Myles Milston, generálny riaditeľ Globacap – Interview Series

Myles Milston, je generálny riaditeľ & Zakladateľ spoločnosti Globacap, komplexného riešenia pre zvyšovanie kapitálu, správu aktív a úschovu digitálnych cenných papierov.

Predtým ste boli technickým riaditeľom spoločnosti Kolosové stávky, čo je úspešné podnikanie v oblasti športových stávok pôsobiace mimo Veľkej Británie. Boli ste v tejto role pôvodne predstavení bitcoinu a kryptomeny?

Spoločnosť Colossus vo svojom podnikaní nepoužíva bitcoiny ani kryptomeny, ale videl som, že bitcoiny získavajú ťažisko v širšom hernom priemysle, a potom som začal viac skúmať blockchain. Pred Colossusom som však takmer kúpil načítaný bitcoin, keď bol na úrovni 300 dolárov, bohužiaľ som vtedy dosť nechápal blockchain a na poslednú chvíľu som sa rozhodol proti nemu. Som si istý, že každý má svoj príbeh „takmer kúpených bitcoinov“!

Čo vás viedlo k posunu od CTO úspešného podnikania v oblasti športových stávok k založeniu spoločnosti Globacap?

Pred Colossusom som bol pôvodom na kapitálových trhoch: začínal som ako programátor v banke, potom analytik kvantitatívneho výskumu kapitálu, štruktúrovanie a predaj derivátov a neskôr algoritmické obchodovanie s komoditami. Takže keď sa každý, kto robil ICO v roku 2017, snažil vyhnúť tomu, aby sa jeho tokenu hovorilo finančné zabezpečenie, prinútilo ma to premýšľať o štruktúrovaní skutočného finančného zabezpečenia ako tokenu.

Výhody boli zrejmé: (i) okamžitá prevoditeľnosť súkromného majetku a (ii) jednoduchá správa (napr. Podnikové akcie, rozdelenie akcií, spätné odkúpenie atď.). Bolo to také pútavé, že som musel začať používať Globacap. Zakladateľ spoločnosti Colossus bol jedným z našich prvých investorov.

Mohli by ste sa s nami podeliť o to, čo presne Globacap robí?

Sme platforma automatizovaných kapitálových trhov. Regulované FCA s pasmi v celej Európe.

Naša automatizovaná platforma:

(1) Vydávanie cenných papierov – celá správa v priebehu navyšovania kapitálu, vrátane štruktúrovania, schvaľovania a distribúcie ponukových dokumentov pri súčasnom zabezpečovaní súladu s predpismi v 41 krajinách (a v ich počítaní), a vydávanie tokenizovaných dlhových alebo majetkových cenných papierov investorom.

(2) Správa cenných papierov – jednoduchá správa limitných tabuliek jediným kliknutím vrátane všetkých podnikových akcií (rozdelenie akcií, spätné odkúpenie atď.), Reštrukturalizácia, hlasovanie prostredníctvom zástupcu a vyplácanie rozdelenia (dividendy alebo kupóny). Rozdiel medzi nami a ostatnými platformami pre správu tabuliek cap je blockchain. Keď dôjde k prevodu vlastníctva, prejaví sa to v tabuľke limitov v reálnom čase, ktorá odrezáva vrstvu réžie správy, z ktorej neblokové platformy nemôžu uniknúť.

(3) Digitálna úschova – sme autorizovaným správcom blockchainových cenných papierov a hotovosti.

Sme tiež zatiaľ jedinou spoločnosťou, ktorá vytvorila tokenizované imanie ako priamy akcionársky podiel bez použitia nominantnej štruktúry. Pri iných globálnych tokenizáciách akcií sa od nominovaného požadovalo, aby konal ako zákonný vlastník podkladových akcií. Vytvorili sme však štruktúru, ktorá to obchádza v rámci existujúcich hraníc regulácie, čo umožňuje držiteľovi tokenu byť tiež legálnym držiteľom podkladových akcií..

V júni 2019 Globacap úspešne vystúpil z regulačných opatrení FCA Kohorta pieskoviska 4, stáva sa prvou plne regulovanou britskou platformou pre digitálne zabezpečenie a platformu pre správu. Môžete sa s nami podeliť o skúsenosť z pobytu v kohorte4?

Skvelá skúsenosť. FCA úspešne priekopníkom sandboxového konceptu medzi regulátormi na celom svete. Poznáme niekoľko ďalších regulátorov, ktoré sa teraz snažia kopírovať úspech FCA. V prvý deň sme mali prideleného úradníka povereného prípadom, ktorý bol kedykoľvek počas celého procesu k dispozícii a bol vždy mimoriadne nápomocný, dokonca odpovedal na e-maily cez víkend (ktorá vládna organizácia to robí?). Sandbox nám dal príležitosť vyskúšať našu novú technológiu a procesy v kontrolovanom regulačnom prostredí, čo nakoniec viedlo k získaniu úplnej autorizácie v rýchlejšom časovom rámci, ako by to bolo možné bez sandboxu.

