Myslím si, že možno uvidíme, že niektoré veľké etablované spoločnosti vstúpia do priestoru na základe práce, ktorú robíme. Podobne nástroje a spoločnosti vstupujúce do vesmíru povedú k celkovému zlepšeniu použiteľnosti decentralizovaných aplikácií.
 • DeFi sa bude naďalej zlepšovať a bude prístupnejšia širšej užívateľskej základni a začne spolupracovať s tradičnými financiami.
 • Hodnota DeFi a hodnota vyťažená minermi (MEV) bude aj naďalej udržiavať vysoký tlak na poplatky a núti ďalšie aplikácie, ako je hlasovanie (DAO), aukcie (NFT) a dokonca aj platby do súhrnných systémov vrstvy 2. V priebehu nasledujúcich štyroch rokov si predstavujeme, že by sa Ethereum stalo všeobecne veľmi konkurenčným platobným koľajiskom.
 • Myslím, že sa dočkáme objavenia ďalších stabilných mincí a všeobecne nárastu aktivity okolo nich. Mohli by sme vidieť zavedenie mincí s nízkou volatilitou, ktoré nie sú viazané na jediné aktívum, ale snažia sa udržiavať stabilnú hodnotu vyvážením medzi mnohými aktívami.
 • Predstavujeme si, že bitcoin bude v blízkej budúcnosti vyzerať veľmi podobne ako bitcoin. Ukladač naratívu hodnoty sa pravdepodobne ešte viac posilní a bude to odporúčané aktívum pre správcov portfólia.

Je ešte niečo, o čom by ste chceli čitateľom povedať?

Začiatkom decembra sme získali akýkoľvek.sender tím dvoch veľmi talentovaných inžinierov, Patricka McCorryho a Chrisa Bucklanda, ktorí vytvorili službu prenosu transakcií Ethereum, ktorá vývojárom a koncovým používateľom nielen uľahčuje proces odosielania transakcií, ale tiež im bráni v nadmernom míňaní poplatkov za sieť aktívnym riadením plyn zapojený do odosielania ich transakcií.

Touto akvizíciou sme spustili súkromnú alfa transakciu Infura (ITX), čo je zjednodušený spôsob odosielania transakcií Etherea. Používanie ITX odstraňuje potrebu vývojárov zaoberať sa zložitosťami riadenia poplatkov za plyn a vy môžete požiadať o prístup tu.

Vývojári budú schopní:

 • Odosielajte transakcie bez obáv z nastavenia správnej ceny plynu
 • Využite výhody monitorovacej infraštruktúry ITX, ktorá zaisťuje opätovné zverejnenie transakcií s konkurenčnými cenami plynu, a nie zaseknutie alebo vypadnutie zo sieťového fondu
 • Transakcie odosielajte do spoločnosti Ethereum iba raz a zaplatíte minimum plynu, ktoré je možné podľa aktuálnych podmienok siete, aby sa zabezpečilo úspešné vyťaženie transakcií.
 • Zaplaťte za transakciu v mene svojich používateľov.

Odkazy pre vývojárov:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map