Oliver Bolton, generálny riaditeľ spoločnosti Almond Impact Ltd – Interview Series

Oliver Bolton je generálnym riaditeľom spoločnosti Mandle, bezplatná aplikácia, ktorá odmeňuje spotrebiteľov za nákup zodpovedných značiek a pomáha im porozumieť a znížiť ich emisie uhlíka. Momentálne prijímajú investorov pre svoje STO.

AT: Čo vás inšpirovalo k uvedeniu Almonda na trh?

OB: Pred 2 rokmi prišiel môj syn (a minulý mesiac moja dcéra!) A s klimatickou krízou nemôžem prestať myslieť na ich budúcnosť a v akom svete budú žiť. Naozaj chcem svoj čas využiť na mať pozitívny vplyv a rozhodli sa zamerať na spotrebu, ktorá vo Veľkej Británii predstavuje viac ako 50% našich osobných emisií CO2

AT: Spoločnosť Almond má obrovské poslanie v oblasti životného prostredia, ktoré zahŕňa odmeňovanie spotrebiteľov za nákup udržateľných výrobkov. Môžete nám povedať, čo sú niektoré z týchto cieľov udržateľnosti? Zahŕňa to zníženie nadmerného balenia, udržateľný zber výrobkov atď.

OB: Naším hlavným cieľom je pomôcť ľuďom znížiť ich stopu CO2 najmenej o 50% v nasledujúcom desaťročí (so zameraním na spotrebu). Konkrétne metriky hodnotenia sa stále vyvíjajú a budú vychádzať z trvalo udržateľného rozvoja OSN. Balenie, prísady, spracovanie a LCA výrobkov budú továrne prispievať k certifikácii. Nadácia nakoniec vyvinie vlastný program posudzovania vplyvov pre akreditáciu.

AT: Almond umožní spotrebiteľom dozvedieť sa viac o uhlíkovej stope každého produktu. Môžete vysvetliť, ako sa to deje a aké informácie budú mať spotrebiteľ k dispozícii? 

OB: Pomocou údajov dodávateľského reťazca (pôvod prísad a výrobné procesy) a ďalších nahraných informácií o produkte môžeme vypočítať stopu LCA CO2 v mieste výroby. Potom plánujeme použiť dynamické priemerné skóre CO2 na míľu (na vyjadrenie emisií z ukladania / distribúcie / zobrazenia) na výpočet stopy z miesta výroby do miesta spotreby, aby sme vytvorili odhadované celkové skóre stopy.

AT: Aký typ procesu budú musieť prejsť značky, aby mohli byť vybrané pre platformu?

OB: Na začiatok sa zameriavame na osvedčovacie štítky najlepších v ich príslušných kategóriách. Napríklad „B Corp“ v potravinách & Pite a „Cradle to Cradle“ v oblečení. Postupom času vypracujeme naše vlastné hodnotenie vplyvu, ktoré bude integrovať vyššie uvedené údaje o dodávateľskom reťazci, akreditáciu a podrobný obchodný dotazník na dosiahnutie skóre Almond (riadené nadáciou)..

AT: Spočiatku začínate s potravinovými výrobkami, aké sú ďalšie typy výrobkov, ktoré plánujete pridať na platformu?


OB: V roku 2019 pilotujeme niekoľko medzisektorových spotrebných výrobkov vrátane potravín, nápojov, odevov, zdravia, krásy a čerstvých produktov. Chceme zahrnúť akýkoľvek spotrebný produkt (a niektoré služby), ktoré prispievajú k uhlíkovým stopám našich používateľov

AT: Spoločnosť Almond uvádza na trh vo Veľkej Británii ako prvé, na aké trhy budete neskôr zacieľovať?

OB: 10% najbohatších ľudí na svete zodpovedá za 50% emisií CO2. Našou prioritou budú najbohatší spotrebitelia v rozvinutých ekonomikách. Americký pilot je plánovaný na začiatok roku 2020.

AT: Model mandľového tokenu má ako bezpečnostný token (ALMA), tak aj token obslužného programu na ponúkanie odmien (ALMD). Môžete nám povedať o prípadoch použitia tokenu obslužného programu ALMD?

OB: Vzhľadom na štruktúru projektu sú technológie a IP vo vlastníctve nadácie a nemôže ich nikdy získať žiadna tretia strana. Bezpečnostný token ALMA umožňuje investorom ukončiť svoju investíciu po období ich blokovania. Dúfame tiež, že demokratizujeme investície do projektu a sprístupníme bezpečnostné tokeny ALMA pre širokú komunitu prostredníctvom konverzie mincí ALMD na odmenu. Pre objasnenie, token odmeny ALMD je skôr stabilnou mincou podporovanou fiatom ako tokenom úžitku. Dôvodom tejto cesty je, že výrobky sa často predávajú vo viacerých krajinách, takže potrebujeme krížovú menu globálnych odmien. Táto stabilná minca ALMD tiež otvára ďalšie potenciálne príležitosti pre projekt.

Môžete nám povedať niečo o bezpečnostnom tokene ALMA a výhodách, ktoré ponúka investorom?

OB: Bezpečnostné tokeny ALMA ponúknu podobné práva ako tradičný kapitál, napríklad vlastníctvo, práva na dividendy a sú oprávnené na EIS (podľa podmienok). Plánujeme ich zaradiť na burzu koncom roka 2019, aby sme našim investorom poskytli včasnú likviditu.

AT: Investorov očividne zaujíma obchodná stránka spoločnosti Almond. V súčasnosti plánujete generovanie výnosov prostredníctvom „poplatku za tokenizačnú službu“, čo je poplatok obchodníkom. Môžete nám niečo povedať o tomto poplatku?

OB: Existuje niekoľko tokov príjmu, jadrom je poplatok za tokenizačnú službu, ktorý sa účtuje pri vytváraní fyzických kódov na umiestnenie na partnerské produkty. Štruktúra poplatkov sa zmenšuje z 0,5% hodnoty maloobchodného predaja tokenizovaného produktu na 0,2% hodnoty maloobchodného predaja. Ostatné príjmy sa predpokladajú z marketingových a elektronických riešení.

AT: V perfektnom svete, kde vidíte, že sa Almond umiestňuje o päť rokov?

Dúfame, že o päť rokov budeme mať prítomnosť v tých kľúčových krajinách, ktoré prispievajú k zmene podnebia, a že budeme mať aktívnu užívateľskú základňu po celom svete. Dúfame, že ukážeme spoľahlivé údaje a dôkazy, že pomáhame našim používateľom znižovať ich uhlíkovú stopu (v súlade s našim 10-ročným plánom znižovať o 50%) a dôkazy, ktoré ukazujú, ako sme pomohli zodpovedným značkám rýchlo získať podiel na trhu..

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o mandliach, navštívte Mandľový web

Informácie pre investorov sú k dispozícii tu

Olivera Boltona nájdete na LinkedIn alebo ho nasleduj Twitter

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map