Michael Stiegelmeyer, COO a prezident spoločnosti Planet Digital Partners – Interview Series

Michael Stiegelmeyer je prezidentom a COO spoločnosti Planet Digital Partners. Od roku 2013 pôsobil pán Stiegelmeyer ako výkonný riaditeľ spoločností 1441 Group, LLC a ZAGS, LLC. 1441 Group, LLC je spoločnosť zameraná na vývoj a predaj podnikania zameraná na vývoj a predaj hračiek, videohier, CE, športových potrieb a ďalších spotrebných výrobkov v USA. ZAGS, LLC je spoločnosť zaoberajúca sa distribúciou predaja zameraná na oportunistický všeobecný predaj tovaru. s kľúčovými maloobchodnými účtami v USA.

AT: Môžete nám povedať niečo o spoločnosti Planet Digital Partners a tíme, ktorý za nimi stojí?

MS: Planet Digital Partners je licencovaným vydavateľom konzolových videohier pre Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo Switch. Najintenzívnejšie spolupracujeme s akcelerátorom, pretože spolupracujeme so štúdiami, aby sme od začiatku do konca prijali obsah alebo koncept a umiestnili ho na trh fyzicky aj digitálne. Náš tím tvoria veteráni z tohto odvetvia, ktorí zastávali výkonné funkcie v niektorých z najväčších vydavateľských, výrobných a distribučných spoločností v priemysle videohier – vrátane bývalého generálneho riaditeľa spoločnosti Take Two, bývalého prezidenta PlayStation Europe, zakladateľov spoločnosti Sabre Interactive a zakladateľ spoločnosti Jack of All Games. Zostavili sme tím ľudí, ktorí už dlho veľmi úspešne tvoria videohry. Táto schopnosť vyvíjať a poskytovať vynikajúce spotrebiteľské skúsenosti je základnou silou PDP.

AT: Prečo vydávať bezpečnostný token oproti zvyšovaniu prostredníctvom tradičného rizikového fondu?

MS: Veríme, že digitálne cenné papiere predstavujú investičnú príležitosť meniacu hru, ktorá bude mať obrovský dopad mimo našej STO a na všetkých trhoch. Cítime flexibilitu ponuky tokenov oproti ceste VC, umožňuje našej hlavnej skupine zachovať štruktúru rozhodovania, poskytuje likviditu pre investora a umožňuje nám dať väčšiu kreatívnu kontrolu nad našimi štúdiovými partnermi. Táto kombinácia faktorov dokonale zapadá do našej vízie demokratického subjektu založeného na spolupráci, ktorým je PDP.

AT: Majitelia RKT dostávajú percento z čistého zisku, môžete sa s nami podeliť o niekoľko podrobností o tomto rozdelení zisku?

MS: Štruktúra, ktorú ponúkame investorom, je vrátiť 80% všetkých deliteľných výnosov NETu do bodu, keď sú investori RKT Token celiství. V tom okamihu a vpred vrátime 40% NETS deliteľného zisku tokenom RKT.

AT: Na akej konzole alebo streamovacej službe budú tieto hry dostupné?

MS: Naše hry budú dostupné na konzolách alebo vreckových platformách Nintendo, Sony a Microsoft, ako aj na Steam, IOS a Android. Mix platforiem sa bude líšiť hra od hry na základe platnosti ponuky obsahu podľa formátu. Napríklad môžeme vydať titul iba pre Nintendo Switch na základe užívateľských skúseností a / alebo užívateľskej základne platformy. Chceme sa pri vydávaní titulov sústrediť na veľkú návratnosť investícií v porovnaní so snahou pokryť všetky platformy pre všetky tituly. Našťastie máme v rozhodovacích pozíciách dostatok ľudí, ktorí rozumejú tomuto prístupu a boli veľmi úspešní pri cielenom vydávaní obsahu..


AT: Budú tieto hry založené na už existujúcej IP alebo budú tieto hry vyvíjané úplne od začiatku?

MS: Planet Digital Partners vydá kombináciu nových vydaní založených na už existujúcej IP a tiež úplne novej IP. Táto rovnováha „vyskúšaného a pravdivého + úplne nového výprasku“ je súčasťou DNA, pokiaľ ide o vypracovanie nášho portfólia. Chápeme, že existujú staršie značky, ktoré môžu priniesť úžasný predaj a návratnosť investícií, ak sa dodajú prostredníctvom novej skúsenosti so známymi poznámkami. Príkladom tohto typu bude, keď vydáme Cooking Mama v zadnej polovici roku 2019. Cooking Mama je značka so 14MM kópiami predanými počas jej doterajšej iterácie – a uvedieme ju prvýkrát na platforme Nintendo Switch výlučne spadnúť. Rodokmeň úspechu je tu a herné zážitky sa dokonale hodia na Switch a systém ovládania Joy-Con. Na druhej strane sa budeme snažiť uviesť do života úplne nové IP z oceňovaných štúdií. Prostredníctvom živej komunity Indie sa vytvára obrovské množstvo pútavého obsahu, ktorý jednoducho potrebuje podporu v štýle akcelerátora od partnera, ako je PDP..

