Peter Hofmann, generálny riaditeľ spoločnosti Custodigit – Interview Series

Peter Hofmann, generálny riaditeľ spoločnosti Depozitár, spoločný podnik spoločností Swisscom a Sygnum ponúkajúci riešenie úschovy na úrovni investora zamerané na regulované finančné inštitúcie.

Peter je tiež pozorovateľom rady v spoločnosti Metaco SA a mentorom v Londýne & Partneri. Predtým pracoval na inej vysokej pozícii v priemysle finančných služieb pre spoločnosti ako Cap Gemini, KPMG, IBM, PostFinance a niekoľko startupov..

Má dlhoročné skúsenosti s odpočúvaním finančných služieb, technológií a inovácií na rôznych pozíciách.

Spoločnosť Custodigit založili spoločnosti Swisscom a Sygnum v roku 2018. Mohli by ste začať podrobným popisom, kto sú spoločnosti Swisscom a Sygnum? 

Swisscom AG je hlavným poskytovateľom telekomunikačných služieb vo Švajčiarsku so sídlom v Berne. 51% spoločnosti Swisscom vlastní švajčiarska vláda. Swisscom aktívne podporuje fintechový priestor vo Švajčiarsku a je presvedčený, že finančný priemysel sa v nasledujúcich 10 rokoch významne zmení z dôvodu vzniku rušivých obchodných modelov pri zakladaní fintech. Swisscom je z celého srdca presvedčený, že v budúcom finančnom sektore sa bude do veľkej miery spoliehať na použitie umelej inteligencie v kombinácii s technológiou blockchain. Swisscom vlastní 75% spoločnosti Custodigit.

Sygnum je prvá regulovaná banka Digital Asset na svete so sídlom vo Švajčiarsku a Singapure a pôsobiaca na celom svete. Spoločnosť Sygnum získala švajčiarsku bankovú licenciu v septembri 2019 a banka umožňuje svojim klientom bezpečne a pohodlne investovať do digitálnych aktív s úplnou dôverou. Medzi služby poskytované spoločnosťou Sygnum patrí inštitucionálna úschova vytvorená spoločnosťou Custodigit s fiat-digitálnou bránou pre aktíva, sprostredkovaním, bankovými službami B2B a lombardnými pôžičkami. 18. septembra 2019 boli prvé zákaznícke transakcie spoločnosti Sygnum verejne zaznamenané na dvoch najdôležitejších blockchainoch, Bitcoin a Ethereum.

Ste senior manažérom v Swisscom od roku 2009. Prečo Swisscom veril, že nastal správny čas vstúpiť do väzobného priestoru a spustiť Custodigit?

Swisscom nahliada do priestoru digitálnych aktív už niekoľko rokov. V roku 2017 sme všetci boli svedkami rastúceho dopytu v priestore kryptomeny, rozmachu ICO a stagnácie trhu na začiatku roka 2018. Aj keď nebol priestor regulovaný, jasne vystihoval možnosti technológie a jej spôsob by mohlo zjednodušiť náš každodenný život. Swisscom a my, pevne veríme, že budúcnosť spočíva v priestore digitálnych aktív a do roku 2027 budú digitálne aktíva predstavovať rozhodujúci kus globálneho HDP. Okrem toho zaznamenávame rastúci záujem finančných inštitúcií, ako sú banky a správcovia aktív, ktorí by chceli vstúpiť do priestoru digitálnych aktív. V Nemecku pôsobí BAFIN so svojimi súčasnými regulačnými iniciatívami ako ďalší spúšťací bod aj pre trh. Pokiaľ sme počuli, viac ako 55 hráčov prejavilo záujem o novú licenciu Crypto. Ak analyzujeme súčasnú infraštruktúru finančného trhu s digitálnymi aktívami, zistili sme, že chýba infraštruktúra trhu a neefektívnosť inštitucionálneho stupňa. Víziou spoločnosti Custodigit je podpora vytvorenia inštitucionálnej trhovej infraštruktúry pre kryptomeny, ako aj tokenizovaných aktív.

