Srdjan Mahmutovich, zakladateľ Kriptomatu – Interview Series

Srdjan Mahmutovich je technologický nadšenec a zakladateľ spoločnosti Kriptomat burza, ktorá zhromažďuje prostriedky ponúkaním bezpečnostného tokenu. Predtým vybudoval úspešnú agentúru pre digitálny marketing B2B so 40 zamestnancami a spolupracovníkmi. Pracoval tiež ako vedúci vývoja webových aplikácií v spoločnosti Telemach.

Antoine: Kedy bol Kriptomat prvýkrát uvedený na trh a prečo ste sa rozhodli spustiť burzu kryptomien?

Srdjan: Kriptomat bol otvorený pre verejnosť 15. júla 2018. Zistili sme potrebu služby, ktorú by mohol ktokoľvek využiť (napríklad naši priatelia a členovia rodiny). Našou misiou je priniesť krypto do každej domácnosti a na to sme potrebovali vytvoriť jednoduchú, ale výkonnú službu, ktorú môže ktokoľvek použiť. To umožní úplným začiatočníkom vstúpiť do sveta kryptomien mimoriadne jednoduchým, bezpečným a rýchlym spôsobom.

Antoine: Z ktorých krajín v súčasnosti prijímate zákazníkov?

Srdjan: V súčasnosti prijímame zákazníkov z 82 krajín sveta. Sú tu uvedené: https://kriptomat.io/global/

Antoine: Koľko aktívnych zákazníkov máte v súčasnosti? Odkiaľ väčšina týchto používateľov pochádza?

Srdjan: V súčasnosti máme viac ako 10 000 registrovaných používateľov a stabilný rast o 20 až 25% mesačne. Väčšina používateľov pochádza z Európy, ale s nedávnym pridaním ďalších platobných metód vidíme postupný nárast zákazníkov z celého sveta. Naším ďalším cieľom je značka 100 000 registrovaných používateľov a dúfame, že to dosiahneme do konca roka 2019.

Antoine: Existujú plány na prijatie mimoeurópskych zákazníkov v dohľadnej dobe?

Srdjan: Už teraz prijímame mimoeurópskych zákazníkov, ale pracujeme na pridaní ďalších platobných možností, aby sme poskytli skutočnú celosvetovú podporu. V súčasnosti podporujeme Skrill, ktorý je skutočne globálny, ale pridáme nové miestne populárne spôsoby platby.

Antoine: Aké meny je možné kúpiť na burze Kriptomat?

Srdjan: Môžete si kúpiť 29 kryptomien; sú tu uvedené: https://kriptomat.io/price-of-cryptocurrencies/

Antoine: Môžete nám povedať o vašom nadchádzajúcom predaji bezpečnostných tokenov? Čo je soft-cap, hard-cap a aké budú výhody ponúkané investorom?

Srdjan: Dospeli sme do fázy, keď potrebujeme kapitál, aby sme urýchlili náš rast a posunuli nás na ďalšiu úroveň. Rozhodli sme sa urobiť STO, pretože je to inovatívny spôsob zvyšovania kapitálu, ktorý umožňuje našim existujúcim používateľom a členom komunity, ktorí v nás už veria, investovať do nášho projektu. Nesnažíme sa získať iba investíciu, ale aj verných používateľov, ktorí budú tiež evanjelizovať a využívať našu službu. Je to situácia prospešná pre všetkých. Ak budeme úspešní, budú úspešní naši investori a cítime, že sme v oveľa lepšej pozícii na vybudovanie niečoho veľkého, ak sú našimi investormi naši používatelia, ktorí službu skutočne využívajú..

Hľadáme investíciu vo výške 1,8 milióna eur. Našim investorom ponúkame 8% podiel na našich príjmoch a 4% nášho auditovaného zisku.

Soft cap je 1 milión eur a vyhradzujeme si právo zrušiť vydávanie tokenu, ak ho nedosiahneme. Podrobné informácie nájdete v našom dokumente Ponuka zabezpečenia, ktorý môžete získať na platforme crowdfundingovej platformy Desico, ktorá vydá naše zabezpečenie. Ak sa chcete dostať tam, choďte na https://kriptomat.io/sto

Antoine: Na čo sa tieto prostriedky použijú?

Srdjan: Doteraz sme sa zameriavali na budovanie produktu, vzťahov a overovanie obchodného modelu. S novými prostriedkami sa zameriame na vytvorenie mechanizmov získavania používateľov a zdokonalenie platformy.

Orientácia vynakladania finančných prostriedkov získaných počas STO:

– 60% rast – Marketing, rast zákazníckej základne

– 18% vývoj produktu

– 12% bezpečnosť, zhoda

– 10% prevádzka, podpora

Tu si treba uvedomiť jednu dôležitú vec, že ​​kryptotrh je v počiatočnom štádiu a veci sa vyvíjajú rýchlo. Doteraz sme dosť úspešne manévrovali a prispôsobovali sa náhlym zmenám na trhu, a to plánujeme aj v budúcnosti. Ak sa situácia na trhu výrazne zmení, v prípade potreby otočíme a zmeníme smer.

Antoine: Trh začína byť presýtený výmenami, ako sa odlíšite?

Srdjan: Pretože tvoríme niekoľko úžasných nových produktov. Do našej burzy Kriptomat integrujeme tokeny ERC-1155 novej generácie na báze éteru. Toto prijatie virtuálnych položiek založených na blockchaine je prvé svojho druhu a je uskutočňované s cieľom gamifikácie používateľského zážitku. Inými slovami, jedná sa o program odmien založený na blockchaine, ktorý zvýši lojalitu, zvýši celoživotnú hodnotu zákazníka a urýchli akvizíciu používateľov..

Nedávno sme spustili revolučný portál ERC1155 Token Mint, ktorý dáva každému na svete príležitosť vytvoriť si vlastné tokeny na mieru. Prípadov použitia je nespočetné množstvo a ani sme nepoškriabali povrch toho, čo sa dá urobiť s takým výkonným nástrojom.

Zdá sa teda, že ideme viac smerom k podpore hráčov a vývojárov hier. To znamená, že ako burza viac oslovíme hernú komunitu a môže to byť len prvý zákaznícky segment, ktorý úplne prijme krypto.

Antoín: Aké sú dlhodobé plány pre Kriptomat?

Srdjan: Naším poslaním je prinášať kryptomeny do každej domácnosti. Môže to byť z hľadiska toho, že ľuďom poskytneme najlepší spôsob výmeny digitálnych mien, alebo z hľadiska toho, že im poskytneme hodnotný produkt alebo prípad použitia, ktorý využíva blockchain a kryptomenu. V každom prípade skutočne veríme, že táto technológia bude integrovaná do všetkých pórov nášho života a rovnako ako internetové protokoly, ľudia nebudú musieť presne vedieť, ako funguje, aby ju mohli používať..

Antoine: Existuje ešte niečo, o čo by si sa chcel s Kriptomatom podeliť??

Srdjan: Vo vzťahu k našej komunite sme veľmi transparentní a vítame otvorenú diskusiu na našich sociálnych sieťach. Pozývam všetkých, ktorí si to prečítajú, aby sa pripojili k nášmu telegramovému kanálu, kde môžete hovoriť priamo s členmi nášho tímu. Vieme, že je ťažké udržať si osobný vzťah s komunitou, keď počet používateľov začne exponenciálne narastať, ale vynakladáme spoločné úsilie na odpoveď na každú správu..

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku Kriptomat webovú stránku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map