AT: V dokumente sa uvádza, že obchodným plánom je investovať do hier v rozmedzí 10 000 000 USD oproti revolučným ponukám väčších subjektov, ako sú Electronic Arts alebo Activision. Aký je postoj tohto rozhodnutia??

MS: Myslíme na to, že vidíme dieru vo vydavateľskej štruktúre, kde presvedčivá IP – ako už bolo spomenuté vyššie – nikdy nedostane zelenú, alebo ide na trh iba obmedzeným digitálnym spôsobom. Veľkí, inštitucionálni vydavatelia sa zameriavajú na projekty s obrovským rozpočtom na vývoj a marketing. Tieto projekty môžu potenciálne priniesť obrovské príjmy potrebné na posunutie ihly u ich akcionárov a často sú postavené na už existujúcich vzťahoch a záväzkoch. Vidíme teda, že existuje dostatok pevného obsahu, ktorý bude rezonovať so spotrebiteľmi, ktorý potrebuje infúziu podpory a poradenstva, aby bolo možné optimalizovať. Sústredením sa na projekty, ktoré si vyžadujú malú investíciu, a to prostredníctvom mimoriadne štíhlej organizácie, môžeme vybudovať systémy predaja na trhu, ktoré poskytujú zmysluplnú návratnosť investícií a poskytujú lepšie doručenie späť do tokenu RKT. Nezávislá komunita, ktorá vytvára videohry, je silnejšia ako kedykoľvek predtým – chceme umožniť, aby hviezdne projekty v tejto komunite zažiarili.

AT: Bude niektorá z hier využívať bezplatný model, vďaka ktorému môžu používatelia hrať zadarmo, ale potom platiť za vylepšenia?

MS: Momentálne nie je „freemium“ to, na čo sa zameriavame. Príbehy o úspechu sú tu pre každého, ale zameriavame sa na poskytovanie skvelých herných zážitkov takpovediac v krabici. Myslíme si tiež, že hráčska komunita sa začína cítiť trochu vyčerpaná mikro transakciami. Možno to z nás robí ‚starú školu‘, ale o tom je značka.

AT: Aký je časový harmonogram od prototypu po konečné vydanie úvodných hier?

MS: Každý projekt je iný, ale pre naše hry je typický vývojový cyklus 12 až 16 mesiacov. Pre PDP prinášame niekoľko „upečených“ projektov, ktoré nám umožnia začať vydávať hry v roku 2019 a dodávať investorom začiatkom roku 2020.

AT: V dokumente sa uvádza, že v týchto hrách sa použije blockchain, mohli by ste to podrobnejšie rozpracovať?

MS: Naším plánom je nasadiť jednoduché blockchainové aplikácie do skutočných hier, kde to má zmysel a robí zážitok príťažlivejším. Jedným z príkladov by mohlo byť použitie blockchainových súkromných kľúčov. Každej kópii hry je možné priradiť privátne kľúče, vďaka čomu má tento používateľ jedinečné ID. Vďaka týmto klávesám by bola každá hra pre používateľa jemne odlišná a osobná, pretože by v nastaveniach ponuky vytvorila voliteľnú funkciu, ktorá umožňuje súkromnému kľúču meniť algoritmy výrazu pre postavy, nehrateľné postavy, nepriateľov, terén alebo predmety v hre. V podstate teda každá kópia hry môže každému používateľovi poskytnúť jedinečnú variáciu zážitku a môže viesť k zriedkavým „mutáciám“ rôznou rýchlosťou. Veríme, že hráči dostanú z tohto typu individualizovaného zážitku obrovský náskok a budú chcieť zdieľať tieto jedinečné výrazy a „mutácie“ v rámci komunity.

AT: Existuje ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť so spoločnosťou Planet Digital Partners Inc.?

MS: Sme skutočne nadšení, že premosťujeme svet digitálnych cenných papierov a videohier. Vidíme obrovskú príležitosť pre investorov, vývojárov a nakoniec aj pre hráčov, pre ktorých chceme vytvárať vynikajúce produkty. Teraz, keď začala spoločnosť STO, bude sa zameriavať na úspešné ukončenie nášho zvyšovania, zapojenie našej investorskej základne a potom výroba tých najlepších videohier, ktoré dokážeme, najinovatívnejším spôsobom..

Ďakujem za fantastický rozhovor. Každý, kto sa chce dozvedieť viac, môže navštíviť stránku s výpismi tokenov spoločnosti Planet Digital Partners alebo Web spoločnosti Planet Digital Partners.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map