Custodigit poskytuje bezpečný prístup k digitálnym aktívam a ich ukladanie prostredníctvom inštitucionálneho riešenia úschovy na úrovni investora. Prečo je to dôležité pre finančné inštitúcie?

Inštitucionálni investori neustále prejavujú záujem o priestor digitálnych aktív a niekoľko bánk začalo prijímať kroky, ktoré by im umožnili poskytovať svojim klientom kryptomenu. Časť o úschove a obchodovaní bola pre poskytovateľov finančných služieb vždy výzvou. Spoločnosť Custodigit poskytuje regulovaným poskytovateľom finančných služieb platformu „Bank in Box“ na inštitucionálnej úrovni, aby mohli svojim zákazníkom ponúkať kryptomeny aj digitálne aktíva bez vysokých počiatočných investícií a krátkeho uvedenia na trh. Pre finančné inštitúcie je dôležité, aby mali potrebnú funkčnosť na to, aby mohli automatizovaným spôsobom prevádzkovať svoje obchodné procesy (napr. Vyrovnanie), aby zabezpečili efektívny, bezpečný a vyhovujúci obchodný proces. Aby sa znížili riziká ich dodávateľov, finančné inštitúcie potrebujú platformu pripravenú na podnikanie, ktorú audituje, poskytuje a prevádzkuje dôveryhodná a stabilná organizácia. To je presne to, čo Custodigit poskytuje spolu so spoločnosťou Swisscom, ktorá má veľké skúsenosti s prevádzkou bankovej infraštruktúry vysoko citlivej na bezpečnosť.

Mohli by ste prediskutovať niektoré riziká kybernetickej bezpečnosti, ktoré v súčasnosti existujú v prípade riešení úschovy digitálnych aktív?

S digitálnymi aktívami sú spojené rôzne riziká kybernetickej bezpečnosti a je potrebné brať do úvahy dve z nich.

  • Ukladanie súkromných kľúčov: Mnoho nadšencov šifrovania ukladá svoje súkromné ​​kľúče do svojich notebookov. Hackerom je ľahký prístup k týmto informáciám a po odcudzení kľúča je nemožné získať späť finančné prostriedky. Akonáhle stratíte kľúč, stratíte svoje investície natrvalo.
  • Hacknuté výmeny: V súčasnosti nie je väčšina kryptomien regulovaná, a preto nemajú rovnakú úroveň vládneho dohľadu a auditovateľnosti ako tradičné regulované inštitúcie. Počas posledných niekoľkých rokov sa početné výmeny dostali na titulné stránky z dôvodu narušenia bezpečnosti. Coincheck nechal hackermi ukradnúť kryptomenu v hodnote viac ako 550 miliónov USD. Spoločnosť Bithub stratila okolo 30 miliónov USD v držbe digitálnych aktív svojich klientov. Custodigit úzko spolupracuje s odborníkmi na bezpečnosť a audit s cieľom poskytnúť platformu digitálneho majetku na inštitucionálnej úrovni a využíva osvedčenú infraštruktúru spoločnosti Swisscom..

Aké sú niektoré z opatrení, ktoré spoločnosť Custodigit prijala na ochranu klientov pred týmito rizikami kybernetickej bezpečnosti?

V spoločnosti Custodigit berieme záležitosti spojené s bezpečnosťou veľmi vážne. Custodigit nešetril časom a energiou na definovanie komplexného bezpečnostného rámca rozvíjaním holistického pohľadu na riziká a systematickým navrhovaním nadbytočných protiopatrení. Custodigit všade, kde to bolo možné, prijal najvyššie bezpečnostné štandardy a urobil ďalší krok k vykonaniu auditu svojich postupov a infraštruktúry (certifikácia ISAE). Ako spoločnosť sme povinní dodržiavať prísny bezpečnostný rámec spoločnosti Swisscom. Zásady, ktoré máme zavedené, zabezpečujú, že žiadny jednotlivec, tím alebo organizácia nie je schopná narušiť bezpečnosť majetku: prísne rozdelenie povinností a zodpovedností, kontrola všetkých kritických činností minimálne štyrmi očami, pravidelné kontroly osobných aktivít a pozadia, rôzne kryptografické knižnice na riešenie rizík spojených s útokmi na nultý deň.