Pred dvoma mesiacmi Globacap oznámil strategické partnerstvo so spoločnosťou Archax, ktorá ponúka obchodovanie na sekundárnom trhu. Mohli by ste priblížiť výhody tohto partnerstva?

Globacap je zameraný na súkromné ​​investície. Niektorí z týchto emitentov cenných papierov však môžu vyhľadať úplné verejné sekundárne obchodovanie, a ak tak urobia, Archax bude pripravený uviesť na zozname a uľahčiť obchodovanie s týmito cennými papiermi. Majú veľkú inštitucionálnu podporu a základnú technológiu dodávanú spoločnosťou Aquis, ktorá je poprednou európskou burzou cenných papierov a poskytovateľom zodpovedajúcej technológie motorov. Sme partnerom, aby sme mohli používať Archax ako miesto na obchodovanie a obchodovanie.

Globacap bol nedávno uznaný ako jedna z najrušnejších britských spoločností v Index narušenia50, čo zdôrazňuje najrušivejšie technologické spoločnosti vo Veľkej Británii. Prekvapil vás tento úspech? Pomohlo to k získaniu ďalších klientov?

Prekvapilo ma to, keďže sme pred nomináciou nepočuli o indexe Disruption50! Sme nadšení a pokorení, že sme do tohto indexu zahrnutí okrem iných veľmi rušivých technologických spoločností. Veríme, že narúšame tradičný trh cenných papierov, a budeme tak stále viac robiť v platnosti, keď budeme naďalej rozširovať svoje podnikanie. Uznanie skutočne poslalo ďalších klientov našim smerom.

Investori môžu v súčasnosti na vašej platforme investovať do tokenizovaných súkromných aktív z celého sveta. Prijímate investorov z USA? Existujú nejaké obmedzenia týkajúce sa medzinárodných investícií?

Akceptujeme investorov akreditovaných v USA, v závislosti od konkrétnej ponuky. Na celom svete má každá krajina svoj vlastný jedinečný súbor pravidiel finančnej propagácie. Aj v rámci EÚ existujú malé rozdiely medzi niektorými členskými štátmi. Naša platforma to zjednodušuje pre emitenta – automaticky zobrazuje alebo skrýva určité investičné príležitosti konkrétnym investorom v závislosti od ich umiestnenia a typu, pričom neustále zaisťuje súlad s miestnymi predpismi..

Globap získava 3 milióny GBP. Mohli by ste nám povedať viac o tomto zvýšení a o tom, na čo sa prostriedky použijú?

V súčasnosti sa nachádzame v neskorej fáze dokončovania kola financovania. Veľká časť finančných prostriedkov z tohto kola sa použije na marketing a rozšírenie platformy. Doteraz sme neurobili rozsiahly marketing, namiesto toho sme sa zamerali na vývoj produktu a získanie regulačného oprávnenia. Po vykonaní tohto kroku a po dokončení niekoľkých transakcií na živej platforme teraz začíname uvádzať na trh platformu a jej rozsah.

Kde vidíte, že je Globacap umiestnený o 5 rokov?

Zameriavame sa na súkromné ​​aktíva v segmente malých a stredných spoločností. Inými slovami: príliš veľké na crowdfunding až po kótované na burze s malými a strednými podnikmi, ako je trh LSE AIM. Veríme, že trh je pre túto demografickú skupinu predražený a nedostatočne obsluhovaný. Naša technológia poskytuje spoločnostiam lepšie skúsenosti, ľahší proces, úplné dodržiavanie právnych predpisov, nižšie náklady a umožňuje väčšiemu koncu tohto rozsahu zostať dlhšie v súkromí – umožňuje investorom prístup k likvidite sekundárneho trhu a zároveň sa vyhne režijným nákladom spojeným so získaním postavenia verejného subjektu..

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť s našim publikom?

Toto je vzrušujúca fáza vývoja v oblasti cenných papierov. Teraz je možné, aby súkromné ​​aktíva obchodovali voľnejšie, papier skutočne zmizol v správe cenných papierov a aby boli súkromné ​​aktíva v hodnote miliárd dolárov sekuritizované nákladovo efektívne – čo by mohlo viesť k novej vlne hospodárskeho rastu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte náš obchodný zoznam Globacap alebo navštívte stránku Globacap webovú stránku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map