Každá transakcia je schválená viacerými jednotlivcami alebo skupinami jednotlivcov.

Mohli by ste prediskutovať niektoré kľúčové kľúčové funkcie, ktoré sú momentálne k dispozícii klientom Custodigit?

Chceli by sme zdôrazniť, že náš cieľový trh sú regulované finančné inštitúcie, ako sú banky, burzy atď., A naša platforma ponúka všetky potrebné obchodné funkcie na poskytovanie ponuky služieb trhu s digitálnymi aktívami. Naša platforma umožňuje klientom nakupovať, predávať, prevádzať a prevádzať digitálne aktíva (end-to-end). Môže byť integrovaný do ľubovoľného základného bankového systému. Ďalej podporujeme inteligentné smerovanie pokynov k rôznym poskytovateľom likvidity, ako sú makléri a burzy. Z bezpečnostného hľadiska je bezpečnostný systém auditovaný pomocou certifikátov ISAE 3402 a 3000 a ISO 27001 a 2000. V súčasnosti podporujeme nasledujúce digitálne aktíva – BTC, ETH, XRP, BCH, ERC20. Naša platforma môže mať biele označenie s prispôsobiteľným používateľským rozhraním a API alebo môže byť k dispozícii ako služba SaaS.

Čo sú niektorí z klientov alebo bánk, o ktorých môžete hovoriť a ktorí v súčasnosti používajú riešenia úschovy Custodigit?

Ako viete, v súčasnosti máme ako klienta banku Sygnum. Využívajú naše úplné riešenie vrátane úschovy a sprostredkovania. V súčasnosti rokujeme s ostatnými regulovanými finančnými inštitúciami so sídlom v Európe. Mená, žiaľ, zatiaľ nemôžeme zverejniť. Podpísali sme tiež dohodu s jednou z najväčších zaisťovacích spoločností o poskytovaní poistného krytia pre digitálne aktíva. Naším cieľom je upevniť našu základňu vo Švajčiarsku a Nemecku a expandovať do celého sveta.

Existujú nejaké obmedzenia typu digitálnych aktív, pre ktoré spoločnosť Custodigit ponúka služby úschovy? 

V súčasnosti podporujeme nasledujúce digitálne aktíva: BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, ERC20. Digitálne aktíva zvyčajne vyberáme na základe požiadavky zákazníka. Nemáme žiadne konkrétne obmedzenia; avšak predtým, ako na našej platforme ponúkneme digitálne aktívum, vykonáme našu náležitú starostlivosť. Ak sa domnievame, že digitálne aktívum môže v akejkoľvek podobe alebo tvare poškodiť našu povesť na trhu, odmietame ho ponúknuť. Na základe našich pozorovaní trhu ide o relevantné digitálne aktíva pre finančné inštitúcie. V súčasnosti sa Custodigit rozširuje o platformu aj v smere k tokenizovaným aktívam.

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli s Custodigitom podeliť??

Sme švajčiarska spoločnosť a dôrazne dodržiavame postupy švajčiarskeho bankového priemyslu. Pevne veríme v dôležitosť reputácie a ochrany finančných prostriedkov klientov. Pretože Swisscom je náš hlavný akcionár, musíme brať bezpečnostný rámec veľmi vážne a zabezpečiť, aby boli finančné prostriedky našich klientov bezpečne uložené. Bezpečnosť a regulácia sú v Custodigitovej DNA.

Ďakujeme za skvelý rozhovor, mali by ho navštíviť čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť viac Depozitár.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map